Basha: Asnjë masë për sigurinë në miniera, Rama shfaqje me keca

February 15, 2015 10:20

Basha: Asnjë masë për sigurinë në miniera, Rama shfaqje me keca

Një ditë pas aksidentit të djeshëm në minierën e Pukës ku mbeti i vdekur një minator, ka reaguar kreu i Partisë Demokratike.

Përmes një postimi në facebook, Basha ngushëllon familjarët për humbjen e të dashurit të tyre, ndësa akuzon qeverinë se ka braktisur minatorët.

Asnjë fjale nga Kryeministri dhe manaret e tij. Heshtje dhe indiferencë që vret. Jeëet e minatorëve nuk kanë asnjë vlerë. Deri dje hidhnin lot krokodili për çdo aksident miniere dhe betoheshin se do rrisnin sigurinë, por kur erdhën në pushtet i braktisën edhe minatorët si shumë njerëz të punës”, shkruan Basha.

Sipas tij, në një vit e gjysëm të qeverisë së majtë janë regjistruar viktima si asnjëherë më parë në minierat shqiptare, ndërsa nga qeveria nuk ka asnjë masë.

February 15, 2015 10:20
Komento

2 Komente

  1. ermir February 15, 15:04

    Dua te kujtoj o njeri i ndyre sa vete kane vdekur ne miniera kur ti ishe ne qeveri dhe cfare masash more ti atehere,Per moshen dhe shkollimin qe keni ju duhet te ishit shpresa e Shqiperise por nuk jeni gje tjeter vetem nje marionet ne duart e Berishes je nje njeri ordiner pa vlera qe vetem pellet si lope e keqe vend e pa vend.

    Reply to this comment
  2. pro.... February 16, 09:18

    ..vetem ti nuk duhet te shesesh moral…,se eshte e pamoralshme.Ji njehere serioz…

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*