Basha dhe Berisha harrojnë Sokol Olldashin

September 28, 2014 08:51

Basha dhe Berisha harrojnë Sokol Olldashin

Pas humbjes së zgjedhjeve nga PD në 2013-n, Sokol Olldashi ishte një nga kandidatët më potencialë për të marrë drejtimin e kësaj partie, ç’ka e futi atë në konflikt të hapur edhe me Berishës që mbështeste Bashën. Edhe në Kuvendin e saj Kombëtar që mblidhet rreth një vit pas vdekjes tragjike të Sokol Olldashi, Berisha dhe Basha e kanë shmangur nga i gjithë organizimi kujtimin e tij. Me vdekjen e Olldashit, dalëngadalë filloi edhe fshesa brenda selisë blu ku të gjithë mbështetësit e vijës së tij, u lanë në hije. Për “çudi”, asnjë prej fjalimeve të mbajtura dje nuk përmendën humbjen e Olldashit.

September 28, 2014 08:51
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*