Basha: Hajdarmataj u zëvendësua që të shpëtohet Tahiri

May 9, 2018 19:09

Basha: Hajdarmataj u zëvendësua që të shpëtohet Tahiri

Në të njëjtën linjë arsyetimi me Monika Kryemadhin, edhe kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është shprehur se shkarkimi nga detyra i kreut të Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj, është bërë me urdhër të Edi Ramës.

Sipas Lulzim Bashës, Kryeministri Rama ka dhënë një udhër të tillë në mënyrë që të shpëtohet ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri.

“Ai është zëvendësuar nga një tjetër kamikaze e Edi Ramës. Shkarkimi i kryer me urdhër direkt të Edi Ramës vjen vetëm pak ditë pas materialeve të ardhura nga Greqia dhe Italia dhe pak ditë pas marrjes në pyetje të shoferit të Tahirit. Ky shkarkim vjen sot kur PD denoncoi mbështetjen që Xhafaj i ka dhënë vëllait të tij, duke mos e arrestuar edhe pse është dënuar në Itali si kreu i një bande të trafikut të kokainës. Po mblidheshin të tjera prova të Tahirit dhe lidhjes së tij me Edi Ramën”, tha Basha.

Kreu i PD u shpreh se Rama po bën gjithçka që të shpëtojë Saimir Tahirin dhe lëvizja e fundit, sipas tij, është bërë në shkelje me ligjin, veprim për të cilin Basha thotë se do të mbajë përgjegjësi Arta Marku.

Krahas përmendjes së Tahirit, Basha thotë se struktura e prokurorisë në kontrollin e Ramës do të mbrojë edhe vëllain e Xhafajt dhe Olsi Ramën.

“Emërimi i kamikazes së re të Ramës janë bërë në shkelje flagrante të ligjit. Prokurori i Përkohshëm nuk mund të marrë vendimin që ka marrë sot. Është një vendim i paligjshëm. Prokuroria e Edi Ramës do të mbajë përgjegjësi ligjore për këtë. Ky vendim është i Edi Ramës që kontrollon plotësisht Markun. E gjithë struktura e prokurorisë tashmë është nën kontrollin e Ramës dhe synimi është mbrojtja e Tahirit, vëllait të Xhafajt dhe Olsi Ramën.”

s.a/dita

May 9, 2018 19:09
Komento

10 Komente

 1. Paul Tedeschini May 9, 19:12

  Edhe ti si ata je. Prit edhe pak sa te vije edhe ty dita.

  Reply to this comment
 2. Sali bolleku per familien e tij May 9, 19:15

  Hajdar ti hajdar kush tvuni

  Reply to this comment
 3. Xha Braho May 9, 19:18

  Ti je kryeplehra e Shqiperise, Baltovina politike e cedhes kriminale PeDe ka bere pis Europen. Populli do te asgjesoje me vote te lire ne 20021 duke kthyer folene e krimit PeDe ne nje OJQ ashtu sic e meriton. I neveritshem deri ne kupe.

  Reply to this comment
 4. Alidemsi ri May 9, 19:48

  E bukur kjo deklarate e Hollandezit Fluturues te PD-se se me kujton kengen “Ishim nje u bom dy ,cifti simpatik”.Prit se nuk ke pare gje akoma…Tik…tak.. tik…tak…

  Reply to this comment
 5. Alidemsi ri May 9, 19:48

  E bukur kjo deklarate e “Hollandezit Fluturues” te PD-se se me kujton kengen “Ishim nje u bom dy ,cifti simpatik”.Prit se nuk ke pare gje akoma…Tik…tak.. tik…tak…

  Reply to this comment
 6. Jimi May 9, 20:03

  Ti more kokorroc ne je burr dhe nese don te sfidosh drejtesine dhe nese don te “carmatosesh” te gjithe ata qe te akuzojne per rrugen e kombit, kerko hapjen e procesit nga drejtesia!

  Reply to this comment
 7. ALBAN DEGA May 9, 20:06

  PTU…. FARE E KEQE ANTISHQIPTARE !

  SHIHNI SI REAGOI TELSLLI I MAFIAS SE SALI KARAXHICIT !
  RRUFE VICIDOLI
  RRUFE NGA NJE P…. JESHKE MASHKULL …
  – NGA NJE HAJDUT ME THASE 500 MILIONE DOLLARE I SHQIPERISE,
  – – NGA NJE HAJN ME CIZME I VITAVR BRENDA PD-SE, PRA I SHTEPISE SE VET
  – NGA NJE HAFIJE ALA FLAMUR STANISHICI I BEOGRADIT DHE PUTINIT
  – NGA NJE PESHK I MADH I KRYEPESHKUT TE MAFIAS SHQIPTARE SALi KADAFIT !
  PTU PJELLE BASTARDE E DARE E JEQE ANTISHQIPTARE !
  PANIK NE GJIRIN E MAFIAS DHE BANDES SE GANGSTEREVE !
  PO I KEPUTEN NJE NGA NJE FIJET FOLESE SE GRENXAVE TE SALI MURTAJES SE SHQIPERISE !
  PTU………… !

  NE PRANGA KETE PROKUHOR TE MAFIAS

  …. SE STERHORAVE ADRIATIK PALLA E SALI KARAXHICIT !

  Te lumte mendja e te ndrite puna o Arta Mendjearta !
  Uroj te futesh ne historine e prokurorise shqiptare dhe te Shqiperise si Xhulisni kunder Mafias Italo- amerikane ketu be Nju Jork dhe si Antonioni ne Itali !
  Yes ! You can Goldmind Arta!
  Hallall gjiri i nenes !
  Nuk do ta harroj as ne varr diten e emerimit tend as 12 prillin 2018 !
  Tym e flake … miell e cnenduri e
  “ Bandes se Gangstereve”, faqja e zeze e Shqiperise !
  Ashtu si minjte jane te paret qe parandjejne termetet edhe gangsteret e “ Mafia krejt jasht kontrollit “ e parandjene fundin e pandeshkueshmerise dhe paprekshmerise se tyre, termetin e Drejtesise dhe Vetingut !

  Reply to this comment
 8. Z/K May 9, 20:27

  O rrote politikani.Nese Tahiri ka prova nyk pyet drejtesia italiane as Ramen as edhe ty bashk me Berishen.
  Ekzistenca e provave nuk mshifen.Vetem Berisha mshehu prova e krimit te 21 janarit 2011.Po do vije dita e lakut ne fyt.E keni jeten e shkurter pa perjashtim te gjithe ato qofshin te majte,djathte e turli turliut.Para drejtesise do te rini gaditu dhe do iu pergjigjeni cdo pyetje direkt per pytjen dhe jo ku jemi pare.Stil ky i perdorun me shume efikasitet nga Berisha.Qe kurr nuk iu pergjigj njihere pytjes qe ia kerkune. Po gjithmone korre e mos lidh.

  Reply to this comment
 9. XXXL May 9, 21:35

  Doli kurva e Hpollandes te flase sipas porosise se Sali Kar-axhic.

  Reply to this comment
 10. Hasan May 10, 09:09

  Sigurisht qe shkarkimi I hajdarmatajt e ka nje shkak, tani ose mbrojtja e tahirit ose mbrojtja e llalles, njera duhet te jete, por ka me shume mundesi kjo e fundit se eshte vonuar shume arrestimi I nje prokurori te pergjithshem pa shkolle te mesme, hajdut e kriminel.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin