Basha braktis reformën zgjedhore: Të rrëzojmë njëherë Ramën

November 6, 2017 16:48

Basha braktis reformën zgjedhore: Të rrëzojmë njëherë Ramën

 

Atë që tha Flamur Noka paradite, e përsëriti edhe Lulzim Basha dje pasdite.

Opozita do ndërmarrë një të ashtuquajtur aksion kombëtar, për rrëzimin e Edi Ramës.

Në dalje nga mbledhja e grupit, kreu Lulzim Basha përjashtoi çdo mundësi të nisjes së reformës zgjedhore, duke thënë se “reforma zgjedhore do të fillojë atëherë kur vendi të ketë një qeveri antimafia”.

“Nuk ka shqiptar dhe europian që nuk e di përgjegjësinë politike të Edi Ramës për shndërrimin e Shqipërisë në narko-shtet. Kjo do të mjaftonte për çdo Kryeministër që të japë dorëhejqen, por nuk mjafton për Edi Ramën, ndaj opozita do të ndërmarrë një aksion kombëtar për largimin e Edi Ramës”, tha Basha.

November 6, 2017 16:48
Komento

15 Komente

 1. LABI November 6, 17:00

  Vduqe per karike,por ti ske kapacitetet e nevojshme per te drejtuar vendin,dhe aq me keq ke,ke shume gjynahe mbi shpine.Edin e akuzon per droge,por Ti ia le peshqesh drogen me Lazaratin dhe akoma nuk ke spieguar ku i ke cuar 900 ton droge qe ke prodhuar atje!Ju i kini duart te lyera me gjak,sepse kini vrare 4 veta mu ne mes te bulevardit bashke med Sali Banditin dhe Ilir Floririn.Jepni llogari per keto mutsilleqe qe ke bere,dhe pastaj tia leme popullit te ndershem e puntor qe do ligj dhe shtet,qe te vendose kujt do tia lere qeverisjen e vendit.Ora juaj qe do jepni llogari per cka kini bere ne kuris te shqiptareve,po ngushtohet dhe do shkoni pas hekurave.

  Reply to this comment
 2. kris 1 November 6, 17:10

  Reffformat zgjedhore sa here jane bere kane qene zgjedhe per demokracine.Pakti zgjedhor Rama Berisha ishte nje perdhosje e plote.Tashti ti gezojme tre maskarenjte ne pushtet Saliun qe na ngre nervat,floririn qe dhuron dashuri dhe sharlatanin qe na gajas me batuta

  Reply to this comment
 3. bregdetari November 6, 17:43

  KETA E BEJNE KETE PER TE GODITUR ECUDINE E REFORMES NE DREJTESI.
  PER ASGJE TJETER.SHIKONI ME VEMENDJE CFARE THOTE : – NUK DUAM REFORME ZGJEDHORE POR DUAM LARGIMIN E RAMES.
  KJO ESHTE LAJTHITJA ALLA BERISHE ME QELIMIN E SIPERPERMENDUR.
  POR KETA QE PO DHJESIN NE BREGE NGA FRIKA E VETINGUT DO TE BIEN NJE E NGA NJE SI TESPIET E PLAKUT MERE…!

  Reply to this comment
 4. Arber I November 6, 18:07

  Si pergjigje Edi Rama duhet te hedhe poshte Paktin e turpshem te 18 majit 2017 me kete hajdut, kriminel dhe tradhtar te popullit dhe atdheut, akoma i padenuar nga Drejtesia!

  Reply to this comment
  • xxx November 6, 19:44

   po. Me hedhjen poshte te paktit te turpshem te majit te largohet ugjentisht avokati i popullit qe pd fitoi, qelbesira E. Ballanca, institucion qr ka ne dore kandidaturat dhe procedurat e vetingut.
   Si dhe te dorehiqet kryesia e KQZ, e cila gjithashtu u mor nga PD me paktin e majit.

   Reply to this comment
 5. NjeQytetarOptimist November 6, 18:31

  Nuk e ben Reformen Zgjedhore sepse qesharaku del me qesharak.. Do te kete alibi pas humbjes.. O qesharak cfare the mor aman: ka rene prodhimi hashashit nga cmimi huh?!?! Hahaha I modh je. He bere kambist I zoti per hashashin.. Merr gojecorapen dhe futini ca cadra dhe jeni ne rregull.. Flamur idjotin perpara dhe vazhdoni nxirrni dufin..

  Reply to this comment
 6. Bilbil Sulovari November 6, 18:37

  E ka hallin te z.prokuror ,sepse i erdhi fundi dhe nuk ka kush i mbron me sal lulushet me zagare te gjitha llojeve.Era po fryn lulush dhe do te kapi qoftè heret apo vonè,Karrgja jote eshte ne ajer dhe nuk dihet kush do ta kap.

  Reply to this comment
 7. xxx November 6, 19:36

  po sigurisht fitorja e Reformes ne drejtesi konsolidon Ramen dhe varros basheberishen.

  Perkundrazi duke asnjanesuar Ramen, kane ne dore te bejne “Reformen” sic ia u do b.tha, dmth te ruajne c’kane vjedhur kacakshe, t’i shpetojne burgut e madje burgosin Ramen megjithe PS.

  Reply to this comment
 8. xxx November 6, 19:40

  s’kane faj kur moren vota per opzite parlamentare. Fitorja me 43 vende e pd ishte poshteruese pas parasysh gangsteret qe jane.
  Bota detyroi Ramen te hyj ne paktin e majit, fituan davane, e ja ku i kemi peshqesh.

  Reply to this comment
 9. Lili November 6, 19:55

  Jo,kjo eshte loja e radhese Bashes per mos me pasur nje reforme si duhet po nje pazar ne fund me nje marreveshje e oreve te fundit,si cdo here se «  nuk ka mbetur kohe per reform me »
  Pfff cfare mut njeri!

  Reply to this comment
 10. MH November 6, 20:40

  Ore Basha edhe sikur ti bash gadi valixhet per te ik ne drejtim te paditun nuk ke kohe.Jo ma larg se sot dt.6 10 2017 ora 19:58 (qeveria sa vjen e forcohet) ku u Zbardhe vendimi i qeverisë për anëtarët e Vettingut.
  Tashti cfare mutin don qe nuk rri rehat por pjerdhe me goje ma keq se te ishte bithe e ngopur me fasule vicidolit.
  Kush asht ai gomar si kur ti qe je zogu i zogut gomarit.Po ku te beson populli llapaqenes tand me u perpjek me pushtetin demokratik te majte qe po e mbeshtet mbare Europa dhe kryesore Amerika,ne ndertimin si dhe ne konsolidimin e shtetit shtet.
  Te pjerdhesha ne shkollen kulturen qe ke marre si dhe trimerin qe kur perballesh me drejtesin te ze semundja kolera,leproza e dreqi e di se si te fillojne morrnicat dhe askush nuk ka per tu afrue e jo me protestue per nji hajvan si modeli yte pa busull.

  Reply to this comment
 11. Tirana November 6, 21:01

  Duhet bere nje Demostrate Kombetare per te çuar perpara Gjykates se Krimeve ndaj Kombit “Per tradheti kombetare”, Lulzim Bashen, pasi Gjykata Kushtetuese hodhi poshte Marreveshjen e nenshkruar nga ai si ish Minister i Jashtem per shitjen e Detit Jon Greqise.
  Me siguri qe ne kete demostrate do te dalin 2 miljone shqiptare.
  Ose Lulzim Basha duhet te shkoje prapa hekurave, ose, ne te kundert, Gjykata Kushtetuese duhet te shkrihet. Ky eshte Veting

  Reply to this comment
 12. Iliri November 6, 22:58

  Nuk e kuptoj nje genjeshtar i certifikuar nje idiot i noterizuar sa here humbet zgjedhjet thote hajde te rezojme qeverine sipas tij se jane trafikante droge kur ai vet bashke me plakun e rjedhur lazaratin e mbronte me polici.Ky njeri nuk vuan per para se ka ky vuan per mend ato nuk i vjedh dot ti jep zoti

  Reply to this comment
 13. Alban Dega November 7, 01:54

  From: Alban Dega
  Date: February 25, 2016 at 07:20:53 EST

  KOMPLOTI PUTINIST DHE DORA E ZEZE E TIJ KUNER SHQIPERISE + … MAQEDONI APO PROJEKTI

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  A nuk e pohuan me gojen e vet lideri de jure Lulezim Basha, UDB-shet Sali Berisha, Flamur Noka, Aldo Bumci e shume telalle te Mafias se kjo proteste organizohet sipas modelit Maqedon!
  Jo vetem Maqedon por edhe Serb, Malazez !?
  Cfare eshte ky model dhe kush fshihet pas tij edhe ne rastin e kesaj cadre!
  Eshte modeli i Ruskaja Intelixhensia Axhensia, Agjencise Ruse te Zbulimit, RIA, ish KGB-ja sovjetike e Vladimir Putinit qe ka filluar mesymjen ne mbare Balkanin perfshi edhe Shqiperine, edhe Kosoven…
  Kush i organizoi pergjimet e niveleve me te larta shteterore ne Maqedoni!?
  Kush kurdisi komplotin per vrasjen e ish- kryeministrit te Malit te Zi diten e zgjedhjeve!?
  Kush sajoi gjoja atentantin ne pergatitje dhe municionet kunder Vucicit ne Serbi!?
  Kush organizoi qendren kryesore te sajimit te lajmeve te rreme per zgjedhjet e fundit ne SHBA kunder Klintonit dhe stafit te saj !?
  Kush!? Disa cunake te Veleshit !? Me vjen per te qeshur e per te qare njekohesisht !!!
  Jo vellezer e motra ishin ujqer te vjeter te ish- KGB-se sovjeto- ruse, RIA-s se Putinit, specialiste te mbaruar te kibernitikes dhe te gjuhes angleze, qe kane arritur te futen deri ne makinat e numerimit te votave ne shtetet vendimtare te votave amerikane, per cka jo rastesisht kembengulin si mushka Berisha , Noka, Basha, Mediu, Pollo… te lidhur me njemije e nje fije te fshehta qysh ne mosha gjimnazi me KGB-ne, UDB-ne, Asfaline… me dreqin e te birin e tyre antishqiptar!
  Ndaj largohuni nga ajo cader! Sot! Neser mund te jete teper vone.
  Ajo eshte cadra e modelit Maqedon de jure e RIA ruse de facto modeli i Sali Berishes dhe Mafias se tij jo e juaja!
  Vigjilence vellezer e motra qe na bashkon shqiptaria, gjuha, gjaku kombi !

  Syceltesi!

  Pse ?! Sepse lufta e tyre per dekriminalizim ashtu si ajo per mbrojtjen nga vjedhja e votave … 4 muaj para se ato te zhvillohen e tre muaj para se te filloje fushata elektorale eshte maska, sebepi, preteksti!
  Rimarrja me komplote, pazarlleqe te pista, me Kale Troje ala Vangjel Dule, ala Agron Duka, ala Ylli Manjani, ala Blendi Koran Toptani e Artur Zheji, ala Fatos Lubonja e Artan Fuga, ala Sazan Guri, ala Genc Pollo. ….ne tavoline e nen rrogoz ala RIA, edhe te pushtetit politik per te ruajtur e mbrojtur me cdo kusht Dinastine e pushtetin ekonomik nga shteti ligjor e Vetingu nga kryereforma e te gjitha reformave te kesaj qeverie reformatore!
  Cfare nuk mund te beje Sali Berisha per pushtet!?
  Per pushtet Sali Berisha nxorri ne prite e vrau Azem Hajdarin! Sali Berisha per karrike e pushtet vrau Azemin por sic e kame shkruar ketu e 18 vjet me pare eshte gati te vrase edhe Shkelzenin!
  Cfare jeni ju per Sali Berishen realisht !
  mashe, nje vegel per pushtet! Ushtare, numerore, mercenare pa asnje vlere sapo te arrije qellimin e tij!
  Cfare nuk mund te beje ai dhe modelistet e tij ala Maqedon domethene ala RIA per te rifituar e ruajtur sundimin e tyre politik, ekonomik, financiar !?
  Ne bashkepunim edhe me RIA-an , edhe me DIA-an, ish- UDB-ne serbe, me Asfaline greke… Sali Berisha mund te urdheroje hedhjen e nje shashke apo granate, apo qelloje kunder cadres suaj!
  Kur vrau krahun e tij te djathte Azemin per pushtet cfare jeni secili e te gjithe ju per ate!?
  Kjo do te nxirrte situaten nga kontrolli e mund te krijonte tragjedi te reja per familjet tuaja dhe per kryefamiljen tone mbare Shqiperine .

  Nena e te gjitha te keqijave!

  A nuk veproi keshtu po ky Sali Berishe me vrasjen e Azem Hajdarit duke organizuar nje grusht shteti klasik qe vetem bythelepirja e Fatos Nanos, qe e shkerdheu per 4 vjet ne birucat e Bences, e shpetoi nga burgu i perjetshem qe do te merrte ne cdo shtet me te vertete demokratik te Botes… Te mos harrojme dhe tragjedine masive te 1997-es ! Eshte teper heret per ti harruar ! As Gerdecit! As Otranton… as… as …
  Shen Petersburgu e Moska, Nena e Serbise , Rusia eshte nena e te gjitha te keqijave per shqiparet si popull e si komb, per Shqiperine si shtet historikisht.
  Cdo sakatim e copetim i trojeve shqiptare, cdo masaker serbi- malazezo- maqedono- greke ne to, sic e ka pohuar edhe vete Trocki, kane intrigat, komplotet dhe bekimin e Rusise!
  Jo vetem agjentet e UDB-es Sali Berisha e Lulezim Basha, Flamur Noke Stanishici e Fatmir Medihoxha, Genc Pollo e krejt Korporata e tyre e krimit te organizuar dhe atdheshitjes, por edhe vete Moska hoqi sot maskat e doli hapur kunder qeverise me te suksesshme, me reformatore dhe me ala amerikane e properendimore ne historine e Shqiperise.
  Si Putini edhe zagaret e tyre te Tiranes do korrin disfate te turpshme perballe 97 per qind te shqiptareve qe perkrahin Reformen jetike ne Drejtesi, Vetingun, SHBA-ne e BE-ne.
  Kur Enver Hoxha ca pushke me gjalme e topa te ndryshkur gjermane trofe lufte i perzuri me bisht ne shale kete shtrire te vjeter dhe krejt Trajtati e Varshaves, Shqiperia ne NATO dhe aleate e Amerikes u mall daten si Putinit edhe kelysheve te tij te Tiranes!
  Shqiperia eshte e shqiptareve jo e tradhetareve dhe e zagareve !

  SHENIM:

  Ky shkrim eshte perpiluar me 18 shkurt 2016 dhe botuar si koment lexuesi ne gazetat Tema, Dita… por jo si analize apo mendim.
  Eshte e drejta e botuesit cfare boton dhe nuk kam asnjr hatermbetje. Aq me pak meri.
  Per nje korrespondent te “ El Pais “ gazeta me te kexuar ne Bote dhe e treta mbas “The New York “ , “ Le Monde “ per reputacioinin e saj global, per nje ish-redaktor te ATSH se, shkrimet e te cilit jane komentuar nga agjencite me te medha ne Bote AP, REUTER, AFP, UPI , ANSA, EFE ,,,, qe kontrollojne 94 per qind te Informacionit boteror qysh ne vitin 1978 ne moshen 22 vjecare, nuk eshte ceshtje as per te bere emer e as per reputacion.
  Eshte ceshtja e mesazhit te munguar ose sakatuar te shkrimit per lexuesin shqiptar, e vertetoi koha plotesisht dhe qe ne fakt eshte vetem e vetem maja e Ajsbergit te komploteve djallezore te agjenturave ruse e co, jo vetem kundet Shqiperise, BE, NATO-s dhe vete aleatit dhe mikut tone strategjik SHBA-se, sic po nxjerrin ne drite hetimet e fundit te syshqiponjave amerikane !
  Cdo dite e me shume Po vertetohet shorehja filozofike kryeministrit shqiptar nga foltorja e Kuvendit te Shqiperise diten e betimit me 9 shtator 2013
  “ Prisni se nuk keni pare gje akoma ! “ qe terboi Folene e Grenxave te Sali Berishes, Lulezim Bashes, Flamur Nokes, Arben Imamit, Genc Pollos… e mediave te kazanit berishist e krejt dores se zeze te Beogradit, Athines dhe Nene Rusise jo vetem ne Tirane por edhe shume me gjere !
  PRISNI SE NUK KENI PARE AS DEGJUAR GJE AKOMA !
  Do jetojme e do shohim!
  Do gjallojme e degjojme bomba gati ne mos edhe atomike !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim