Basha në akuza për inceneratorët: Afera të pastra mafioze, nesër do të jenë dhe në burg! E dinë mirë çfarë i pret pas 25 prillit

October 17, 2020 12:43

Basha në akuza për inceneratorët: Afera të pastra mafioze, nesër do të jenë dhe në burg! E dinë mirë çfarë i pret pas 25 prillit

Kreu i PD Lulzim Basha nuk ka ndalur akuzat për incerenatorët, duke thënë se pas 25 prillit, për aferat të cilat i quan korruptive do të ketë përgjegjës që edhe mund të jenë në burg.

“Çdo kontratë e inceneratorëve e lidhur në kushtet e korrupsionit është e pavlefshme. Brenda javës së ardhshme do ta shpalosim këtë plan.

Të gjithë në këtë aferë *inceneratori i Elbasanit” mbase do të jenë dhe të dënuar nesër. E kapi gazetari me presh në duar Ramën kur i tha se energji ke punuar me këtë. inceneratori i Elbasanit, si i fierit janë afera të pastra mafioze. I Elbasanit nuk punon, sado pak energji prodhon ai nuk punon. Kanë marrë 75 milion euro të shqiptarëve dhe ia kanë dhënë një neriu të vetëm. PD nuk ia mbyll dot gojën. Pas 25 prillit të gjithë do të jenë nën akuzë.

Meta është në rolin e tij. Beteja jonë për standarde zgjedhore ka qenë një betejë e përditshme dhe do të jetë një betejë e përditshme.

Është e qartë se përpara kemi një grup të strukturuar kriminal që po e le me qëllim krizën të përparojë. Këto para që shërbejnë për të forcuar shëndetësinë, i vjedh. Këto janë llogari të grupit të strukturuar të Ramës. Pse ti paguaj 20 mijë lekë çdo pensionisti. Llogaria e Ramës ta çojë gjendjen sa më keq. Lekët e koncensionarve do ti përdorë për të blerë votat e qytetarëve. Kjo e bëna të një kriminel në raport me shëndetin, ekonominë dhe jetën e njerëzve. është kolaps, një vend pa institucione. Vendi ka mbetur në dorë të një bande që përditë po mbrojnë afera si ato që kemi denoncuar, duke i grabitur popullit miliona euro. Grup i struktutuar kriminal.

E dinë fare mirë se çfarë i pret pas 25 prillit”, tha Basha.

o.j/dita

October 17, 2020 12:43
Komento

9 Komente

 1. Titi October 17, 14:08

  A mund ti besosh ketij dordoleci, qe mbreme genjeu per ekzistencen e punetoreve ne incenerayoret. O genjeshtar kompulsiv, e ke halliin se mendon per kohen qe po iken dhe nuk ke mundesi te vjedhesh. Je lider i nje partie hajdutesh, kriminelesh dhe imoralesh.
  Po ii ha Lulit shume dora e majte dhr kete e shikon si shenje
  qe i duhet me parjeter te hypi ne pushtet.

  Reply to this comment
 2. Lul kastraveci pa fara October 17, 14:17

  Do futesh ramen ne burg,ashtu sic futi rama saliun edhe ty ne burg per ato akuzat gjate fushates.
  Kujton se ka gomer qe i besojne keto mbrockullat e ketij me pamje si enveri

  Reply to this comment
 3. Zigur Qarri,"Rilindasi"Edvin D'Rama është gënjeshtar patologjik. October 17, 14:57

  Opozita ka denoncuar,ka paditur Kryeministrin D’Rama dhe Qeverine e tij për korrupsionin me inceneratorët.Akuza,perbaltje,presion,metoda mafioze,bëjn hajdutet Edvin Escobar D’Rama,Erion Makiaveli dhe banda e”rilindjes”,per te larguar vemendjen nga aferat e tyre.Nje politikan padit menjehere nje afere korruptive,ndryshe eshte gangster.

  Reply to this comment
 4. demo October 17, 15:41

  Vjedhjet jane bere Pale Pale.Do zere vjedhja vjedhjen..
  Nuk je nga ata ti or Bashe qe te denosh KETA per vjedhje,se ke vjedhur vete.
  Tek ky palla patem shprese,por ky u zhyt me keq se ju ne
  llumin e PPP,,e dha Shqiperine me fajde,..
  Tani vetem ay Kliti qe e qeroi nje hajdut pallatesh,ben pune.

  Reply to this comment
 5. shteti hollandes duhet ta paisi me kondome bythecin Borat October 17, 15:51

  Boll shetiti i lir ky hajn-kryminel

  nen Masken e Kllounit Politikan

  Reply to this comment
 6. AD October 17, 20:36

  LULEZIM SALA RREN EDHE RRENEN…..

  FJALE NGA GOJA
  S’ NXJERR PA RRE
  PO TE BESUAM
  JEMI ME GDHE !

  E ndrite
  me Autostraden
  Nje per rrugen
  Tri per Lul- Salen!
  Autostraden e
  Shqiptarise
  500 milione
  Ne goje te hajnise
  Grope e rende
  Ne borxhe te
  Shqiperise
  Djerse e gjak
  Te vegjeleise
  Si skenari
  i Greqise
  Me bekimin
  e Saliserbise
  Me tramvaj
  bere Tiranen
  Para e mbrapa
  I lerove Nanen !
  E grabite e plackite
  Me djerse gjak
  shqiptari e vadite !
  E gjete si akulloore
  e le pas Dopolavore’
  26 i vrau Gerdeci
  Per here te pare
  Eshte faji jot !
  per here te dyte …+
  Ne jemi kot !
  Fjale nga goja
  S’ nxjerr pa rre!
  Se nga koka je
  vec gdhe
  Me kile mat
  electricitetin
  Aq e ke
  kapacitetin !
  Shite Otranto
  E shite detin!
  E ndrit fare
  matematiken
  7 x 6= 49
  ke aritmetiken
  Ti genjen
  dhe per sahatin
  Me te medha rrenat
  Se sa shtatin
  Fjale nga goja
  S’ nxjerr pa rre
  Po te ribesuam
  Jemi me gdhe!
  I pa nder e i pafe
  Zot vec Dollar
  Euron ti ke !
  Rren dhe baben
  Rren dhe nenen.
  Lulezim Sala
  rren dhe rrenen !

  From: Alban Dega
  Date: July 11, 2020 at 4:02:44 AM EDT

  Reply to this comment
 7. TURI EMIGR October 18, 05:03

  SI SHPJEGOHET HESHTJA E DITES NDAJ NJE SKANDALI TE ILIRI METES FLORIRIT ME PASHAPORTAT. E DITES QE SI SHPETON GJE ,KAM NGELUR I HABITUR NGA HESHTJA RETH KETIJ SKANDALI .KAM PRITUR ME DITE PUBLIKIMIN NGA JU DENONCIMIN E SKANDALIT ,POR HESHTJE .ESHTE FRIKA APO DICKA TJETER QE ME BEN TE MENDOJ SE NUK ESHTE E PAVARUR. NU E DI NESE DO TE BOTOHET KJO KRITIKE

  Reply to this comment
 8. Phoenix October 18, 06:29

  Kete tipin para se ta ngrinin ne grade si Mason ne Hollande, e detyruan qe te…………. Mos ta themi se kush e kupton e kupton.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim