Basha–Ballës: Jeni përgjuar duke bërë pazare me Bacën në Selanik!

July 5, 2018 14:11

Basha–Ballës: Jeni përgjuar duke bërë pazare me Bacën në Selanik!

 

Në vend të kryeministrit Edi Rama, ka qenë kreu të Grupit Parlamentar socialist, Taulant Balla, i cili replikoi ashpër me kreun e opozitës Lulzim Basha.

Balla kërkoi që në nisje të seancës masë disiplinore për Bashën, duke e akuzuar se shkeli kodin e etikës së Kuvendit.

“Ne do kërkojmë në mbledhjen e Byrosë ndëshkimin e Kryetarit të PD. Përdori në Kuvend një gjuhë të papranueshme nga Kodi i Etikës. Unë i mirëkuptoj përfaqësuesit e opozitës që kauzat e tyre janë fashitur në betejat me mullinjtë e erës. Këta persona të papërgjegjshëm nuk mund të lihen jashtë vëmendjes më lejoni të them se për deputetin parafolës do t’i kërkoj Byrosë së Kuvendit për marrjen ne masave disiplinore”, deklaroi Balla.

Nuk vonoi shumë dhe Basha pas rinisjes të seancës iu kundërpërgjigj Ballës.

Ai i kujtoi kreut të Grupit të PS, 3.4 mln eurot e kapura në dy “Toyota Yaris” në portin e Durrësit, duke theksuar madje se është përgjuar nga shërbimet partnere.

“Jeni të përgjuar nga shërbimet partnere duke bërë pazar me Bacën në Selanik”!, ishte deklarata e Bashës nga foltorja e parlamentit, duke lënë hije misteri se kush është personi me nofkën “Baca”.

“Derrkuci i Toyota Yaris, garanti i parave të pista të drogës dhe nja dy të tjerë  që nuk qenkan në sallë këtu, jeni të përgjuar nga shërbimet partnere. Nuk keni për t’i shpëtuar dot kësaj.

Jeni të përgjuar nga shërbimet partnere duke bërë pazar me Bacën në Selanik. Ah sa keq! Shërbimet tona flenë gjumë.

E keni kapur SHISH-in, po tjerat nuk i kapni dot. Jeni të përgjuar duke dhënë garanci. Ua kanë vënë kryqin. Nga Uashingtoni në Bruksel, nga Berlini në Romë. Ua kanë vënë kryqin. Kryqin e madh do t’ua vënë shqiptarët shumë shpejt”, akuzoi Basha.

a.s/dita

July 5, 2018 14:11
Komento

14 Komente

 1. O shqiptar duhet revulicion qe ti zhdukim keta kriminel, ndryshe mbaruam si komb July 5, 14:16

  Pse nuk ra nje termet vetem ne kuvend qe ti zhdukte kete fare te poshter qe na jane qepur si muti pas per 28 vjet me radhe.

  Reply to this comment
  • Tani July 5, 18:15

   Hahaha shko coji pergjimet ne Prokurori. Ato sherbimet e huaja duhet tua japin autoriteteve pergjimet. Perndryshe te gjitha sa thua jane perralla me lesh shqupi apo babalizma.

   Reply to this comment
 2. A July 5, 14:25

  Sherbimet partnere duhet te reagojne ! Po apo jo!? Por ata jane shitur perfundimisht nga hajduti Sali-lule!

  Reply to this comment
  • Arben July 5, 18:15

   C,lidhje ka, ata Po I plasin bombat ne SHQIPERI qe

   Te Cohen njerezit nga gjumi.

   Pse, ke nevoje per analiza te detajuara ti te marresh

   Vesh qe shqiperia noton NE para krimi e gjitha???!!!

   Reply to this comment
 3. bashesh me tabore i do shkerdhy ci permban pragu sa me par July 5, 14:40

  po kur bo edhe ky kriminel ku hajdut i miljardave ky Trafikant drohe e prostitutash ,
  si karagjoze duke zhurmu parlamentin me
  karagjozlliqe ,qe vet ktij funderine i qendrojne mbo koke .

  Ky hane e pinte e bente Trafik droge me Toyota Yaris ,

  nderkohe qe e paska mberthy keq diareja

  Reply to this comment
 4. MH July 5, 17:32

  Kam thane e vertetohet cdo moment qe Basha hape gojen qe nuk ia vlen as per 5 pare pozimi i tije si politikan.Ama per agjenture ndoshta ia vlen nga qe zbulimet agjneturore i deklaron per perfitime politike.Harron gomari se ne kete stil pergjimit e nxjerr veten agjent i mshefte.Por kjo ka zgjidhje nga i “pergjuari” ta kalojne ceshtjen ne prokurori.

  Reply to this comment
 5. Fidel Kastro July 5, 17:58

  Taulanti i Çermenikes !!!! Burre zotni , me te e rilndjen Shqiperia ka bere hapa para. Dy burra ka Shqiperia Rame Tepsia dhe Taulant Dhia.

  Reply to this comment
 6. salihi tuj dhi gojet July 5, 18:29

  Fidel Narkoshpellari ,

  sapo i bana nji deklarat dashrie Lilit ( Sllobodankes teme)

  falemindert qy ju qent e mi Besnik vazhdoni te lehni per mue
  edhe pse ky pis milet ,
  do me na pa te var ne litare neve mue bashen edhe meten topolakun e rrospis lsi.

  kena vjedh e vra sa dush tej ,
  vallahi un spo ndjej veten shqiptare e desha mi cfarros
  por s’ja dola si duhet edhe pse ndihma nga greku -serbi e gjithe bota ,aletate nuk me mungoj .

  Tani-e n’dasht Aleati i Madhe ,i mikut tem kinez me e ndez Shqiperine flak si Sirin eh pastaj merr fund kjo toke e mallkuer

  Reply to this comment
 7. I.Troplini July 5, 18:45

  Jini pergjuar nga sherbimet partnere?

  Aq “partnere” jane, saqe paskan zgjedhur Lulzim Bashen, per te informuar per bemat e derrkuceve socialiste. Rruga institucionale e transmetimit te informacionit te mbledhur nepermjet sherbimeve inteligjente te dy vendeve te NATO, na paska mbetur ne fijen e holle te peshperitjes ne vesh, te PARTNEREVE PER DETIN, qe gjykata kushtetuese i dha pergjigjen e duhur.
  Avokat derrkucesh socialiste, nuk deshiron te behet askush ne Shqiperi sot. Bemat e tyre, i perjetojme ne shqiptaret ne te perditshmen tone sot. Ka shume arsye, per te treguar me gisht, tek korrupsioni dhe inefekteviteti i kesaj qeverie dhe administrate, qe paguajme me taksat tona sa frengu pulen, per te perjetuar NEVERINE sa here qe na duhet ti kontaktojme.
  Problemi i shqiptareve, nuk jane vetem derrkucet e provinces, qe na qenkan pergjuar nga partneret e Lulzim Bashes. Problem edhe me i madh, eshte formati i njerezve pa shtylle kurrizore si ai vete,jane duart e tyre te gjakosura nga vrasjet ne bulevard, jane milionat e buxhetit te shtetit qe u vodhen per rrugen e kombit,,,,,,jane pazaret e Bashes me derrkucet, per te shpetuar lekuren e tij dhe per te bere teater karagjozesh cdo te enjte ne ate salleku eshte mbledhur rrenimi shqiptar.
  Nuk ka “sherbim partner”, qe zgjedh nje vrases per te bashkepunuar. Nese e ben, nuk flasim me per partneritet por per perpjekje per te mbeshtetur njeriun e tyre ne hall.
  Cfaredo te zeze te bejne derrkucet o Lulzim Basha,,,,ata nuk u afrohen dot juve, ne listen e te zezave qe u kini bere dhe vazhdoni tu beni shqiptareve.
  Lulzim Basha dhe sherbimet partnere. Histori intersante. Kadri Roshi do thoshte ,,,,EJA ME PUTH NE PRAPANICE.

  Reply to this comment
 8. I tille je , sa here qe hap gojen July 5, 19:16

  Parti tipike fashiste ! erren vetem me pergjime , intriga , kercenime , shpifje , vjedhje , tensionime , banda para militare , demagogji trallisese e marrjen nen mbrojtje te krimineleve .Te kerkosh me lente , nuk gjen as me te voglin “nerv” kombetar shqiptar ! Rrace e urryer , qe punon vetem per shkaterrimin e ketij vendi !

  Reply to this comment
 9. Kameleoni i "Shtepise se V erdhe " July 5, 19:20

  ike more breke dhjere ! Na mjafton e tepron vetem fakti qe je vrases gjakftohte i popullit tend ! Kriminel me duart e pergjakura , pasuruar me gjakun e ketij populli !

  Reply to this comment
 10. Po , Po July 5, 19:23

  Me “Sherbimet tona” Lul-kellira nenkupton SHIK-un e
  Gazidedes , qe e kane ende nen komande dhe Edi Rama nuk ia ka fare idene asaj pune !

  Reply to this comment
 11. Kameleoni i "Shtepise se V erdhe " July 5, 19:24

  ike more breke dhjere ! Na mjafton e tepron vetem fakti qe je vrases gjakftohte i popullit tend ! Kriminel me duart e pergjakura , pasuruar me gjakun e ketij populli !

  Reply to this comment
 12. gardiani July 6, 15:50

  Pika qe s’te bie o karabush , sherbimet e huaja s’kane pune po me ty do meren . Po e ke per babalen, po e sigurt eshte informata , bile me e sigurt nqs eshte nje cike me ne veri se Selaniku !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim