Basha: Largimi i Omnix, lajm i keq për vendin

September 20, 2016 16:28

Basha: Largimi i Omnix, lajm i keq për vendin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se “largimi i Omnix Albania është tjetër lajm i keq për vendin tonë”, duke shtuar se “krimi, trafikantët dhe banditët ia dolën ta mbajnë të tyre zhvillimin dhe Shqipërinë”.

Omnix Albania, kompania që do të investonte 450 milionë euro në Lalëz, deklaroi tërheqjen e menjëhershme nga të gjitha investimet në Shqipëri. Vendimi erdhi dhjetë ditë pasi presidenti i kësaj kompanie, Fadi Mitri u dhunua fizikisht nga persona, të cilët i kërkuan të largohej nga Shqipëria.

“Edi Rama hesht sepse Shqipëria i duhet e varfër dhe e papunë, pasi e ka më të lehtë ta sundojë me banda e trafikantë. Largimi i Omnix është tjetër lajm i keq për vendin tonë. Lajm i keq për shqiptarët dhe kompanitë e huaja që largohen nga viti në vit. Krimi, trafikantët dhe banditët ia dolën ta mbajnë të tyre zhvillimin dhe Shqipërinë. Shqipëria e varfër, me drogë janë e vetmja mundësi që Rama të qëndrojë në pushtet. Edi Rama ka dëshmuar se jep siguri dhe garanci vetëm për krimin dhe bandat, por jo për investitorët vendas apo të huaj”, deklaroi Basha në një deklaratë për shtyp.

“Shqipëria nuk mund dhe nuk duhet të jetë peng i Edi Ramës dhe kartelit të tij kriminal”, e mbylli Basha deklaratën e tij.

September 20, 2016 16:28
Komento

4 Komente

 1. Durrsaku i vjeter September 20, 17:58

  Ore shurraq i rendomte. Edi Rama mund te kete njemije te zeza por edhe kur banditet tuaj rrahin investitorin e huaj dhe e bejne te largohet ti bythec do fajesosh te tjeret. A nuk ishte Qeleshja e Durresit e bija e prokurorit famekeq Arben Qeleshi qe i tjetersoi token shtetit dhe ja dha atij shpellarit tuaj qe kishte shkrojtur “toke e xanun”. Ky bandit i ndihmuar nga banditja Joana Qeleshi (qe i dha te drejten mbi token e shtetit) rrahu investitorin qe ty po te digjet xhani. Nuk paska fare me te ndyre se fara e SHQUP-it. Fare muti. U shterpezofte barku qe ju polli.

  Reply to this comment
 2. junas September 20, 18:30

  O lulzim bandad i ke krijuar ti ne kte vend, ti kur ishe minister i brendshem e i ke ruajtur po ti me ato gjykatat e kalbura qe kemi ne shqipri e ato prokuroret qe jane edhe kapo banda shpesh her kshuqe mos leh kot si gore

  Reply to this comment
 3. demo September 20, 20:42

  Mire e beri qe iku.Dil e percille ti qe i dhe bregdetin shqiptar,qe eshte prone e popullit shqiptar.Mos kuhtoni se e keni pushtuar!Do vije shume shpejt dita qe ato karrike dhe ato hotele qe keni zaptu plazhin,do jua shkermoqin me buldozer.Prone ne reren e plazhit nuk ka pasur shqiptari.

  Reply to this comment
 4. WAAR DOG -SALIU September 20, 20:44

  po ate malokun dixhital ku e ke se nuk prononcohet se ato qe e rrahen jane ortaket e argites more i degjeneruari smerlap

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*