Basha: Bandat e Edi Ramës po godasin fermerët e duhanit

July 29, 2015 20:25

Basha: Bandat e Edi Ramës po godasin fermerët e duhanit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka akuzuar këtë të mërkurë kryeministrin Edi Rama se, “pasi i mashtroi fermerët se do t’u rriste çmimin e duhanit ndërseu sot taksidarët e tij të krimbur në rryshfete ndaj fshtarëve që shisnin aq sa për të mbajtur frymën gjallë”.

“Zuzarët e Ramës iu versulën fshatarëve të drobitur jo për të mbushur arkën e shtetit, por për të mbrojtur interesat e klientëve të tyre kontrabandistë”, ka deklaruar Basha në rrjetin social Facebook.

Sipas tij, me urdhër e dijeni të Edi Ramës po këta taksidarë mbyllin sytë para kontrabandës së cigareve, “që iu ka kushtuar shqiptarëve plot 50 milionë dollarë të ardhura nga akciza e cigareve që i mungojnë buxhetit të shtetit vetëm në periudhën janar-qershor”.

July 29, 2015 20:25
Komento

3 Komente

 1. Dita July 30, 11:35

  Mendon që deklaratat e tilla do e bëjn kryeministër.

  Reply to this comment
 2. Kopaçe July 30, 15:09

  Prostituta Lelezime Bash Berisha..

  Reply to this comment
 3. berishovicc July 31, 13:01

  Nuk Jan fermere,, por thjesht matrapaz qe shesin duhan me pesticide Brenda,,,provoni dhe bej analizat duhanit qe shitet ne trotuar dhe shiko se cfare do gjesh Brenda,,, ti ke jetuar ne nje shtet si hollanda,, a ke pare dikush qe shet duhan ne rruge,,, vete ke qejfe te jetosh ne evrope, por shqiptaret nuk do qe ti shohesh ne evrope,,, spese ndryshe merr fund,,se Europa ka ligje te tjera,, dhe pasta ti zgjasin veshet,,,e ti bejne si te gomarit, o gomar,,,,,,,,

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*