Basha: Fotot e Enverit mbi kokat e Ramës e Metës, përdhosje për martirët

November 27, 2014 19:18

Basha: Fotot e Enverit mbi kokat e Ramës e Metës, përdhosje për martirët

Kryetari Bashkisë së Tiranës, gjatë prezantimit të projektit “Muzeu Virtual 1944- 1990” në sheshin qendror të kryeqytetit, vlerësoi kontributin e martirëve të rënë në kohën e diktaturës komuniste.

Basha akuzoi krerët e mazhorancës Rama-Meta për shfaqjen e fotove të diktatorit Hoxha në ceremonitë e 70-vjetorit të Çlirimit.

Portretet e Enverit përdhosin gjakun dhe kontributin e martirëve. Respekt të thellë për martirët e komunizmit dhe të gjithë shqiptarëve që kanë kontribuar në rrëzimin e komunizmit. Ne do t’i japim një tjetër projekt që do të startojë më tetë dhjetor të këtij viti dhe që do të vazhdojë edhe në vitin e ardhshëm, në 25-vjetorin e themelimit të Partisë Demokratike”, – tha Basha.

November 27, 2014 19:18
Komento

23 Komente

 1. horri bulevardit2 December 2, 14:25

  o debil qe mbete pas trurit te fishkur te Saliut. Rrote, na i shpife

  Reply to this comment
 2. DRENICA E KUQE December 2, 14:47

  Esht e qart qe “Klubi serb” ne Tirane te cilin e kryeson Sali Fazlliçi me b.thecin e tij Lul Basha do hakmerren per qendrimin e Rames ne Beograd. Foto e Enverit u ben nder te gjithe shqiptareve dheshume me natyrshem Shqiperise. Kot llomotisni ju te PD. Dijeni se populli shqiptar me shume e do Enver Hoshen se secilin tradhtar si ti e Sala, me gjuhet tuaja pot hala!…

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 3. SHAMIKUQJA December 2, 14:48

  ik ore vrases se je ba bajat tu fol kush e ka rradhen me i marr shpirtin siç ja more olldashit edhe portofolin ja keni grabit ato mafiozat tuaj

  Reply to this comment
 4. Drenica December 2, 14:50

  O Luli po as Enveri ma idiot se Berisha nuk ka qen!
  Nese shiqojm sa vrasje i ka ban Enveri dhe krahasojm me vrasje qe ka ban Berisha berisha eshte fitus .

  Reply to this comment
 5. Aleksandri December 2, 14:51

  A ke informazioni se kush e vrau Sokol Oldashin. Ti duhet ta dish. Nese nuk e di?Te kush dyshon? Ti di te vrasesh. A nuk vrave m 21 janar 4 shqiptar. Thuaj, fol.

  Reply to this comment
 6. shpatar December 2, 15:58

  Kam nje propozim konkter qe te mbyllet ky kapitill.Do tju marre per shembull eksperiencen gjermane .Edhe sot e kesaj dite Gjermania ndihet krenare per ato qe arriti ne luften e dyte boterore .Por si popull i zgjuar dhe me kulture u dha vendin qe u takon figurave kryesore dhe sot e kesaj dite nuk zihen me ne goje nga gjermanet bemat e Hitlerit .Ata i kane percaktuar me Kushtetute raportet qe duhen mbajtur me te shkuaren .
  Ne si shqiptare te keq orjentuar nga politika sunduese mbi tjetrin jo qe nuk jemi shprehur ligjerishte per figurat e se shkuares por abuzojme sipas konjukturave .Nuk eshte percaktuar dhe vendosur me ligje, as per Zogun ,Ramizin ,Enverin dhe ne demokraci per Saliun,Nanon si K/Ministra te dale nga sistemi komunist e qe kane patur poste drejtuese ne te se mbi ckritere duhet vepruar..Nuk flas per Presidentet apo per Ministra e drejtues qe kane mbajtur testen e PPSH. A e dini pse nuk eshte bere edhe pse e ka kerkuar Europa?.Sepse ne Shqiperi demokracia nuk u lejua te triumfonte mbi bazen e rregullave te saje por u imponua nga vete figurat kryesore te komunizmit se crruge do te ndiqej .
  Me qe z.Luli eshte djale i shkolluar le ti shtroje ndryshe pretendimet e tije .Ja po ja tregoje une se cduhej te bente demokracia e Saliut kur triumfoje .Analize mbare popullore bile dhe me referendum per figurat qe duheshin te udhehiqnin popullin pas te ashtuquajtures Diktatura me eger e komunizmit ne Evrope . Percaktimi i figurave kryesore sipas nomiklaturave ish komuniste dhe klasifikimi i tyre .Lejimi ose ndalimi me ligj i partise komuniste apo edhe te ndonje te ngjajshme me te .Percaktimi me Kushtetute per figurat me te larta te shtetit shqiptare e jo te zgjidhet kushdo qe ka pashaporte shqiptare,ka mbushur moshen 18 vjece ,banon ne Shqiperi ,eshte i shkolluar dhe por.. me rigon .As Saliu e as Fatosi nuk e muaren mundimin tu shkojne deri ne funde periudhes komuniste dhe sote Luli dhe Krymashtruesi Sali luajne me ndjenjat e popullit duke i trembur me komunizmin .
  Qe te flesh i qete shoku Luli ne takimet qe bene nate per nate me Salen dhe Xhofin drejtohu atyre pse edhe sote e kesaje dite kujtohet Hoxha .Ose pyet nenen tende qe i ka sherbyet me dashuri te vecante Hoxhes.Ke per te degjuar shume dhe do te habitesh sa do te te shkoje mendja per tu bere antare i partise komuniste .Mos u genje nga ata ish komuniste ne kupole qe thone: Ne u distancuam dhe jemi kumder komunizmit .Prap po te mesoje vogelushi Luli .Distancimi nuk duket se ke flamur valvit e cfare nxjerre nga goja por nga veprat qe bene .Pa ulu Luli tek populli i thjeshte dhe pyete .Keto qe ka bere Saliu ne pushtet si vlersohen .Ke per ta marre pergjigjen dhe jame i sigurt se do kerkosh te japesh dorheqje e te mos mbash testen e PD.Por ti or gumen nuk ke por.. ti dalesh perpara Saliut e ti kerkosh keto qe te thashe .Ty dhe shume te tjere qe jetoni akoma ne Pd u ka lidhur me zinxhire per hunde dhe ju komandone si ariun e Rrogoxhines.Je krthet nje leve qorre qe rrezikon te humbasesh identiten shqiptare .Degjomi keto qe ti them une nje ish kriptokomunisto-balliste i sistemit pordhe me rigon qe na paske kaq shume frike se mos na e ngjalle Rama .Te jap fjalen se kur te vije ne pushtet do te te beje njeriun me te pasur ne bote ne se nuk shkeputesh nga i madhi jone Sali qe e ka lene me testament I madhi i te medhenjve tane Dulla.

  Reply to this comment
 7. Agron December 2, 16:40

  Si mund te jete kaq i keq dhe kaq malinj një person në moshën e këtij Lulit!! Kaq i ndyre dhe kaq bajat! Si mund te jete kaq shëmbëlltyrë e Saliut vallë! Ja u ka shpifur të rinjve dhe pleqve më sjelljen e tij!

  Reply to this comment
 8. b.kanani December 2, 18:36

  O Agron po nuk e kupton pse luli eshte me i poshter se berisha???lulin e futen ne these UDB qe kur punoje ne kosove dmth gjysem i pergatitur per berishen dhe kur erdhi ne shqiperi sala e futi akoma me thelle me rrugen e kombit duke vjedhur 220 miljon euro dhe me 21 janar duke vrare mes bulevardit,keshtu qe tani luli ka ngritur duart dhe bene cfare thote berisha.ja kjo eshte historia e lulit.

  Reply to this comment
 9. Tefta December 2, 19:09

  Me sharje e fyerje apo me perjashtime s’mund te ece perpara sistemi demokratik. Demokracia presupozon gjitheperfshirje dhe ne suazen e gjitheperfshirjes se ideve e te mendimeve, te strategjive e te sfidave te pafund zhvillohet konkurenca e alternativave dhe populli zgjedh ate alternative qe e gjykon se i hap driten jeshile zhvillimeve te vendit.
  Qendrimet e disa partive qe jane udhehequr e udhehiqen nga idete e fryma perjashtuese, shprehin qendrime jo demokratike, sepse synojne qe te kufizojne vizionin e hapsirat e konkurences e te alternativave. Kane kaluar 23 vjet qe po shahet e anatemohet sistemi i kaluar komunist. Po nuk ecet me dhe nuk mund te mbledhish me turmat e njerezve me sharje e fyerje…, sepse populli kerkon tani me shume, do pune e realizime dhe jo fjale e premtime.Tani populli don te dij, se ç’keni bere ju te djathtet gjate qeverisjes tuaj dhe ç’alternative synoni e parashikoni te konkuroni ne zgjedhjet e ardheshme? Çdo te bejne te majtet ne qeverisjen e tyre, sepse deri tani po i mbajme syte hapur dhe po jetojme me shprese se do te realizohet strategjia e premtuar gjate zgjedhjeve.Tefta

  Reply to this comment
 10. fat man December 2, 19:16

  Te perndjekurit i dogje per se gjalli ti me serbin Sali, nuk eshte mire qe i permend e ke per te zezen tende. Zjarri qe dogji ishte i 23 qershorit shoqja Lulezime nuk paske marre akoma vesh gje, mire e ke ti duhet dhe nje zjarr i dyte per deri sa Saliu, ti dhe shume te tjere jani akoma te lire.

  Reply to this comment
 11. Mark uk December 2, 20:17

  Mire thonin gjermanet e luftes.Komunist kaput.Dalin disa ish sekretar partie fshati qe nuk dine gje tjeter vec te fyejn.Fituan ish komuniste e ju ngjall zorra do morracakve.

  Reply to this comment
  • Shkop per zagaret e Saliut December 2, 21:55

   O kelysh fashisti! Po ti flet tamam sikur jo eme te jete mbarsur me nje italian dhe nje gjerman ( se te shoqin e kishte me sherbim ne gazerme) dhe te ka pjell ty mor qen, pjatalares ne Londer!

   Reply to this comment
   • Pellazgu December 2, 22:55

    Po si nuk le njeri pa sharë mor kokrra e plehut. Mos të ka punuar gjë mamaja jote … tek vila e Enverit? Mos je gjë këlysh i tij more s…? Zhduku more pleh nga forumi e shko fshihu në ato pyjet e Tepelenës nga e ke sojin. Zagar i qelbur që nuk le njeri pa sharë. Vazhdo moj kafshë e ndyrë ta duash Enver Sumën, se nuk i bëhet vonë kujt për ty, por mos na çaj t…, duke u hequr si trim i fshehur pas desktopit.
    Edhe unë si 1 milion shqiptarë kam votuar që ta shporrnim nga pushteti kriminelin Berisha, por assesi nuk lejoj që vota ime t’i ngjalli morrat një kokëpalari si ty, që dushin e ke marrë vesh se ç’ishte vetëm pas 10 vjetësh, pasi ke ardhur si zgjebarak në Tiranë. E ke lexuar keq votën o kakë ariu. Në ato 1 milion vota janë 750.000 (nga këto 200,000 janë votat e hajdutëve me “bllok në dorë”) që duan ta hedhin në koshin e historisë Saliun, ashtu siç hodhën babin e tij dhe tëndin (ti më duket e ke natyror). Vetëm 250000 janë për PSatom, prandaj mos merr superxhiro prej prostitute semafori o sh…. qeni!

    Reply to this comment
 12. sopiqoti December 2, 21:33

  Po pse o LULI me te tilla deklarata do ta ngresh PD-n ne nivelin qe kerkoh te qenit ne opozite?.Ske gje ne torbe.Mos haro se nxenesin e Enverit e ke patur dhe eke ne krye te PD.Behu me i qarte per ne popullin se cdon te thuash me cilesimi:”Rama dhe Meta po luajne me zjarrin”.Thiri mendjes dhe meru me seriozisht me ato probleme serioze qe shqetesojne PD-n dhe leri me nje ane brockullat.

  Reply to this comment
 13. Edi le December 3, 07:07

  Hajde opozite hajde,prape me enverin ju,kjo tregon se ju as opoziten se meritoni ju po shkoni drejt shkrirjes as 5 perqind e shqiptareve nuk ju ndjek .

  Reply to this comment
 14. era December 3, 08:56

  Zoti Basha Pytja ime eshte se cfar opozite keni vendosur te beni? Une mendoj se ju kercenoni per te mrojtur vetem interesat e bandes tuaj,dhe as nuk ju intereson te beni opoziten e vertete,shumica e demokrateve e kane kuptuar lojen tuaj.Vazhdoni keshtu fundi i PD eshte me i sigurt, ky eshte sherbimi me i mire qe mund ti beni shqipetareve te zhdukeni po po te zhdukeni sa me pare.

  Reply to this comment
 15. realiteti December 3, 09:20

  O idhtarë të rilindjes …
  Për këtë RILINDJE e kishit fjalën kur bërtisnit dhe tani presim dhe RILIDJET e tjera. Ndryshoni emrin e universitetit në Enver Hoxha , ah harrova do vini dhe emrin përsëri Qyteti Stalin .
  O RILINDAS keni nevojë për një RESET, se dhe ju që bëni komente këtu duket se shikoni vetëm drejt si puna e kuajve.
  Shikoni dhe pak anash se në Europë vetëm të bësh shenjën e nazizmit ose fashismit i hap telashe të mëdha vetes ,e ju jeni trima na vini foto dhe me ngjyra tredimensionale.
  Po ne si popull kështu jemi e prandaj unë ju them ,ju lumtë mirë na e bëni.

  Shqipëria e Shqiptarëve, vdekje trathtarëve

  Reply to this comment
 16. miri December 3, 10:48

  me u nrejt merhumi nga vorri, cdo kaqol shko ne ven tvet.ai i bote synet me hanxhar e si lete me qa kta qafira, sum tekeleket.

  Reply to this comment
 17. roza December 4, 18:47

  Sa shpejt harove zoti Luli po ju me ke luajtet ne VLORE qe zbarkuat me gjithe arsenalin e mercenarve te mbledhur per te vrare popullin. Po avionet qe dergove per te qelluar mbi popullin ishte loje. Dhe ti e di mire si dole ne kete loje.Njerzit e tu ja mbathen ullinjeve si nje ushtri e shpartalluar por ske faj te ka hutuar berisha qe deri tani nga qe ske cben leshon tullumbace.Meresh me enverin se ske cu ben as Ilirit e asRames .Shiko se po te vin rrotull rruga e arbrit .Po te jap nje kshille:Mos e kruaj me fiq deti se nenuk jemi budallenj te na ngresh ne xhiro.Hodhe 2000 lekshin ta futi kolegji,hodhene kushtetuse prap ta futen,nxore Enverin prap do ta hash por me kete te fundit zgjidh e mer o te Rames ote Ilirit.

  Reply to this comment
 18. Mark uk November 28, 08:09

  shkop per zagart e saliut:E meriton vertet ket emer qe besoj se ju shkon.Pse fyeni o mbeturin turqiet.Shko nga e ke origjinen e te pastrohet vendi.Nga raca jote Europa na ndau ne pes shtete.Ju vetem kur thash morracak nuk mund ndeje i meshefur, tu rrit mendja e dole te besh komente

  Reply to this comment
 19. avrizuja November 28, 08:26

  LULZIM BASHA NUK KA TE DREJTEN MORALE TE FLASE NE EMER TE PERSEKUTUARVE DHE TE DENUARVE NGA REGJIMI SADIST I ENVER HOXHES.

  Pse e themi kete gje ne, pinjollet e familjeve te masakruara nga xhelatet e Enverit? Sepse eshte fare ashiqare dhe e thjeshte per t’u kuptuar qe Lulzim Basha si edhe tutori i tij Sali Berisha”

  VJEDHIN
  VRASIN
  MASHTROJNE
  DREJTOJNE SHTETIN

  njesoj si Enver Hoxha ne diktaturen e tij komuniste dhe qe duan me lekuren e DELES pseudemokratike qe kane hedhur persiper dhe me antikomunizmin fals te budallepsin miletin sic bene 25 vjet pas renies se Murit te Berlinit si nje REZIL i demokracise shqyptare ne syte e Botes. Si ka mundesi nje Sekretar i Partise se Punes dhe Spiun i sigurimit te Shtetit qe Enver Hoxha e mbante si Mik te aferm te Familjes se tij te drejtoje Partine Demokratike per vite me radhe? Ku ben vaki nje gje e tille dhe a nuk eshte kjo gje nje ABSURDI tipik albanez si nje perdhosje per ata intelektuale shqyptare qe dhane jeten e tyre ne Luften e Pabarabarte me xhelatet komuniste te Enver Hoxhes qe komandoheshin nga Moska dhe Beogradi kunder interesave kombetare dhe qe tani duan te festojne si barbare bolshevike 29 nentorin e ZI qe mbolli murtajen me antinjerezore ne vendin tone si ne asnje vend tjeter te Evropes? Prandaj i themi Lulzim Bashes para se te hedhe lekuren e DELES mbi kurizin enverist dhe te qaje me LOTE KROKODILI per martiret e vertete te Demokracise shqyptare qe dhane jeten e tyre per nje Shqypni sic po kerkon te behet sot le t’i pergjigjet me pare ketyre pyetjeve qe i bejne pinjollet e tyre:

  PO PIRAMIDEN E ENVERIT TE MES TE TIRANES PSE E MBAJTET PER VITE ME RADHE O KAMARIERI I RINASIT NE KOHEN E QEPES TE ENVERIT QE I SHPETOVE DREJTESISE ME FINTE KOMUNISTESH? PO DOSJET E SPIUNEVE TE ENVERIT PSE NUK I HAPET O UJQER ME LEKURE DELESH NE KURRIZIN TUAJ KOMUNIST?

  Reply to this comment
 20. orienti November 28, 10:38

  …do tye jesh i respektuar kur te pastrosh partine nga komunistet{i fundit}

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim