Basha flet për foton me Vladin: Nuk e mbaj mend, policia ta arrestojë

June 29, 2018 13:48

Basha flet për foton me Vladin: Nuk e mbaj mend, policia ta arrestojë

 

Pas akuzave të kryetarit të Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla se Lulzim Basha kishte dalë në foto me vëllain e të akuzuarve si pritës të 3.4 milionë eurove të kapura në Portin e Durrësit, vetë Basha bëri thirrje për arrestimin e tij, nëse është i dyshuar, ndërsa tha se nuk e njeh personin që ka dalë në foto.

“Parashtrimi i fotos vërteton vetëm se Balla është kapobanda dhe se e ka marrë atë nga banda e Elbasanit. Unë takoj me mijëra njerëz si politikan.

Nuk e mbaj mend dhe nuk më ka prezantuar njeri me atë person.

Është apo nuk është ai, këtë nuk mund ta them unë, një gjë është e saktë. Nëse është ai ta marrin dhe ta arrestojnë, tani. Ta marrin ta arrestojnë tani në këtë moment, në qoftë se ky është i dyshuari. Nuk e mbaj mend, disa thonë se mund të ketë qenë në kuadër të një fushate për zgjedhjet në Dibër, por e kam të pamundur ta kujtoj sepse takoj me mijëra njerëz.

Personi në fjalë nuk më thotë asgjë, por edhe një herë, nxjerrja e kësaj fotoje vërteton se Taulant Balla është garantuesi i kalimit të parave të bandës së Elbasanit. E dyta, policia është njoftuar nga partnerët dhe e treta këto janë para droge që pastrohen me bekimin e kupolës së PS“, tha Basha në një prononcim për mediat para selisë blu, në përgjigje ndaj akuzave të Ballës.

Ndërkohë sot kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, deklaron se do të depozitojë sot në prokurori foton që publikoi dje në Kuvend, në të cilën pretendonte se ishte vëllai i një prej kushërinjve Vladi të shpallur në kërkim për 3.4 milionë eurot kontrabandë, me kryetarin e Partisë Demokratike.

Gjykata e Durrësit ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg të enjten për katër të arrestuarit e 3,4 milionë Eurove që u bllokuan në dy Toyota Yaris në portin e Durrësit.

Ndërkohë që në kërkim janë shpallur vëllezërit Elvis dhe Alfred Vladi.

a.s/dita

June 29, 2018 13:48
Komento

19 Komente

 1. lona June 29, 13:50

  lulkaragjozi….

  Reply to this comment
 2. Mark .U.K June 29, 14:11

  Mire ka than i ndieri Pjeter Arbnori:Kta nuk jan socialista po specialista.Jam i sigurt se banda socialiste e ka cuar qellimshem me ba foto me Bashen per ta perdorur po te ishte nevoja.Si ka mundesi si kaq shpejt e gjeten ket foto.Nuk eshte hera e pare qe socialistet kan bere te tilla gjera.

  Reply to this comment
  • NE BURG MAFIOZIN ME BANDEN E TIJ TE DROGES E PROSTITUCIONIT June 29, 14:54

   PO TI SEKUR HIQESH EDHE SI KATOLIK
   MOR BYTHQIM
   DHE I DALKE NE MBROJTJE KTIJ RROPSIE ISLAMIKE
   KTIJ TERRORISTI QE VRAU 4-SHQIPTARE TE PAFAJSHEM PARA KRYEMINISTRISE ?!

   YYYYYYYYT RRACE SHKERDHATASH QE S’DINI
   SE C’ESHTE KOMBI !

   KY DEGJENRATA E PARA KA TRADHETUAR
   LUFTEN KOSOVES KA SPIUNUAR LUFTETARET
   E UCK-se
   KA BASHKPPUNUAR ME PROCESIN GJAYQESOR
   QE SHPIKI CARLA DEL PONTE ME DIK-un SWICERIAN
   DUKE AKUZUAR SHQIPTARET SI TREGTARE ZORRESH SERBE NE BOTE

   ESHTE NJI SHERBETOR I SERBIT E GREKUT
   KA VJEDHUR ME SHUME SE NJI MILJARD EURO
   BUXHETIT TE SHTETIT SHQIPTARE

   PUNON PER CARIN RUSE
   PER CARIN GREK
   PER CARIN E GRUPEVE TE ZEZAKEVE NE AMERIKE
   PER CARIN E GADDAFIT
   PER CARIN E CDO ZAGARI NE BOTE

   MJAFTON ME I BO KEQ SHQIPERISE
   KY ESHTE POROSITETSI I PAREVE
   TE FIRMES YARIS TE CILAT DUKEN QARTE
   QE JANE PARE DROGE E PROSTITUCIONI

   QE KY SHKERDHATE I FINANCOJE MBASI
   BERI KERDINE NE BUXHETIN E SHTETIT NE KOHEN E KRYESHKREDHATES ISLAMIKE
   SALIH RRAHMA BERISHEN !!!!!!!!!!

   PRANDAJ BOLL HENGRE MUT O GJYSEM NJERI
   GJYSEM KAFSHE
   QE SDI SE KU BEN PJES AS VETE

   Reply to this comment
  • Vicidolisti Digital June 29, 17:44

   Mark zhuli je turpi dhe faqja e zeze e blogut. Je nje qenie pa tru, pa shtylle kurizore. Je nje idiot i vete-deklaruar.

   Reply to this comment
  • Idjotesia nuk po njeh kufij June 29, 18:26

   Ore idjot , po te kesh sy ne balle e mend ne koke , do te kishe pare ketu , qe T.Balla e ka nxjerre kete foto nga fb i kryetarit te deges se PD-se per Lapraken , kelliren Halit Marku , kurse ti flet idjotesira !

   Reply to this comment
 3. Kosovari June 29, 14:17

  FOTOJA. flet sa njemije fjale e me shume se kaq.Fotoja eshte deshmi e pakontestueshme.

  Reply to this comment
 4. intelektuali June 29, 14:36

  Sa here i plas bomba ne dore Rilindasit e Enverit ne cast nxjerrin nga ARKIVAT foto komprementuese sikur t’i kishin gadi per kundrasulm, njesoj si ne Kohen e Qepes te Partise se Punes

  PO LULZIM BASHA NJOFTOI PER TOYOTEN PA U NISUR KAMIONI NGA BELGJIKA?

  Ku qendron llogjika elementare e kesaj estrade per katunare dru me pre?

  ndryshe:

  Del qe Lulzim Basha komandon Shtetin dhe Pushtetin qe porosit drogat dhe garanton kthimin ne Shqypni te lekave te shitjeve.

  PO KAQ I FUQISHEM ESHTE LULZIM BASHA?

  Qe jo vetem te garantoje kthimin e lekave te droges me TOYOTA nga Belgjika, por edhe te njoftoje policine per kete veprim te tij perpara se banditet e tij ne dhe te huaj te perfundojne aksionin.

  PO PSE NA OFENDONI INTELIGJENCEN O GAZETA DITA ME KETO LAJME IDIOTESH QE PUBLIKONI PAPUSHIM?

  Shikoni si eshte fshehur Edi Rama si SKUTH dhe nuk e ka hapur fare gojen per kete REZIL te Rilindjes se tij alla Eskobari qe Taulant Xibraka po perpiqet t’ja ngjise opozites si “Muti pas kepuce”,

  sepse:

  Ne fund te fundit si me denoncimin e Lul Bashes, ashtu edhe pa e ditur asnje njeri eurot e kokaines te Taulant Balles njesoj do te hynin ne Arken Familjare te Edi Rames.

  Reply to this comment
  • Artur June 29, 17:55

   Intelektu-hale, po c’inteligjence zeza. Ti je mase amorfe, pa forme qe jeton zhytur ne cesspool-in e politikes kriminale.Ti dhe soji yt i perkisni eposit te gurit te palatuar (Paleolit), te denje per tu kualifikuar ne “dythundraket ripertypes”, Gelltisni ctju servirin dhe villni neper blogje. Je bere palacua i blogut. Ai objekt i bute brenda kafkes qe te tydo ishte e udhes ta quanim mut nuk arrin te kuptoje qe Lulash Bythfishkuri u dha sinjalin banditeve te Salehut” parate vane po shpetoni kokat”

   Reply to this comment
  • intelektuali June 29, 20:26

   Nuk po diskutohet intelektuali ketu,

   Por:

   A KA MUNDESI LUL BASHA QE EDVINI E TALL PAPUSHIM SI DEDE GJUMASH TE VERTISI MILIONAT E DROGES ME KOKE TE VET SI MEHMETI NE KOHEN E QEPESTE ENVERIT?

   Reply to this comment
 5. kruja June 29, 14:37

  o basha ,mos te te vij keq, apo turperohesh,jo vetem ti por dhe shume si ty, per keta tipa ka qene afer jush, se ju nuk doni qe mendja e dijes te jete ,tju paraprije, se ju jeni dijetare per cdo dukuri natyrore dhe politike,por per kamikaze dhe sponsora, si dhe skena politike qe ja kalon dhe dhe mesjetes,per luften politike ,dhune dhe presion politik etj

  Reply to this comment
 6. Idjoti i Bathores allias intelektial June 29, 15:32

  EDHE UN MENOJ SI ‘INTELEKTUALI’QE GJITH JETEN KA LA BREKET E SHOQES VITO KAPO E TANI I PAGUN PENSION ANDI BUSHATI..
  Basha nuk e ‘njef’ si nuk njifte Neron Salija baxhanakun…

  Reply to this comment
 7. Qemali June 29, 16:31

  Edhe ne genjeshtra kopjon usta Saliun qe nuk njihte baxhanakun e vet.
  Moj kasolle ku na mblodhe!
  Ku i gjetwm keta politikane kokeboshe si Lul Basha?
  Turp per te gjithe ne, turp per Shqiperine qe ka nje opozite idiote.

  Reply to this comment
 8. Arben June 29, 17:12

  Kam.edhe une nja Dy foto me Bashen, kot rastisa afer

  Mitingut Pd DHE rastisi QE bera foto.

  RROFTE POPULLI SHQIPETAR TRIM DHE HEROIK ME

  SHOKET EDVER DHE LALIDHJER NE KRYE

  Reply to this comment
 9. Idjotesia nuk po njeh kufij June 29, 18:36

  E ke memorjen shume te “dobet” more debil . Ke “harruar” te gjithe , edhe qindra milione euro te vjedhura ne Rrugen e Kombit , edhe shoqerimin (incognito) per tek Shtepia e Verdhe te atij perfaqsuesit nderkombetar , rdhr vrasjet e plagosjet makabre me 21 janar , edhe firmosjen e faljes se detit Greqise , bile edhe kur ke firmosur per tu vene ne sherbim te UDB-se ! Ti je qelbur qe ne veze dhe , zakonisht keshtu ndodh me pjelljet bastarde , sepse je origjinal nje rrace qe , la me gruan e Xhelal Bashes , diktatori Hoxha !

  Reply to this comment
 10. I tille je , sa here hap gojen June 29, 18:40

  O Inteloleshi , kaq idjot e i pa zoti per te thene gje me mend , sa qe edhe per foton origjinale te nxjerre nga kryetari i PD-se per Lapraken , ben fajtor PS-ne . Nje logjike prej “gamori intelektual “!

  Reply to this comment
 11. info analitike June 29, 20:21

  Po mire more shoke meqe Lulushi qenka kapobanda cne qe kriepsikoja u mbhill 3 ore naten e 18 majit? I bie qe edhe kriepsikoja te jete kriminele bandit si Basha apo kur eshte kriepsikoja nuk quhet banditizem se eshte shpelare me uje rilindje!
  Me kenaqet me marrezite qe shkruani!

  Reply to this comment
 12. Jimi June 29, 21:16

  Shpallje!
  QE prej dites se sotme njoftohen te gjithe ata militante e simpatizante, jenicer e kamikaze, te cilet jane te atashuar non stop 24/24 ore prane liderit te PD-s (drejtorit te SHQUP-it)! Fotot qe duan te realizojne me liderin e tyre te dashur, do te realizohen vetem me lobim dhe vetem kundrejt nje vlere te caktuar, pavaresisht se i njeh apo jo keta, para, apo pas fotografise! Pergjegjesia per foton bie vetem mbi ta’.

  Reply to this comment
 13. Jimi June 29, 21:24

  Lule! Hape syte se po e morri vesh vellaj i te akuzuarit i cili ka ber foto me ty, qe ti thua se nuk e njeh, te mori dreqi! Ti me keto foto qe ben me miletin lan gojen?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*