Basha: Ministri ka hapur mësimore droge, Rama bën si komentator sportiv

October 9, 2015 20:47

Basha: Ministri ka hapur mësimore droge, Rama bën si komentator sportiv

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nëpërmjet një postimi në Facebook, akuzon kryeministrin Rama se përcakton klientët dhe ndërtuesit e tij fitues të çdo tenderi që para se ai të bëhet.

Gjithashtu shefi i opozitës, ironizon ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, duke thënë se ka hapur mësimore droge.

Shqipëria digjet nga varfëria, korrupsioni dhe krimi, ndërsa kryepërgjegjësi na krihet ekraneve si komentator i rubrikës sportive.

Vendi është përmbytur nga korrupsioni që ka shpërthyer në çdo anë. Shqiptarëve u janë marrë nga afera e tij me CEZ 600 milionë euro.

Kryepërgjegjësi përcakton klientët dhe ndërtuesit e tij fitues të çdo tenderi që para se të bëhet tenderi.

Ministri i tij ka hapur mësimore droge.

Pasi e ndriti me papunësinë, taksat, çmimet dhe shëndetësinë tani na bën edhe leksione futbolli e tifozërie. K

ëndon gjeli majë plehut!”, shkruan Basha.

October 9, 2015 20:47
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*