Basha: Në 5 vite, asnjë investim i huaj

March 10, 2018 12:04

Basha: Në 5 vite, asnjë investim i huaj

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se ka një mungesë të theksuar të investimeve të huaja në Shqipëri.

Në 5 vite nuk ka pasur asnjë investim të huaj. Madje, kanë ikur nga Shqipëria të huajt që ishin. Si mund të zhvillohet ekonomia pa investime? Ndërsa, përsa i përket investimeve të brendshme, investimet në infrastrukturë janë pothuajse zero, hiq “Rilindjen Urbane” me shtrim pllakash”, tha Basha, i pranishëm në Forumin e Tiranës për Lirinë Ekonomike.

Më tej, Basha shpjegoi se pse, sipas tij, ka ardhur kjo situatë: “Liria ekonomike në Shqipëri ka pësuar zbritje, barra fiskale është rritur dhe liria e të bërit biznes po i afrohet nivelit të Afrikës Ekuatoriale”.

o.j/dita

March 10, 2018 12:04
Komento

3 Komente

 1. Kola March 10, 13:03

  Nje injorant nga ekonomia vetem keshtu mund te psalle dhe harron se ekonomia shprehet me shifra e jo me pordhe. Kujton kjo palle se vetem invrstimet e mafiozeve ruse do e sjellin ne pushtet.

  Reply to this comment
 2. Adih March 10, 13:36

  Zoti Basha keni me se te drejte .Por ne kete corbe te prishur ,jeni edhe ju si PD ,ne kete tepsi e timon . Ju katovicaret ,e ketij tranzicioni post komunist , nuk njihni pronen ,ku pronareve ,i keni shtuar nje ” ISH ” perpara ,dhe keni shkelur kushtetuten .Nuk te vjen as edhe nje firme serioze ,per te investuar o kaqol,ti dhe kaqola te tjere , se nuk jeni i vetem ,o Bashe . .Si ju dje, dhe Rama sot ,luani dhe pastroni leket me MANET , Kastratet e dreqi me te birin . Jeni te lexueshem qe te gjithe . .Para 10 diteve e ke te fresket o Bashe , qe gjoja e mban vehten te djathte (turpi i botes )???Zonja e nderuar VLAHUTIN u shpreh :
  “MOS SHKUARJA E PRONES PRONAREVE, PENGON ZHVILLIMIN EKONOMIK SHQIPTAR DHE ESHTE NJE PA DREJTESI BRUTALE”:
  Prandaj po ben reformen ne drejtesi dhe Vettingun Amerika dhe BE ,o bashe djali ,shejtan budalla .????

  1……Te shkoje prona tek i zoti .
  2…..Te formoje tregun e lire ne shqiperi ,ku deri me sot e kane me brutalitet ne duart e tyre ,mafja e dirizhuar nga politikanet e te gjitha ngjyrave .E kupton edhe femija e kopshit o Bashe ????
  3 …Reformimin e shtetit ligjor ,ku shqiperise i duhet me shpejtesi drite ,per zhvillimin ekonomik te saj , sepse ekonomia shqiptare , po shkon ne humnere .

  Reply to this comment
 3. ??? March 10, 14:26

  Pse genjen o Luli? Po investimet Ruse per partine tende i harrove?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*