Basha: Kush janë kokat e trafikut në Lazarat, se Gatja nuk është?

July 17, 2014 11:31

Basha: Kush janë kokat e trafikut në Lazarat, se Gatja nuk është?

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka mbledhur gjatë ditës së sotme një tryezë me ekspertë të sigurisë.

Gjatë fjalës së tij, Basha ka kritikuar operacionin e policisë në Lazarat.

Ai thotë se ky operacion ishte thjesht një shou dhe i vetmi rezultat, është arrestimi i Gate Mahmuataj.

Qeveria Rama – Meta nisi disa prej aksioneve, qoftë këto të shartuara me dëshirën e papërmbajtshme për spektakël televiziv, qoftë këto të shartuara me mosarritjen e objektivave profesionale dhe me “tiganisjen” apo stigmatizimin e një individi, po ku akoma nuk kemi një bilanc të plotë sesa drogë u kap, sa drogë u gjet, sa drogë parashikohej të gjendej, cilët janë krerët e kësaj pune. Por, çdo mëngjes, drekë dhe darkë, “sardelja” që tiganiset në tigan është Gate Mahmutaj, a thua se aty fillonte dhe mbaronte problemi”, tha Basha./b.l

July 17, 2014 11:31
Komento

21 Komente

 1. Dashamiri July 17, 12:32

  Ky lipirashi derdellis si i dehur. Flet per gjithçka e nuk thote asgje. Te gjitha palaçolleqet qe ka bere perpiqet tua hedhe te tjereve, me sakte kundershtareve politik. Flet edhe ne emer te popullit. Njerezit duhet ta dine se ky eshte aq pise sa nuk duhet te flas edhe ne emer te kafsheve shtepiake se i ofendon, mbasi ato jane shume me te pasterta se ky hajdut e tradhetar. Ne realitet edhe Dik Martin eshte pjelle e servilizmit dhe injorances se ketij klyshi te beogradit.

  Reply to this comment
 2. DFK July 17, 12:46

  Po keni te drejte ta beni kete pyetje se ketu gjithcka eshte demagogji. Shefi yt tha qe une i njoh kush jane dhe madje tha para kamerave qe une nuk kam dashur ti ndaloj. Po ske faj ti se ky popull bar do.

  Reply to this comment
 3. fatja July 17, 12:46

  kontrollo celularin e gates dhe do ta gjesh !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 4. arberia July 17, 13:00

  ti more lulush ti je
  ti dhe banda jote e qelbur

  Reply to this comment
 5. endri July 17, 13:27

  Lulo per ke Lazarat e ke fjalen se tani ka emer tjeter: RA LA ZA TI i thone!

  Reply to this comment
 6. Naci July 17, 13:30

  O skerrbythe bashkie koken do ta fusim ne by..the po prit dhe pak…

  Reply to this comment
 7. xh July 17, 15:07

  E di si me dukesh or mik? Si nje vic i lepire i shartuar me nje gjel budalla qe gerthet ne maje te plehut.
  Mendon se keta njerez qe sot drejtojne do te vazhdojne te te lepijne? E pra je teper teper budalla kur mendon se sado pak do besh efekt me gjepurat e tua.

  Reply to this comment
  • matteo July 19, 11:56

   …Viç i lëpirë, i përzier me gjel…që kakaris male plehut…, karakterizim brilant. prandaj po e perseris.

   Reply to this comment
 8. DANI July 17, 15:17

  E VERTET PERDERISA SKA TE VERTETE………!!???????????//

  Reply to this comment
 9. Pedro July 17, 16:03

  O idiot, po ata arme e ai kanabis i degur, shkulur e shatrar cfar emri ka o debil.po policia qe hyri e beri detyren .po ata labortore droge cfare ishin apo nuk i ke pare o sherbetor i keq.

  Reply to this comment
 10. Kris July 17, 16:04

  Po ke ndrojtje te pyesesh Berishen pyet Genc Rulin ose Jozefinen

  Reply to this comment
 11. Tani July 17, 16:59

  Pse nuk e di ti se kushe eshte padrinoja i droges se Lazaratit, ta them une eshte Sali Berisha me horrat e tije ku bene pjese edhe ti.Sa per Gate Mahmutajn e dime qe ishte jenicer i Berishes, por qe merrte nje pjese goxha te madhe te fitimit.Nuk duhet te beshe te paditurin, kur je edhe vete brenda ne kete corbe, .. KUR ISHE MINISTER I BRENDESHEM CFARE BEJE ?Me siguri i pastroje rrugen tregetise se leverdiseshme per te miren e partise dhe te padrinos.

