Basha flet për një “presion” për të cilin ka “njoftuar ambasadat” dhe shton pikëpyetjet mbi rastin e Kurbinit

May 28, 2015 19:16

Basha flet për një “presion” për të cilin ka “njoftuar ambasadat” dhe shton pikëpyetjet mbi rastin e Kurbinit

Kreu i opozitës shqiptare, Lulzim Basha në një intervistë për Tonight Ilva Tare ka thënë se kandidati i majtë në Kurbin i ka bërë presion kandidatit të PD, Altin Bibës.

Basha theksoi gjithashtu se për këtë çështje ka vënë në dijeni edhe komunitetin ndërkombëtar.

Altin Biba u tërhoq pas presionit kriminal nga kandidati i majtë. Unë jam akoma në diskutim me zotin Biba për të kuptuar se çfarë ka ndodhur. Unë kam informacionet e mia si kryetar i opozitë, informacione të cilat i kam ndarë edhe me faktorin ndërkombëtar. Presim vendimin e Kolegjit Zgjedhor për Pjetrajn. Kam kërkuar nga çdo kandidat informacion të plotë për integritetin dhe mungesën e rekordeve kriminale dhe asnjë kandidat nuk është emëruar pa sjellë informacionin më parë’

Ilir Pjetraj, vëllai (çuditërisht me mbiemër tjetër) i deputetit Mhill Fufi u regjistrua në KQZ në 13 maj pasi kandidati i mëparshëm Altin Biba u tërhoq.

Por KQZ shfuqizoi vendimin e KZAZ për regjistrimin e Pjetrajt, pas kërkesës së PS për tejkalim afatesh ligjore.

Kolegji Zgjedhor rrëzoi sot vendimin e KQZ dhe riktheu në garë vëllanë e Fufit.

Pikërisht sot, Basha rikthehet tek kandidati Biba i tërhequr para Pjetrajt dhe nënvizon “mungesën e rekordeve kriminale“.

May 28, 2015 19:16
Komento

14 Komente

 1. Liri May 28, 19:38

  Po si u terhoq ai nga presioni me aman, e ke vut si kandidat atje, vllain e fufit?! Ky eshte me i fort ky e mban presionin ky prandaj e vut ju apo e vut qe te beni ju presion.

  Reply to this comment
  • Hajdari May 28, 19:41

   O lulzim ti qe flet per ligje e per te drejten e per respektin ndaj shtetit e ligjeve ca ben kshu, heq ate e nuk i drejtohesh policise e gjykatave shqipetare e shkon e ankohesh neper ambasada?! a nuk eshte turp kjo apo ca eshte? Ti qe je dhe kryetar i forces se dyte me te madhe ne vend. Skanadal.

   Reply to this comment
  • nori May 29, 10:59

   hahaha vazhdon shqupi me skenaret e tij?keto jane turpera.regjistrohen 3 jave mbas afatit dhe klerkojne dhe shpifinin sikur iu eshte bere presion.

   Reply to this comment
 2. eldorida May 28, 19:44

  po cpresion kriminal more i ziii , po me cfare fytyre del ende ne shesh kur ti je krimineli numer nje i partise demokratike cu be me gerdecin , me tiranen etj eh pse del ne shesh e te japesh sqarime zoti basha

  Reply to this comment
  • arda May 28, 19:48

   ik more horr fillove te hedhesh balte mbi kandidatet e Ps , keshtu po kerkon te justifikosh humbjen por mbi te gjitha duke vene kandidat si xhelal mziu me shoke qe kane dosje penale

   Reply to this comment
 3. Drita May 28, 19:51

  Vazhdo punen per nxirrjen e imazhit te Shqiperise, se je ne rruge te mbare.

  Reply to this comment
 4. shqipja May 28, 20:41

  eh zot ku je akoma gjalle ky fytyre e qelbur e akoma budallenjqe e ndjekin pas lulush hajdutine vrasesin.

  Reply to this comment
 5. Ton May 29, 01:06

  Fuks!!!!

  Reply to this comment
 6. Mario May 29, 01:52

  Edhe Ilir Meta qe mendohet te jet si tip trimi me Fufet e Mamurrasit u tremb shum kur emri i ilir Metes u permend ne familjen Fufi.
  Jane fisi me i rrezikshem ne shqiperi. Partia Demokratike hajn mut kot kur flet per dekriminalizim. Edhe mediat kane frike te flasin per fisin Fufi kurse politikanet dhjesin ne brek prej tyre

  Reply to this comment
 7. francis May 29, 04:15

  Dhe ju i quani politikane keta idiote qe shkojne per cdo gje te ambasadat e huaja te ankohen si kalamaj te foshnjores. Kjo lloj sjelljeje asnje kamarier nuk e nderon.
  O mjere Shqiperia ne c’duar ka rene!

  Reply to this comment
 8. Lexuesi. May 29, 07:03

  Thone se tjeterkush. qe eshte dikush prane jush,z.Lulush, i ka bere presion Bibes, ne traditen e Sal-ari-bishes.Disa thone me parate e torbes, disa thone me heqjen e kokes, thone se kete ia kane bere edhe Pallokes dhe disa veteraneve, pd-iste laçianeve qe te largohen prej çorbes qe fshihet brenda vorbes.Komuniteti nderkombetar e di mire se si kane fituar e kane humbur salaristet shpellare duke uleritur kunder kriminalitetit pasi kane shpifur, kane vjedhur e kane vrare.

  Reply to this comment
 9. O lulush presionin ta beri fufi ty May 29, 09:57

  O lulusho presionin ta beri Fufi ty se me ata nuk ta mban. Vellain e Fufit kerkoje ne google me emrin e vet nga familja dhe te del se ku i ka bere vrasjet dhe krimet ne europe. Je ti qe e ke ngrene gjithe diten presionin e fufit dhe fufareve vrases qe jane bere deputete dhe kryetare bashkie ne shqiperi. po per aq kohe sa ka politikane felliqesira si ty fuferit do ta kontrollojne kete palo shtet qe eshte turp ti therrasesh shtet. lul basha ti je per burg si keta fuferat qe fut te lista ti dhe sera jote e ndyre e shpellareve. po te pakten mbaj halene mbyllur dhe mos fol se na bete per te vjelle. ndyresira qe e shkaterruat kete vend. por mire e beni per aq kohe sa delet do vijne e te votojne me 21 qershor. mire jua beni deleve fufaqer te shpifur ordinere

  Reply to this comment
 10. Mario May 29, 10:11

  Presjon ju ka ba fisi Fufi kandidateve te PD-s qe te terhiqen si me rantin e deputetit ne 2013 qe u tehoq dhe mu bej genjeshtar i rendomt, kini pak dinjitet.

  Reply to this comment
 11. Sokrati May 29, 10:57

  Pse kaq frikacaker i paske kandidatet TI? U terheqkan se u bekan presion kundershtari ? Leri more keto brrockullat se nuk te shkojne. E po edhe nuk ka faj ! Nuk jane te gjithe trima si puna jote, qe i vret njerezit me duar ne xhepa .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim