Basha flet pas fitores: Si do të ndryshojë PD-ja

July 23, 2017 13:12

Basha flet pas fitores: Si do të ndryshojë PD-ja

 

Fituesi i zgjedhjeve për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha doli në një deklaratë ditën e sotme, ku falenderoj të gjithë anëtarët e PD që e votuan atë, ndërsa tha se është më i vendosur se kurrë më parë ta forcuar Partinë Demokratike.

“Pjesëmarrja ishte masive. Dua të falenderoj Selamin që i vlerësoi demokratët duke shkuar para tyre me një projekt dhe i bëri thirrje për të marrë pjesë në proces. Jam mirënjohës për demokratët për besimin që më dhanë. Do të punoj çdo çast duke i kthyer borxhin. Vota juaj është një borxh i madh për mua. PD është një parti e madhe, një parti perëndimore, europiane. Ne humbën zgjedhjet, por jo vlerat dinjitetin, krenarinë, shpirtin tonë kombëtare”, tha Basha.

Kreu i PD u shpreh se Partia Demokratike duhet të shohë përpara tashmë dhe të fitojë besimin e shqiptarëve.

“Me vendosmëri do të fitojmë besimin e shqiptarëve.  Misioni ynë është misionin kombëtarë. PD është forca që do ta çojë vendin përpara. Ne duhet të shohim përpara, duke u përmirësuar”, u shpreh Lulzim Basha.

Ai theksoi që pas zgjedhjeve të ditës së djeshme, PD do të jetë më demokratike.

“PD do të jetë më demokratike, duke i dhënë pushtet anëtarëve të saj. Vendimmarrja do të jetë në duart tuaja, ju do të vendosni siç bëtë dje se kush do të jenë përfaqësuesit tuaj”, tha Basha.

Kreu i PD në fund të fjalës së tij tha se dera nuk është e mbyllur për asnjë në PD. “Akti i djeshëm nuk është aspak derë e mbyllur, të gjithë janë të mirëpritur. Vota dhe bashkimi i djeshëm është edhe një detyrë dhe një kontratë e re jo vetëm për demokratët, por edhe për vendin”, tha Basha.

July 23, 2017 13:12
Komento

3 Komente

 1. tomsojeri July 23, 14:35

  PD ista te dhjer
  ,keshtu ishit e do mbeteni perher ….
  Dallkauk, hajdut e miq te krimit …
  Ju falt zoti kuti votimit
  qe te zgjidhni ksi hunlesha
  e tju ri mir qeleshja
  tju kaloj neper hell
  haram pidhi qe u ka pjell

  Reply to this comment
 2. intelektuali July 23, 15:39

  DEKLARATAT E LULZIMIT SI DEKLARATAT E ENVERIT PAS CDO KONGRESI TE PARTISE SE PUNES

  Enver Hoxha pas cdo Kongresi te Partise se tij autoritare deklaronte:

  TANI E TUTJE NGA FITORJA NE FITORJE!

  Por punet shkonin keq e me keq qe kur edhe Kina Komuniste e la ne balte dhe nuk i levronte me ndihma ekonomike dersa me ne fund falimentoi ekonomine dhe renoi shtetin si kurre me pare ne histori duke i lene shqyptaret si nje fis prej Afrike ZULU qe kerkonin te shpetonin koken ne arrati nga syte-kembet per te shpetuar nga “parajsa komuniste” e Enverit.

  Tani na del shembelltyra e Enverit dhe BEDELI i Saliut dhe deklaron te njejtat perralla me Mbret sikur shqyptaret te ishin debile dhe ballkauke, budallenj ne ate mase sa te mos kuptonin se ky Kryetar i paafte dhe dembel humbi zgjedhjet kur kundershtari i tij Edi Rama kishte deshtuar gjate mandatit te tij ne te gjitha sferat e jetes dhe e kishte mbushur Vatanin me kanabis dhe droge si askush tjeter me pare dhe mburret se ka kursyer ne borxhin publik kur nuk ka terrhequr asnje investitor te huaj apo nuk kreu asnje veper publike.

  KUSH BESON NE AFTESITE DREJTUESE TE LULZIM BASHES KUR HUMBI ME TURP ZGJEDHJET KUNDER NJE PUSHTETI TE KORRUPTUAR SI AI I EDI RAMES?

  Kete mund ta besoje vetem Sali Berisha qe ka zgjedhur BEDELIN e tij jo per te forcuar forcat demokratike opozitare te pushtetit mafioz te Partise Socialiste, por per te konservuar pasurite e tij qe u ka grabitur shqyptareve duke vrare njerez te pafajshem dhe duke vjedhur si nje kulceder komuniste fondet publike dhe te gjitha keto ne unison me Edi Ramen, njashtu sic veproi me Fullan Kusarin qe u kap me presh ne duar duke vjedhur Thesarin e Shtetit.

  prandaj:

  Ne kete situate te ZEZE per Forcat Demokratike te Shqypnise e vetmja rruge per te nxjerre Vatanin nga kurthi satanik enverist ku e ka futur mareveshja Edi-Basha nen bekimin e Sali Berishes eshte qe te gjithe patriotet dhe intelektualet shqyptare te shqelmojne KULCEDREN enveriste Sali Berisha dhe Eduard Selamet e tij servile dhe hyzmeqare, ne menyre qe te dalin forca te reja per te bere opozite reale demokratike BARONIT te droges Edi Rama qe eshte turpi dhe rezili i Shqypnise dhe i SHBA ne syte e Botes.

  Reply to this comment
 3. demo July 24, 08:54

  Banda e Sali Vucidolit po shkon drejt fundit.Ky eshte nje ogur i mire per popullin shqiptar.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*