  Reply to this comment
 12. mani July 17, 17:37

  ESHTE FARA E THJESHTE PER TE GJETUR KOKAT E TRAFIKUT NE LAZO Z.BASHA!JANE ATA QE BENE 2 PRILLIN 91,JANE ATA QE ,SAJUAN FIRMAT PIRAMIDALE,ATA QE SHKATERUAN SHTETIT SHQIPETAR,ATA QE BENE GRUSHTIN E SHTETIT NE 2008,ATA QE BENE GERDECIN,ATA QE BOSHATISNIN DEPOT E ARMEVE E MUNICIONEVE DITEN E NATEN BENIN TRANSPORTIMIN NGA RINASI,ATA QE EDHE KUR VODHET EDHE KUR VRATE JU QUAJTEN PERKATESISHT “YJE NE NGJITJE” e “BURRA SHTETI”,ATA QE BENE EKSPERTIZAT E TE NDJERIT K.TREBICKA,TE TANIT TE TOPIT,ATA QE HESHTEN KUR PERBINDESHI QUAJTI LAVIRE BULEVARDI, TITULLAREN E NJE ISTITUCIONI TE AKUZES,ATA QE HESHTEN KUR PRESIDENTIN I VENDIT U QUAJT HORRI BULEVARDIT,ATA QE NDIHMUAN NE HEQJEN E KR/PREKURORES QUMESHT PER TA ZEVENDESUAR ME DHALLEN,PRESIDENTIN QYTETAR ME KAPTERIN E SALIUT,ATA QE JU SOT KENI IMUNITET E S4CAHENI DOT DUKE BLLOKUAR JETEN E NJE VENDI NEPERMJET MARRJES PENG TE INSTITUCIONEVE ME TE LARTA TE DREJTESISE,ATA QE ZEVENDESUAN KUADROT E DALA NGA BANGOT E FAKULTETIT JURIDIK ME KURSANTE PLEPASH!NUK ESHTE E VESHTIRE TE GJESHE SE PERSE SHERBEN GODINA JUAJ E SHQU-pit E BODRUMET E SAJ!

  Reply to this comment
 13. Jimi July 17, 19:45

  Ky manekini i pd se kujton se eshte shum i mencur sa qe njerezit e thjeshte nuk mundin ta kuptojne!Ky eshte struci qe ka fshehur koken ne rere!
  Nuk ka lum e dete qe i lane zullumet tuaja o SUPERGATE!!!!!

  Reply to this comment
 14. Jozi July 17, 20:03

  SE KUPTOJ NGA GJITH AJO DRG QE U KAP ME TONELAT GJITH AI ARSENAL ARMESH KETIJ IDJOTI I PASKA NGELUR NE MENDJE GATJA?? SE KY ESHT BOSI I GATES

  Reply to this comment
 15. Po,Po July 17, 20:17

  Se kush jane kokat e trafikut ne Lazarat,kete,me mire se kushdo tjeter , e dini ju,eterit e trafiqeve dhe krimit te organizuar.Nuk beni dot me loje fjalesh me kete popull.Fundit te tunelit po i duket drita . JINI NE PJESEN DERRMUESE KRIMINELE SI PARTI.Edhe ata qe nuk ishin te tille,i felliqi kryebanditi mafjoz i Vicidolit.

  Reply to this comment
 16. latifond July 17, 21:16

  Qe Gatja nuk eshte me faj sa kupola Vicidolit,kjo dihet,por qe eshte me i fajshem se ai plaku ne Lushnje qe mbolli dy lule ne saksi dhe ju e bete shambull per trafikant droge,edhe kjo dihet.

  Reply to this comment
 17. alfade July 18, 03:51

  Z. Basha , si nuk e ditke zotrote kush eshte koka e droges ne Lazarat ?! Saliu i pari dhe
  Ti ,i dyti !!! Kollaj fare ! I gjithe populli kete e di vetem pushtetaret e majte dhe te djathte
  nuk e ‘dine’ !!!!

  Reply to this comment
 18. alfade July 18, 03:56

  Ky palaco cirku ofendon intelegjencen e 7 milion shqiptareve kudo ne bote ! C’kujton ky
  Bashici se shqiptaret vazhdojne te ”hane bar ” !!!

  Reply to this comment
 19. ben July 18, 05:24

  E mor bythqi te pallo Shpellari para e mbrapa dhe be kaubojsin mor baxhello.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*