Basha dështon të bëjë një foto me Merkel

July 8, 2015 17:20

Basha dështon të bëjë një foto me Merkel

Jo më kot i thonë dhe gruaja më e fuqishme e Europës. Kancelarja Merkel ka mundur të bëjë bashkë në një takim kreun e mazhorancës dhe atë të opozitës.

Përveç kryeministrit Edi Rama e disa prej ministrave e investitorëve të shumtë gjermanë e shqiptare, në këtë Forum merrte pjesë edhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Duket se vizita e Merkel, ka shërbyer që për pak minuta dy kundërshtarët politikë të qëndrojnë në të njëjtin ambient, pavarësisht ndasive.

Ndërkohë, Lulzim Basha dështoi sot në përpjekjet për ta kapur një foto me kancelaren Merkel. Ndërkohë që zhvillohej Forumi shqiptaogjerman, Basha hyri, i hodhi një sy vendit ku e kishin caktuar dhe ju duk se nëse ulej në vendin e Edmond Haxhinastos, do të kishte më shumë shanse të kapte ndonjë foto me të.

Ndërkohë, filloi të flasë Rama dhe Basha bënte sikur çonte sms diku. Pastaj kancelarja Merkel foli pak, dhe u ngrit të ikte. Rama i prezantoi dikë aty afër, dhe pas kësaj ajo ajo doli nga dera dhe hipi në makinë. Basha u çua i pari në këmbë, me shpresë se ajo do ta kthente kokën, por nuk ndodhi.

July 8, 2015 17:20
Komento

7 Komente

 1. ILIRET July 8, 18:11

  Nuk ja tha Merkelit se femijet i vodhen kartat prinderve dhe votuan te majten, si dhe grate demokrate u mashtruan dhe ja dhane socialisteve.

  Reply to this comment
 2. lato July 8, 18:48

  S`e paska menderosur fare buzeburbuqen vesh me vesh.

  Reply to this comment
 3. Ardenica July 8, 20:10

  I ka par duarte ende me gjakun e te vrareve me 21 JANAR , SI DHE XHEPAT E FRYRE ME 230 MILION EURO e kuptoi se cili ishte dhe i beri Glasen…….. E degjova une kur Rama i tha : ” Mos e tako ate qe qesh ne rreshtin e pare ,pasi eshte ai qe ta kam llafosur……….. e mo ,ai qe i vodhen votat me me 2013 -ten po sidomos tani ne 2015-ten.
  Kete edhe femijet e kane inat, Femijet qe kane baballaret dhe mamallaret demokrate u vodhen kartat e indentitetit qe te mos votonin per PD. Ky eshte zbulimi me i fundit i lloit Pdeiste ha…ha….ha…. . “

  Reply to this comment
 4. SS July 8, 20:18

  Nje koqe kandari eshte basha Mos ta kete fatin kurre Shqiperia me tipa te tille veprime as femijet nuk i bejne Elbete me idjot te ketill do merej Merkel Ajo nje takim peri me m….dhe mbajti ere Po ne jemi mesua me kete m…. qe nuk na bene pershtypje kjo ere

  Reply to this comment
 5. Daku July 8, 20:20

  Ky Basha ça pune ben qe i jepni kaq shum rendesi?

  Reply to this comment
 6. LABI July 8, 21:12

  Daku, ky eshte hajdut, dhe ti e di, apo Jo? Hajdut eshte profesion i vecante, Jo te gjithe mund ta bejne…..

  Reply to this comment
 7. shqiptari July 9, 07:41

  ku pjerdhe ky luli per merkelin klani i ketij serbo anglezo greko amerikane nuk do tia di fare per merkeline e kompani shikoni sa te fuqishem i ka padronet serbo amerikane se ambasadori widhers ishte ai qe i perveshi menget dhe i vodhi pa pik frike votat dhe pa pike meshire duke poshteruare demokracine qe eshte me e rendesishmja pra nuk pyeti per demokracin se per popullin shqiptare nuk duane tia din fare keshtu qe kot vjen merkeli ne shqiperi lojene e udheheq bosi i lulit

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim