Basha i bie tavolinës me grusht dhe ngre tonet ndaj Ramës: Thirri mendjes! Zbato shpejt planin tim

March 29, 2020 15:58

Basha i bie tavolinës me grusht dhe ngre tonet ndaj Ramës: Thirri mendjes! Zbato shpejt planin tim

Lulzim Basha ka ngritur tonet ndaj kryeministrit Edi Rama.

Lideri i opozitës i ka kërkuar reflektim dhe të zbatojë me shpejtësi planin e tij.

Ai thotë se është një hap përpara qeverisë dhe se siguron se këto kohë nuk po bën politikë por po mendon për shëndetin e shqiptarëve.

Deklaratat e Bashës kanë qenë mjaft të forta, duke u shoqëruar edhe me përplasje të grushtave mbi tryezën e PD-së.

“Mirënjohje cdo qytetari që është bërë pjesë në përpjekjen tonë kundër përhapjes së virusit.

Cdo vend është detyruar të përballet me këto masa por jo në cdo vend ka kaq shumë varfëri, e di sa e vështirë është kjo situatë për njerëzit, këtu në mes të Tiranës dhe në vende të tjera. Kjo është një sakrificë e jashtëzakonshme që bëhet për të shpëtuar jetët e familjarëve tuaj.

T’i japim njëri-tjetrit kurajo, që të kalojmë me sa më pak dhimbje këtë sfidë. Masat u morën jo në kohë, por qytetarët i zbatuan.

Sot 2 javë pasi kërkoj marrje masash po e them troc: që situata nuk është mirë, menaxhimi i kirzës po bëhet me propagandë boshe.

OBSH kërkon testime masive ne nuk e dimë sa teste kemi. Kosova e thotë përditë sa teste bëhen, autoritetet ketu e fshehin.

Mungesa e testimeve mund të ketë pasoja fatale, mund të na tregojë vetmë majën e ajsbergut.

Ndihmat ekonomike nuk do hyjnë në fuqi para 1 prillit në një kohë kur qindra e mijëra familje janë në varfëri ekstreme.

Shprenzimet vijojnë si më pare, 5 veta marrin para për beton, kur nuk është priortet, në një kohë që prioritet është shëndetësia”, tha ai./ javanews

 

l.h/ dita

March 29, 2020 15:58
Komento

39 Komente

 1. mooooooooooooooooos bythshkerdhymin e paska kap Koronavirusi ! March 28, 18:01

  KKLOUNI BO CIRKUN ME QESH !

  RRASENI NE BURG MUTIN SE ATJE GJEN QETESI

  PEDERASTI HOLLANDES

  Reply to this comment
  • Predator March 28, 18:49

   T neveritshem t dy.
   Aktore t dobet, plehra
   Zoti na rujt

   Reply to this comment
  • Berati March 28, 19:41

   Nje psikopat nuk mjafton. Duhet edhe nje tjeter ti mbaje iso. Rrenimi nuk ka te ndalur. Jane vene gare kush ti vrase sa me pare shqiptaret . Pasi i shkaterruan per 30 vjet tani eshte shqelmi i fundit. Jane vene ne gare kush e shtrengon litarin me shume.
   Shqiptare zgjohuni. Keta jane profetet e qametit. Keta nuk do tju shpetojne. Keta nga vilat e tyre me nga nje taborr qe ju ben temena e me thaset plot nuk do tiu shpetojne. As milioneret qe ju ropen e tani pushojne njerezit nga puna si te ishin miza qe smeritojne asgje nuk do tiu shpetojne. Keta ju thone futni koken ne vrime se vdekja sju gjen dot. Mos e lini jeten tuaj ne doren e ketyre mostrave. Mos i lini ketyre ne dore menyren se si do te vdisni. Organozohuni vete. Ne baze pallati ne baze lagjeje ne baze qyteti.. Nxirrni djemte dhe vajzat me te mira. Ndihmoni te gjithe te moshuarit. Mos lini as nje pas . Kundershtoinini edhe me force keta mostra . Nuk fitohet lufta duke u fshehur.

   Reply to this comment
   • Shefqet Cela March 29, 10:44

    ” Kundërshtoni edhe me forcë….”
    Sa mirë t’a ka mësuar kufoma politike Sali!?
    Veçse ai është më i drej përdrejtë; bëni REVOLUCION.

    Reply to this comment
    • Shenjestra March 30, 00:42

     Kur Basha i ra tavolines me grusht ,Edi Rames iu dridhen qimet e bythes.Opo ç’fare eshte ky Basha qe jep urdhera? Basha jep vetem mendime se vendime ka te drejte te japin vetem kryeministri se ai ka pergjegjesi.Basha te rrij urt ne shtepi,te ngrohet pran oxhakut dhe po pati kuti duhani,ta dredh nje cigare per te larguar streset.

     Reply to this comment
   • korçari March 29, 11:46

    Ti duhet te jesh Berat Buzhala pasi vetem ai flet gomarlliqe ….por te pakten ka veshet qe te degjoje sa me mire…

    Reply to this comment
   • Shenjestra March 30, 00:41

    Kur Basha i ra tavolines me grusht ,Edi Rames iu dridhen qimet e bythes.Opo ç’fare eshte ky Basha qe jep urdhera? Basha jep vetem mendime se vendime ka te drejte te japin vetem kryeministri se ai ka pergjegjesi.Basha te rrij urt ne shtepi,te ngrohet pran oxhakut dhe po pati kuti duhani,ta dredh nje cigare per te larguar streset.

    Reply to this comment
  • Besi March 28, 20:54

   Te gjithe keta qelbesira pa perjashtim bandat pd ps lsi kane shkaterruar ne menyre te alternuar shendetesine ne keta 30 vite dhe duhet te mbajne pergjegjesi seri penale per situaten katastrofike ku ndodhet shendetesia jone. Ne vend qe te ishin ne burg keta kriminele me imunitet poliitik vazhdojne te kakarisin dhe te na japin receta sesi mund te shperohet nga dicka qe ata vete e kane vrare dale nga dale

   Reply to this comment
  • Shenjestra March 30, 00:40

   Kur Basha i ra tavolines me grusht ,Edi Rames iu dridhen qimet e bythes.Opo ç’fare eshte ky Basha qe jep urdhera? Basha jep vetem mendime se vendime ka te drejte te japin vetem kryeministri se ai ka pergjegjesi.Basha te rrij urt ne shtepi,te ngrohet pran oxhakut dhe po pati kuti duhani,ta dredh nje cigare per te larguar streset.

   Reply to this comment
 2. qytetari March 28, 18:02

  Pirdh pirdhe o Luli. Ty te intereson te bjere ekonomikisht vendi a mos fiton ndonje karrige.
  Cfare na thua per kete:
  Duke pasur parasysh se cfare po ndodh me COVID-19 kam lexuar se fundi ne disa studime shkencore se arsyeja pse te moshuarit jane me vulnerabel ndaj ketij virusi nuk eshte mosha e thyer dhe imuniteti i dobet por trajtimi qe marrin per hipertensionin.
  Kete mesa duket nuk po na e thone ata qe kane dijeni (mjeket). Do te ishte e udhes qe dikush prej tyre qe dalin per intervista si Pipero apo Kalo ta na sqarojne njehere e mire pasi ne Itali ky thone qe eshte problemi.
  Medikamentet qe marrin pacientet me hipertension ne gjuhen mjekesore ndahen ne ACE inhibitors dhe ARB. Sipas studimeve shkencore te publikuara se fundi duket qe proteina qe prodhohet nga keta medikamente (Ang. ACE2 protein, the functional receptor for SARS coronavirus) per hapjen e eneve te gjakut eshte ajo qe perdor COVID-19 per te pushtuar mushkrite.
  Ju lutem shikoni artikujt e meposhtem:

  https://www.sciencedaily.com/releases/2020/03/200323101354.htm

  https://www.bmj.com/content/368/bmj.m406/rr-20

  https://www.medscape.com/viewarticle/927542

  Reply to this comment
 3. Fat man March 28, 18:03

  Si urdheron shoqja “Kryeministre”.
  Shko shpejt te besh gojore, mos fol here tjeter esell, he me pac uraten dhe te na i rruash.

  Reply to this comment
 4. po pederi cpati ? i erdhen"ato" ? March 28, 18:05

  jepini mer “pampers” ktina pederit te rruges

  se
  o me perioda

  Reply to this comment
 5. Shefqet Cela March 28, 18:05

  BUUURRRË SHTETI I VËRTETË
  E KEMI PARË KUR DREJTOI TIRANËN MBAS BEKIMIT ME THERJEN E TË MJERIT QËNGJ.
  QËNGJI ISHTE VIKTIMA E PARË

  Reply to this comment
 6. surrat uturak o peder qe s'ngeli shqiptare mbi ate kok pa t'dhjere ! March 28, 18:09

  dicka i ka bo Koronavirus ktij
  qi paska cvendos truri e shiko me sy te zgurdullu

  n’hale e s
  gje dot deren hahahahaha
  o bo per portokalli vallahi

  Reply to this comment
 7. Babale March 28, 18:10

  Sa e bukur kjo kecja!

  Reply to this comment
 8. haaaaaaaaahahahahah e paska kap keq nastradinin pri hollande March 28, 18:12

  diarea eshte shenje e qarte e Koronavirusit

  izloheni kermen se do infektoj qytetaret

  cojeni te lidhur ne Hollande kermen

  Reply to this comment
 9. idioti March 28, 18:14

  Politike ne kohen e koleres ! Sa I idiot eshte kur shfrytzon kete situate sa idiot menyra e tij e komunikimit ! Ky Basha gjasme I dhimbset popullit sa te peshtire dhe te pa afte politikanet shqiptare ! Sa te paafte aq dhe idiotlliqe nxjerrin nga goja !

  Reply to this comment
 10. shenja histerie (ka marr flak nga pas ) March 28, 18:15

  e paska tradhetu dashnori

  Reply to this comment
 11. Zigur Qarri March 28, 18:44

  O Edo te hongsha mune, o Bash me hongesh mune.

  Reply to this comment
 12. Mirënjohje cdo qytetari që është bërë pjesë në përpjekjen tonë kundër përhapjes së virusit. March 28, 19:11

  Qytetari eshte pjese e juaj e perpjekjeve tuaja kunder virusit ? !!!
  Ha ha ha ha ha ha ..! O loqe je I vecante ne rruzulin toksor ! Virus I gjalle per te hyre tek njerzit tek shqiptaret ti ndryshosh mendjen shqiptarteve se ti je Shpetimtari ! Mir ore mir Da da Si si ! Prawda ! Jasna ! Oqi ! Po ule pak zerin dhe mos e trash shume ! Ndrysho pllaken e gramafonit ! Ma but ! Se do kesh suskses. me degjo mue ca po t them ! 😛

  Reply to this comment
 13. shtet legenash qe shikoni vetem iteresin personal me bo Miljona March 28, 19:39

  ja q!fsjha robt , nuk paska nji burr aji vend tja cpoj Uturakun ktij karagjozi

  qe me parodite e tij zte dhjera ,

  eshte bo i padurushem per shqiptaret ,
  kur dihet qe ky shkerdhate qe dje skishte brek e bythe ,

  sot jeton nne Vile ,

  dhe kazani qe eshte shdruar e nji suport te turpshem

  te ksaj bande shkerdhatash antishqiptare ,
  vazhdon

  Festivalin e Kakofonise

  pikerishte ktyre shkerdhatave te peshtira !

  Nuk mundet te ket gje me ulet per gjithe shqiptaret ,
  sa te vazhdoj e bej sehir kto prostituta

  antishqiptare qe vazhdojn e kakarisin si gjasme politikane kazanit !

  Reply to this comment
 14. mirel March 28, 20:25

  E filluan estraden keta. Hallall

  Reply to this comment
 15. Zgalem March 28, 20:26

  Kur nuk te qasin ne fshat , mos kerko vajzen e Priftit
  Ti , Luli e ke provuar veten dhe ne pushtet dhe ne opozite . Bemat e tua ne pushtet i di i madh dhe i vogel , ne Shqiperi dhe me gjere . Edhe opoziten po e deformon si askush tjeter ne bote . Ne menyren me te pa turpeshme kerkon postin e Kryeministrit , sikur kerkon nje cope me bukie . Opozitari serioz flet nga karrikja , qe i ka dhene populli . Fjalimet aty jane modeste , te shkurtra dhe te kuptushme nga votusit . Ti i kerkon llogari Qeverrise , pse nuk zbatoi planin tend . Gjej ne bote nje fjalim te tille opozitar dhe une do pres doren . Flet me kohe e pa kohe se c’duhet te beje Qeverria . Pjo eshte metode nga me te pa pranushmet , sepse Qeverria , po te pranoii planet e tua , duhet ta leri pushtetin dhe te besh ti plane si ato , qe ke bere ne 21 janar , per detin etj . etj . Te kam dhene disa here keshilla , po te jap dhe sot nje te tille . E ke provuar se nuk je per politike . Kjo nuk eshte fundi i botes . Shtepine e ke ne Hollande . Gjej atje nje pune dhe nuk ke pse perplas grushtet ne tavolina si i ndekryer . Proverbi ne titull , besoj i ploteson te tera piksynimet e tua . Zgalem

  Reply to this comment
  • mirel March 28, 23:00

   Nuk ka nevoje per vajzen e priftit se merr parate e cyrykeve.
   NJe grusht ben 15 milione euro. Dhe ti paguan

   Reply to this comment
 16. Cuni i VUK karakurves nga blloku komunist ,Ramuti vella me vucic March 28, 20:38

  O Basha i respektuar .Leri bagetite e ndyra Shqipetare te vuajne se ata e sollen tradhetarin e pabese ne krye .. Mos te vije keq per asnje shqipetaruc sepse edhe gjithe pasurite e botes ti japesh fshatareve , ata fundurina perseri gropen do te bejne ty …Leri Ramen tja leroje te 70 ketyre vromiareve fshatare ti gamisi mire e mire se edhe Enveri i ndritur dicka dinte qe i mbante nen zgjedhe kermat..Edhe njehere sa me shume ti japesh stomakut , aq me shume PORDHE ben ..leri muterit te ngordhin hic mos te vije keq ..Keq te vije per Kosovaret qe u tradhetuan nga dinaku i pabese rusoserbi kelyshi Rama ..

  Reply to this comment
  • ZOTI March 28, 21:40

   Cuni KURVES ,

   qeke shume keq ,

   shkofsh ne pidh te asaj qi te ka dhi ,merr ene boshen me vete mos harro ,

   Korones si shpto dot .

   Reply to this comment
 17. Pasi surratUtutraku pd -s lexoj komentet e shqiptareve i ngeci muti ne gryk ! March 28, 23:09

  A po merr me frym shkerdhata ?
  Apo ka vdek .

  Mbas gjithe atij muti qe shqiptaret ja plase surratit

  ktij shkerdhate Antishqiptare , ky duhet ose me vra veten ,
  ose me u zhduk nga Shqiperia nqs e lejo Policia sepse

  ka probleme me Ligjin Shqiptare 😉

  Reply to this comment
 18. Petriti March 29, 00:09

  Keta politikanw “pe lecke” nuk i nxori historia por ai vuni ne shpine Ramiz Alia ketij populli.
  Po te ishte bere kalimi ne kapitalizem ne menyre DEMOKRATIKE (dmth nga poshte) e jo me prapaskenat e Ramiz Alise e Xhelil Gjonitasnje prej ketyre palo-politikaneve sot nuk do te ishte ne fuqi.
  Lanet past aty ku eshte Ramiz Alia.

  Reply to this comment
 19. Arber iliri March 29, 07:49

  Ik or trap me gjith planin tat.trego per vrasjet 21 marsit njehere etj etj.

  Reply to this comment
 20. Asd March 29, 11:22

  Si nuk i fshi korona keta muter? Flet nga vila ky halja?

  Reply to this comment
 21. Meta March 29, 13:06

  Kadale! se ketu ka rend e ketu ka burra ore!Planin tend eshte dashur ta zbatosh ti vet,si dikur kur ishe ne sundim te ketij populli e vendi,te cilin aq shume e vodhe e aq shume e varfrove.Tash kada;e,nuk e ke rrendi ti.ne demokarci bluhet me rend…

  Reply to this comment
 22. avduli qe ta nguli March 29, 13:30

  mos e thete zoti te zbatohet plani i nje psikopati nje deshtaku plani yte zbatohet kur ta besoj populli ai ty te ka ber MUTIN TE ATO BALLUKET E TUA PRANDAJ IK GRIS BYTHEN

  Reply to this comment
 23. alphade March 29, 14:19

  Ne Shqiperi duket se ka dy qeveri “paralele”: Nje qeveri e
  Edit, realja dhe nje qeveri tjeter,virtualja, e Sales ! Ky Bashi-
  ci me duket nje koqe-kandari. Urdheron sikur te ishte si K/ministri i Shqioerise,kategorik,autoritar, kordhetar,nder-
  kohe s’eshte gje tjeter vecse nje klloun i kerrmes politike qe kerkon me cdo kusht te hiqet sikur Ai i ka ne dore ende
  “celsat e hapsanes” kur ne fakt ka celsat e kashtes..! Ve-
  tem ne Shqiperi “bishti del me i madh se sqepari” …! Nejse,
  duke iu permbajtur nje vije te tilke politike jo realiste,krejt
  mllefe e shpifje nuk bejne gje tjeter vecse diskretitohen ne
  .syte e shqiptareve duke humbur dite per dite elektoratin..!
  Per veten e vet e kane te zezen…..!

  Reply to this comment
 24. Der Alte Scheise (salih rrahmut berisha ) Dämpf noch March 29, 14:52

  nji Pordh e qelbur doli papritur nnga Haleja e Shqiperise ,

  dhe Kazani i Plehrave si nji translator toxik

  beri mejiher perkthimin duke cudit gjithe Boten ;

  Pordha e dan ga vryma e shpelles thot :

  Me degjoni mue , un jam udherrefysi juan dhe Haleja e Shpelles e ardhmja e shqipßtareve .

  Nuk munguan ca duartrokitje shoqeruar me lehje ne kor

  (jane bijt e shejtanit tha dikush me zerin e Perendise ,

  mos i degjoni ,vijn nga fundi i Botes ,s’jane shqiptare por muzllumte )

  Reply to this comment
 25. Alban Dega March 29, 17:02

  LUL P….JESHKA ME KARAVIRUS NE DICKHEAD

  KORONOVIRUSI DHE K… ARAVIRUSI NE TRU!

  – Analiza te sakta shkencore .

  – Mesazhi positive i Temes !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Faktet qe sillen ne to dhe nga komentuesi Sapa jane te verteta dhe te sakta.
  Eshte nge epidemi e rrezikshme dhe serioze qe duhet vleresuar drejt.
  Po eshte edhe nje tragje-komedi QE is ka vendosur titullin Shekspiri i madh:
  SHUME ZHURME PER ASGJE !
  Qe shumefishohet e tragjedizohet nga teknologjia e informó- dezinformacionit qe ka marre permasa llahtare dhe nga fabrikat ala Fake News .
  Kam bindjen se ne numri e viktimave te Coronivurusit jane duke u futur te gjithe vdekjes nga te gjitha semundjet qe nuk kane te bejne fare me karavirusin ne tru.
  Po ju sjell vetem nje shembull tragjik dhe Komikut njekohesisht.
  A ju kujtohet 12/12/12 pra 12 dhjetori i vitit 2012 qe do te sillte fundin e Botes.
  Mbi 12121 veta kryen vetvrasje ne gjithe Boten ate vit . Pra i dhane fund jetes per te mos pritur “fundin e Botes“ qe nuk ndodhi !
  A e dini si i quajne amerikanet dhe anglosaksonet kete kategori njerezesish!?
  Dickheads! Kokek.. ar!
  I vrau karavirusi ne tru !
  Kjo shifer eshte me e larte se numri i deritanishem ii viktimave te koronivirusit.
  Kam vetem nje mesazh qe e transmeton me shume te drejte edhe Tema: Jetoni jeten sikur do jetoni njemije vjet !
  Think positive!
  Be positive!
  Live positive!
  Take care!
  Pra kujdesu…. ruaj veten… eshte nje nga urimet dhe shprehjet me te perdoruara ne SHBA.
  Jo vetem ne kohe pandemi apo epidemish por gjithnje e kudo!
  Jo vetem per vete por edhe per tjetrin qofte ky pjestar familjeje, i njohur apo i pa njohur!
  Eshte detyrim moral, njerezor, ligjor dhe hyjnor !

  Reply to this comment
 26. Barty72 March 29, 18:24

  Po Basha ju hapi rruget e Europes ho ju qifsha rrobet dhe Rama ju drogoj ho qenerit e mutit

  Reply to this comment
 27. Alo :-))) Policia - nji i cmendur eshte arratis nga psiqiatria ))) March 29, 19:02

  Barty72

  thot se quhet

  duket ne gjendje te rende psiqike ,

  qit mut nga goja °!°

  Reply to this comment
 28. info analitike March 29, 19:14

  Qy Lulushi eshte aktori i dyte pas kriekaqolit, pjese estrades se rilindjes me mision rrjepjen e Shqiperise dhe te shqiptareve duke bere ca gallate me gjoja kundershtaret.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim