Basha mbledh aleatët, s’ka vendim të unifikuar për bojkotin e Parlamentit

February 25, 2014 16:26

Basha mbledh aleatët, s’ka vendim të unifikuar për bojkotin e Parlamentit

Kreu i PD-së mblodhi sot  aleatët, për të diskutuar rreth qëndrimit që do të mbahet ndaj Parlamentit. Burime nga tryeza konfirmojnë se ky takim nuk ka konkluduar në asnjë vendimmarrje, ndërsa pritet që një tjetër takim të zhvillohet të enjten, pak përpara zhvillimit të seancës parlamentare

Pas takimit, kreu i PR-së Fatmir Mediu është shprehur për mediat se përpara nisjes së seancës plenare të Parlamentit do të merret edhe vendimi nëse opozita do të marrë pjesë ose jo në punimet plenare. “Do të vendosim së bashku të enjten në mëngjes kush do të jetë veprimi. Nuk pranojmë që të jemi pjesë e një Parlamenti që nuk funksionin sipas ligjit”, tha Mediu.

Ndërsa kreu i PD-së Lulzim Basha u shpreh se në fokus të bisedimeve ishte aksioni opozitar dhe vendimet antikushtetuese të mazhorancës. “Ne jemi me qytetarët, me ata që janë në fund të fundit  duke ndjerë ditë për ditë në kurrizin e tyre, në xhepat e tyre hallet e panumërta që po u vërtit kjo qeveri… Po vendos një rekord tjetër të zi tashmë si mazhorancë si dirigjente e rrezikimit të aspiratës mbarë popullore të anëtarësimit në Bashkimin Europian. Këto janë çështjet të cilat po diskutojmë dhe në vijimësi do t`ju mbajmë të informuar”, tha Basha ndër të tjera.

February 25, 2014 16:26
Komento

45 Komente

 1. ... February 21, 15:20

  O Kamarier,

  kush te beson Ty.

  Cfare flet sot nuk flet neser …. here-keshtu here-ashtu.

  Ti qe me vota te vjedhura krimineli Sali te beri kryetar bashkie dhe Cetes-Veriore PD-se.

  Edhe Ti mashtrus verior dhe hajdut Zogist.

  Reply to this comment
  • Aleksandri February 22, 11:41

   Pse Fatimir Cami eshte akoma deputet

   Reply to this comment
   • P.A.B February 24, 15:44

    Basha mbledh aleatët, s’ka vendim të unifikuar për qëndrimin ndaj Parlamentit [titulli]

    C’eshte kjo lunaci?

    C’qendrim mbaj nje parlamentar ndaj parlamentit?

    Jemi ne 2014, qe….

    Reply to this comment
  • Kulla February 24, 17:17

   PD eshte kthyer ne symbol te se keqes, ashtu si ishte Partia Komuniste para 20 vjetesh. Serbet ia kane dhene te qarte detyren PD (ashtu si aia dhane PKSH) per ta tradhetuar e shkaterruar shtetin shqiptar. E mira e kujt jane per shembull veprimet e PD? Apo verpon si majmuni: kopjon te keqen e kaluar te te tjereve?

   Reply to this comment
   • recituesi February 26, 00:56

    recitoj keto vargje per dy rrumpalle/ per Salari-Lulushin, babe e djale.
    Do te mblidhemi ne proteste/humbjen do ta kthejme ne feste/do te akuzojme “krimin” Rama-Mete/gjithe te keqiat qe beme vete.
    Keshtu e luftojme hajduterine/me te cilen vume pasurine/depozitat, bizneset dhe shtepite/ korrupsionin qe i dhame drite.
    Ne vrame hallexhinjte e protestes/te mbrojtur nga lobimi i Podestes/mbrojtem shpifjet, vrasjet, vjedhjet/gjersa masken na e çorren zgjedhjet.
    Ky popull injorant, i çmendur/bolleku e ka hutuar, trembur/na shtyu, na hodhi ne gremine/
    dhe tani na tregon qeline.
    Salariu,shpellari i bjeshkes/ia shtrengon doren Timoshenkos/sepse ai don t’i tregoje botes/ perdredhjet e tij si te kobres.

    Reply to this comment
  • Gramozi i Larte February 25, 13:31

   Populli thote:”te kesh 2 bythe, nje ta çash dhe nje ta mbash”.Keshtu eshte edhe puna e Lulit kur flet ne emer te popullit se do te beje namin…Po per cilin popull flet ky mashtrues, me votat e vjedhura si Kryetar Bashkie?Me 250 milione Euro te vjedhura ne rrugen e Kombit?Me 4 te vratet me 21 Janar???Te laje gojen Lulashi kur flet ne emer te popullit.Nje e njemilionta jam edhe une pjese e ketij populli, por nuk votova qurravecin, por Rilindjen.Eshte mire qe “holandezi” te flase ne emer te elektoratit te PD-se, madje nje pjese te saj, se jo te gjithe e duan.Na u peshtiros megalomania e tij.

   Reply to this comment
 2. zamo February 21, 15:20

  ca ke x te rishiku more paloka ti,me shume se kurre parlamenti eshte i lir te flasesh nuk i nderperehet fjala opozitaes dhe keeni kohen e nevojshme x gjithcka…nuk ka fjalor ofendues ndaj opozites dhe asgje

  Reply to this comment
 3. albatros February 21, 15:27

  O yll, shikoji , bile shikoji mire se aty varet fati jone. A i ke pire rregullisht ilacet, se nuk ke qene mire asnjehere

  Reply to this comment
 4. mergimtari fv February 21, 15:59

  Me minidemortrata te perditeshme si me 97-2001 perdorni gurin e fundit qe keni ne dore : me bishen Berrishe bojkotoni Parlamentin qe te mos jepet kurre statusi kandidat per BE dhe keshtu realizoni detyren e ngarkuar nga UDB per hyrjen para te Serbise ne Evrope se shqiptaret jane te eger qe nuk meritojne qyteterim, KGB per te diskretituar aleaten USA dhe NATO e Asfalia greke qe Shqiperia e shqiptaret mos e ngrejne koken e te shohin nje dite te bardhe perkrah popujve te tjere evropiane

  Reply to this comment
 5. Pyetja February 21, 16:17

  Shume te fshehta paska pasur kjo e dosjeve te pasurive.Kjo ishte me duket kasaforta qe mban (po qe se nuk i ka zhdukur),gjithe historite e vjedhjeve te bera nga PD,ministrat,Saliu,drejtoret etj etj.Kaq shume jane frikesuar,sa po marin gjoja masa se jane shkelur ligjet dhe po bejne te pa beren qe ti shpetojne konfiskimeve( po qe se e kane seriozisht keta te majtet,se brenda kane …..le te shohim,por si duken bathet mos u trembni kaq shume ju te PD,se qe te vijoje revolucioni i nisur me 23 Qershor,duhet filluar nga vetja jote,e kjo nuk mund te ndodhe e rezultantja; nje hiç?

  Reply to this comment
 6. miri February 21, 16:24

  ti i ke da floket dysh , po un ta daj kaptinen katc.

  Reply to this comment
 7. LORA February 21, 16:33

  Nje paloke,,,,,,,,ca pa-loqe.

  Reply to this comment
  • Gramozi i Larte February 25, 13:35

   Bukur: nje palok, shume paloqe.Ate te gjithe jane: “shume paloqe…”Ha, ha, ha!Mjere shqiptaret qe degjojne ne Kuvend idiotizmat e “paloqeve”.Deri kur keta birbo pa personalitet do te flasin njehere me zerin e tyre? Deri kur do t’i terheqe per hunde Plaku Mere?A do te behen ndonjehere burra, apo do te mbeten gjithmone “Paloqe”???

   Reply to this comment
 8. LORA February 21, 16:35

  Nje paloke,,,,,,,,ca pa-loqe.
  PD si grup parlamentar kryesohet nga pa-loqja,,,,pu,pu,pu!Parti gangosh komplet.

  Reply to this comment
 9. nicole February 21, 16:38

  Si eshte e mundur qe ky individ vazhdoka akoma te jete aktive ne politike, eshte teper ordiner dhe aspak inteligjent. Paska ngelur ne gojen e tij Pd, aha mire i paska punet. SUKSESE

  Reply to this comment
 10. Eli February 21, 16:53

  Eh kure mban parlamenti plehra si ju mor thuthiq vajhallit per ata shqipetare….me drejtu njerz si puna juaj ti themi fundi botes o bir bushtre.

  Reply to this comment
 11. . February 21, 16:58

  @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

  Z.Rama,

  Mobilizo policine, SHISH-in, ushtrine …. populli pret eliminimin e Kriminelit Sali Bisha.

  Cete-Verioreve PD, Maloket dhe shtresa me injorante veriore po perdor skemen “Mish per Top” kete shtrese injorante per nje 97-te tjeter.

  @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

  Z.Rama, urgjent arresto kriminelin historik verior Sali Bisha qe te shmanget nje 97-te tjeter.

  Reply to this comment
 12. inf February 21, 18:08

  E mbaj mrnd paloken kur ishte te RD dhe bente sikur punonte gjithe diten merrte shoferin e gazetes dhe endej sa andej e ketej Tiranes per te kap ndonji cop lek gjikundi sa here pas here zhytej ne poker machine lunte poker bashke me shoferin e RD ilir arapin.
  Te gjithe e njohin si nji pokerist ordiner neper kjoska e lokale banale sa ditave te shtuna mroma dhe diteve te djela mroma ku delenxhi lypsar rrinte dhe bllokonte te stacioni Porçelanit ke ish farmacia dy sllot Poker e madhe e vogel dhe mbasi i bente paret e grumbulluara byth rrinte e priste ahengxhit Molin e Jetin nga dasmat qe ti merrte na i lek borxh.
  Kerkonte ish gazetaxhiu i rd pare pa pik turpi se paret e bukes i kishte bo Byth ne sllot dhe pastaj hynte borxh te ahegxhit e ku te gjente dhe nuk i kthente mo.
  Ky eshte Paloqja i xheles paloqja i pd i saliut i mul sllavit i bodes vullnetarit i sojit e sorrollopit Bixhoz ky eshte sot krietari i grupit te hanjduterrve te pd jo i pd ky eshte mishi per top i xheles dhe i berishit shikoheni klanin e xheles dhe viçidolit nuk po lejne gjo pa bo
  por…………….. e kane kot dridhen kot perdridhen si kurvat kot morali i ketyne dihet kta jane bande e pd ku e kane marre peng partine e dhjetorit .
  Ti vi turp shumices se deputeteve te pd qe i shkojne pas ne heshtje ketyre haleve dhe morrave
  ti turp atij batalioni qe nuk hapin dot gojen para nji te vdekuri qe merr fryme me tub..
  Por çohuni o te munduar çohuni dhe dergojeni ne gop te semes dyshen xhezepina dhe birish
  hajnin e kreminelin çohuni mor te mallkuar ore frikacaker ore delenxhilere mos rrini si kafshe por rehagoni se birishi ka pjerdhur ka mbaruar.
  Shkeputu nga parlamenti Or PALOQE se nuk e rrun njeri per ty dhe per horrat e tuj o
  Kuamrrxhiu me fame o lyps o thuthuq o rrogozi i armikut je ti .Ptyyyyyyyyyyyy pis njeri.

  Reply to this comment
 13. TJ February 21, 18:14

  Do t’ju beja nje thirje intelektualeve si Kosova,Zhiti,Mima etj.te ngjashem! Mos e shisni inteligjensen tuaj per nje vend ministri qe ju dha Berisha apo nje vend deputeti.Ju nuk jeni vjedhes,genjeshtare apo vrases si Berisha dhe Basha! Ju nuk jeni ish ministra 8 vjet ne pushtet qe vodhen miliona dhe ju tani mbuloni poshtersine e tyre me ndershmerine tuaj! Ju nuk jeni deputete tip injorantesh si Paloka,Topalli apo ish ministri i brendshem Noka, qe i beri Berisha te japin nderin dhe trashesine e tyre mendore. Ju ,nuk jeni si disa deputete te PD -se, sot qe shkojne pas Berishes sepse, kane thyer ligjin si Ristani! Ju,nuk jeni ,qe te beni kariere ne PD si disa te rinj tip Tabaku, qe po shkojne per lesh.Ju bej thirje inteligjences tuaj dhe dashurise per popullin te vini ne radhe te pare mendjen dhe zgjuarsine tuaj per te miren e Shqiperise.Ju nuk duhet te lejoni mendjen e nxehte te Berishes & Co. ti vene Zjarrin Shqiperise sipas nje plani “te pranveres Arabe” apo Te variantit “ukrainas.Berisha eshte i etur per gjak.Mos u beni pjese e kasaphanes berishiane dhe mos e lejoni veten tuaj dhe PD-ne te cojne vendin ne lufte civile si ne 1997. Percarja, qe kerkon te na coje Berisha, eshte krimi me i madh, qe po u behet shqiptareve.Ju lutem me integritetn juaj – mos lejoni Berishen te beje kasaphanen shqiptare! Me respekt dhe shprese!

  Reply to this comment
  • pelivan February 24, 15:39

   ….Edhe,zotrinj kosova,Zhiti,Mima,Marku dhe ju te tjere si Marku, Vertet mendoni se kjo parti ku ju militoni, do te vi nje dite ne pushtet?! Me kete kryetar qe boterisht vrau me 21 janar?! Kurre ,kurre,nuk ndodh kjo… E dyta. Vertete ju s’e kuptoni qe protestat qe kerkoin sala dhe basha e bodet a mender bolet,behen nga meraku per popullin, qe po vuaka nga Rilindja?! Vertete ju,(Ju qe s’jeni kurrsesi ata),
   S’e kuptoni, qe me protestat keta, duan te shtyjne sa me gjate gjykimin qe do u behet, si nje dhe nje,qe bejne dy?! Vertete ju,(Ju nuk jeni ata),s’e kuptoni qe sala bashat,bodet a mender… duan,qe me protestat te shpetojne lekuren e tyre te qelbur,qe dhe pse e dine qe kjo lukur s’u lipset me as vet atyre,duan t’a mbajne akoma veshur?! Behuni me te mencur(Ju jeni te tille), Ka kohe boll per t’u ndare nga kjo ligesi qe na ka zene te gjitheve,por juve me pare….A, ndryshe ne se jeni von,e bashk me ta jeni ,(S’dua t’a besoj),futur tashme ne rrukullim, aqsa, s’ka SIZIF,t’u kethej me mbrapesht…

   Reply to this comment
 14. Cala February 21, 19:01

  Lidhur me shkarkimin e zj Zana nga Mazhoranca pritej qe Partia Demokratike te depozitonte kallzim- penale ndaj se ciles ,per shperdorim detyre?

  Reply to this comment
 15. Cala February 21, 19:11

  Le te shpresohet nga Qeveria qe krahas shkarkimit ,ta denoncoje dhe per shperdorim detyre,n.se kjo do te thote se kta mbrojne njeri tjetrin duke perdorur demagogjine ne popull ja cpo bejme?!

  Reply to this comment
 16. Ilir February 22, 05:42

  Vallahi, me mire dilni or ti se na cate b…then aty brenda.

  Reply to this comment
 17. Jozi February 22, 08:05

  NJE SHOQE QE KA PUNUAR ME KETE THUQON ME THOSH GJITHMON ESHT KOKRA E DEBILIT CFAR I THOT SALA BEN ME QE EKA VEN NEPER POSTE SE SALA IKA PAR KOKEN QE ESHT USHTAR I BINDUR

  Reply to this comment
 18. Artisti February 22, 09:22

  Me mire te ikin nga parlamenti, nuk na duhen keta kriminele, hajdute ordinere dhe sipiune qe te na drejtojne dhe te na japin te drejte demokracie.
  Paloka eshte nje sharlatan, siç jane bumçet, halimet, ristanet, topallet apo gridat. Le te shkojne te bejne seks me njeri tjetrin, se per ate pune jane, jo per ne.

  Reply to this comment
 19. lulush baroni February 22, 09:43

  na plasi ne fort se nuk po shkojne kumarxhinjte ne parlament nuk kane pare me lujt kumar sidomos thuthuqi i laçit

  Reply to this comment
 20. albatros February 22, 10:43

  NUK E KUPTON QE TE KEQEN E KENI BRENDA VETES. PO NUK IKEN CA PORTRETE QE KANE ZENE SHUME-SHUME PLUHUR, ÇORBE KENI PER TE QENE. KUNERSHTARI JUAJ , ME TE MIRE APO ME TE KEQ E PASTROI BARIN E THARE

  Reply to this comment
 21. Horri i Bulevardit February 24, 15:23

  Do te thoja qe eshte vendimi me i drejte, qe ndermerr partija e Saliut, nga ajo dite, prinderit do te heqin kodin e bllokimit te televizorit dhe femijet nga dita kur shpellari Sali sd te jete prezent ne foltoren e parlamentit, do te jene te lire te shikojne televizor, pa patur friken e gogolit qe i tremb ne gjume.
  Edhe ne te rrituri, do te na rikthehet adrenalina e humbur, se kur te hapim televizorin, sdo te na dale perbindeshi i ish sigurimit te shtetit.
  PeDe-ista, kete rradhe ju lutem, fillojeni sa me shpejt bojkotin.
  Zoti kryeminister, nga ju kerkoj qe te arrestoni sa me shpejt Sali Berishen, qe ne mos te detyrohemi ti lutemi perbindeshit, te na qerrohet nga ekranet e televizoreve.

  Reply to this comment
 22. esen February 24, 15:29

  Cfare hipokritesh? Keta nuk mbajten zi kur vrane demonstruesit paqesor ne mes te bulevardit para kryeministrise. Saliu tha se do te vriste edhe 3000 po te ishte nevoja dhe mbakan zi Saliu dhe Luli qe urdheruan vrasjen e shqiptareve per demonstruesit e Ukraines. Mashtrues ordiner, pa nder, pa moral, pa ideale.

  Reply to this comment
 23. vlonjati February 24, 15:36

  o paloke o thuthuq me mire mos mirni pjese ne parlamente se e beni corape vetem remuje beni lereni te punoje qeveria se ju pame juve kur ishit ne pushtet se te gjithe ju opozitare ju drejton tradhetar salush kafsha

  Reply to this comment
 24. lulush baroni February 24, 15:54

  u vrafte zoti per 4 te vraret e 21 janarit nuk mbajtet zi o parti serbomadhe su ka mbet pik turpi legena te qelbur thuthuqat e partise se babes nuk po u len gja pa ba salushi te gjith juve rrugaqat e hales

  Reply to this comment
 25. Eli February 24, 16:20

  547 milion $ eshte sot qeveria borxh biznesit, ku vetem Luli i Gites vjedhi ne rrugen e kombit 200 milion € vrau 4 vete ne mes bulevardit dhe tani i ben presion mazhorances per bojkot parlamenti….ripjedhje zgjohu thone gjithe shqipetaret dhe keto funderrina si ky mos te shikohet me ne media.tung

  Reply to this comment
 26. Kanan February 24, 16:35

  Mos shkoni ne parlamen se keni te drejte te livadhisni se keni gjetur nje popull gjumash … ju doni popullin e ukrahines qe tju rrjepin si kecat…

  Reply to this comment
 27. Mark UK February 24, 17:15

  @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

  Z.Rama,

  Mobilizo policine, SHISH-in, ushtrine …. populli pret eliminimin e Kriminelit Sali Bisha.

  Cete-Verioreve PD, Maloket dhe shtresa me injorante veriore po perdor skemen “Mish per Top” kete shtrese injorante per nje 97-te tjeter.

  Z.Rama, urgjent arresto kriminelin historik verior Sali Bisha qe te shmanget nje 97-te tjeter.

  @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

  Reply to this comment
 28. Jozi February 24, 17:50

  PO KETA PO MBAJN 5 MINUTA ZI PER SALEN

  Reply to this comment
 29. bishtpalla February 24, 17:55

  Mos more se na moret ne qafe !!!!!, po iket ju nga parlamenti ububuuuu cna gjeti !!!!…Sa mire do te beni se do te punoje dhe parlamenti rehat…..Nuk pati sukses PS jashte parlamentit dhe qendroi gjate ne opozite…Ju do te rini edhe me gjate…..E keni shpresen tek ai palla i sindikateve trapi Gezim Kalaja se edhe ai ka vjedhur shume…e shpellari i ka dhene goxha prona…dhe po perpiqet te ngrje injorantet ne protesta..Ju taksixhinj etj…etj…mos e ndiqni ate palle se do te behen mish per top….Dhe tani po ankohen per pasagjer ne kthim , neserdo te lini femijet jetim….Kane eksperience keta te vrasin dhe do te thone i vrau qeveria…..Por mos haroni tani filmohet cdo gje dhe nuk ka shanse te akuzojne te tjeret…

  Reply to this comment
 30. Horri i Bulevardit February 24, 18:51

  Partija e Pederasteve te Shqiperise, ka hedhur ne sulm peferastet e saj, qe ne 8 vjet, kujtuam se kishin vdekur, por jo ata ishin gjalle, shikoni Gezim Kalaja doli nga vorbulla e Berishes, po ben presion per demonstrata.
  Shqiptare te ndershem, ka ardhur koha qe ta ndihmojme realisht Rilindjen, qe qeveria e Edi Rames te triumfoje ndaj shpellareve.
  Ne si emigrante ju kerkojme atyre qe kane mundesi, Cojini ne Ferr pederastin Kalaja dhe pedersstet e tjere, ka ardhur koha qe ti tregohet ketyre spiuneve te sigurimit te shtetit, se nuk mund te bejne si te duan, se dime edhe ne tja u shkerd…jme grate e motrat ku i keni dhe ne fakt ja u kemi shkerd…er, beni analizat dhe do te shifni se ne ju kemi ndihmuar te beheni me kalamaj, se sera juaj skishte kohe te flinte ne shtrat me gruan, se ishit gjithmone te zene me pune partije, prandaj ne ju zevendesuam ne shtrat dhe beme detyren tone si dashnore te devotshem.

  Reply to this comment
 31. Dike Mullai thote- February 24, 19:21

  Sali GERDALLA kerkoi 1 minute Heshtje per Viktimat ne KIEV?! C’behet per Viktimat e Gerdecit dhe ato te 21 Janarit,perpara K/Ministrise? Ne se ka Deputet ne Grupin Parlamentar te PD, qe e ndiejne se jane te ndershem, te DISTANCOHEN! “Po ndoqe rrugen e Brumbullit-perfundon ne HALEEEE!”

  Reply to this comment
 32. P.A.B February 24, 20:45

  z. Basha, duhet te “ri-shikoje” nje dualitet me te forte, perpara gjithshka tjeter:

  1) z. Basha –> Kr-i-Bashkie Tiranes
  2) z. Basha –> Kr–i Partise D.K

  Jane dy mandate qe mbajne brenda nje konflikt te eger, amoral, esencial dhe absolut; ne kundershti me:

  – Fondet Publike, pasi cdo levizje, energji, shpenzim, inteviste, email a telefonate e vetme; bere ne kohen kur Paguhet nga Taksat e Qytetareve Shq., per punen ne Bashki; kur behet per PD-ne eshte shkelje flagrante e ligjit.

  – Parlamentarizmin, nje Parti nuk drejtohet me Deklarata ne TV, as me remote-control, Shefi Partise duhet te jete ne Parlament.

  – Logari-dhenien e pegjegjesine; si mund te flase a sillet Ky zoteri ne nje moment te caktuar; do hiqet nje Kostum partiak e te vishet nje kostum Manxherial e vice-versa.

  Z. Rama ka bere shume gabim qe e filloi kete ne Politiken shqip; si dhe tani Kr-Ministri e Kr-Kuvendit, nuk kane kohe te shkojne ne mbledhje Partish a takime simpatizantesh PS-LSI. Nese nuk e bejne dot kete, atehere te 3 (!) te provojne e vertetojne tek qytetari qe Puna partiake eshte PART-TIME, pas 6 te mbremjes Hene-te-Premte, dhe ne w-end.

  Dhe ato ne asnje moment nuk perdorin:

  1) Rrogat / dietat – nga taksat tona.
  2) Makina, karburant, asistente, korent, a 1 leter te vetme A4

  E asnje nje Lek nga Pagesa qe marrin nga Qytetari Shqiptar.

  Eshte Nje Anomali qe Krijon Perkatesi te Perjetshme ne Post e Jeten Publike, dhe i ka dhene fre Pa-pergjeshmerise Ekstreme.

  Kemi nje Kr Bashkie (e partie) qe del te Enjten, ne Orar Zyrtar ne Miting, pa ju Skuqur Ftyra. Ne kohen kur paguhet me rroge nga te gjithe NE.

  Reply to this comment
 33. Naerofsh sali berisha mbreti shqiperis. February 24, 20:55

  Pun shkerdhatash.por me shkerdhat esht ai i gjati lepuri.

  Reply to this comment
 34. koordinatori February 24, 23:43

  Ca publikoni te tilla lajme dhe ju te temes,se eshte gjynah te qeshim kur ne mes ka vdekur.
  Nje minute zi…po per ata qr vran keta te dy?ata nuk e meritonin zine?
  Varferine thote…po sikur ishim numri dy ne evrope o sal…kaq shpejt na fundosen keta…apo mos ishim te fundos me kohe..pa shihe nje here mire kete pike dhe nje here bashke me lul zezen.

  Reply to this comment
 35. Ilir February 25, 06:08

  (DELETED)

  Reply to this comment
 36. shqiptari February 25, 08:56

  urdhrate e armiqeve te shqiperis qe shqiperia te digjete pere statusine fallco qe do na japin kur nuk ke te drejte vote keshtu thone dhe fallco eshte se marja e ketije statusi si lene me serbete dhe grekete te shkatrojne kete vende se investimete duan garanci se keshtu si eshte po na bejne copashe keta te mallkuare sali bashiç me perkrajene serbogreke te shofim sa na do amerika se europa na ka lene prje shekujshe se smahene poshtersia italiane dhe turke

  Reply to this comment
 37. Lexuesi. February 26, 08:50

  Interesante kjo politika e Bashes,tepke i biri i ngjane babes,Luli i ngjane babe Saliut me ulerimat e ariut.Politike e madhe bojkoti, e bejne partite kot se koti,kur jane ne pushtet e shajne, ne opozite e duan e mbajne, sepse “ne zbatim” te ligjit, futen ne breket e Maliqit.Aty rrine te rinj e te vjeter,shajne, shpifin, s’bejne gje tjeter,duan te fshehin prapesite e bera,sepse u vjen era “te pegera”.Jane ata qe shpirtin shesin,dhe”pergjerohen” per konsensus, qe nuk e kane njohur kurre ne jete sepse gjithe prapesite i kane bere vete. Kane vrare, kane shpifur e kane vjedhur, brenda poshtersive si minj kane bredhur,politika e Sales eshte “me te hedhur”se palloshet e tij te gjithe jane te tredhur.Lulsalbasha vazhdim i ndryshimit,qe i ati ia trashegon te birit,ky eshte ndryshim per te mos ndryshuar,per te mos bere asgje me mend, me duar,por çfar bejne te tjeret per ta shkaterruar.Çdo vlere e mire ketu eshte zhdukur,kur shtetin e mbajne keta kullufer,keta llafazane qe vijne verdalle,kope hajdutesh mendjepalle.Te hyjne, te dalin, te bejne ç’te duan, marrezite e tyre na torturuan.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim