Basha: Horra dhe zuzarë në krye të vendit, nuk dorëzohemi!

May 25, 2019 20:34

Basha: Horra dhe zuzarë në krye të vendit, nuk dorëzohemi!

Horra dhe zuzarë ne krye të vendit! Jo më! Kështu deklaroi liderit demokrat Lulzim Basha, para protestuesve, teksa theksoi se nuk do të ketë asnjë fund tjetër përveç se largimit të qeverisë së krimit.

“Zëri juaj u dëgjua, zëri juaj po dëgjohet dhe nuk do të ketë asnjë fund tjetër përveç se largimit të qeverisë së krimit. Mjerë ai që nuk ka veshë e nuk dëgjon. Zgjedhje demokratike pa opozitën nuk ka. Këtë javë Europa tregoi standartin e saj. Politikanët e përgjegjshëm dhanë dorëheqjen. Ky është standarti i politikës Europiane. Sot kemi një grup horrëash dhe zuzarësh në krye të vendit. Edi Rama nuk mendoi asnjë çast për ju, por ne nuk do dorëzohemi”.

e.t./dita                                                                                   

May 25, 2019 20:34
Komento

10 Komente

 1. Valon Tarrasi May 25, 21:03

  Ha mut ti dhe gjithe elifimatraket qe te ndjekin.Pedeja nje bande vagabondesh trushplare. PeDeja partia me antikombtare qe ka njohur historia e Shqiperise. Turpi dhe damka e tradhetarit do tju mbuloje o faqezinj.

  Reply to this comment
 2. Cdo te thote ky Kasperl Theater qe luan ky Taliban mes sheshit ?! May 25, 21:09

  E para ,
  ne Demokraci nuk merret pushteti me dhune .

  E dyta ,
  Talibani Hollandes qe kujton se po maskon surratin e tij te ndyre ,
  me Masken nepermjet atij Zhargoni fjalesh gjuhe Tinzare qe perdor ,
  bashke me psikopaten e lsi-se ,

  genjen vehten por aspak ndonji te Huaj .

  Te Huajt njohin ne Detaje cdo figur Politike ne Shqiperi
  dhe gjithe
  zhvillimet Politike ne vend ,

  njihin mir madje se kush jane Horrat (qe vodhen Shtetin e vet siedhe kriminelet ne Politiken Shqiptare ,

  ashtusi njohin edhe kte proteste te stisur nga banda e Horrave & Zuzareve ,
  qe eshte nji Farse ,
  qe nga shumllojshmeria e Flamureve

  (qe ne te ardhmen duhet Kategorikishte t’i ndalohen ktyre Talibaneve ,
  madje edhe ai Shqiptare jovetem
  ata te huaj )

  deri ke Retorika Fallso ,
  qe synon te mashtroje vet banden pd -si .

  Sigurishte qe nga surrate te tilla si hale basha & monika

  mundet te dalin nga goja e halese vetemm Fekale .
  ———–

  Rames nuk i behet asnjigje nga kjo Maskarade rrugesh qe cfaqin Talibanet ,
  por natyrishte qe kta Sharlatane ne Politike

  shemtojn imazhin e Shqiperise ne syte e te Huajve .

  Reply to this comment
 3. ALBAN DEGA May 25, 21:57

  A KA ME HORA,
  , KRYEVRASES,
  KRYE ATDHESHITES,
  KRYEATDHENXIRES …
  SE JU MORE STERHORA TE SALEH RAMOLLAH AJATOLLLAH MILLOSH

  KALI I TROJES DHE TOPTANI I TROPOJES !
  From: Alban Dega
  Date: April 26, 2018 at 1:44:50 PM EDT

  KALI I TROJES DHE TOPTANI I TROPOJES !

  – A mund tu besohet atdheshitesve te vetdeklaruar e vetdemaskuar Berisha- Basha- Noka e Paloka…rit…?

  Nga Alban Dega, Nju Jork

  Dr. Prof. Superakademiku i rrenave , shpifjeve, trillimeve nga me djallezoret Sali Berisha, alias Saladini, nuk nxjerr fjale nga goja pa rre dhe perballe te cilit edhe Babai Boteror i Rrenave Nastradin Hoxha i Anadollit do te mbetej ne klase.
  Hajde po te doni mos i besoni Kapitenit dixhital Lulezim Basha, Kolonelit Dixhital Flamur Noka e Mareshallit Dixhital te Beogradit e Athines te Muskes e te dreqit e te birit te 700 dreqerve, Sali Berisha!
  Ata nuk jane tradhetare! Grade shume e ulet per ta…
  Ata qendrojne shume me lart:!
  Me deklaratat e tyre ne protestat e Himares, balle per balle me Otranton, dhe ne Kuvendin e Shqiperise, Sali Berisha e lukunia e tij hoqi edhe maskat e fundit dhe fituan graden me te larte te tradhetise kombetare !
  Atdheshites te kapur ne flagrance nga Gjykata Kushtetuese e Shqiperise me vendim unanim 9:0 !
  E ish Presidenti dhe ish-Kryeministri i Shqiperise merr guximin qe me ze e figure behet kryeavokat i Kalit te Trojes, i nje shteti qe mban ne fuqi gjendjen e luftes me shtetin qe duhet te ishte i edhe i Drakules se Vicidolit, Shqiperine e pushtuar dhe e ka hequr ate prej dekadash me agresorin e tij e pushtuesin e e te vete Greqise !!!
  Sali Berisha per Babe Beogradin e Nene Athinen shkon deri aty sa te akuzoje Gjykaten Kushtetuese te emeruar e zgjedhur nga ai dita vete, se eshte shitur tek Edi Rama e PS -ja sepse nuk lejoi shitjen prej tij dhe banda e tij ala Lulezim Basha , Flamur Stanishic Noka, Arben Imami, Edi Palokari, Alibej Turku…e co tek Kali i Trojes qe mban ne fuqi, pra de jure eshte ne lufte me Shqiperine qe aq shume i dha lirise dhe pavaresise se fqinjit tone jugor dhe mori. genocidin e token e djegur, komplote, provokacione, “ zorre litare shqiptaresh”, pabesi ala Kale Troje ne cdo hap e ne cdo cak !
  Sali Berisha paguan per shperndarjen e fotove te patentave te Tahirit kur rreth 9 milione shqiptare i pane e degjuan falas deklaratat e tij antishqiptare e filogreke me ze e me figure kunder vendimit ligjor te pakontestueshem e te padiskutueshem te Gjykates Kushtetuese, te emeruar e per zgjedhur prej tij vete !!!
  Jo vetem mbi 9 milione shqiptare por mbare Bota pane fytyren e vertete te Sali Zerves, te Sali Venizellosit, te Sali Milloshevicit, te Sali Putaninit, te Sali … Xhenzhikhanit e deputeteve e kamikazeve te PDSH -se ne Himare qe ua kaluan edhe Agimit te Arte neonazist kunder Shqiperise !
  Cfare nuk pritet nga nje zjarrvenesi i vendljndjes se tij dhe Atdheut te tij qe zhbene mbi 15 here Shqiperine ne me pak se 15 vjet SaLikekracise!?
  Cfare nuk mund te pritet nga Kali i Trojes dhe Kryetradhetari e krye atdheshitesi Esat Pashe Toptani i Tropojes Sali Berisha dhe “Banda e Gangstereve” te tij
  Ata jane Atdheshites te vetdeklaruar !
  Ata jane Atdheshites te vetdemaskuar !
  Ata jane Atdhenxires te vetdenoncuar ne syte e mbare Evropes dhe Botes !
  Ata jane jo vetem Atdheshites por edhe vrasesit e Shqiperise !
  Ata jane fatkeqesia, kobi, katrahura e Shqiperise !
  Ata jane ata qe mos qofshin !

  Reply to this comment
 4. Genti May 25, 23:42

  O lulo hahaha sikur ke kthyer flamurin Gjerman me kok posht ashtu do te kthej Merkel dhe ty
  Pa kryeminister nuk behesh ti edhe sikur neser te behen zgjedhje te pergjithshme

  Reply to this comment
 5. Aliu nga Selenic May 26, 02:48

  o iNJORANTE O BUDALLA O FYTYRE E NDYRE O KRIMINELE O SPIUN I DIK MARTY. PO C`FARE DORZIMI DON TJETER MORE KRIMINEL.tI JE RREZUAR PER TOKE DHE NUK DO TE NGRIHESH ME KURRE PER JE NE POLITIK. jU U FUNDOSI SALIU ME GJITH VETEN E VETE. jU VRATE VETEN POLITIKISHTE DHE PERRALLISENI SE JU NUK U DORZOHESHIT.
  jU JENI DORZUAR DHE JEN DHJERE TEKEMBET E TEK KOKA O KRIMINEL O SPUNI I DIK MARTY.!

  Reply to this comment
 6. prizem May 26, 04:02

  He more Bash-ipozuk, iku???
  Ti po shkon nga fitorja ne fitore (per te pesten here)…dhe keshtu vazhdofshe deri sa kur te kthesh koken prapa te shohesh vetem Salibaben nga pas byhes tende.

  Reply to this comment
 7. DRENICA E KUQE May 26, 06:47

  Me horra e me zuzare se ty e Sali Fazlliçi me shpie e me femije, me dale e me lyp me tupan anekaterane, nuk gjen populli shqiptar, sidomos kete duhet ta dije ajo pjese e popullit qe ju vjen si dele pas, per ta djegur e shkaterruar Shqiperine. Ti e Saliu jeni gomare te lindur, horra e zuzare te ketij shekulli dhe vetem per horrllek e zuzarllek do te mbaheni mend…

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 8. Aljopri May 26, 15:16

  Po ti çfar je.Nje hibrid bastard.Edi i korruptuar,kurse ti hajdut,vrases,ikorruptuar.Ku ke qene ke bere vetem dame.Minister trasporti vodhe rrugen ekombit,minister ijashtem,fale territore Greqise,minister ibrendshem grave 4 vete,vodhe votat bashke me Ristan pijanecin diten per diell,ka fute 4 viet gjume.Je ti hibrid genjeshtar bastard ,qe nga ana tjeter kemi si kryeminister nje te pafte,mos ishe ti dhe Rama nuk do ishte.Kur thua ti Rama ik ne per te duhet te themi duhet te ishe ne burg si vrases(21 janari) si hajdut(rruga e kombit) si tradhetar (pakti me Greqine) si i paafte (kryetar bashke)si genjeshtare.Ke shume mekate Lul.Pastaj nje me emrin Lule te jete krieminister sa shemtut.

  Reply to this comment
 9. Lili May 26, 18:39

  Ah morr edi Rama, qe sot te behet ky shpresa e shqiptareve per faj tend,kete nuk ta falim kur !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim