Basha mesazh nga Helsinki: Çlirim të zgjedhjeve nga krimi

November 7, 2018 21:54

Basha mesazh nga Helsinki: Çlirim të zgjedhjeve nga krimi

Kreu i PD-së Lulzim Basha ndodhet në Helsinki ku ka marrë pjesë në takimin e Partive Popullore Europiane.

Gjatë kësaj vizite, Basha ka zhvilluar takime të shumta me liderët e Partive Popullore dhe drejtues të vendeve Europiane e BE.

Në një lidhje live nga Helsinku në faqen e Facebook, Basha tha se PD ka marrë mbështetje për nismat e saj kryesore.

 

Pjesë nga mesazhi i Lulzim Bashës:

Jemi në darkën e samitit ku janë të pranishëm edhe Merkel, Junker, Tajani dhe lider të tjerë qeverish dhe të partive të djathta me të cilët do kem kënaqësinë të takohem.

Zhvillova një takim me Tajanin, ku bëmë një bizedë shumë miqësore.

Gjatë gjithë ditës kemi marrë garanci për mbështetje ndaj Shqipërisë dhe aspiratës për liri demokraci dhe mirëqenie. Mbështetje nga PPE edhe për nismat kryesore për çlirimin e vendit nga krimi, çlirimin e zgjedhjeve nga krimi dhe të ekonomisë.

v.l/ Dita

Publiée par Lulzim Basha sur Mercredi 7 novembre 2018

November 7, 2018 21:54
Komento

8 Komente

 1. Xha Teme November 7, 21:59

  Derdhe gjithe diarrene e SHQUP-it kunder Shqiperise o deshtak i certifikuar. Populli shqiptar do te dije si ta jape verdiktin ne 2019 dhe me thelle ne 2021 duke te shnderuar celulen tende kriminale ne nje OJQ.

  Reply to this comment
 2. Po , Po November 7, 22:25

  Krimineli , që i kullojnë duart ende gjak protestuesish paqësorë , me një hipokrizi të neveritur , e ka bërë refren të pandashëm , fjalën krim , në çdo 3-4 fjalë të tij ! Tashmë fjalimet e tij , është gjithënjë e më e vështirë të dallohen nga çartallosjet e një të sëmuri psiqik , në makthin e një përballje me drejtësinë që po reformohet !

  Reply to this comment
 3. pak durim November 7, 22:32

  Kot e ke Lulezim se dhe partite gjoja popullore jane kthyer ne parti fashiste ne Europe, por jo si ju qe s’kini parti fare. Europa ndaj vuan nga keto parti qe e katandisen ne dite te hallit, nuk ishte kjo Europa .

  Reply to this comment
 4. Shko laj duart e gjakosura... , para drejtësisë ! November 7, 22:36

  O kafshë naziskine … , zgjedhjet mund dhe duhet të çlirohen nga krimi , vetëm duke reformuar kodin zgjedhor , të cilin mazhoranca ta ka lënë tërësisht në dorë ty , por ti nuk ke as minimumin e një lideri politik , je frikacak , i pa aftë totalisht , pa fantazi dhe i sigurtë që nuk ke për të ardhur kuuurrë në pushtet me votë , ndaj , me këto broçkulla që përsërit nga 1ë herë në ditë , i paraprin humbjeve në zgjedhjet e ardhëshme dhe ke zgjedhur bojkotin ! Me idjotësira të tilla , nuk mund të jesh kurrë demokrat dhe të marrësh mbështetje popullore ! Je nje kartë e djegur dhe një politikan i sfumuar , tejet i i konsumuar e stërkonsumuar !

  Reply to this comment
 5. FORSTER November 7, 23:28

  Lulezim ,qe diten e pare qe u zgjodhe k/partie ngele duke u qare ,por tani te njef mire EUROPA dhe U.S.A.perse ti qahesh ,sepse de fakto te drejton Sali-Berisha I cili kerkon vetem te derdhet gjak ,qe ti shpetojne femijet dhe pasuria ,por ti po te jesh k/partie I nji opozite te shendoshe shko ne parlament dhe kerkoi ati Edvinit te ndryshoni kushtetuten ku deputetet te zgjidhen nga populli dhe jo nga ju “Ujqerit te uritur”,mbas kesaj zbato urdherat e BE dhe te U.S.A.dhe jo ti mbash ison Saliut ,se per sa kohe Saliu te jete deputet populli nuk te voton se ju urren ne maksimum tregou I zgjut dhe jo extremist duke bojkotuar parlamentin ,por duke qene ne parlament dhe duke kerkuar llogari mire dhe jo duke u qare lart e poshte si “kaqol”

  Reply to this comment
 6. Ciftelia (Prec Zogaj) November 7, 23:30

  Kaq pa pune jane keta carat e PPE qe kane kohe te degjojne nje krimenel qe flet per KRIMET.
  Po darka ne ndonje fabrike te lene djerr eshte bere, paskan qene me fat, paskan shpetuar pa u rene ndonje tub ne koke dhe ne …..hale te shkonin.

  Reply to this comment
 7. Aleksander Thana November 8, 04:32

  Kur do i vini hekurat ketij plehu serborus.

  Reply to this comment
 8. MH November 8, 13:00

  Izolojeni kete kriminel qe te kemi zgjedhje te ndershme.Njikohesisht plotesoni dhe kerkesen e tije per çlirimin e zgjedhjeve nga krimi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim