Basha: Inkurajoj Prokurorinë. Skandal i madh, të ikë Tahiri

June 7, 2016 14:24

Basha: Inkurajoj Prokurorinë. Skandal i madh, të ikë Tahiri

Lidhur me zhvillimet e sotme mbi çështjen e një pajisjeje përgjimi, Lulzim Basha doli në një konferencë për shtyp, ku deklaroi se inkurajon Prokurorinë.

“Shkarkimi i Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri është kusht për një hetim të plotë e të pandikuar politikisht,” tha Basha.

“Inkurajoj hapet e prokurorisë, por nuk janë të mjaftueshme. Edi Rama po i trembet një hetimi të pavarur”.

June 7, 2016 14:24
Komento

21 Komente

 1. Evita June 7, 14:26

  Kjo nuk do shume mend per ta kuptuar! Dje Adriatik Llalla dha vendimin qe Berisha nuk ka bere veper penale per thirrjen rrembeni armet – ndersa sot beri gjithe kete per te bere zhurme per tre aresye: e para te largoje vemendjen nga mis hetimi i Berishes, e dyta te terheqe vemendjen nga moshetimi e Flamur Nokes, e treta te terheqe vemendjen nga drafti i reformes ne drejtesi – qe suposohet te kaloje sot ne Kuvend! Pra kemi qeveri ne hije te komanduar nga Sali Berisha qe ka kapur shtetin e drejtesine! Kjo nuk do shume mend per ta kuptuar qe eshte qeveri paralele sa Berishen nuk e etiketojne deputeti apo thjesht Sali Berisha por i thone ne cdo lajm ish Kryeministri, ndersa Ramen thjesht Rama! Ky eshte nje Dirty Trick, qe pjell rremuje deri ne grusht shteti te heshtur! Pas kesaj qeverie ne hije fshihen aleancat e fshehura te Berishes me Meten, kjo u pa ashiqare sot prononcimi i Ministrit te Drejtesise, qoftes Ylli Manjani sot ne favor te Llalles!!! Jo dite te mira per Shqiperine! Uroj qe ta kuptojne dhe ta ndalin ne kohe kete katrahure qe po gatuhet!
  PËRGJIGJJUNI

  Reply to this comment
 2. Shqipja June 7, 14:32

  Kur ti kriminel I ndyre te vare she nga gjuha atehere te futet edhe saimiri .
  Plera qe e shkateruat kete komb Brenda e jashte kufijve

  Reply to this comment
 3. Lennard June 7, 14:38

  Katershja me e ndyre dhe me kriminale qe ka bo vaki ne Shqiperi

  Reply to this comment
 4. "Horri i Bulevardit" June 7, 14:44

  Taktika serbe funksionoi me sukses ne Kosove, ku serbet shkonin ne bisedime me kosovaret, me kerkesa maksimale dhe kosovaret shkonin me kerkesa minimale dhe fundi dihet, kemi shtet brenda shtetit, qe urdherat i merr nga Beogradi.
  Pikerisht kete po ben edhe agjenti i tyre ne Shqiperi salehu, akuzon cdo gje dhe me mashat e tij ne drejtesi, kerkon te destabilizoje Shqiperine.
  230 miljon euro te vjedhura nga rruga Durres-Kukes, prishja e mbikalimit tek Zogu i Zi, ku bashici firmosi prishjen,panvaresisht se gjykata e kundershtoi. Vrasja e 4 shqiptareve me 21 janar. Dhenia informacion te rrejshem antropologut peruan per gjoja “shtepia e verdhe” nga Lulzim Basha, kunder ish UCK, jane krimet e njohura tashme nga ky pederast i Amsterdamit.

  Reply to this comment
 5. ALBAN DEGA June 7, 14:47

  SHQIPERIA NE RREZIK !

  – Stop grushtit institucional te Shtetit ne Shqiperi

  – Te arrestohet ne flagrance Mareshali i UDB-es serbe Sali Berisha
  banda e tij puciste ! Sot… Neser eshte kurre!

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sherbimet sekrete dhe Mafia serbe, greke, ruse, shqiptare… ne sulm per destabilizimin e Shqiperise.
  Prokurori i Pergjithshem i Shqiperise Adriatik Llalla dhe gjykata e Sali Kadafit shkarkojne me “mundet apo s’mundet” drejtorin e Pegjithshem te Policise se Shtetit dhe ndeshkojne me “arrest shtepie” po me “mundet apo s’mundet ” dy oficere te larte policie!
  Nje grusht insittucional i mirefillte shteti…
  Stop grushtit institucional te perseritur te shtetit ne Shqiperi!
  Kuvendi i Republikes se Shqiperise te mblidhet ne seance te jashtezakonshme dhe me procedure te jashtezakonshme te shkarkoje, tu heqe imunitetin dhe te arrestoje ne flagrance kreun e komplotit destabilizues dhe te grushtit institucional te shtetit Mareshalin e UDB-es Sali Berisha, Presidentin e Republikes, kapterrin PD-se dhe gardianin e Karaosmaneve Bujar Nishani, Prokurorin e Pergjithshem, Adriatik Llalla, Kryetarin e Gjykates se Larte. Zagarnjori, shefin e SHISH-it Visho Ajazi….
  Kuvendi i Republikes se Shqiperise te miratoje me procedure urgjente Reformen ne Drejtesi dhe ndryshimet Kushtetuese pa qene nevoja per 2/3 e votave meqe opozita destruktive e Sali Berishes nuk miratoi marreveshjen per to.
  Urgjent! Menjehere!
  Neser eshte kurre !
  Vellezer e motra shqiptare mbroni voten tuaj !
  Mbroni demokracine!
  Shqiperia ne rrezik!
  Mbroni Shqiperine!
  O sot e kurre!
  Vraponi burra nuk ka me prite !
  Vigjilence!Gjakftohtesi!
  Mafia ne hyxhym!
  SHQPERIA NE RREZIK!

  Reply to this comment
 6. LORA June 7, 14:48

  Shqup-i po e deshmon cdo dite (do t’a beje me paturpesi me te rende ne ditet qe do afrojne draftin e reformes ne drejtesi tek salla plenare e Parlamentit) se kocka me e rende qe u mbetet ne gryke eshte Ministria e Brendshme dhe titullari I saj Saimir Tahiri,,,,ministridhe dikasteri me te votuar dhe vleresuar nga shqiptaret ne sondazhe.
  Nevojtareve shqup-sa vetem llalleria u ben gajret,per konvulsionet e tyre per shkak te permbylljes se kobit te pandeshkueshmerise dhe paligjshmerise cerek-shekullore te bandes-parti PD.

  Reply to this comment
 7. fadi June 7, 14:48

  O njeri qe qesh shum shpejt do te behesh njeriu qe qan, ty do teterheqim zvarre me gjth llallat salushat dhe lulzime kurven.

  Reply to this comment
 8. Olimpial. June 7, 15:03

  Ky është fillimi i grushtit të shtetit , institucional,.Presidenti, gjykata , prokuroria, me mbështetjen e lobit Berishian amerikan , kundër shumicës, qeverisë , popullit , Europës.Skenari është i qartë …..origjinën e ka në Beograd dhe Athinë ….siç u duk qartë edhe nga fushata anti Ramë e shtypit të fqinjëve.Një gjë është e qartë , mobilizoni pērkrahësit, ndryshe jeni të rrëzuar.E kuptoni diferencën , ai që shkatërroi një shtet, një komb, një ekonomi, kulturë , shkencë, arsim, është bashkëbiseduesi më i afërt i Lu..së….Shikoni çfarë bëjnë kombet me dinjitet, polakët, hungarezët,austriakët, kur është puna për mbrojtjen e interesave kombëtare nuk pyesin njeri edhe pse marrin miliarda nga BE…..

  Reply to this comment
 9. Vëzhguesi F. June 7, 15:03

  Pederast shqiptaro hollandez! A nuk na thua pak ti “politikan” apo trasmetues i pordheve te Sali Bedhishes, se pse pikerisht shelliret ne krye te institucioneve te padrejtesise shqiptare, ruajten jkete dite sot per te bere show-n politik te rradhes?!
  Nuk ma do mendja se eshte truri yt prej nje femije mistrec qe ta kete shpikur kete alibi dhe kete veprim deri ne marrezi per te spostuar vemendjen e deshtimit te puthjes tende me Ram frikacakun. Do jete ndonje guzhine me “specialiste te mirefillte”, madje jasht kufijve etnike te Shqiperise, qe e ka gatuar kete çorbe qe mban era mut,
  O Lul leshi, o kurvice e Dick Martyt dhe Carla Del Pontes!
  Misionit tend antishqiptar qe bie ere mut tradhetaresh nje vit drite larg po i vjen fundi.
  Ti duhet urgjentisht te arrestohesh dhe te futesh ne burg o pleher!
  Por kete nuk mund ta beje gota me dhalle te prishur e fazlliçit.
  Dhe ti kete e di mire prandaj pjerdh nga goja.
  Duhet drejtesi me çdo kusht, qofte dhe referendum popullor qe t’iu fusin ne burg per gjithe halete dhe krimet qe i keni bere Shqiperise, ty, Saliun, kapter Jarin dhe gjithe qe keni nga pas!
  Ne te kundert duhet ta beje sovrani, ashtu siç di ai dhe bijte e tij, te cileve u dhimbet ky vend i neperkembur nga ju plehra!

  Reply to this comment
 10. ALBAN DEGA June 7, 15:07

  SHQIPERIA NE RREZIK !

  – Stop grushtit institucional te Shtetit ne Shqiperi

  – Te arrestohet ne flagrance Mareshali i UDB-es serbe Sali Berisha
  banda e tij puciste ! Sot… Neser eshte kurre!

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sherbimet sekrete dhe Mafia serbe, greke, ruse, shqiptare… ne sulm per destabilizimin e Shqiperise.
  Prokurori i Pergjithshem i Shqiperise Adriatik Llalla dhe gjykata e Sali Kadafit shkarkojne me “mundet apo s’mundet” drejtorin e Pegjithshem te Policise se Shtetit dhe ndeshkojne me “arrest shtepie” po me “mundet apo s’mundet ” dy oficere te larte policie!
  Nje grusht insittucional i mirefillte shteti…
  Stop grushtit institucional te perseritur te shtetit ne Shqiperi!
  Kuvendi i Republikes se Shqiperise te mblidhet ne seance te jashtezakonshme dhe me procedure te jashtezakonshme te shkarkoje, tu heqe imunitetin dhe te arrestoje ne flagrance kreun e komplotit destabilizues dhe te grushtit institucional te shtetit Mareshalin e UDB-es Sali Berisha, Presidentin e Republikes, kapterrin PD-se dhe gardianin e Karaosmaneve Bujar Nishani, Prokurorin e Pergjithshem, Adriatik Llalla, Kryetarin e Gjykates se Larte. Zagarnjori, shefin e SHISH-it Visho Ajazi….
  Kuvendi i Republikes se Shqiperise te miratoje me procedure urgjente Reformen ne Drejtesi dhe ndryshimet Kushtetuese pa qene nevoja per 2/3 e votave meqe opozita destruktive e Sali Berishes nuk miratoi marreveshjen per to.
  Urgjent! Menjehere!
  Neser eshte kurre !
  Vellezer e motra shqiptare mbroni voten tuaj !
  Mbroni demokracine!
  Shqiperia ne rrezik!
  Mbroni Shqiperine!
  O sot e kurre!
  Vraponi burra nuk ka me prite !
  Vigjilence!Gjakftohtesi!
  Mafia ne hyxhym!
  SHQPERIA NE RREZIK!
  MBRONI DEMOKRACINE!
  MBRONI SHQIPERINE!

  Sent from my iPhone

  Reply to this comment
 11. [email protected] June 7, 15:58

  Kalma , kalma ,kalma !
  ASGJE PER TU SHQETESUAR !
  Dihet mire , se kur nji bishe plagoset rende ,ajo behet akoma me e eger !
  Por , tanime ,koha eshte ne favor te PS se dhe popullit shqiptar ,qe ka ne krah superfuqine boterore Amerike ,dhe Bashkimin europian !

  Koha e sehirit prej ketyre te fundit ,ka marre fund .
  Ditet ne vijim do te nxjerrin ne pah akoma dhe me mire realitetin ,se kush eshte GRUPIMI-PD !
  Populli qe deri dje i jepte voten,nga tani e tutje do ti fusi rrocken,dhe perfundimi i LLallave dhe kelysheve te tjere ,sherbetore te interesave te huaja dhe ne dem te shtetit shqiptare ,do te dekompozohen nga forca e drejtesise qe pritet te vendoset NGA BOTA !

  Reply to this comment
 12. fteri June 7, 16:15

  Banda e S.Berishës me ndihmën e shërbimeve sekrete të Serbisë dhe greqisë për qëndrimet e fundit ndaj sajë aktivizon grusht shtetiiii duke arrestuar zingjirin komands M.Brndëshme.

  Reply to this comment
 13. Diko June 7, 16:57

  Per Alban Dega.

  Mos u Cmend hej Burre, mbaje vetin.

  Reply to this comment
 14. nina June 7, 17:54

  ti je qen i flliqur dhe kriminel ne sherbim kriminelesh asgje me teper o lul m…

  Reply to this comment
 15. ALBAN DEGA June 7, 17:58

  Opinione

  CFARE I DINI SHQIPTARET O JU KRYE-KRIMINELET E SHQIPERISE !?

  – Gomare Hasi si Flamur Noka, lope Hollande si Lulezim Bashiqi, apo Feld- Mareshalle te UDB-es SE Beogradit si Sali Berisha… !

  – Partia shtet, Njeriu shtet apo Sovraniteti
  I Sovranit…. “Ne populli, Me popullin , Per
  Popullin” ?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Jeni te kapur ne flagrance nga kamerat dhe syte, nga mendja dhe shpirti i sakatuar nje populli te tere
  1-duke vjedhur 500 e ca milione te Autostrades se Kombit…
  A e dine Shqiptaret se kane paguar nga gati 100 milione dollare ne vit vetem per interesin stratosferik 12 per qind te kredise tregtare pasi FMN dhe Banka Boterore nuk pranuan te jepnin kredi me interes te ulet nen 4 per qind!?Sipas eksperteve te tyre, kostoja e saj ishte teper e larte dhe e fryre per shkak te kusarise dhe korrupsionit Berisha- Basha e co? Vetem interes! Kusari e trefishte!!!
  2 – duke hedhur ne ere e masakruar 26, duke plagosur qindra gerdecare te pafajshem perfshi edhe foshnja ne bark te nenes e pleq ne buze te varrit !?
  A e dini se ky ” aksident teknologjik” i Gjin Gjoneve e Saliqeve shqiptare klasifikohet si Krim Kunder Njerezimit ?!
  3- duke ekzekutuar pa vendim gjyqi kater, duke plagosur dhjetra e duke torturuar qindra protestues te pafajshem shqiptare me 21 janar 2011, ne Bulevardin ” Deshmoret e Kombit” ku nuk kishte ekzekutuar as nazifashizmi e as komunizmi Shqiptar?!
  Krime kunder njerezimit dhe Konventes Nderkombetare te Gjeneves kunder Tortures te kapura me ze e figure nga deshmitaret me te padiskutueshem, nga kamerat e medias se lire e te pavarur shqiptare e nderkombetare!!
  4- duke fshire rregjistrimet e kamerave dhe serverin e brendshem te Kryeministrise qe u zbuluan nga maja e hetimit boteror syshqiponjat e FBI- se amerikane!
  5- duke kryer grusht shteti te mirefillte institucional me fyerje prej rrugaci Vicidoli Presidentin Bamir Topi dhe Kryeprokuroren e Republikes se Shqiperise Ina Rama per te penguar hetimet dhe per te fshehe krimin makaber ne flagrance atehere!
  6- duke perseritur grusht shtetin institucional safi vetem nje jave me pare kur me urdher te Mareshalit te UDB-se serbe dhe RIA-s – Agjencise Ruse te Informacionit,pjelle e kucedres sovjetike KGB te Putinit, Presidenti i PDSH-se Nishani, kreu i SHISH-it Ajazi dhe Kryeprokurori Llalla komplotuan kunder Kryeministrit, Kuvendit dhe Qeverise se nje milione votave!?
  7- duke mbrojtur nje Agjent te Milloshevicit dhe UDB- se serbe te kapur ne flagrance me dokumente me pohimin e nenshkrimin e vet si ish- ministri I Brendshem e deputeti i sotem i Sali Berishes, si korrieri i tij me ” Stanishicin, dajen e Damir Fazlicit, dhe vete Sllobodan Milloshevicit, qe e katapultuan ate ne krye te Shqiperise edhe me ndihmen e makartistit William Rajerson”, sipas fjaleve te ish- Presidentit te ndjere Ramiz Alia gjate visites se tij te fundit ketu ne SHBA.
  Flamur Noka eshte korrieri i Sali Berishes me UDB-en Serbe, por edhe me Podesten qe krahas PD-se lobon edhe per Beogradin!
  Jo pse Sales i ha Palla per nje hajvan si Muli por sepse ky di me shume se sa duhet per Berishen!
  Si eshte e mundur qe krye-kriminelet e Shqiperise Sali Berisha, Lulezim Basha, Flamur Noka na bejne jo vetem krye- telallin por edhe krye-prokurorin, krye- gjykatesin … e dekriminalizimit ne Shqiperi?
  Cka e dini shqiptaret more krye- kriminela te Shqiperise!?
  Gomare si Flamur Noka, lope hollandeze si Lulezim Basha apo Feld- Mareshalle te UDB- Serbe e Beogradit si Sali Berisha!?
  Dorezojuni vullnetarisht Drejtesise para Reformes sepse perfitoni uljen me nje te treten e denimit!
  Keta socialistet e Rames dhe Metes kushedi se c’kane “kurdisur” me Obamen, Bidenin, me e Drejtesine dhe FBI-ne amerikane me Ambassadorin Lu …. qe dine me shume per ju se ju per vete!
  Mos harroni se Zoti Lu vetem kulturen dhe durimin qe ia keni sosur e ka kinez!
  Por shpirtin,betimin dhe misionin e ka 24 karat amerikan… Edhe kur jane mbrapsht si ne Irak apo Libi, ata e cojne misionin deri ne fund!
  E Reforma ne Drejtesi qe ata kane nise eshte po aq e bekuar sa edhe nderhyrja per Lirine e Pavaresine e Kosoves.
  Ajo do ti sjelle jo vetem shtetin, por edhe sovranitetin shtetit Shqiptar. Nuk mund te kemi asnjerin as tjetrin sa te kemi ligj mbi ligjin impunitetin dhe Saliqin!
  Si Obama edhe Biden, edhe Kongresi edhe ambasadori Lu Jane betuar me dore tek Zoti e Kushtetuta amerikane!
  Ne kapakun e saj shkruhet ” Ne populli, me popullin, per popullin…!
  De jure pak a shume thote ashtu edhe ajo e Shqiperise!
  De facto ajo eshte kthyer ne ” Ne Saliu, me Saliun, per Saliun…l”
  Nga Kushtetuta e Partise- Shtet per 45 vjet eshte kthyer ne Kushtetuten e Njeriut- Shtet, Sali Berisha tash e me shume se 25 vjet!
  Populli eshte sovrani, me sovranin e per sovranin” Jo me kusarin e per tiranin!
  A mund te kete sovranitet pa rrenjet e shpirtin e tij sovranin?
  Mos harroni as Zonjen e nderuar Vllahutin! Ajo nuk eshte Dora Bakojanis e Athines!
  Eshte “Dora Hekuri” e BE-se!
  Ua kemi pru ne maje te hundes me keta krye- kriminele makaber qe i kane korruptuar edhe vete fjalet korrupsion e Impunitet me korrupsionin e impunitetin e tyre te tejskajshem!

  Sent from my iPhone

  Reply to this comment
 16. Sokoli June 7, 19:02

  Ki ALBANA DEGU PJATA LARES NE HAMERIKE

  KUJT I PLASI.

  NDOFTA I DUHET LIKES PER ROJE.

  Reply to this comment
 17. SMERLAPI I SHQUPIT June 7, 20:48

  ti klysh kurve inkurajon prokurorin tend po me 21 janar pse nuk inkurajove more feshist nazist vrave 4 njerez te pafajshem

  Reply to this comment
 18. "Horri i Bulevardit" June 7, 23:36

  Sokol hej djal, Alban Dega, ka tjeter mentalitet dhe tjeter kulture dhe ne cdo vend te botes te jete, perseri jeten e intelektualit do te beje.
  Ne qofte se ke ndonje replike, nga sa shkruan, je i mirseardhur, por per ngucje alla saleh, shko pirdhu i themi ne tironcit.

  Reply to this comment
 19. Tik llapa June 8, 01:00

  Thireni Llallen ne raport ne Parlament dhe flakeni qenin se keta punojne per Serbin jo per Shqiperine.Pas 10 qwershorit nuk e gjeni se iken ne France me pa ndeshjet katunari Llalla.Ve bast qe do te shkoje se e njoh mire mendjen e katundareve.Si mjer vendi per keta koqe kandari qe paguhen nga taksat tona.

  Reply to this comment
 20. N Lleshi June 8, 07:24

  Emri i vertete i Alban Dega eshte Izet Haxhia.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*