Basha: Lajm tronditës. Jemi pranë familjarëve të viktimave

April 6, 2016 17:47

Basha: Lajm tronditës. Jemi pranë familjarëve të viktimave

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar pasditen e sotme lidhur me incidentin me helikopter në Malësinë e Madhe, ku dy ushtarakë humbën jetën dhe një mbeti i plagosur.

“Tronditës pa masë lajmi i aksidentit tragjik të helikopterit të Forcave te Armatosura, ku humbën jetën kapiteni Florian Deliaj, togeri Donald Hoxha dhe ku mbeti i plagosur efektivi Gerald Baramuça”, ka deklaruar Basha.

Kreu i opozitës i ka shprehur “ngushëllimet më të sinqerta të afërmve dhe miqve të Florianit dhe Donaldit për rënien e tyre në detyrë”, ndërsa ka uruar shërim të shpejtë për Geraldin”.

“Jemi sot në krah të familjarëve të viktimave dhe burrave e grave në uniformë, në këtë ditë të vështirë për ta”, ka thënë më tej Basha.

April 6, 2016 17:47
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*