“Basha bën policin me të gjithë, por nuk flet për hajdutin e vet”

November 4, 2017 14:59

“Basha bën policin me të gjithë, por nuk flet për hajdutin e vet”

 

Kryetari i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla, deklaroi se Lulzim Basha “flet edhe 10 herë në ditë për të tjerët, për krimin dhe të inkriminuarit, por ka 3 ditë që nuk flet për të dënuarin për vjedhje”.

Është shumë e qartë për të gjithë pse Lulzim Basha po mundohet të sillet si polic, prokuror apo gazetar. Sepse Lulzim Basha nuk bën dot detyrën e Kryetarit të Partisë Demokratike. Kryebashkiaku i Lulzim Bashës, Agron Kapllanaj, është dënuar me 2 vjet heqje lirie për kryerjen e veprës penale të “vjedhjes”, por kryetari Basha nuk jep asnjë përgjigje dhe nuk merr asnjë përgjegjësi për këtë”, tha Balla.

“Kryetari i Partisë së Agron Kapllanajt flet edhe 10 herë në ditë për të tjerët, për krimin dhe të inkriminuarit, por ka 3 ditë që nuk flet për të dënuarin për “vjedhje”, të cilin Basha e mbrojti duke shkelur Ligjin në KQZ”, shtoi Balla në postimin e tij në Facebook.

November 4, 2017 14:59
Komento

4 Komente

 1. Z/K November 4, 15:21

  Basha flet e din per vjedhjet e te tjerve.Po nuk din per vjedhjet e veta si person dhe per cdo vjedhje qe kane per autor ropte e shtepise se SHQUP-it.Keto shqupiset kur zehen si miu ne cark nuk dijne edhe ku bien vend ngjarjet e krimeve te kryera nga anetaret familjare te shtepise se madhe te SHQUP-it.Gjithe ai fshati Gerdec jo ma larg se 12 kilometra nga kryeqyteti ku krimi mbuloi gjithe fshatin pa dallime moshe deri ne foshnjet qe pritnin te lindnin.Nuk e njohin tue e deklarue teper seriozisht vetem e vetem se aty kishte gisht i biri i kriminelit hajdut Berisha.Per te tjeret llapin me gjuhen 10 km te gjate e pervete u pelqen te jene pagojca,memecer.

  Reply to this comment
 2. intelektuali November 4, 15:38

  PERGJIGJA E NJE EDEPSEZI

  Kapobanda e kokaines se Xibrakes, fshatari dru mer pre nga Librazhdi, Taulant Balla qe per fatin e keq te shqyptareve eshte edhe Kryetar grupi enverist ne vend qe t’i sulet opozites pyetjet e tij me mire t’ja adresoje nipit te dashur te Enverit qe e kishte emeruar si administrator te laboratorit te tij te kokaines qe vinte nga Kuba Komuniste per te helmuar Gjermanine dhe Evropen,

  sepse:

  Opozita ben ate qe bejne te gjithe opozitat e botes, por ASKUSH nuk i pergjigjet si nje EDEPSEZ i Enverit:

  UNE JAM MUT, POR TI JE KAKE.

  Cfare Partie Socialiste eshte kjo letyra e Edi Rames?

  Reply to this comment
 3. Kris November 4, 17:04

  Intelektuali duhet te gjeje nje pseudonim tjeter! Gjuha e tij mban ere M.. sic thote vete!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?