Basha i përgjigjet ftesës së Ramës: S’është koha as për politikë as për propagandë

November 30, 2019 18:46

Basha i përgjigjet ftesës së Ramës: S’është koha as për politikë as për propagandë

 

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet Twitter-it ka ftuar sot opozitën që pa humbur kohë të ulet në tryezë dhe të shpalosin idetë e tyre në lidhje me tërmetin.

Por kreu i PD Lulzim Basha i pyetur nga gazetarja e Top Channel, tha se: “E gjithë energjia jonë tani është të jemi afër njerëzve e ti ndihmojmë sa të jetë e mundur, jemi gjendur pranë tyre, ky është prioriteti ynë tani s’është koha për politike njerëzit kanë nevojë për strehë për ushqim, për siguri se i kanë shpëtuar një fatkeqesie, qoftë me kaq.

Tani s’është koha as për politike as për propagandë dhe kjo është ajo që duhet të bëjë cdo njeri tjetër. S’kemi sot kohë as për manovra politike as për propagandë”.

l.h/dita

November 30, 2019 18:46
Komento

4 Komente

 1. Zgalem November 30, 19:20

  Duhet te jeshe me modest , ne gjykimin e situatave . A ke njerz , qe te degjojne dhe aq me keq njerez te prekur nga fatkeqesia ? Bashkebisedo ,me ekzekutivin. Ai mund te levizi guret . Jep mendime . Ne dac kritiko . Kur te marresh ekzekutivin , vepro konforme pozicionit. Keto pergjigje , qe jep ti nuk te takojme , konforme situates . Jane me shume se bojkoti katastrofik . Te keshilloj te ritoroehsh , per hir te Shqiperise . Te bashkepunosh nuk eshte dobesi , te mos bashkpunosh eshte tradheti . Ti I di vete punet e tua, por me qe ke vendosur te jetosh politike , tregou tolerant . Deri tani nuk je treguar I tille . Pashe mbreme nje militant , qe fliste I nevrikosur te “Open ” . Fliste si e ema e Zeqos .Injoroi , keta te verbuar nga shkelqimii drites . Te zbresin ne toke . Zgalem

  Reply to this comment
  • Ramiz November 30, 21:39

   Basha po rrit pazarin dhe kaq.
   I ka premtu rama ndonje tender, ai do dhe ndonje tjeter pa te vije ne takim!
   Me besoni kaq e thjeshte eshte!

   Reply to this comment
 2. Arben November 30, 19:25

  GARA POLITIKE NE SHQIPERI ESHTE KUSH E SHET ME LIRE SE TJETER KETE POPULL.

  HAPNI SYTE, O MILET, PO NUK U ZGJUAT NGA GJUMI
  PER DHJAM QENI DO TE SHKONI.

  Reply to this comment
 3. ETHEM November 30, 20:19

  Z.Basha:Nuk je politikan,por nje birbo qe te drejton Saliu.
  -Rama kerkon keshillen tende per njerzit e jo te shikoi floket me xhel.E qe te mos flasesh prapa gardhit,skutave,TV-ve te blera.
  -Vepro sikurse Rama ne GERDECIN Salist qe ju bashkua atij per te ndihmuar njerzit bashkarisht.
  -Mos vepro çfar te thot Saliu per djegjen e mandateve,braktisjen e zgjedhjeve,thirrjen per lufte,etj.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim