Basha: Mes të arrestuarve përflitet se ka ish-drejtues të Policisë së Shtetit

March 1, 2018 14:47

Basha: Mes të arrestuarve përflitet se ka ish-drejtues të Policisë së Shtetit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha se mes 25 të arrestuarve të kapur me 5 tonë drogë në Itali, ka edhe figura që kanë pasur pozicione të larta në Policinë e Shtetit.

“Sot janë kapur në Itali 5 tonë, përflitet që ka figura që kanë pasur pozicione të larta në Policinë e Shtetit midis të arrestuarve, pritet të konfirmohet, por droga që kapet në Itali, droga që kapet në Shqipëri, përbën një të dhjetën e drogës që vazhdon të qarkullojë dhe pastrimit të parave. Kjo do të vazhdojë me një impakt të tmerrshëm mbi ekonominë, për sa kohë të kemi Edi Ramën Kryeministër, zgjidhja e vetme është largimi i tij”, tha Basha në një prononcim për gazetarët jashtë selisë së PD-së.

Ai tha se krimi, politika dhe biznesi janë bërë një dhe se sasia e kokainës e kapur dje në Durrës nuk mund të kalonte në Shqipëri pa garanci politike.

Basha akuzoi se paratë e përfituara nga biznesi i drogës, një kërcënim shumë i madh për vendin, po pastrohen në atë që ai e quajti “lavatriçen e madhe” të Bashkisë së Tiranës.

l.h/ dita

March 1, 2018 14:47
Komento

12 Komente

 1. ISH ANTIENVERIST March 1, 14:57

  Lapidar diamanti
  po i bejne Enver Hoxhes
  shtetet e lulbashkuara te Amerikes
  & shtetet e pjerdhura te Europes
  me kete tolerim kriminal qe po i bejne ketij
  Debili & Devili

  doni dokumenta

  HERE YOU GO!

  Lulzim Basha’s Gangster complott and Damir Fazllic

  07/10/2008 – 16:00.


  I personally know Damir Fazllic. I think I met him first time on the same day with Sali Berisha, unless the latter was feigning during that first meet in Washington , January 2005. The American company BG&R contracted him as a specialist for Balkans and he would be part of the team for helping PD electoral campaign in 2005. After contract was signed and it was agreed BG&R would stay by the side of PD, Fazllic asked for a contact person in Tirana. KOP (policy orientation committee) had 2 weeks it was created.

  Lulzim Basha was not that known during the time. While I had his name on the tip of my tongue to give him as the contact person. Fazllic pronounced it almost like me.- He is the one I need, – he said. Wondered where they knew each other, but I had no bad impression. Like 2 people from Balkan emigrating to Europe and Balkan it was no wonder they knew each other. But BG&R left in July. Damir Fazllic, on the contrary deepened his friendship with Lulzim Basha and his brother-in-law, who for a reason always used to stay two steps backwards or open the car door. In September 2005, during the second week of PD coming into power, they were very clear in their plan. They would make money. Damir Fazllic opened 3 companies within 2 days which always had as administrator Lulzim Basha’s brother-in-law, Erion. He sold the 3 of them later: one in Cyprus and 2 partially to a former Partizani football player of Beograd . …..ECT ECT

  ME MIRE NJE PUSHTIM NGA ARMIQTE
  SE SA NJE SUPER- POSHTRIM NGA MIQTE

  Reply to this comment
  • Lom deliu March 1, 22:54

   Po nipi i Dullës ezhte i takon ti bej lapidhar…..

   Reply to this comment
  • Lili March 4, 10:39

   They met in north mitrovica,fazlic as nephew of stanicic, chief of milosheviq secret services,and basha thanks to Argita Berisha, daughter of sali berisha, but niece by her mother to another serbian secret services chief in montenegro..
   So nothing good from this guy for albanian people,a coward plus a traitor.

   Reply to this comment
 2. islamut lylsumi March 1, 14:58

  mos u bo hic marak ,
  se po t’afron edhe ty rropsia islame dita ,
  kur ta shqyejn ate p!dh kurve ne biruce

  Reply to this comment
 3. ??? March 1, 16:19

  5 tonë apo 5 ton o katunar!

  Reply to this comment
 4. paloqja March 1, 17:36

  Ah me vjen shume keq mor lukash, qe nuk do arrish te behesh kryeminister. Po nuk ka gje zi mund te enderrosh edhe ne ate shtepine qe te eshte pergatitur ne Malesine e Madhe.

  Reply to this comment
 5. niki March 1, 20:04

  Si mundet ,ne rastin e mesiperm nje pretendent per te drejtuar nje dite qeverine te thote: perflitet. Dhe jo , me fuqine ligjore qe ka si shef i opozites,te mos interesohet ne istitucionet perkatese perpara se ajo goje ti hedh jashte fjalet e papeshuara.!!!

  Reply to this comment
 6. Jimi March 1, 20:16

  Sa qesharak!? Shikoni se si lutet: Une e provova, por nuk e rrezoj dote Edi Ramen, por po ju lutem t’a rrezoni ju, qe te behem edhe une nje cike kryeminister!

  Reply to this comment
 7. Po,Po March 1, 21:10

  E dinë edhe fëmijët , që ty nuk të pëlcet fare për Shqipërinë e shqiptarët , sepse je një kriminel me vulë në ballë dhe nuk pritet asgjë e mirë nga banditë si ti dhe Saliu . Populli iu njeh mirë se kush jeni dhe nuk ka kush as më të voglin iluzion shpresëdhënës se ju kini harruar atë që bën çdo bishë ! Është fatkeqësi e madhe kombëtare që e djathta shqiptare të përfaqësohet nga kriminelë e banditë të mirëfilltë , si ju !

  Reply to this comment
 8. alphade March 2, 03:02

  Z. Basha ! Ke nevoje per nje operacion ne tru qe ta heqin
  nga truri Berishen dhe te shikosh realitetin shqiptar ne sy.
  Shqiperia, krahas aspekteve shume te kritikueshme te
  kesaj qeverie, ka edhe progres dhe ju nuk duhet ta shiko-
  ni vetem me syzet e zeza te Berishes. Ndahu nga Ai nje
  here e pergjithemone,sa me shpejt aq me mire ! Ende nuk je ne gjendje te kuptosh se anija e juaj po fundoset.
  Reci ju pret . Any way ……

  Reply to this comment
 9. Lili March 4, 10:44

  Ne qofte se sot ka polic te inkriminuar,kjo vjen se ju dje keni keqqeverise aq keq sa keni shkateruar cdo fije ndjenje per fjalen «  ne sherbim «  te shtetit ju e keni perkthye shtetin ne «  vetesherbim » per ju.
  Nje mut jeni,kjo u pa ne marreveshjen qe keni ba..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim