Kush ia vendosi emrin “Leonard Frroku” (vëllai i Mark Frrokut) rrugës në Njësinë 6?

March 31, 2015 17:06

Kush ia vendosi emrin “Leonard Frroku” (vëllai i Mark Frrokut) rrugës në Njësinë 6?

Edhe pse në media e ka sulmuar, duket se Lulzim Basha ka pasur marrëdhënie krejt të tjera me deputetin Mark Frroku.

Ka qenë pikërisht Bashkia e Tiranës ajo që ka lejuar ndryshimin e emërtimit të rrugës në “Leonard Frroku”.

Ndryshimi i emrit të rrugës “Nexho Konomi” në “Leonard Frroku” u propozua nga Këshilli i Njësisë Bashkiake Nr. 6, njësi që drejtohet nga socialisti Krenar Cenollari.

Në relacionin që ky këshilli i drejton Këshillit Bashkiak të Tiranës më datën 27 prill të vitit 2012 thuhet se Leonard Frroku i datëlindjes 1974 “ka kontribuar në rritjen e mirëqenies së komunitetit ku ka jetuar” ( rruga që sot mban emrin e tij ) dhe se një prej veprave të tij si biznesmen “është rruga tek Unaza e Re, në Tiranë, e cila u financua prej tij”.

Leonard Frroku ka ndërruar jetë në një aksident rrugor të ndodhur më 20 gusht të vitit 2006.

Ai përmendet në relacionin që Prokuroria e Përgjithshme i ka dërguar Kuvendit për arrstimin e Mark Frrokut për vrasjen e Aleksandër Kurtit më 5 mars të vitit 1999 në Bruksel.

 

 

March 31, 2015 17:06
Komento

8 Komente

 1. Mark uk March 31, 17:21

  Duhet te persekutohen deri ne pes breza sipas ish komunistve.Sipas jush nese dikush eshte fajtor duhet ndeshkim per te gjith farefisin.

  Reply to this comment
  • komunalja March 31, 17:45

   Mark Uk Lleshi, puna eshte se gjithe veriorët qe janë marrë me politikë, kanë qenë dhe janë gangsterra & killer-a!

   Reply to this comment
 2. Daku March 31, 17:40

  Mark uku te çaft ujku. ik se le nam, ose jo, rri se na ben te ndihemi njerez me te mir

  Reply to this comment
 3. emigranti March 31, 18:20

  Ne kshillin bashkijak vendos e majta (z. Dalipi)Ne qe jemi te pamvarur na e mushni menjen me nanji dokument(sic doli gabim mbiemri i Frrokut) ku zBasha ka dhon hokej.,sepse ato ne T.V. bohen lesh e li.

  Reply to this comment
  • Toni March 31, 19:00

   oooo cun ne 2012 nuk ja fuste kush ne pordhe Aldrin Dalipit nga 2013 e kendej ka peshe Dalipi,tung…

   Reply to this comment
 4. Aqo March 31, 19:38

  Paraja e hedh ujin perpjete…….u ka prishur trurin njeresve.

  Reply to this comment
 5. Mark uk April 1, 08:14

  komunalja:Me sa duket te paskan bere dikush te 99 nga veriu.

  Reply to this comment
 6. shqip hesapi April 2, 03:39

  Gjithsesi ne se akuzohet per vrasje nuk duhet te kishte emer rruge.Pavaresisht investimit dhe prones nje vraset nuk nderohet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*