Basha shpall zgjedhje në PD dhe rikandidimin: Krimi dhe droga blenë 25 Qershorin

June 27, 2017 20:52

Basha shpall zgjedhje në PD dhe rikandidimin: Krimi dhe droga blenë 25 Qershorin

Me përfundimin e numërimit, Lulzim Basha doli në një konferencë të posaçme për mediat ku deklaroi se do të ngrijë funksionet e veta, deri në zhvillimin e zgjedhjeve të reja brenda PD-së ku do të rikandidojë.

Nuk mund ta nis këtë komunikim ndryshe përveç se me falenderim nga zemra për qindra mijëra qytetarë që vlerësuan projektin tim për ekonomi të fortë dhe të sigurt. jam mirënjohës mijëra demokratëve, që me dinjitet dhe kurajë heroike. Projekti im lindi nga qytetarët. Jam bërë me ta dhe kam biseduar me ditë të vështira të braktisur paturpësisht nga qeveria.

Të gjithë ata që u bënë pjesë dhe bashkë nisën një rrugëtim kërkuan shpresë dhe gjetën shpresë tek PD dhe projekti ynë. Kjo nuk mjaftoi. Në zgjedhjet e 25 qershorit, diçka tjetër ndodhi. Me gjithë përpjekjen që unë dhe PD bëmë me ligjin e dekriminalizimit, me betejën për drogën, me imponimin që bëmë duke marrë gjysmën e qeverisë, me ndërgjegjësimin e partnerëve ndërkombëtarë, sërish krimi dhe paraja e pisët dhe presioni i pushtetit nuk u ndal. Blerja e votës u bë masivisht duke zëvendësuar edhe një herë debatin për alternativën me shukun e parave”, tha Basha.

June 27, 2017 20:52
Komento

14 Komente

 1. PD eshte Blue. June 27, 20:59

  Fuk you,
  I pacipe, fare oa cipe.
  Keto i dinim.
  Ketu,e cove ti,
  Fuck you bitch…

  Reply to this comment
 2. PD te ringrihet June 27, 21:02

  Turp ,kaste.
  Ke bere kadte, e uzurpove dhe po e uzurpon perseri pd.
  Nuk jam per Ruler Topaller e kompani..po ti jo..ti ishe demi kapital i pd..
  Fuck you doctor gjithashtu…nese lejon zgjedhje fiktive ne pd kesaj here..

  Reply to this comment
 3. 21 janari i nazifashistit lul June 27, 21:17

  nqs Belul Basha
  ka bere “deal”(marreveshje)
  me amerikont dhe Ramen
  per pranga berishes ose xen incestit
  do ja beja hallall.
  .
  edhe ramiz alia mori guximin
  dhe kritikoi enverin ne shume drejtime
  ..
  por ky lul suma ka frike…..ndoshta pashaporta amerikane e paraqitur prej lulit ne hollande ne 2001 ka fuqi magjike….por si duket i ka mbaruar afati.
  .
  eshte hera e trete qe shqiptaret po shporrin familjen berishorrit..
  .
  ka ardhur koha qe amerika dhe dhe europa te mos tallin trapin me shqiptaret.

  edhe koloni te ishim
  edhe vend i pushtuar te ishim
  nuk do arrihej kjo katastrofe biblike
  .
  krimet e lul berishes nuk kaplumb.. litar dhe fuci bitumi ti laje
  .
  por te pakten lereni te ikin nga shqiperia..te marrin miljardat me vehte vetem te mos i shohim surratin ketyre devileve

  Reply to this comment
 4. Aliu nga Selenic June 27, 21:43

  Ne se e venbdopsur per ta lene drejtimin e PD-se lere, pore mos fakjso askende.
  Krimi dhe droga nuk kan pasur asnje ndikim kete radhe.
  Rama per t`ju garantuar juve ua la ter qeverin qe te ndiqeni dhe te vrojtoni dhe parandalon i cdo te keqe qe ju e shikonit.
  Tani mos beni fajtor askende.
  Humbja e juaj eshte si rezultat i degjimit te plakut te PD-se qe emrin e ka Berisha. Ai te futi ne Cader me qellim qe ti Basha te humbasesh.
  Ti Basha nuk duhet te dorhiqesh, Pore te ndeshesh me keta kriminel qe kan sabotuar vijen politike te Partise Demokratike gjithmone.
  Keta jan mesuar te vjedhin votat, dhe asnjehere ti fitojne ato.!
  PD duhet te vjeje ne kufijte e arsyes dhe te nise rrugetimin e saje me ndershmerri dhe me nje program te qarta per shqiperin. Hoi sic Beri Berisha ne keto 25 vjet.!

  Reply to this comment
 5. shpatar June 27, 23:09

  Nje nga analizat me te shemtuara pas procesit zgjedhor do ta quaja fjalimin e Bashes .Nga menyra se si u shpre, tregon se ato cfare tha, nuk jane produk i mendjes se tij por te kryekriminelit Berisha .Arsyet dihen mbas cdo humbje koka e tij nuk njeh disfatet por justifikimin .Ne 2013 tha se u mblodhen 1 miljon qelbesira te shitur tek e Majta .Edhe tani ne 2017 fajin ja faturon perseri qelbesirave qe u shiten tek Rama me parate e droges . Hajde te kuptojme se cfare konkulzjoni nxjerrin keta politikan humbesa per tu justifikuar .
  Berisha e Basha i din shume mire se ku qendrojne defektet e kesaj partie qysh nga 1997 .Eshte nje parti kriminale dhe tradhetare e kombit qe nuk mund te fshihet pas deshtimeve te njepas njeshme .
  Berisha eshte arqitekti i gjithe korupsjonit politike e shoqeror .Ai kerkonte te qendronte ne pushtet, jo ne menyre demokratike e te llogjikshme nepermjet garave te ndershme , por me menyra korruptive.Ju pre rruga korrupsjonit te gjere e per pasoje elektorati i ktheu krahet sepse keshtu i kishte mesuar te silleshin mbas fitores se korruptuar .Keto dalin ne pahe nga vete fakti qe numeri i votsve pro Pd bie nga viti ne vite .Asnje demokrat nuk perfillet ne se nuk i lejohet te abuzoje me ate cka dhene per patine .Nuk behet fjale vetem per para te shperndara por dhe per favore biznesi e perfitime te pamerituara. I iku pushteti dhe ska per tju kethyer me kopetenca per te favorizuar ate shtrese qe ka mbajtur ne kembe Pd .Une e lidh dhe me psikologjine e shume demokratve qe e shprehin se skane me interes te preokupohesh ne nje nisem kaq te rendesishme kur nuk perfitojne .Ska me tepsi Pdja me thela qe te vjne e te ngjyejne sa here kane nevoje simpatizantet e saj .Kete fat do te pesoje dhe LSI . Dalja ne opozite do ta rrudhosi ku shume votues te saj do ti bashkohen Ps si te majte.
  Ps ne antiteze me Pden dhe LSIin nuk ka kembengulur te fusi ne radhet e elektoratit tendenca te tilla korruptive qe te perfitoje si aktiviste e simpatizanter i saj .Jo se nuk ka raste por nuk ka qene metode korruptive e elektoratit .Bile shpesh here Rama eshte kritikuar nga te Majtet se pak ka bere per elektoratin e vete. Sigurishte qe me kryesorja kane qene vendet e punes. Shume socjaliste qe humbisnin vendet e punes edhe kur Rama mori pushtetin nuk u kthyen ne ato vende qe u zbuan nga Berisha e Meta. Neper gjyqe jane akoma qush nga 2005.Ky eshte dhe ndryshimi i madh midis elektoratit socjaliste ne krahesim me te Pd dhe LSI. Kjo fal dhe edukates se trasheguar nga e kaluara.
  Brumi socjaliste i Ps, edhe pse eshte sulmuar me argumenta banale si komunista,eshte pjesa me e mire shkolluar me specjaliste me te kualifikuar e sejoze ne detyrat qe u ngarkohen .Jane me atdhedashur e te lidhur me hallet e kombit se sa tufat banditeske e te shitura qe pushtetin dhe atdheun e duan per privilegje personale .Ne kete konkluzjone nuk dal une por historia e ketyre 27 viteve demokraci .Para syve te ketije populli ne kemi pare skandale marramendse te hajdutve e kriminelve te Pd e LSI .Jemi deshmimtare te tragjedive te medha qe kane rene ne kurrizin e popullit fukara .Smund te justifikohet 97 ,perpjekjet per destabilkizim te organeve dhe sulmi ndaj tyre ,Vjedhjet me tendera ,shperthimi i Gerdecit nje afere e pastert korruptive ,shkaterimi i pasurise se perbashket per skrap dhe pervetisme personale te klikave drejtuese te Pd e LSI.Nuk mohoet 21 janari ku shteti vrau ne sy te botes qytetra te pafajshem se protestonin paqesishte.Nuk falet shitja e detit . Nuk mund te harrojne skemen famkeqe te boshatisjes se finacvae ne 2013 per ta shpur vendin ne gremine per te cvleftesuar qeverisjen e re .Borxhet marramendse qe lane ne tabolinen duke e braktisure dobesuar fuqine e shtetin pperballuar me popullin .
  Ja pra ky eshte ndryshimi i madh pse Ps del dhe do te dali gjithmone nje parti ne rritje e jo ne degradim .Kot mundoheni te argumentojne pse pati disfate Pdja e pse kjo sjellje histerike e LSI .Qendron apo nuk qendron Basha ne krye te Pd dhe Meta Presiden pak ka rendesi.Vete perplasjet midis te mirve e te keqijve do te sjedhin ne te ardhmen nje klase politike me cilesore e atdhedashese .
  Tepsia me thela u permbys dhe ska me shance qe partite politike te mendojne se do tu kthehet perseri koha e thelave e pelave te majme qe mbushin xhepat e tyre ne kurrizin e popullit fukara .Rama do te shjeri me kete qeverisje vendin ne Evrope gje qe kerkohet prej tij te mbeshtes sic i ka mbeshtetur Reforat e rekomanduara nga Aleatet. Bashkpunimin me Pd do ta vazhdoje ne interes te kalimit me shpejtesi te kerkesave te vena nga Aleatet si e vetmja rruge per te kapur objektivin Evropjan .

  Reply to this comment
 6. Jovan bregu June 28, 07:37

  O luli doje qeveri teknike tu realizua. Nuk e kishim pare ndonjehere te futej opozita ne qeveri 1 muaj para zgjedhjeve. Humbje e turpshme, shkaterrim total. E kupton apo jo ? Mgjth nuk te ka mbetur me cipe ne fytyre ty dhe mesuesit tend. Nje gje te mire e bere, qerove ca plera koleg pd-ista nga parlamenti, qe u fryne me leke dhe nuk leviznin me. Bravo.

  Reply to this comment
 7. Pall Ariu June 28, 08:37

  Ngrirja e funsioneve eshte thjesht shplarje sysh per te fituar kohe nga harresa, prandaj shkrirja e funsioneve eshte vetem ceshtje kohe.

  Lül Pasha duhet te japer urgjentisht doreheqjen nga kryesia e partise, pastaj shohim e bejme se do vazhdoje akoma drejtimin e partise apo jo.

  Ai ke devijuar nga udha e zotit Lül, por nuk eshte i vetmi. Te tille jane gati gjysma e varkareve te tu pedeiste. Barka e tyre eshte cpuar nga poshte. Eshte mbushur gjer ne fyt me uje te qelbur dhe tani pritet vetem zhytja e shpejte. Lül Pasha s’i shpeton dot varkaret nga mbytja se eshte krejtesisht i paafte!

  Jep doreheqjen Lül qe te shpetosh te pakten varkaret. Ti Lül qendro po deshe deri ne fund deri sa te shkosh atje ku e kane vendin kapitenat kriminele, intrigante, deshtake, dhe te papergjegjshem.

  Jep doreheqjen Lül se jeni ju dhe eterit tuaj shpirteror qe e keni degjeneruar si mos me keq idealin per te cilen u krijua PD-ja. Ne vend qe t’i ngrini lart ato dy gishtat e ndyre, tani beni mire t’i fusni prap andej nga i keni nxjerre.

  # Ju nuk jeni parti demokratike,
  # Ju jeni kanibalet e demokracise,
  # Fuori mascalzoni !

  Reply to this comment
 8. propozimi June 28, 09:04

  Nuk mundeni ta rrexoni lulibashallarin nga froni i kreut te pd. Ua them une. Nuk keni te drejte!
  Lulushi ka nje tabele te madhe, e ka perdorur gjate fushates, ku paraqitet si i barabarte me kreun e SHBA qeshur, i lumtur, fitimtar, yll ne ngjitje gjithe shkelqim dhe kjo nuk eshte pak. Fotografia me presidentin Donald Trump atij i jep fitore, siguri, garanci, karriere ne kryesim te pd dhe shume shpejt i jep “fitore”…, po ju ”themeluesve” te kesaj partie nuk u pritet, nuk keni durim, nuk u pelqen te jeni ne opozite. Ketu e keni hallin. Merreni pak me ngadale, me dashuri, me miresi, se aty eshte karrikja.
  Po caderja nuk eshte nje tjeter merite e lulushit? Kush rri tre muaj ne cadere ne mes te bulevardit? Ajo atij i dha pushtet ne qeverine e Rilindjes. I dha garanci per zgjedhjet. Pak eshte kjo? Ka 6 ministra teknike dhe nje nr te madh drejtoresh brenda ne qeveri, qe vigjilojne kunder qeverise, se mos perdor administraten dhe mjetet e fondet e qeverise per fushaten zgjedhore. Ju nuk ia dini meritat lulit, nxitoheni. Ai akuzohet per ca para (230 milione euro) te humbura gjate ndertimit te Rruges se Kombit, po nuk eshte faji i tij, ai ishte i semure, i justifikoi me procedura…
  Thone se kur u vrane 4 protestues te pafajshem, luli qe minister i puneve te brendeshme dhe akuzohet per krim shteteror, po ai nuk di gje per kete…
  Thone gjithashtu se ka nenshkrur nje marreveshje me Bakojanis, ministre e jashteme e Greqise, ku i fal fqinjit tone mbi 300 km2 teritor nga teritori yne…, por edhe per kete nuk ka faje luli.
  Po luli gjithashtu ka edhe nje merite tjeter. Ai eshte dora e sigurte e zotit saleh birish gerdalla, nuk e dini ju kete? Asgje nuk ben dot lulushi pa lejen e zotit salih.
  Luli ka edhe nje merite tjeter: -ka nje plan ekonomik per vendin dhe do ushqeje femijet e cerdheve e studentet falas, do ule taksat dhe do ti beje te pasur shqiptaret.
  Nuk ka faj fakiri, i bini me qafe kot fare. Ai u lodh se spieguari planet per ndertimin e respublikes se re, po nuk e kuptoi populli. Cfare faji ka ai?
  Lereni te uruarin ne punen e tij, dhe tregohuni pak me te bute, jo kaq agresive. Ju si rrace dalloheni per urtesi, per mencuri, per kulture, tolerance, luajalitet, banalitet etj.
  Ne se e keni me seriozitet kete plan, qe ta nxirrni nga selia, qe ta pengoni per te garuar per tu rizgjedhur krietar partie, mund ta beni, por me ke do e zevendesoni?
  Me lejen tuaj,une mund tu propozoj te futni ne listen e kandidaturave per udheheqes te pd mul noken, strazhmimirin, zotin alibe(u)aj, palokun, rucmalin, lucano bobocin, mxiun, e ndonje tjeter te ketij standardi.
  Ju e dini vete, une vetem sa dhash nje mendim.
  Se harrova!
  Eshte ketu nje Mark uk! Eshte antikumunist i madh, antisocialist i shkerqyer, antienverit i oreve te para, eshte nje prosalihist me se i shkerqyer. Shkruan komente mjaft te vlefshme ne gazeten dita sebashku me nje anticensure, nje fare intelektuhali, etj. Shikojeni kete te fundit, se eshte ”kapacitet” dhe mund te jete i denje per lider perspektive ne shporten e karavidheve.

  Reply to this comment
 9. anticensurë25642654 June 28, 09:51

  buzkuq basha do të zgjidhet prapë në krye të asaj që sot akoma e mban veten për PD!!
  do të shikojmë një “dejavue” të diçka më shumë se 4 vjet më parë kur rama i kërkoi kryesisë së PSsë që ta pranonte me symbyllur marrveshjen e tij të 1 pirdhit!!
  për këtë rizgjedhje po ndihmon dhe rama!!ai në fjalallonë e tij nuk e përmëndi kot mbjtjen e fjalës për paktin e bërë më bashën!!përmëndja e mbajtjes së fjalës është guri i themelit për ri zgjedhjen e bashës!!
  e gëzofshi o DEMOKRATIKS bashën dhe të presim se ku do ti dalë tymi!!
  e di që flaka do të bëhet me parat tona!!të popullit të mefshtë shqiptar!
  popull gjithnjë e më të varfër dhe politikanë gjithnjë e më të pasur,pavarsisht pozicionit që kanë,pushtet a opozitë!!

  Reply to this comment
  • Daj Vani June 28, 16:07

   Hej, o namiko…

   Po pate koh lexoje pak ket “propozusin” ktu siper teje se m’duket se ta ka permen ne ty llagapin.

   A e di se me cil t’ka krahasu? Me zotin Shurran… 🙂

   Reply to this comment
 10. Crusader June 28, 10:46

  Deri sa Shqiptaret e shesin voten per nje thes miell dhe 5000 leke, eshte normale qe ajo do te blihet. Parate e hashashit u vune ne perdorim te Partise se Sumes dhe ky eshte nje fakt i pakundershtueshem. Shifrat e pjesemarrjes ne votime jane shtremberuar. Ne Shqiperi kane votuar vetem 30% e popullsise dhe nga keta, 60% pensioniste e 40% militante e jevgj te blere. Pjesa e shendoshe e popullsise abstenoi.

  Ta gezoni psikopatin edhe 4 vite. Dhe dicka tjeter, mos u ankoni kur tju katandise me keq se c’ju ka katandisur.

  Reply to this comment
 11. MH June 28, 12:41

  Basha me rikanditymin tregon se asht idiot edhe pse i diplomuar ne perendim.Do te sjedhin humor.I pari une i propozoje te futet ne cader dhe te llapin c’ti vije per mbare.Ne cader asht me i pergaditur se ne fushe.Asht specialist,orator i paparashikushem ne terrene te mbyllura.Te nxjerrin syte e te kerkoje rrepubliken e Re.Se ku mutin e ka lane ne cader.

  Reply to this comment
 12. MH June 28, 12:50

  Ky idiot,ia thot mendja te ecin ne rrugen e shpifjeve te vizionarit te vet Berisha.Iku koha e Berishes populli e kuptoi vone dhe ndeshkoi me karton te kuq.
  JASHT drejtimit te shtetit me intriga,shpifje,korrupsion dhe krime.
  Kete stil ushtrove dhe as per kater vjet nuk mundqendrove.Jasht terrenit ngrysu e gelliju ne cader.

  Reply to this comment
 13. MH June 28, 12:51

  Ky idiot,ia thot mendja te ecin ne rrugen e shpifjeve te vizionarit te vet Berisha.Iku koha e Berishes populli e kuptoi vone dhe ndeshkoi me karton te kuq.
  JASHT drejtimit te shtetit me intriga,shpifje,korrupsion dhe krime.
  Kete stil ushtrove dhe as per kater vjet nuk mundqendrove.Jasht terrenit ngrysu e gelliju ne cader.Derisa te marrin ne dore VETTINGU.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*