Basha: Ndalimi i protestuesve, reagim prej frikacaku nga Rama

January 2, 2018 12:47

Basha: Ndalimi i protestuesve, reagim prej frikacaku nga Rama

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka nisur vitin 2018 i revoltuar. Përmes një reagimi në rrjetin social “Facebook” pas ndalimit nga policia të dy pjesëmarrësve në protestën e opozitës më 18 dhjetor.

Një prej tyre, Osman Levanaku, u ndalua në pikën e kalimit kufitar të Qafë-Thanës më 31 dhjetor, ndërsa më 1 janar u ndalua nga policia në pikën e kalimti kufitar në Morinë, Fiqirie Nezaj.

Këto veprime të policisë, Basha i ka cilësuar si reagime “prej frikacaku të kryeministrit Rama”.

“Ndalimi i protestuesve edhe ne naten e nderrimit te viteve eshte reagim prej frikacaku i Edi Rames nga zemerimi masiv i qytetareve, qe fale bashkeqeverisjes se tij me krimin, jane sot me te varfrit ne Europe. Ndersa me bekimin e tij kalojne tonelata droge drejt Italise, policia e urdheruar nga Edi Rama dhe vellai i trafikantit te droges, Fatmir Xhafa, po ndalon qytetaret qe u ngriten kunder dhunimit te kushtetutes, kunder emerimit te Edi Rames kryeprokuror. Keto jane shenjat e tmerrit qe i ka kapur nga protesta e rradhes. Burgosja e qytetareve nuk e shpeton dot Edi Ramen, sepse nje popull te tere nuk e burgos dot. Burgu eshte vendi per trafikantet, bashkepuntoret e krimit ne pushtet, per te korruptuarit qe Edi Rama po ben gjithcka per t’i mbrojtur, jo per qytetaret qe ngrihen se nuk sigurojne dot buken e femijeve te tyre, ngrohjen ne kete dimer te acarte, nuk paguajne dot faturat qe rriten cdo vit. Me akte te tilla Edi Rama nuk ben gje tjeter veçse po firmos me shpejtesi fundin e tij politik. Shqiptaret e vrane friken 28 vite me pare. Kushdo qe perpiqet te riktheje sundimin permes frikes, do te kete te njejtin fund!”, shkruan Basha në Facebook.

January 2, 2018 12:47
Komento

15 Komente

 1. ??? January 2, 12:53

  Flet nga eksperienca ti Lul Holandez, prandaj i vrave kater vete, plagose e burgose me qindra me 21 Janar.

  Reply to this comment
 2. Bujari January 2, 13:27

  ..Ti o Lul Basha…njeriu qe mbas Saliut ka kryer krime, vjedhje e hajduteri…qe ke kryer tradheti kombetari tregon se je trim dhe jo frikacak…shteti shqiptar i ndaloi ketu 2 njerez…por nuk i vrau sic i vrave ti 4 qytetare te pafajshem me 21 janar 2011 me te vetmin faj se po protestonin

  Reply to this comment
 3. Jimi January 2, 13:28

  Prite lalen se po vjen, ka dy llafe per te then!?

  Reply to this comment
 4. Nallban Kola January 2, 13:55

  Konferenca e pare per shtyp e ktij kryetarit tone te PD dhe shiko per cfare e perdor bobo na flliqi, nuk hoqi dore.

  Reply to this comment
 5. Kevi hoxha January 2, 13:56

  moto e PD per kte vit eshte ajo si cdo vit. Te paret per fake news.

  Reply to this comment
 6. Kleo lika January 2, 13:58

  bobo si jane kta te pd as per vit t ri nuk bejne pushim nga genjeshtrat

  Reply to this comment
 7. Agron papa January 2, 13:58

  vit i ri zakon i vjeter i thon ksaj, te njejtat fytyra.

  Reply to this comment
 8. Kela batuni January 2, 14:11

  epo kur flet ky basha qe vrau 3veta ne bulevard mos ngelt me njeri.

  Reply to this comment
 9. fraza January 2, 14:21

  Njeriu i krimit ndaj protestuesve te pafajshem me 21 janar 2011 dhe i plot ktimeve te tjere ben mire te heshte, ose te largohet nga politika. I paafte, fjalaman, shpifes, gjumash… Si nuk e njohin veten keta njerez?! Na lodhen dhe na jane bere ferre neper kembe.
  Lerjani drejtesise te gjykoje dhe vendose per cdo kriminel dhe shkeles te ligjit dhe ne se kini fakte, paraqitjani organit te hetuesise dhe mjaft me me akuza bajate, se per te tilla akuza duhet te kete nje ligj te vecante, qe ne se nuk i verteton ato, qe thua, shkon vete atje ku kerkon te fusesh kundershtarin.
  Keshtu duhet te ndodhe ne se me te vertete reforma ne drejtesi do te kryhet e plote dhe do te funksionoje. Populli pret ndryshimin!

  Reply to this comment
 10. tirona January 2, 14:32

  Keta protestuesit e varfer po shkonin te festonin Vitin e Ri jashte shtetit ..!!!!????
  Sa gjynaf te shkretet skane buke te hane….

  Reply to this comment
 11. edi January 2, 14:55

  ky pleh islamike , qe qarqe te caktuara e karikuan nga pas dhe katapultuan ne skenen politike shqiptare ,thjeshte per te perforcuar e motivuar banden antishqiptare ne politiken e Shqiperise , nuk e lidh asgje me politiken ,ashtusi gjithe bandat e politikes e kreret e saj ,pd-kryeantishqiptari salih abdurrahman berisha ,Lsi mahmut meta ,etj pseudoparti mbush me rropsi antishqiptare qe gjithe shqiptaret i njohin tashme ,- s’ka cfar ti thote jashqiptareve . E vetmja gje ,qe mundet te bej ky rropsi antishqiptare eshte te mbylle ate halene e tij e mos te ndoti ambjentin e medieve ,paraqitet dyrve te Gjykates Shqiptare e pergjigjet per vjedhjet e miljonave ,abuzimet monstruoze ne pushtet vrasjen e 4-shqiptareve 21-janare dhe tradhetine e kombit me nenshkrimin te dorezimkit te teritorit Detare Shqiptare Greqis,para Vakojanit, duke u zgerdhir ,si nji dordolec karagjoze anadolli .

  Sa i takon ndalimit te protestave ,ktu s’ka asgje per frike (per te mbajtur rregull ne kte shtet e mos i lene anarshistet -kriminelet te destabilizojne shtetin e prishin qetesine e rregullin ne qytete ,per qellime personale e bandash politike ,te cilat kane per qellim ,stopimin e zhvillimit ,e aspiratave europiane te Shqiperise ,te telekomanduar nga Greku-serbi -apo noj maske aleate sekti vampiresh ,qe i financon e saher eshte ne pushtet nji Shqiptare i vertete ,i fusin prizen pas bandave antishqiptare dhe karikojne ,te destabilizojne Shqiperine ,qellimi te bien ne pushtet kto putana antishqiptare ,qe ti rrembejn atij vendi gjithcka nga nentoka e larte saj ,,nga Thesari i Shtetit e deri ke cdo gje me vlere qe posedon ai vend ).
  Nji shtet Demokratik ,nuk nenkupton anarshi ,as liri te pakufizuar te bandave ti vene zjarrin saher duan te vijne ne pushtet vendit ,te mbajne ne kaos permanent shoqerine shqiptare ,duke mos e ken kurr te qet ,si gjithe bota e civilizuar , mbeshtetur kjo maskarade bandash kriminelesh mjerishte edhe nga mediat ,qe ne kto 27-vjet ,kane qen bashkpunetoret me te aferm ,ne degjenerimin e shtetit shqiptare dhe asaj shoqerie ,me trushplarjen ,qe i bejne popullit ,duke mbajtur asnji qendrim kundrejt ktyre bandave ,qe ja kan shndruar jeten ne Ferr shqiptareve, duke mos reaguar asnjiher ne interese te shoqerise e atij vendi .Mjerishte .Kta bandite qe kan gjetur fushe me lule ne ate vend ,e nji popull naive ,per 27-vjet bene veten lufte per te rrembyer pushtetin e shpartalluar Shqiperine ne bashkpunim me te huajt qe i financojne e mbeshtetsin ,e nuk protestuan asnjiher ,nuk folen asnjiher ne Parlament ,per problemet e atij populli shqiptare ,nuk vepruan asnjiher ne interes te politikes se shtetit Shqiptare ,praaa…perse i jepet ala vend ,te bejne akoma propagande e politike antishqiptare dhe ti merzisin akoma jeten shqiptarit,duke mos i len kurre te jetojne te qete

  Reply to this comment
 12. Adih January 2, 15:43

  Pamvaresisht, qe sju vjene mire ju te gjitheve , Populli shqiptar o Bashe do qetesi ne keto momente dhe interesi me i madh ,dhe i shpreses me te madhe eshte VETTINGU dhe vetem VETTINGU .
  E kuptojme qe sju vjen zeri o Bashe .Nuk ju shpeton njeri .Mos u merzit o Bashe nuk je i vetem , jeni plot bandite ,nga te gjitha anet .. Jeni vetfajtore ..

  Reply to this comment
 13. Adih January 2, 17:54

  Reply to this comment
 14. MH January 2, 18:39

  O,kryerrota i politikes.Udheheqesi i opozites nga stani I SHQUP-it.
  Nesa Rama simbas tejet tregohet frigacak.Ju tregoheni trimosha duke pushkatue protestue pa iu dridhur cerpiku.Qe,nese e persite opozita serisht vendimi perfundon me varje tek selvia.
  Ama para se ti bahet bilanci i krimeve te tua nga hetuesia.ju me shpejtesi maramendese ndryshoni shulat e armeve per te mbajtur sekret trimerin fikacake qe gezon shpirti i juaj i ndyte.

  Reply to this comment
 15. FORSTER January 2, 23:22

  Sa per ate fjalen frikacak ty lulush Saliu te del per nate ne enderr dhe ti I thue ,se kam ba,une,por Edvini zoti te bekofte Sali ,se une s’merrem me kesisoj pune ti e di shume mire ,une di urdhero-siurdheron,azgji me teper,do e ket bere Edvini me koken e vet,ah Edvin,Edvin:Thote Saliu e di une cfare kam me te punu ty ,por s’kam kohe se asht “VETNGU”e s’po mujt dot me e kalue.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*