Basha merr zemër: E sfidoj Ramën në debat televiziv ku të dojë ai

September 4, 2014 09:53

Basha merr zemër: E sfidoj Ramën në debat televiziv ku të dojë ai

Lulzim Basha vazhdon që të akuzojë kryeministrin Edi Rama për bllokim të buxhetit të Bashkisë së Tiranës.

Por, këtë radhë ai ka shkuar më tej.

Basha ka thënë se e sfidon Ramën për t’u ballafaquar në një debat televiziv.

“E sfidoj në çdo arenë që do ai”, ka thënë Basha gjatë inagurimit të një kopështi.

Basha në fakt, edhe në zgjedhjet lokale të 2011-s tentoi që të krijonte idenë se dontë një debat televiziv me Ramën.

Por, ai u injorua nga Rama, që thoshte ato kohë se rival kishte Sali Berishën, dhe jo Bashën./b.l

September 4, 2014 09:53
Komento

11 Komente

 1. Arberia September 4, 10:03

  Idjot, konsolido strukturat organizative dhe percakto prioritetet e PD’se njerehere, pastaj dil neper duele me te tjeret.

  Reply to this comment
 2. naim September 4, 10:24

  Pse harxhon energji kot,ne ate karrike qe je ulur ta dha ristani qe gerhet kur llomotit,shqiptaret tani dhe ne cdo kohe kane vleresur njerzit qe bejne ndryshim ne kohje poziti apo sic thot populli u duk dielli qe ne mengjez.

  Po pate vullent mos u angazho me dalledisje por detyro dhe te tjeret qe konsumojne shume para te keti vendi vetem per kaperdiisje me kostume dhe kollare qe nuk i pershtaten zhurmes qe bejne………………

  Reply to this comment
 3. A.p.S (KATHERINA DIE GROSSE)Madona prej Sauku September 4, 10:40

  Nji Histori pa-imagji-nate Nr:2
  Mbasi ta leconi njiket histori do e kuptoni se si te sfidon Lulu Basha.

  Nji dit te nxet fund-Gushti 2014 Sales nga haberet qi vinin nga takimi i Edi Rames ne Berilin,rruges per ne shpi nga presioni i nalt,.. i kishte hyp lezetin me bo dashni.
  Sa hyni brenda ke Vila e Lalsit ku po veronte , hapi deren e kuzhines dhe ju krekos te shoqes.-Sot e kom vendos me t’vizitue-.Nuk me thon kot Doktor BIR-ishash,
  Ajo e injoroi tonin autoritar te se shoqit dhe vazhdonte qi t’ pregadiste dreken.
  Vizitat e tuja nuk pin uje ma ke mue…,se ti je bo pulitikan , ene m’len rehat por shko boji te SHQUP-ja ato vizitat tash,- ja kthen tan nerva Lirija.
  Sapo hangri dreken Saliu niset krejt rrembim ke Selia e Partis Demokratike dhe i shkon ne zyre Lulushes.
  Mir se erdhe Doktor,u ngrit Luli ne kamb tan mirsjellje.
  Lene mo se jom terbu krejt,-i peshperiti Sala ke veshi.
  Pse çfar ka ndodh-e pyti Luluja duke ngritun vetllat i habitun
  Prap me ate te gjatin.??
  Qysh kur bona dorheqjen nga PD prej gati 1 viti nuk bojm mardhonje intime me time shoqe.Jom tu eksplozu ma keq se tritolit naper shtyllat elektrike qi urdhum te bohen vjet-por ajo osht kok serbi,nuk terhiqet po nuk bombardoj NATO.
  ..Nuk di si tja boj bre Lul,-a po m’jep ti nonji menim.?-ju lut ai dhe u ul ne kolltukun perball tij.
  Lulus i shkoi goja long dhe musklatura e valvules mbyllse ne trup ju lirue krejt.
  Po noshta asht ma mire qe te boni seks ne ndonji vend tjeter Doktor,ta nryshoni ambjent,se ju e keni shtepine plot me niper e mbesa dhe zonja juaj qi tani ashte dhe gjyshe ndoshta nuk ndjehet rehat kur femijet tju degjojne kur tundet krevati-i foli Luli me zerin e tij te embel.
  Un do te te keshilloja te provonit te shkoni ne zyren e Fondacionit te saj Bamires,ku ajo punon dhe i perkushtohet me aq pasion.Aty do te ishte vendi ideal qe ju te rigjenit dashnin tuaj-fliste Luli tan pasion.Me kujtohet se ajo dikur ka thon,- se osht shume e dashurume me zanin tuaj kumbues.Me sa di une ajo do te jet neser duke punar aty tek Fondacioni dhe shkoi dhe boja surpriz Doktor.Sa te hysh ne ndertes,.. un do bisedoj me ato CEZ.it dhe do ti shkepusim dritat.Futu brenda dhe thuaj veç kto fjal- Gruja jeme kom ardh me te bo te lumtun.
  Mir e ke pasha, Dervish Luzhen kom me ja bo ket surpriz neser mbroma.Hej t’falemnders bre Lul kam pas besim tek ty gjithmon ,.se Partia Demokratike ka me u bo nji force magjistare per te depurtu kudo ku kena qef ene deshir.
  Te nesermen rreth oren 7 te akshamit Sala mbasi e kishta kalu diten i vetem ne zyren e tijduke duke shkrujt mesele kundra Rames ne Fejs Buk,..u nis ke zyrat e Fondacionit Bamires te se shoqes.Sa u fut ne korridor u fiken te gjitha dritat.Heu bre ala na bindet ÇEZ-i ne mendoi duke vu buzen ne gaz nga krenarija.Trokiti ke dera dhe foli me zo te nolt.Mos u frigo ,..- Saliu jot jom.
  Hyr-degjoi ai nje zo te mekur. ti pergjigjej.Hapi deren dhe nji siluet e bukur rrinte mbeshteun ne parvazin e dritares.
  Shpirti jem kom ardh me derdh ca ndihma te grumbullume brenda meje, veç per fundacionin tat..
  E parandjeja,…futmu ka mbrapa – ..degjoi zerin e se shoqes qi vinte nga ersina
  Saliu sa hap e myll syt ju afrua i ngriti fundin, duke i puth qafen me afsh t’modh ,Pasha perenin te due ma shum se PD gulçonte ai gzimi.Pas 30 minuatsh perpelitje djersitje-knaqsi qiellnore qi perjetoj,i tha:- tash due me te tregu se kom me u kthye prap ne krye te PD,- me fal por para PD nuk due ASKOND.
  Qetsia absolute pushtoj tan ersinen e zyres se mobilume tan gusto.
  Edhe mu m’fal qe te genjeva,… se s’jam Lirija….,por Luli.- ju pegrjigj zani i siluetes qi rrinte ne dritare,..Me doren e majt po hiqte paruket ene me doren e djathte pastrontet sekrecionet blu,qi rreshqitshin posht kombvet te tij bardhoshe. .ashtu si dikur ne Holland.

  Njikshtu osht e verteta e Kryetarit de Jure ene Kryetarit de fakto te Partis Demokratike ,por mos shpresoni shum ke Lulushja ju demukratet e vertet por shifni ka FRD e Bamir Topit,ajo ka shancin te bohet opozita e vertet qi i duhet Shqypnis.
  Lulu Basha te sfidon vetem me te pasmet qi fal tyne arriti majat me te nolta te politikes.

  Reply to this comment
 4. patoku September 4, 11:13

  O VRASES O VRASES O VRASES O MAFIOZ O MAFIOZ O MAFIOZ
  PO 21 JANARIN A TA FAL NJERI
  TY JO JO JOI JO MOS HARRO PYETJA E PARE ESHTE KUSH I DHA URDHER VTE VRITEN 4 VETE ME 21 JANAR TI APO BABAI YT BANDITI I VUQIDOLIT

  Reply to this comment
 5. dok September 4, 11:34

  Madona prej Sauku qenke keq, po keq fare. Imagjinate skizofrenike. Nje keshille~miqesohu me ndonje zezak.

  Reply to this comment
 6. andromeda September 4, 11:35

  Bravo Lul kaubojsi, vetëm se atë gishtin që e ke për të shkrepur armën, fute në bythë dhe merrja me fishkëllimë nji motivi hollandez.

  Reply to this comment
 7. mentor September 4, 11:55

  Ik mor b.. q .. agjente i serbit .jep llogari per varsjet,vjedhjet,korrupsionin. je nje njeri i akuzuar si kriminel…..LB …

  Reply to this comment
 8. Doktori September 4, 12:10

  E sfidon ti, por nuk te sfidon ai, si do te perballesh, vetem!!!

  Reply to this comment
 9. tirona September 4, 15:23

  Basha debat televiziv me Ramen …!!!?????
  Ne cilesin e Kryetarit te Bashkise apo te Kryetarit te PD ..??? Asnjeren nuk ushtron .!!! Kryetar bashkie u be me vota te vjedhura dhe nuk eshte paraqitur asnje dite deri tani ne pune dhe kete e verteton fakti qe ka lene Ennon te meret me problemet e bashkise, kurse si kryetar te PD te gjithe e dine qe eshte familja Berisha qe e drejton PD..
  Do ishte interesant te zhvillohej debati por pa celular qe te marin informacione dhe pa letra perpara ..
  Jam 100% I sigurte qe Basha nuk ka as idene me te vogel se cfar behet ne Bashki apo ne ekonomin Shqipetare
  Po me interesante do ishte pergjigjet qe do jepte Basha per vjedhjet kur ishte minister transporti , firmosjen e marveshjes se detit me Greqine kur ishte minister I jashtem, apo per vrasjen e 4 protestuesve ne bulevard kur ishte minister I brendshem …

  Reply to this comment
 10. ivani i madh September 4, 16:45

  e ky te sfidon se eshte shume i afte po pas te kete dhe te marin e Tropojes se vete sdi te fute as gishtin ne mendere.Ti mund te sfidosh vetem homot e Tiranes per ate te besojme qind per qind .si i armates se tyre se ke dhe pervojen Holandeze te rinise.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*