Basha nis ‘avazin’ e Rrugës së Kombit, i shmanget Prokurorisë

March 20, 2019 20:40

Basha nis ‘avazin’ e Rrugës së Kombit, i shmanget Prokurorisë

Kreu i PD Lulzim Basha është thirrur këtë të enjte në Prokurori.

Por ai ka deklaruar se nuk mundet pasi do jetë në Bruksel në një takim të Partive Popullore Europiane.

Basha do të mungojë edhe në protestën që opozita do të zhvillojë para Kuvendit. Ky tubim do të drejtohet nga sekretari i përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi.

Ai është thirrur lidhur me hetimet e hapura mbi dosjen e lobimit të PD për një pagesë mbi gjysëm milion dollarë.

Ky nuk është rasti i parë që Basha i ‘arratiset’ prokurorisë.

Në 2017, kur prokuroria e thirri pasi filloi hetimet për këtë çështje Basha nuk u paraqit, por u shmang dhe dërgoi për t’iu përgjigjur pyetjeve të prokurorëve Arben Ristanin.

I cili në fakt nuk ka asnjë lidhje me çështjen e Financimeve, dhe kishte dijeni vetëm për 75 mijë dollarët që ishin paguar zyrtarisht nga PD-ja.

Gjithashtu kujtojmë këtu mosparaqitjen gjatë hetimeve për abuzimet me “Rrugën e Kombit” kur përmes raporteve mjekësore iu shmang organit të akuzës deri në djegien e afateve.

v.l/ Dita

March 20, 2019 20:40
Komento

12 Komente

 1. Buda March 20, 20:43

  Le te shkoje ne Bruksel per spiunazh, por prokuroria te beje gati hekurat sapo te zbrese nga avioni.

  Reply to this comment
 2. Hetuesi March 20, 20:59

  Ky demagog dhe hajdut primitiv, duhet marre per bythe me forcë e duhet cuar ne prokurori!
  I duket vetja mbi ligjin!
  Ka frikë sharlatani, pandeh se do ta mbrojë nga krimet kryetarllëku partisë derrave.

  Reply to this comment
 3. Kamarier Luli edhe nje dopio. March 20, 22:36

  Eshte shume e thjesht, ti merret Pasaporta 3-4 dite para dataes qe eshte thirur ne Prokurori dhe ti jepet me pas, keshtu e do ky kelush kurvr, qe ka kohe qe qendron mbi ligjin.
  Me llafe dhe duke bere llapa llapa, te gjithe thone se nuk ka njeri mbi ligjin (teorikisht), kur vjen puna per t’u zbatuar te gjithe e injorojne dhe e shkelin ate me kembe.
  Prokuroria ti caktoje diten e djele [per t’u paraqitur kur duhet qe asnje institucion ne Evrope nuk punon e kane pushim absolut.
  Ka dhe nje menyre te thjeshte per t’a thirur:
  Nxirrni urdher arresti e mbajeni ne biruce deri sa te dale para gjyqit.

  Reply to this comment
 4. Komentuesi March 20, 23:08

  Bashes i ka hyre tartakuti ne bark dhe nuk se ç’fare bene.Sajo largime apo raporte mjeksor per t’i shpetuar hetimin.Menjehere prokuroria duhet te veproi ndaj ketij krimineli,ta ruaj kur te kthehet ne Rinas e ti hedhin prangat.Mjaft me mashtrime.

  Reply to this comment
 5. MH March 21, 01:28

  Bllokojani Passaporten.Nuk levize dot.Dhe si sheleg do shkoje para hetuesise.

  Reply to this comment
 6. Like Espinoza-La Piovra March 21, 09:17

  Prokuroret shqiptare duhet kete agjent te UDB-se dhe jo vetem ,te katapultuar me urdher te saj ne krye te bandes hajduto-kriminale te ashtuquajtur PD duhet t’ja gjejne ilacin ketij banditi me kullaro,qe ka paturpesine dhe kurajon te shperfille thirrjen e prokurorise.Mbledhjet e vizitat jashte vendit nuk jane te detyrueshme per asnje dhe jo vetem per kete kelysh bushtre,qe per mendimin tim,gabim bejne ata te partise popullore qe akoma e mbajne ne radhet e tyre.Por,pavaresisht kesaj,prokuroria jone nuk duhet t’ja lejoje vetes qe ky krimb i degjeneruar te fshije me nder bythen me urdherat e saj.Ta prese ne aeroport dhe ta shoqeroje direkt ne zyrat e saj dhe ti sekuestroje te gjitha pasaportat qe ai ka ne gjuhe te ndryshme dhe po u largua pa e vene ne dijeni dhe pa lejen e saj ti beje nenen apo gruan….dhe ta dergoje ne qyngje kopilin me kollaro…!!!!Boll e ka tallur bythen ky mut me shqiptaret,me ligjet e ketij vendi dhe per me teper me prokurorine e vendit,para te ciles te gjithe pa perjashtim dhe sidomos kriminelet e tipit Berishovic-lylyshkes apo te ciftit te “nderuar” presidencial me nje cizme dhe me bllok perqindjesh fitimi ne dore…

  Reply to this comment
 7. gardiani March 21, 12:58

  Kembet e shpejta , faqja e ”bardhe” !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim