Basha: Ekonomia e vendit, në gjendjen më të vështirë

August 23, 2014 10:08

Basha: Ekonomia e vendit, në gjendjen më të vështirë

Lulzim Basha ka shumë ditë që është zhdukur nga qarkullimi. Por të paktën është në Facebook, ku vazhdon betejën me qeverinë.

Është bërë e bezdisshme kjo lufta me statuse në Facebook nga shezlonget e rehatshme apo nga restorantet luksoze, por kështu po bëhet politika shqiptare sot.

Në statusin e tij më të fundit, Basha shkruan se ekonomia është në gjendjen më të vështirë.

“Ekonomia e vendit është në gjendjen më të vështirë. Minimi i ekonomisë kombëtare vjen nga mendësia e vjetër e dyshës Rama- Meta për gjithpushtet si dhe nga ekstremizmi i kryeqeveritarit, që i frymëzuar nga modelet e vjetra centralizuese, kërkon të kontrollojë, bllokojë, ndëshkojë dhe mbitaksojë çdo iniciativë prodhuese dhe zhvilluese.

Ekonomi e dobët, e ardhme e pasigurtë, ky është produkti i një viti keq-qeverisje oligarkike!” shkruan Basha.

August 23, 2014 10:08
Komento

3 Komente

  1. Sali komunisti August 23, 10:54

    Shoqja Lulezime duket qe keto deklarime i ke bere ne pozicionin ulur ne WV alla frenga, vetem aty mund te gjesh pak kohe te lire, per t’u dukur qe je gjalle, pjesen tjeter te kohes e ke ne varesi te tutorit Sali dhe per shpikje lejesh per ndertim betonizim te tipit alma diga e liqenit. Si shpejt I paske harxhuar 230 milion surit e rruges se “Kombit” o patriote e madhe, ti mori te gjitha vampiri Sali. Si te “paditur”qe jemi, n’a i spjego pak, se si ti dhe zedhenesja muaj e shtoni gjelberimin tek diga e liqenit kur do te ndertosh 5 PALLATE. 17 katesh, qe sipas pretendimit tuaj zene 40 te siperfaqes, je nje kurve e ka hereshme qe kur ke qene kamariere dhe e specializuar ne Hollande… Nxirre edhe njehere ate kurvicen Albana Vokshi te deklaroj qe burri i saj i dha si paradhenie Edit 1 milion dollare, per te bere ndertime ne kete zone. Trego moj shoqja kamariere me sa % je aksionere ti dhe Shkerdheni i Saliut ne kete katraure urbanistike, mjedisore dhe ekologjike.

    Reply to this comment
  2. iri August 23, 16:43

    Ne ka njeri shqiptar qe sduhet te flase fare per kete teme eshte ose ai qe ka vdekur ose ai qe ska lindur.Po keshtu edhe ky qe zgerdhihet ketu ne foto.I eshte mbushur mendja se po ben opozite, se eshte ne krye te detyres si kryeopozitar,bile del iqeshur se cdo gje tek ne shkon fjolle ! Kaq budallenj I mer shqiptaret ky tipi stereotip .??Mos ta dije valle shkakun pse ka dobesi ne ekonomi?.Shiheni o ju shqiptare kush eshte ne krye te opozites, parti prgjegjese qe drejtoj vendin per 8 vjet , la peshqesh shqiptareve 720 milione dollare borxh te fshehur te pa deklaruar (te brendeshem),p.d., ve ne krye vrasesin e 21 janarit , tradhetarin qe shiti teritore nje hajdut ordiner , qe kerkon llogari per ekonomine qe e minuan me dashje. Ky eshte kulmi.Kemi humbur o njerez gjykimin , e keqja eshte legalizuar, ska me as moral e as drejtesi.Ky sharlatani fshihet pas ustajt saliqenvicidolit

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?