Basha: Kontratë me 3 pika për çdo kandidat të PD-së (e theu që dje me Mziun)

April 10, 2015 12:08

Basha: Kontratë me 3 pika për çdo kandidat të PD-së (e theu që dje me Mziun)

Lulzim Basha thotë se çdo kandidat i PD-së dhe opozitës për zgjedhjet e 21 qershorit, do të nënshkruajë një kontratë me tre pika.

Nëse nuk e nënshkruajnë këtë kontratë, ata nuk do të kandidohen thotë Basha.

Një nga këto pika, ajo për kriminalizimin, në fakt është shkelur që dje, me rikandidimin e Xhelal Mziut.

Asnjë kandidat i Partisë Demokratike dhe aleatëve nuk do të konfirmohet pa nënshkruar kontratën me 3 pika me qytetarët.

1-Të mos ketë rekorde kriminale;

2- Nuk do të rrisë asnjë asnjë takse për katër vitet e ardhshme por ti ulë në maksimumin që i jep ligji;

3 – Të zotohet se dera e tij ose e saj do të jetë e hapur 24 orë për qytetarët, hallet dhe problemet e tyre,” shkruan Basha.

April 10, 2015 12:08
Komento

12 Komente

 1. Lali April 10, 12:12

  o injorant i shekulli vendosu perpara ungjillin ose kuranin te betohen te mbajne deren hapur dhe te mos zgjidhin asnje problem o injorant me shkolle deren hapur e mbajne menteshat o injorant i shekullit

  Reply to this comment
 2. leo england April 10, 12:21

  Ahaaahaaaa o Lulashe bytha ahaahaaa. Te flet bytha para mendjes o prostitute.

  Reply to this comment
 3. diamond April 10, 12:38

  Ashtu eshte….te jete hajdut,mashtrues,i degjeneruar ,legen ,pusht,shkerdhat,
  bir curvet si i thone :poooooooooooooooooooooooooor pa thyer rekorde.
  Ky eshte kandidati i perkryer i PeDe-ve.

  Reply to this comment
 4. keti April 10, 12:39

  xhelal mziu duhet ti beje shoqeri ne qeline e burgut lulushit jo te rikandidohet. Po nejse se mos ka me te mire PD-ja gjithe lopcaret kane mbetur ne pd.

  Reply to this comment
 5. LOVE April 10, 12:42

  po me Mziun cfare keni juve ?
  apo e ndritet nga krahu tjeter
  ai doktor eshte , daulles i bie , me Shamikuqen do e rregulloj muhabetin , gjykata NUK e ka shpallur fajtor , pra nuk e akuzoni dot si kriminel ….he cfare keni ?
  Partia e Frrokut e ka dosjen qe aty dhe ne Belgjike dhe perseri ju haleat e keni
  ai tjetri me ze e figure , po jep 100 versione me gjithe partine dhe perseri ne pushtet eshte
  opo lereni Bashen rehat , mos kini kaq frike 😛

  Reply to this comment
 6. Toni April 10, 12:47

  oooo lul bythsi kandidoni mark uk ne bathore meqe ne kamez kini akoma burgaxhiun mziu,plera dhe kaluar plerave jeni o hajdut+kriminel i pafytyre,,,yyyyytt palaco,Dekriminalizimi nga ty duhet nisur o postetute,ti-berisha e mbaro tek xhelal mziu…

  Reply to this comment
 7. i panjohuri April 10, 12:49

  Besoj se kjo nuk perben problem per Mziun qe eshte pjese e familjes Berisha Pastaj te gjithe kandidatet i ka vendosur ai ju jeni tellalli i tij apo sekretari.

  Reply to this comment
 8. anonimi April 10, 13:29

  O i ziu ky qe e di fundin MEGJITHE PAKENAQESIT QE KJA POPULLI ….LULUSHI DO TE MARI SHUPLAKEN E RADHES…

  Reply to this comment
 9. koli April 10, 14:06

  tije debili lindur

  Reply to this comment
 10. Bardhi Tolabi April 10, 14:14

  Ajo pika e trete i ve kapak,kesaj tip kontratoje.Sipas meje me kete pike nenkuptohet se Bashkine do e drejtojne palokryetari/ja,nje turn,turnin tjeter,kunati i tij ose i saj dhe turnin e trete do e drejtoje sekseri….Bravo Luli!

  Reply to this comment
 11. A April 10, 18:13

  . . . , , , ! ! !

  Reply to this comment
 12. fadi April 10, 19:54

  Tamam te marin shebull nga ty qe I ke sherbyr Tiranes ne menyr te persosur, dhe ato ndarset e urgjencave dhe te autobuzave qe vuri Rama I prishe dhe ato kjo tregon se sa mir ke punuar.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*