Basha dhe Selami sherr për Sorosin

July 9, 2017 16:32

Basha dhe Selami sherr për Sorosin

 

Një pyetje nga një demokrat se kush nga të dy ka mbështetjen e Xhorxh Sorosit, ka përplasur në të parën përballje publike në garën për kreun e PD, Lulzim Bashën dhe Eduard Selamin.

Në një takim me dyer të mbyllur në Korçë pa kurrfarë transparence dhe ku mediat nuk janë lejuar te filmojnë përballjen mes 2 kandidateve, një burim i ka treguar Tv Klan se të dy si Selami dhe Basha e kanë mohuar të kenë mbështetjen e miliarderit Xhorxh Soros.

Selami mësohet të ketë thënë se nuk ka qenë asnjëherë njeriu i Sorosit, pasi është republikan në bindje ndërsa ka pohuar se bashkëshortja tij është prej disa kohësh drejtuese e Bordit të Fondacionit në Tiranë që mbështetet nga Soros.

Selami ka deklaruar se Xhorxh Sorosin e kishte takuar vetëm njëherë dhe atëherë me kërkesë të Lulzim Bashës, i cili sipas tij ka studiuar ne Holandë me bursë të siguruar nga Soros.

Basha e ka hedhur poshtë si te pavërtete këtë deklaratë të Selamit, por ky i fundit e ka sfiduar se në rast se ky fakt nuk është i vërtetë atëherë ishte i gatshëm të dorëhiqej nga gara, por nëse ai e provonte të kundërtën atëherë duhet te ishte Lulzim Basha qe duhej të tërhiqej nga kandidimi.

Pas kësaj deklarate të Selamit kryetari i ngrirë i Partisë Demokratike ka zgjedhur të heshtë duke mos bërë asnjë koment, raporton Tv Klan.

July 9, 2017 16:32
Komento

8 Komente

 1. intelektuali July 9, 17:06

  Shikoni o milet dhe mbani vesh se kush do te drejtoje PD-ne enveriste te Saliut:

  NJERI ME BURSE DHE TJETRI KOKE E KEMBE ME GRUAN FAMOZE TEK GEORGE SOROS, SPEKULLANTI MAFIOZI QE KU I SHKEL KEMBA NUK MBIN BARI

  Ketu mbetet te pyesim:

  PO EDI RAMA QE ME URDHER NGA SOROSI I GRUAS SE TIJ ANATEMOI DHE MALLKOI SI HALABAK NGA CNN PRESIDENTIN AMERIKAN DONALD TRUMP?

  Dhe pastaj u justifikua si nje LOLO i vertete enverist qe nuk e kishte llogaritur qe Trumpi do te fitonte mbi favoriten e Sorosit dhe te Edi Rames, Hillary Clinton.

  prandaj:

  Mos u cudisni o milet qe pushtetaret akuzat e ndersjellta i bejne me dyer te mbyllura,

  sepse:

  Kur karagjozlleqet politike i ben vete Kryeministri Famoz Edi Rama, pse keto finte enveriste te mos t’i bejne edhe sekseret e Saliut brenda PD-se?

  Reply to this comment
 2. intelektuali July 9, 17:07

  Shikoni o milet dhe mbani vesh se kush do te drejtoje PD-ne enveriste te Saliut:

  NJERI ME BURSE DHE TJETRI KOKE E KEMBE ME GRUAN FAMOZE TEK GEORGE SOROS, SPEKULLANTI MAFIOZ QE KU I SHKEL KEMBA NUK MBIN BARI

  Ketu mbetet te pyesim:

  PO EDI RAMA QE ME URDHER NGA SOROSI I GRUAS SE TIJ ANATEMOI DHE MALLKOI SI HALABAK NGA CNN PRESIDENTIN AMERIKAN DONALD TRUMP?

  Dhe pastaj u justifikua si nje LOLO i vertete enverist qe nuk e kishte llogaritur qe Trumpi do te fitonte mbi favoriten e Sorosit dhe te Edi Rames, Hillary Clinton.

  prandaj:

  Mos u cudisni o milet qe pushtetaret akuzat e ndersjellta i bejne me dyer te mbyllura,

  sepse:

  Kur karagjozlleqet politike i ben vete Kryeministri Famoz Edi Rama, pse keto finte enveriste te mos t’i bejne edhe sekseret e Saliut brenda PD-se?

  Reply to this comment
 3. Divjaka July 9, 17:55

  Identikiti i Soros ”’ Filantropo ”

  Puntoret dhe popujt masakruar nga Borxhet ?

  Zoterinjte ” konkurues ”
  qe jane KLLASA Dominuese , ose me mire
  Oligarket Finanziare
  qe ESHTE
  Armike e te drejtave sociale dhe e Sovraniteteve Nazionale ,
  FINANZOJNE gjithmone dhe vetem ata qe Organico i projekteve te tyre klasike Boterore .

  Finanzon edvinin dhe ERJONIN SI TE MAJTE
  por nuk le pas dore tu mesoje demokracine edhe Lulzimes dhe selamit demokracine
  ” Darviniane ”’

  Reply to this comment
 4. Arben July 9, 17:59

  SHKO PIRDHU BASHUC.

  Reply to this comment
 5. goni July 9, 18:25

  Tashme deshiroj te them dy fjale,per Selamin.Eshte nje Njeri Simpatik,per kah doka,dhe mendoj ka kapacitete si Politikan.pra nuk kam asgje kunder Tije,ne lidhje me zgjedhjen si Kryetar i Pd,dhe terheki komentin tim per ket qeshtje!Po ashtu edhe Basha eshte ne nje lige me Selamin(Pra nuk ja lshon rrugen per nga kapciteti Politik),dhe meqense behet lufte(eshte fjala per konkurencen) per Kryetarin e Partise,ska rendesi kush zgjidhet Tashme nje eshte e qarte,ne krye te PD,nuk do te jete nga Veriu!Basha eshte me origjine nga Veriu,por ka lind ne Tirane,(Shqiperi e mesme)Per here te pare ne kohen e Pluralizmit,te gjitha Partite,nuk kann Veriore ne krye te Tyre!

  Reply to this comment
 6. goni July 9, 22:01

  Shkrojta nje koment por nuk u botua,dhe nuk me ngele hatri,gazeta Dita e din vete kur i boton e kur si boton komentet!Ne fjalin e fundit shkrojta se citoj(tashme eshte e qarte se nga Veriu nuk ka asnje Kryetar Partije)!Do te bej nje sqarim ne lidhje me kete teme-Shqiperia eshte nder Vendet e pakta ne Bote,qe thuaj se gjysma e Popullsise eshte jashte Shtetit!Pra thuajse gjysma e Popullsise ka Emigruar,dhe distenacionet ne pergjithesi,jan Vendet Perendimore,ku Prin Europa,dhe pasketaaj,vje Amerika.Keta Emigrant,nga krejt Shqiperia,poe edhe nga Veriu,tashme shumica jan bere Shtetas te ketyre Vendeve.Ne keto Vende ku jetojne,ka Njerez nga krejt Bota,dhe aty(pra ne keto Vende),nuk te pyet kush se a je nga Veriu ,a je nga Jugu,por shikohet se Cili eshte adekuat per Postin ne Politike.Pra ne keto Vende,tashme,ne kete kohe te re (shekulli i ri),mund te behet Kryeminister fjala vjen,Vendasi,Turku,Zezaku,Serbi,Shqiptari,Jahudija,Romi,Kinezi,pra shikoni,ndryshimin qe ka sjelle shekulli i ri,nuk shikohet krahina,as Veriu as Jugu,as Perendimi as Lindja,por pretendohet te shikohet Njeriu Adekuat.Keshtu,per rastin ne fjale,sot eshte Kryeminister Rama,neser mund te behet Kryeminister nje tjeter Njeri(kur them neser eshte fjala per legjilacionin tjeter,pra zgjedhjet e rradhes),dhe ky Njeri,mud te jete Vendas,(pra ska rendesi,nga Jugu ,nga Veriu),mund te jete Grek,Rom,Sllav,Turk,Vlleh,pra qdo pjestar i Pakicave mund te behet Kryeminister,sikurse e ceka qdo Vendas,por mund te jete edhe Emigraant,i koheve te rfundit,mjafton te kete Shtetesine Shqiptare,sikurse,ka sot ne Shqiperi,Sirian,Italjan,Irakjan,Zezak.Pra ky eshte Shekulli i ri qe kemi hyre,dhe kjo rruge nuk ka filluar,menjehere pas hyrjes ne Shekullin e ri,por Shum vite me perpara,thirrjet Liri demokraci,E duam Shqiperine si krejt Europa,USA,USA,pra krejt kta drejtime,qe u kerkuan ne Lindje te Europes,jo vetem ne Vendet ku jetojne Shqiptaret,qonin ne shtruajtjen e rruges,per kalimin ne shekulin e ri,ku don te thote se Politika,nuk mund te behet si para shum vitesh,por pretendohet ashtu sikurse e citova me larte,Njeriu adekuat,pa shikuar se Cili eshte.Un,nuk i kam bere kto ligje,e ket drejtim,un do te deshiroja,qe Njeriu adekuat te ishte nga Veriu,te ishte nga Qyteti im,por kjo nuk don te thote se qdeshiroj un,mund te behet,sepse Shqiperia nuk eshte vetem Veriu,Shqiperia eshte pak me e madhe se veriu,Shqiperia eshte edhe (Shqiperia e mesme),edhe Jugu,pra Veriu eshte pjes e Shqiperise!

  Reply to this comment
 7. Fatmir Lohja July 10, 11:03

  Debate me humoristik do te na vine me pas.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*