Lulzimi thotë diçka të drejtë, por…

January 19, 2019 12:06

Lulzimi thotë diçka të drejtë, por…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka paralajmëruar sot se politikanë hajdutë, gënjeshtarë dhe arrogantë, do të çohen para drejtësisë.

Në fjalën e tij në hapje të mbledhjes së Këshillit të ri kombëtar të PD-së, Lulzim Basha tha se “Zhgënjimi i shumë shqiptarëve është sot një mundësi e madhe: sepse Shqiptarët nuk presin nga politika mrekulli por normalitet. Ata duan që Shqipëria të jetë një vend normal, ku njerëzit jetojnë të qetë dhe të sigurt”.

Gjithashtu ai hodhi akuza të forta në drejtim të kryeministri Rama, ndërsa theksoi se “Edi Rama thotë se Zvicra është e  mërzitshme, sepse atje nuk ndodh asgjë, kurse Shqipërinë interesante sepse këtu ndodhin shumë gjëra. Në fakt Shqipëria është interesante vetëm për Edi Ramën, sepse me pushtetin e  marrë me hajdutë dhe kriminelë ai është pasuruar në mënyrë marramendëse”.

Këtë politikanë duhet t’i flakim pas. Këtë lloj politikani hajdut, gënjeshtar, arrogant duhet të dënojmë dhe ta çojmë para drejtësisë”, tha Lulzim Basha.

Basha ka të drejtë, politikanët hajdutë duhen zhdukur dhe vënë para ligjit.

Por që të jetë deri në fund i drejtë dhe të duartrokitet, mos ndoshta duhet të largohet edhe ai vetë?

o.j/dita

January 19, 2019 12:06
Komento

18 Komente

 1. Doni apo nuke doni ju o mije kenetash e mizakali,Drejtesia do te BEHET....... January 19, 12:24

  Nje deklarate bajate e nje muzike te vjeter te dalun boje nga eterit e diktatures komuniste,tek mostrat e pjella e tyre me nje barre krimesh mbi supe.Qe do te thote; nje moral prostitute qe kerkon te bejne moral poshte nje semafori nen lakuriqesine e saje.Mjaft me,me moralin tuaj eshte e pamoralshmja qe nuke mund te gelltitet as kure je i uritur dhe jo me sot qe buka nuke mungon.Protesto ne mbrojtje te vlerave te jetes dhe Shqiperise ne Progres Njerezor.

  Reply to this comment
  • Komentuesi January 20, 12:18

   Nqs vjene ne pushtet pd-ke kurre nuk do te kete qetesi e siguri.Kete e ekemi pare ne vite kure ka qene pd-ke ne pushtet.Policia e Sali Berishes,ekspozonte kudo radikalizmin e saj,rrihte dhe keqtrajtonte njerzit ne rruge,dyqane madje edhe ne shtepi,duke thene se kjo sjellje eshte normale pasi pushteti mbahet me force.Mos e befte zoti te vije perseri pd-ke ne pushtet,se, do na rjepin te gjalle.

   Reply to this comment
 2. Germicoku January 19, 12:37

  Jam dakort qe politikatet hajdut, genjeshtar, mashtruesa, arrogant,imoral, madje edhe ata qe familjen e kane jashte shtetit e vijne ketu sa per te marr rrogen. Nje nga keta je ti i pari ,o Lulzim Basha,ndaj ik sa me pare,se po te presin femijet atje ne Hollande. Ty nuk te lidh asgje me Shqiperine ,pervec fitimit te lekeve.

  Reply to this comment
 3. Samiu January 19, 12:40

  Ai eshte i pari…i akuzuar nga Kontrolli i Larte i Shtetit…dhe mbyllur dosja per procedure ….me raporte mjekesore…

  Reply to this comment
 4. intelektuali January 19, 13:55

  PA LARGIMIN E “KAMARIERIT” TE ENVERIT, LULZIM BASHA DHE “VARKARIT” TE ENVERIT, SALI BERISHA NGA POLITIKA ME SPIUNET E SIGURIMIT QE KANE MBUSHUR PD-NE, EDI RAMA DO TE RIJE NE PUSHTET SA T’I DOJE BYTHA ENVERISTE E TIJ.

  sepse:

  Edhe dallkauku me i fundit do te pyese:

  Po Gerdeci?
  Po 21 janari?
  Po Kosta Trebicka?
  Po Remzi Hoxha?
  Po Rruga e Kombit?

  dhe:

  Do t’i pergjigjet llogjeve mashtruese te ketij bedeli kriminel te pandeshkuar te Saliut qe di te flase me gjuhe te drunjte dhe qe kendon papushim refrene enveriste si nje gramafon i prishur:

  “HAJT MBATHJA OR CUN ANDEJ NGA KE ARDHUR SE LLOGJET E TUA NUK GENJEJNE DOT ME NJERI!”

  Reply to this comment
 5. Mala January 19, 15:43

  Ti dhe vuvuzelet e juaja,me keto fjale e sbhprehje rrugaqerie,banale e te pista, qe perbaltin popullin dhe n shtein shqiptar, pervec shfryerje se mllefit tuaj, nuk ju sjellin asgje pozitive.Shqiperia e shqiptarevet.

  Reply to this comment
 6. Fidel Kastro January 19, 17:09

  Thoni çte doni por Lulzim Basha do te qeverise shume me mire se Ram Tepsia. Ai po e tregon edhe sot ne opozite se eshte kundra te korruptuarve e te inkriminuarve, kushdo qofshin ata .

  Reply to this comment
  • sikur lulsurratsuma te behesh nuse ne burgun e Reci-t ! January 19, 18:33

   nqs vjen perseri ne pushtet Banda e Shkerdhatave te Politikes Shqiptare Fidelo ,

   sa miljarda do t’i rjepi Arkes se Shtetit ,

   sa Gerdeca do pasojne ,

   sa shqiptare do vrasin ???

   Reply to this comment
  • katarakti January 19, 18:51

   Kur me genjen nje here eshte faji yt. Kur me genjen per here te dyte eshte faji im. Na genjyet nje here me 2005-en kur BISHA kishte veshur lekuren e qengjit, por mos kujto se do genjesh njeri per here te dyte. Basha, Berisha dhe PD-ja kane vdekur nje here e mire. Nuk kthehen me ne pushtet sikur bota te pembyset.

   Reply to this comment
 7. Adih January 19, 19:52

  Keshtu propogandonte edhe E Rama ,para 2013 ,me jepni tepsine ,por beri ate qe thua ti sot o Bashe . Por prisni dhe ca jave SPAK un me dashuri dhe me urtesi ,jo vetem ti ,por te gjithe o Bashe .

  Reply to this comment
  • Komentuesi January 20, 12:25

   Adih! Mire e ke ti,por SPAKU do tre vjete te filloi punen pasi te krijohet.Ai nuk mund te veproje me njehere pas krijimit.Si e tregojne ate barcaleten e çobanit-..-sot e futa,neser do regjet,pasneser do nxiret.

   Reply to this comment
 8. PD + LSI + PS = CRIMINALS , HAJDUTË , BANDITË , KUSARË January 20, 01:27

  Edvin HAJDUT RAMA prandaj përfiton , sepse EKZISTON KRYEHAJDUTI dhe KRYEKRIMINELI LULI +MONA !!!! Edvin HAJDUTI duhet ta kuptoj mirë , qè èshtè Zgjedhur si e KEQJA mè e VOGËL , JO se ka bërê ndonjë gjë të mirë Kundër VJEDHJES së ATDHEUT dhe KORRUPSIONIT !!!!!!!! Biles EDVIN HAJDUTI e perfeksionoi VJEDHJEN e SHTETIT me HAJDUTËT Ilir Beqaj , Arben Ahmetaj , Damian Gjiknuri , Niko PeLeshi !!! Të NDERUAR GAZETARË të DITA , bëni diçka dhe Krijoni një PARTI të RE URGJENTISHT , sepse ATDHEU ynë i Përbashkët SHQIPËRIA ndodhet në RREZIK nga VJEDHËSIT , tè KORRUPTUARIT , MASKARENJTÈ , HIENAT , SHUSHUNJAT , BANDITËT : ( LULI + MONA + EDVIN + BOJAXHIU + IDRIZI + MEDIU ) !!!!!

  Reply to this comment
 9. intelektuali January 20, 08:26

  Ik dhe bej shurren o BOLE e Saliut, ke do te mashtrosh ti me propaganden idiote allogjike enveriste: “Beni si them une, por mos beni si bej une!”?

  apo:

  E ke harruar 21 janarin, Gerdecin, Remzi Hoxhen dhe Kosta Trebicken, po hajnine ne Rrugen e Kombit me dosje te hapur ne Prokurori,

  por:

  MIRE JA BEN EDI DROGES KUR TE LA PA NDESHKUAR TY DHE SLIUN VETEM NGA LAKMIA PER PARE E HAJNISE SE TIJ ME OLIGARKET E PD-SE ENVERISTE ALLA BASHKIM ULAJ&LUKUNI

  Reply to this comment
 10. intelektuali January 20, 08:26

  Ik dhe bej shurren o BOLE e Saliut, ke do te mashtrosh ti me propaganden idiote allogjike enveriste: “Beni si them une, por mos beni si bej une!”?

  apo:

  E ke harruar 21 janarin, Gerdecin, Remzi Hoxhen dhe Kosta Trebicken, po hajnine ne Rrugen e Kombit me dosje te hapur ne Prokurori,

  por:

  MIRE JA BEN EDI DROGES KUR TE LA PA NDESHKUAR TY DHE SALIUN VETEM NGA LAKMIA PER PARE E HAJNISE SE TIJ ME OLIGARKET E PD-SE ENVERISTE ALLA BASHKIM ULAJ&LUKUNI

  Reply to this comment
 11. Mi January 20, 09:36

  Po te kishte ligjesi dhe zbatim te ligjit,Ti nuk do te ishe sot ne opinion,por ne burg

  Reply to this comment
 12. Perkthyesi January 20, 09:42

  Me siguri qe Luli e ka fjalen dhe per veten e tij, pasi borxhi qe ky ka ndaj nesh eshte kolosal………

  Reply to this comment
 13. sopiqoti January 20, 09:55

  Po VETEN a e fut ne kate grup Lulzim Basha ?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim