Basha-protestuesve: Anulimi i 30 qershorit, nga rezistenca juaj

June 8, 2019 20:36

Basha-protestuesve: Anulimi i 30 qershorit, nga rezistenca juaj

Kryedemokrati Lulzim Basha e ka nisur fjalimin e tij në protestën e sotme të opozitës duke shpjeguar se përse vendosi të flasë sërish sot, pavarësisht se kishte deklaruar se koha e fjalëve kishte mbaruar.

Ai tha se ishin zhvillimet e jashtëzakonshme që ndodhën gjatë kësaj jave, që ia ndryshuan prapë mendjen.

“U zotova para jush se nuk kisha më fjalë dhe arsye për fjalë ndaj më lejon të shpjegoj pse po e marr fjalën sot. Arsyeja është sepse kjo javë me zhvillimet të jashtëzakonshme në Shqipëri, në Europë të lidhur me fatin e vendit tonë kanë marrë një kthesë. Më lejoni ta nis duke iu falenderuar ju që jeni forca e pandalshme e ndryshimit.

Ju jeni fuqia dhe këto momente që po flas falë vendosmërisë suaj presidenti i Republikës ka marrë vendimin për anulimin e 30 qershorit, datës së planifikuar nga regjimi kriminalo autokratik i bandës së Ramës për të ekzekutuar krimin e shëmtuar elektoral.

Kjo është vetëm rezultat i forcës tuaj, i qëndresës suaj dhe besimit tuaj tek vlerat europiane që diktuan anulimin e 30 qershorit. Eshtë forca e kauzës. Le ta themi këtu së bashku, le të ndajmë me çdo shqiptar vendosmërinë tuaj deri në fitore.

E gjithë bota është tronditur nga përgjimet e gazetës ‘Bild’ e cila faktoi përmes përgjimeve se Edi Rama është një kryeministër ilegjitim, se qeveria e tij është ilegjitime, se pushtetin nuk e mori me vota por me krimin. Sot e gjithë bota e di se në Shqipëri kemi një qeveri të zgjedhur nga krimi”, tha Basha.

j.l./ dita

June 8, 2019 20:36
Komento

6 Komente

 1. Amerikani June 8, 21:18

  Po po ca kalamani ! Rezistenca do kishte kuptim ne rast se dorehiqej kryeministri jo cdekretimi i dt se zgjedhjeve. Ky eshte nje veprim anti lignor anti shtet i presidentit.

  Reply to this comment
 2. ha mut ha e ka gtatu mona per te gjithe ju qent e rruges June 8, 21:26

  boll abuzove me mikrofonin pederast .

  eshte koha t’ja marresh Ramos ne goje para mutes

  Reply to this comment
 3. demo June 8, 21:38

  Kete plan e keni bere ju me Ilir Meten, qe kur u dekretua dita e zgjedhjeve.Prandaj ishit te sigurte qe zgjedhjet nuk behen pa dy parti qe nuk perfaqesojne sot as 30% te elektoratit.
  Zgjedhjet te behen edhe pa ju,Vendimi i Presidentit eshte antikushtetues.

  Reply to this comment
 4. KUSH I THA BYTHNGJITURIT SE U ANULLU 30-QERSHORI !!!! June 8, 22:26

  HAHAHAH ;

  META ME ATE QE DHJEU NGA GOJA E TIJ

  DO T’I KUSHTOJE RENDE

  E PARA DO SHKARKOHET NEN NENIN ;

  ———–
  TENTATIVE PER PUC KUSHTETUES E CILA

  PARASHIKON NDENSHKIME LIGJORE

  SHKARKIMIN E PRESIDENTIT DHE QITJEN PERPBALL DREJTESISE

  ————

  KESHTUQI MOS O FRY O TOLLUMBACE HPLLANDEZE SE NJI SPIC E VOGEL TE PLAS

  SURRATIT GJITHE ATE HISTERIN TATE PREJ TALIBANI ANTISHQIPTARE

  META E KERKOJ VETE BURGUN

  QEVERRIA TA SHKARKOJE MENJIHER MASKARAIN

  QE DEGJENROJ POSTIN E PRESIDENTIT DUKEE E MGATARRUAR ATE ME LOJEN NE STALLLE ME VICAT NE QEPAN

  Reply to this comment
 5. SPAK-u-drejtesi June 8, 22:59

  Po ti s’ke kerkuar asnjehere anullimin e zgjedhjeve, por tani qe te ngeci brenda, thua se presidenti anulloi zgjedhjet e 30 aershorit! Po pse presidenti juaj Ilir Meta eshte arbiter futbolli dhe sipas sistemit ….AR anulloi penalltine? U çmendi Rama te gjitheve; por detyrimisht kur ke te besh me injorante ne politike dhe njerez politikane hajdute, kriminele dhe tradhetare dhe te pa bythe, keshtu do ndodhi. ZGJEDHJET NUK I NDRYSHON DOT PRESIDENTI. Ai vetem mund te japi doreheqjen dhe kete duhet ta beje se e ka mbushur kupen deri sa tha edhe do vrase veten. Tani e nxorri veten fare jashte loje dhe ne mungese te presidentit, presidencen e drejton kryetari parlamentit deri ne zgjedhjen e tij.

  Reply to this comment
 6. prizem June 9, 00:51

  More po ku eshte fitorja ketu se na cudite?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim