“Gënjeu përsëri”

June 29, 2018 15:34

“Gënjeu përsëri”

 

Pas deklaratës së Lulzim Bashës se Balla e ka siguruar nga banda e Elbasanit foton ku ai (Basha) shfaqet në krah të vëllait të një prej të akuzuarve për eurot e kapura në “Toyota Yaris” në Portin e Durrësit, ka reaguar Zyra e Kryetarit të Grupit Socialist Balla.

Në reagim thuhet se Basha gënjeu përsëri si dhe sqarohet se nga është marrë fotoja e kryetarit të PD-së me vëllanë e njërit prej të kërkuarve Vladi.

Fotoja gjendjet në profilin e Halit Markut, kryetar i PD, dega Laprakë, dhe është siguruara nga atje.

Edhe nga një kërkim i thjeshtë në faqen e Facebook të Halit Markut gjendet fotoja e liderit të PD me vëllanë e të kërkuarit.

Më herët Basha tha se nuk e mbante mend kur e kish bërë foton, por nuk e mohoi.

l.h/ dita

June 29, 2018 15:34
Komento

15 Komente

 1. intelektuali June 29, 16:45

  Po mira ja Basha i Saliut genjeu prape

  Por:

  PER CILIN BOS MAFIOZ ISHIN SAJDISUR EUROT E DROGES NGA BELGJIKA?

  sepse:

  Po te ishin LEKAT e Bashes te gjithe do shqyenin gurmazin:

  BRAVO TE QOFTE O LUL GJUMASHI

  Qe ja fute sa krahu edhe Taulant Xibrakes edhe Edvin Droges dhe qe nen hunden e BOSAVE te droges fitove milione euro pa ditur kurgje Rilindja

  PSE E SHAJNE RILINDJOTET LUL BASHEN SI GJUMASH DHE DEDE KUR AI NA QENKA NJE BOS SHUME ME I AFTE SE TAULANTI DHE EDVII?

  Reply to this comment
  • I tille je , sa here hap gojen June 29, 18:07

   Inteloleshi ka futur koken ne gjirizin e SHQUP-it dhe nuk ndien te ngopur !

   Reply to this comment
   • intelektuali June 29, 18:50

    Po kur eshte kaq i afte dhe rufjan gjumashi Lul Basha sa i ka futur gishtin ne BYTHE Taulant Xibrakes dhe BOSIT, Edvin Droges duke fitiar miliona euro kur ka “Celsat e kashtes” ne dore,

    atehere:

    C’E DUAM NJE KRYEMINISTER BUDALLA DHE TE PAAFTE SI EDIRAMA?

    C’pune ka SHQUP -i ketu?

    Reply to this comment
 2. ai June 29, 17:05

  Sa oreks qe paske more ” inteleshi I Babales Basha!!!!!!!

  Reply to this comment
 3. info analitike June 29, 17:52

  Basha genjeu sepse ka mesues te mire, kriepsikon dhe Dhjeliajn qe jane mjeshtra ne mashtrime e genjeshtra.
  Shoket e Dites habiten nga mashtrimet e lulushit por nuk ia ndjen hic fare per mashtrimet e Dhjeliajt e te Kriepsikos e nuk po ia ndjen hic fare as per fatin e negociatave me Greqine ku greket haptas kane ngritur steken e pretendimeve. Pse mos ta bejne kur kriepsikoja percakton si arritje faktin qe uli greket ne tavolinen e bisedimeve. A e kuptoni shoke se si perkthehet kjo ne diplomaci? Vec mos prisni tua sqaroje bedriu me viktorin se ata flasin me gjuhen e partise e jo te Shqiperise.

  Reply to this comment
  • Idjotesia nuk po njeh kufij June 29, 18:14

   Injfoanaleshi , te ka ngaterruar natyra vendvendosjen e gojes , me ate te b…s ! Keto “ngaterresa” ndodhin me shume tek qente , por si cdo rregull , edhe ketu ka perjashtime !

   Reply to this comment
   • info analitike June 29, 19:11

    Kurse ti ke ngaterruar koken me bithen ndaj mendja te shkon vec tek muti.

    Reply to this comment
    • Grigor June 29, 20:17

     Per Info-Analitike dhe Intelektualin
     Boll mor njerez se vazhdoni ta dhisni zyrtarisht. Urrejtja që keni ju ben te pallogjikshem.
     Une jam rritur që i vogel si antikomunist, nga gjyshi im, që e torturuan komuniste te devotshem si Sali Berisha.
     Por kjo nuk ma erreson aresyen aq sa ta konsideroj PD-ne gjoja si parti te djathte, dhe PS-ne si te majte.
     Të djathtet e vërtetë sot, si familja e respektuar Blloshmi dhe shume te tjera, jane sot pa parti sepse nuk mund të perfaqesohen nga PD.
     Edi Rama e ka kthyer politikën e PS me dhathtas se do parti tjetër.
     Mos kerkoni që Edi Rama te jetë perfekt, kur vete ju te dy nuk jeni. Nuk kam asnje iluzion per Edi Ramën, por shqipëtar eshte si juve dhe si unë. E pse te jete ndryshe?
     Ose zgjidh partine që po e drejton Shqipërinë kah Europa, ose te mblidhemi dhe te formojme nje parti te djathte me ideale konservatore Europiane.
     Ne qofte se nuk e beni dot se nuk jua mban bytha nga komunisti Sali, atehere re pakten mos flisni marrezira se na erdhen zorret tek goja.
     Merrni shembull nga intelektualet e vërtetë si Daut Gumeni dhe Ilirjan Blloshmi. Ky I fundit eshte nga familjet me intelektuale që ka Shqipëria, sepse rrjedh nga gjysher që bene shkollen ne SHBA, dhe punuan ne konsullata neper bote.
     Boll me katunarin komunist Sali, sense nuk ju beson me njeri si antikomunistë.

     Reply to this comment
     • info analitike June 30, 00:24

      Ti o Grigor zedhenesi i kujt je qe perdor pluralen? Ti ma dashke te gjitheve si vetja, katnare ramiste! E po me fal o trim po une kete psikopatin e njoh ca me mire se ti dhe ato qe pata shkruar sapo mori pushtetin kryeministror po behen realitet te gjitha. Ketu nuk behet fjale per te majte e te djathe po per internacionalen e hajduteve e krimineleve pd-ps-lsi se bashku me ca ambasadore. A ka harbut e malok me te madh se ai qe betonizoi e shkaterroi gjithe Tiranen e qe po shet e shkaterron gjithe Shqiperine!

 4. Po,Po June 29, 18:15

  Pse iu vjen kaq cudi , kur ai genjen edhe kur e pyesin per oren ?!

  Reply to this comment
 5. Shpellari i pa gjume June 29, 18:44

  Tani Lulushi vjen rreth si pordha neper breket dhe ngaterohet me gojen e tij ! Jo vetem kaq , por po ve ne pozite te veshtire edhe nje kope me qene e zagare , avokaqtesh te paguar si komentues ketu , qe nuk po dine nga ta kapin e po flasin idjotesira !

  Reply to this comment
 6. Fidel Kastro June 29, 19:08

  Po Xhafaj çfare faji kishte per vellain drogaxhi? Shoke rilinkare i qendroni ende kesaj llogjike ? E per me teper ky miku nuk eshte as vellai i Bashes , por i autoreve te dyshuar, Prandaj jo gjykim me dy standarte.

  Reply to this comment
 7. M A R K O June 29, 19:11

  Lulqime Bashes i ka dale bytha sheshit…. te ruhet se hamshoret jane gati….. sidomos ata te 313… apo nuk kane neps…te mendoje edhe per sapun Lulqimja…

  Reply to this comment
 8. Gezimi June 30, 08:46

  Personi ne foto me Bashen nuk eshte ne ndjekje penale, kurse Xhafka eshte ministri i brendeshem i vetem ne planet qe ka vellane te denuar per trafik droge.
  Nuk ka asgje qe mund ti krahasoje keto dy gjera, jane krejt te ndryshme.

  Reply to this comment
 9. Mala June 30, 08:55

  Do te ishte senzacion per shqiptaret, vetem kur nenbishti i Salihut-Basha flet njehere te verteten dhe te drejten reale, Jo kur genjen,rren dhe e t hot te paverteten, Genjshtra,krimi,vjedhja e vrasjet jane recidive dhe platforme e programit partiak tre PD qe kur eshte themeluar e deri sot.Vetem kur Basha e t hot nje te vertet,shqiptaret duhet hutura ç’po ndodh me PD-n.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*