Basha kapet me Teatrin: Projekt grabitqar i Edi Ramës, hapni sytë

July 22, 2019 15:04

Basha kapet me Teatrin: Projekt grabitqar i Edi Ramës, hapni sytë

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka reaguar përmes një statusi në Facebook, lidhur me projektin e qeverisë për shembjen e Teatrit Kombëtar.

“Projekti i teatrit kombëtar është projekt kriminal grabitqar. Ai ka vetëm një qëllim: grabitjen nga Rama të dhjetëra milionave euro. Njësoj si projekti i stadiumit, ku Edi Rama është pronari i vërtetë i gjysmës tij. Njësoj si projekti i unazës ku Edi Rama do vjedhë miliona euro. Një hajdut psiqik që nuk ngopet pa vjedhur të gjithë Shqipërinë.

Dua t’i them troç çdo arkitekti të huaj e vendas, çdo funksionari, çdo drejtuesi nga më i parëndësishmi tek Edi Rama se do të përgjigjen para drejtësisë për këtë korrupsion masiv dhe krimin që po i bëjnë pasurive dhe parave publike.

Atyre që mendojnë se do të ndërtojnë, dua t’ju them se ndërtimi do të jetë burgu i tyre. Dua t’u them qartë: gropa që mendojnë se do të hapin në truallin e teatrit do të jetë gropa e tyre”, ka shkruar Basha në rrjete sociale.

e.t./dita

July 22, 2019 15:04
Komento

5 Komente

 1. uskania July 22, 15:12

  Çfar budallai reaktiv!

  Reply to this comment
 2. humbi shancin me dal ne skene ne rolin e Kllounit ! July 22, 15:55

  jam i sigurte edhe ne kte rol qe duket ta ket te lindur

  ky klloun rrugesh ,

  perseri do deshtonte si kudo

  Reply to this comment
 3. Xha Braho July 22, 16:30

  Je nje palaco i neveritshem o Lulush Bytheci. Paske lindur per Prokuror more kokra e BQ. Ky kastravec qe vetem humbet ben Prokurorin, Gjykatesin dhe Ekzekutorin. Shporru shurraq.Je vemje e peshtire. Duhet te japesh llogari per kater te vraret ne Bulevard, shitjen e detit Greqise dhe 260 milionet e avulluara ne Rrugen e Kombit.

  Reply to this comment
 4. KY DO SUNXHUKUN NE GOJ July 22, 18:26

  PROSTITUTE HOLLANDEZE

  Reply to this comment
 5. Konti Sbalta July 22, 20:56

  Njeriu primitiv ,nxenesi besnik i mesusit Sali ,qe donte te kthente mesjeten ne mjedisin e sotem Shqiptar!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim