Basha, 90 minuta në foltore, Kuvendi miraton pr/ligjet

June 7, 2018 12:20

Basha, 90 minuta në foltore, Kuvendi miraton pr/ligjet

Kuvendi ka miratuar, mes kaosit të shkaktuar nga opozita, me 74 votat e maxhorancës projektligjet e rendit të ditës. Edhe këtë të enjte, opozita pamundësoi zhvillimin normal të punimeve të Kuvendit. Për rreth një orë e 30 minuta, kryetari i PD, Lulzim Basha mbajti të bllokuar foltoren e Kuvendit.

Kjo situatë solli ndërprerjen e seancës nga Ruçi për tre herë me radhë, ndërsa po aq herë iu ndërpre fjala edhe Bashës.

Në kushtet kur Basha dhe deputetët e opozitës nuk lëshuan foltoren e Kuvendit, Ruçi hodhi në votim pr/ligjet e rendit të ditës, ndërsa paralelisht Lulzim Basha vijonte transmetimin në Facebook të fjalimit të tij.

o.j/dita

June 7, 2018 12:20
Komento

5 Komente

  1. Jimi June 7, 12:53

    Plehra!?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim