Basha: Gjermania ka marrë vendimin kundër çeljes së negociatave!

June 21, 2018 11:08

Basha: Gjermania ka marrë vendimin kundër çeljes së negociatave!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se Gjermania ka marrë vendim kundër çeljes së negociatave.

Ai tha se vendimi është i rakorduar mes aleatëve të majtë e të djathtë në qeverinë gjermane.

Sipas Bashës, me vendimin është njohur mbrëmë ai dhe kryeministri Rama që sipas liderit të opozitës po manipulon opinionin.

“Edi Rama mbrëmë është informuar, sikundër jam informuar dhe unë për një ngjarje të hidhur dhe me pasoja të tmerrshme për fatin e negociatave, por ai ka ardhur të bëjë të paditurin, apo të fshehë të vërtetën, përmes mediave të kapura apo joshura me favore.

Mbrëmë, vetëm 24 orë pas samitit Merkel-Macron, kristian-demokratët dhe socialdemokratët gjermanë, aleatët dhe partia simotër e PS, kanë rakorduar qëndrimin e tyre sa i përket hapjes apo jo të negociatave me Shqipërinë.

Zonja dhe zotërinj, ashtu si Edi Rama e di fare mirë lajmin, është më i keqi që shqiptarët mund të prisnin. Është një lajm që shqiptarët nuk e meritonin, por është një vendim gjerman. Është një vendim i qeverisë gjermane, koservatorë e socalistë së bashku, dhe Edi Rama ka gënjyer. Edi Rama nuk i ka bërë detyrat, Shqipëria nuk i ka plotësuar kushtet.

Në këtë rezolutë që do bëhet zyrtare javën e ardhshme, për herë të parë Shqipërisë nuk i vendosen thjesht dhe vetëm kushte, por edhe proces kontrolli”, deklaroi Basha.

Pasi i mbaroi koha, kreu i Kuvendit Ruçi i ndërpreu fjalën liderit të PD i cili nuk u largua nga foltorja. Ashtu si në seancat e shkuara ai mbajti të bllokuar foltoren dhe Ruçi vendosi 10 minuta pushim.

l.h/ dita

June 21, 2018 11:08
Komento

12 Komente

 1. Don Kishoti June 21, 11:27

  C”te mban pragu i shtepise o lul koqja qe je gezuar qe nuk hapen negociatat se ti per kete luftove. P.D duhet te dali parti jashte ligjit.

  Reply to this comment
 2. Alban June 21, 11:52

  Kellire! Ti e ke fajin. Anti-shqiptaret e dreqit!

  Reply to this comment
 3. Luftar Veleshnja June 21, 12:01

  Nuk eshte hera e pare qe ky genjen dhe pastaj zduket per disa jave sa te harrohet. Tipik politikan idot. Prite kur te thote pas lajmit te mire se ishte ai qe bindi gjermanet!
  O pika mu ne bythe o Lulo!

  Reply to this comment
 4. Amerikani June 21, 12:12

  Negociat do hapen me kusht!

  Ky eshte vendimi qe Gjermania ka mare ne lidhje me hapjen e negociatave.

  Basha dizinformon publikun apo kerkon ta çorodise ate, duke interpretuar “hapjen me kusht” te negociatave si mos hapje te negociatave

  Por natyrisht qe kushtet jane dhe duhen permbushur sido qe te hapen negociatat.

  Pasi u perpoqen me letra e email me kancelarite e Evropes me Babale e balte hale, perseri partia rrugaçe e PD nuk mundi te pengoje dot hapjen e negociatave.

  Madheshtine e ketij akti te shumepritur nga shqiptaret nuk mund ta sfumoje me sofizma e retorike çoroditese kryetar qesharak dhe dembel i Partise rrugaçe.

  Reply to this comment
  • lexuesi June 21, 13:36

   Dhe per shqiptaret e ndershem, hapja e negociatave me kusht eshte zgjedhja me e mire, sepse eshte nje garanci qe qeveria shqiptare duhet medoemos te ndjeke rrugen e ndershme per ne BE duke realizuar objektivat!
   Nga ana tjeter eshte mortje per partite e babaleve, sepse kushtet do jene te kushte edhe per ata!

   Reply to this comment
 5. uskania June 21, 12:22

  Kryetar mashtrues dhe kastravec. I duhet treguar vendi nga antarët e PD-së.

  Reply to this comment
 6. MH June 21, 12:42

  Basha ka gjete disa babale gjerman dhe propogandon sic i don shpirti dhe zemra : Gjermania ka marrë vendimin kundër çeljes së negociatave!

  Reply to this comment
 7. Adih June 21, 13:07

  Komentues , te respektuar te mesiperm .
  Me kete lajm ne qofte se eshte i vertete ,eshte lajm i keq per ne popullin ,Me keqeardhje ,do vidhet e shkretohet me tej shqiperia ,ishalla nuk eshte e vertete ,
  POR E VERTETA E PA DISKUTUESHME ESHTE ;SE TE GJITHE SI PD ;SI PS DHE SI LSI ,nuk e honepsin BE ,ju prishen interesat se
  FILLON DIKTATI I LIGJIT DHE I TRANSPARENCES SE BE .
  Ai qe do me kundershtoje tma argumentoje .Vetem nje gje dua tju a kujtoj ,po te jete burre i zgjuar ndonje nga ju ,tme japi te pakten ndryshimin me te vogel te programit midis ketyre partive te ketij tranzicioni te pa fund post komunist .Shikoni faktet dhe lereni politizimin ,se beheni vegla qorre ,per interesa te mafjes 27 vjecare???!!

  Reply to this comment
 8. O lulushe po ty sikur te ka pjell gomori more “ burri “ i dheut June 21, 13:27

  Sa i ngjan xhaxhi Enverit ky dreq, me duket se e ka zen xhaxhi kur kishte ate marshimin e gjate. E ka zen me qejf kopilin

  Reply to this comment
 9. Lani June 21, 14:32

  O Lulzim bythqiri nuk na intereson fare i hap a si hap Gjermania negociatat.Ne na intereson qe te zhduket kjo klase politike qe po na ze frymen ,dhe ti bashke me ta.Dhe te mos kthehemi ne depozite plehrash te botes.

  Reply to this comment
 10. Fat man June 21, 16:55

  Keto “lajme” tranvestitja Lule i merr vesh ne bordellot e Hollandes ku thyen hunj, si duket punon me part time edhe ne Gjermani, kokrra e bythe-qirit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?