Basha: Do ta rrëzoj Ramën më 27 janar, ja plani im për t’ju qeverisur

January 14, 2018 13:28

Basha: Do ta rrëzoj Ramën më 27 janar, ja plani im për t’ju qeverisur

 

Kryetari i Partisë Demoktatike Lulzim Basha i është zotuar shqiptarëve se do të rrëzojë kundërshtarin e tij politik Edi Rama.

Basha ka qenë në Vlorë nga ku ka dërguar mesazhin se pjesëmarrja në protestën e paralajmëruar më 27 janar do të jetë masive dhe se pas kësaj sipas Bashës shefi i qeverisë do dorëhiqet për t’i liruar vendin një qeverisje më të mirë.

“Qytetarët në këmbë me pjesëmarrje masive popullore do të jenë mesazhi më i qartë, që do të flasë më qartë se çdo fjalim politik. Se sundimi i krimit, se sundimi i Edi Ramës dhe bandës së tij në Shqipëri kanë marrë fund dhe janë të papranueshëm”, u shpreh Basha.

Më tej Basha tregon edhe se si do t’i qeverisë shqiptarët pasi të rrëzojë qeverisjen Rama.

“Ky është plani. Ky është vendimi. Kjo është vendosmëria e demokratëve. T’u japë shqiptarëve një qeveri e cila paratë nuk i çon tek oligarkët por i çon tek qytetarët. Çmimi energjisë, çmimi i naftës, çmimi i ujit, çmimi i ushqimeve bazë janë shqetësime themelore të njerëzve. Papunësia, varfëria, mungesa e shpresës janë pasojat e drejtpërdrejta të këtyre mënxyrave që janë dhurata dhe prodhimi i vetëm i Edi Ramës për popullin”, tha Basha.

Më tej ai tha se një qeveri e zgjedhur “nga krimi nuk ka prioritet të zgjidhë problemet e qytetarëve”.

“200 milionë është borxhi total i shqiptarëve ndaj KESH-it. 200 milionë është fatura që shqiptarët paguajnë vit për vit për 5 koncensionarë, për 5 derra të krimit dhe korrupsionit që ndajnë paratë me Edi Ramën. Nuk ka asnjë arsye pse një qeveri që e ka lidhur fatin me njerëzit të mos ndërpresë menjëherë këtë marëdhënie kriminale korruptive, të shlyejë borxhin ndaj KESH-it dhe të çlirojë qindra e mijëra familje shqiptare nga zgjedha e kamatave të padrejta të KESH-it apo nga mënxyra e rritjes së çmimit të ujit”, u shpreh kreu i opozitës.

 

January 14, 2018 13:28
Komento

10 Komente

 1. santiago January 14, 13:49

  ti te ha m..n

  Reply to this comment
 2. ai January 14, 13:54

  kur te fitosh zgjedhjet…………

  Reply to this comment
 3. Hik mer kurve islamike ne arabi ,atje kuptojn kto qe thu ti January 14, 14:26

  ky o rropsia me interesante ne stanin e pederrave

  Reply to this comment
 4. Izeti January 14, 14:54

  Pjesmarrja do jete « e jashtezakonshme » Populli « mezi po pret» ta udheheqesh ti o mender Lider. Po ti je lepur o I shkrete. Sidomos me kete aleancen qe ke bere me Mon Kukaleshin. Namin do besh. Do vine ca ish zyrtare dhe ca njerez hallexhinj qe do I paguani. Do vini verdalle nja dy ore dhe kaq. Sigurisht do mundoheni te beni rremuje ,por sdo ja.arrini or Njeriu qe qesh. Qeverria rrezohet me vote or lamash,,,,,,,,Tani qe po e ndjek SH.B.A. dhe B.E. ,Reformen ne Drejtesi. e dini ju qe ju digjet barku per Popullin ,se sa ju vlen lekura. Ikni ore bande hajdutesh dhe vrasesish ,se jane te fresketa Gerdeci,,,,,21 Janari,,,,,Rruga Durres–Kukes. Shitja e Detit. etj,,,,etj,,,,,Parta Demokratike eshte pasuri kombetare dhe shume shpejt ka per tu bere Partia qe kane dashur Shqiptaret. Ka plot njerez te nderuar ne ate Parti qe do e shpetojne nga ju qe e keni marre peng dhe e shkaterruat vetem per interesat tuaja Parti Demokratike me Kac te Zi ,Koqo Kokedhimi ,,,Muler,,,,Paloqer,,,,Stapzimir,,,,,Ristan Pijanee,Fate Gerdec ,,Nard Ndok,,,Dash Rakia,,,,e plot te degjeneruar,nuk fiton kurre,,,,,,,,,Ikni lereni Popullin rehat or te pafytyre.

  Reply to this comment
 5. LIKJA January 14, 17:48

  do ti hash M… O m..

  Reply to this comment
 6. alphade January 14, 17:48

  Bo-bo, ky Basha eshte nje koqe kandari ! Petulla me uje ,
  i thone andej nga nahia ime ! Valle te jete kaq debil e ka-
  ragjoz. Shporreni nga PD sepse do te shpetoje Kjo bande
  dhe do te shdrrohet ne parti e vertete opozitare.

  Reply to this comment
 7. Kadri Kadiu, USA January 14, 20:36

  Ky Lul-USHI i Sali Kriminelit, kur kandidoi për Kryetar Bashkie i Tiranës, në çdo takim na thoshte. ” I pari vendm që do tëmarr si Kryetar Bashkie do të jetë ulja e çmimit të bukës për Tiranën” Fjeti nja 3-4 vjet në Bashki Lul Hollandezi por çmimi i bukës rritej çdo vit. Lul-USHI e ka vendin në burg për vjedhjen e Rrugës së Kombit, vjedhjen e votave për Kryetar Bashkie me anën e Risto Pijanecit, vrasjet e 21 Janarit në Bulevard, spiunimin e luftëtarëve të UÇK-së tek sërrbi, shitjen e Detit tonë grekut, e tërë krimet e poshtërsitë që ka bërë.

  Reply to this comment
 8. Bashalluqi January 14, 21:14

  Basha me kujton ariun qe do haje mjaltin dhe do te pije mushtin.
  Te befshin mire o Bashe! Hajde gezuar !

  Reply to this comment
 9. MH January 14, 23:50

  Po nese nuk e rrezon.Ku ne te satem do shkosh.A ke ftyre ti dalesh para ketyre qe iu mburre.Qe,do e rrezosh Ramen nga Pushteti.
  Mos rrealizim premtimit per ta rrezue Ramen.Ti automatikisht duhet te japesh doreheqjen.Ke rastin te ikesh ne drejtim te paditur.

  Reply to this comment
 10. pensionisti January 15, 15:52

  Njeri si trim ,nxori koburen e ja drejtoi tjetrit.
  – E nxore koburen ti trim ? Tani ,o qello e me vra,ose ktheje e fute ne bythe….. Kur trimi pa se prapa kishte disa persona uli koburen dhe futi tek bytha. Tani po te themi ty ,o Lulzim Basha. Ne qofte se nuk e rrezon Ramen ,ashtusi premton ,a do ta futesh koken te bytha e Rames e t’ja lepish? Te jesh i sigurt se nuk do ta rrezosh ndaj pergatite gjuhen……

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim