Fyle sot në Tiranë, kreu i PD-së niset për Gjermani: Do mbështes statusin

June 3, 2014 20:56

Fyle sot në Tiranë, kreu i PD-së niset për Gjermani: Do mbështes statusin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  nuk do jetë në Tiranë gjatë vizitës së Komisionerit për Zgjerimin Stefan Fule. Sipas një njoftimi nga Partia Demokratike, Basha do jetë  për një vizitë në Gjermani.

Në këtë vizitë Basha do të takohet me drejtues të lartë të Unionit Kristiandemokrat CDU dhe përfaqësues të saj në Bundestag me ftesë të Fondacionit “Konrad Adenauer. Kryetari i opozitës do ta shfrytëzojë këtë vizitë për të kërkuar mbështetjen e CDU si partia e shumicës qeverisëse në Gjermani për marrjen e një vendimi pozitiv për statusin e vendit kandidat për Shqipërinë” – thotë njoftimi i PD

June 3, 2014 20:56
Komento

33 Komente

 1. centralja December 19, 12:09

  O lul basha ,,mblidheni njehere emire mendjen …ashtu si ekatandiset ju shqiperine ,,,nuk emeritojme ,mor jo ,jo ,dhe Eurpoa te na lutet N.q.s.kemi pak gjak ,te mos pranojme ..Nq.s edo mete vertete kete vend dhe popullin ,leri kohe kesaj qeverie te bej reformat …Zotria juaj e kishit zogun ne dore ,tani qe ju iku ,u kujtuat …Boll me me akuza ,boll

  Reply to this comment
  • KULUFI June 4, 07:45

   Shyqyr qe ju mbush mendja Lulit se per pak na lane perjashta BE.

   Mesa duket,Luli e pa qe statusi kishte probleme dhe vajti ti japi nje dore.

   Me qesharak se ky, s’ka pasur politikane ne shqiperi.

   Reply to this comment
  • mira June 4, 09:58

   po mos u lodh kot more LULUSH se nuk eshte duke ju pje…..me njeri as brenda vendit e aq me shume nderkombetaret, se ja nxite jeten te gjitheve me malokun tuaj ne krye,po hajde shpejt, se po mbaron greva e urise, se besoj deri sa te vinte FYLE e kishte afatin ,se edhe ju nuk duhet te harxhoni kot para.apo jo .Me vjen mire nga qendrimi prej qytetareje te zBregu te cilen e pashe me fytyre te qeshur ,ndryshe nga RISTANKA E ARUSH DUDUSHI HALIMI,TE CILEVE I NXINTE FYTYRA,QE NGJEANIN SIKUR PO SHKONIN NE FUNERAL DHE JO NE NJE TAKIM FRYTDHENES PER VENDIN E POPULLIT TONE ,TE CILIT MBAS 23 VJETESH BESOJ SE DO TI MBAROJNE HALLET E MEDHA ,SE FERRAT NEPER KEMBE DO TE KETE DERI SA VICIDOLSI TE THYEJ QAFEN.

   Reply to this comment
 2. SHAMIKUQJA December 19, 12:31

  o klysh kurve o vrases 21 janarit prap je i lire ti

  Reply to this comment
  • tani December 19, 18:14

   ikore floke spermosuri i shimpanzese argites,ku flet edhe ti mor sumatrice e stazhinuar ne hollande,ore ca je ty bo per tironren tone ti ore bthq ate shiko…

   Reply to this comment
  • beni June 3, 21:58

   Kelysh kurve, bythekepires, lolo, hajdut e vrases. Nuk duam status nga ty o kurve…kujt po i rruhet se po shkon ti nr Berlin…cdo shqiptar mund te shkoj…ty dhe padronit tend kriminelit Sali Berisha nuk ju a fut kush ne pordhe…ju jeni plehra kriminele.

   Reply to this comment
 3. BR December 19, 13:54

  Qelbesire, bythlepires

  Reply to this comment
 4. nb December 19, 13:55

  Si ka mundesi te jesh kaq i ndyre, kaq pa personalitet ?

  Reply to this comment
 5. nm December 19, 13:56

  Zemerbloze, hajdit, vrases, servil, ja ky je ti…

  Reply to this comment
 6. Ilir December 19, 14:02

  o lulzim si nuk ju vjen turp qe jeni kaq katundare?
  Jo ne Gjermani te vesh ti, jo per “statusin te lobosh ti” po edhe flori me thase tu jepni shqiptareve, kurre, po kurre nuk do jeni ne zemrat e qytetareve te vertete te ketij vendi.
  Ne zemrat e atyre qe nuk kane as zemer, as tru, ndoshta.

  Reply to this comment
 7. Mesuesi December 19, 14:27

  O po thoni si te doni,ky eshte per kryeminister!

  Reply to this comment
  • tani December 19, 21:38

   per ktye-lgbt e per krye-bthq jo per kryeminister,ky ska kokrren e komunikimit sdi te flase po per te vjedhur e vrare eshte 1-sh..

   Reply to this comment
 8. esen December 19, 16:42

  Shume mire eshte qe shkon per statusin.
  Do zoti behen ne nje mendje te dy, sepse nuk ecet para me trute e Sali shurres.

  Por ish-qeveria e Partise se Lulit dhe vete Luli personalisht me rreth 300 milione dollaret e vjedhura ne rrugen e Kombit duhet te jape llogari.

  Pa u ndeshkuar keta megahajdut, nuk mund te kete integrim ne BE. Duhen shbere keto vatra korrupsioni dhe te vendosen gjykates qe zgjidhen nga populli.

  Si fillim Kuvendi duhet te miratoj nje gjykate speciale kunder korrupsionit me hetues dhe gjykates amerikane. Vetem keshtu mund te kene sukses ne luften kunder korrupsionit qe e ka kthyer Shqiperine ne nje shtet te deshtuar.

  Reply to this comment
 9. endri December 19, 18:20

  Lulo, me keqardhje, por veprimet tuaja, edhe kur jane te tilla qe te vjen mire si ky me statusin ne Gjermani, nuk kane pike “yndyre”.

  Reply to this comment
 10. Luciano29 December 20, 01:51

  Ky eshte kriminel … ku jane keta fisii I haklajvwe kamm degjuar sikur do e vrasin Saliunn nga Pranvera qe vjen ‘ Vdekje Sali Rame Berishes , Vdekje trafhtarevee te kombit, Sa te jete gjalle Sali Rame Berisha nuk do kemi perparesii me kurreeee , mire ne qe vuajme ??????!!(ich @ du ).

  Reply to this comment
 11. korab December 21, 00:17

  ju te gjith qe jepni komente per lulzim bashen e kini gjakun e serbit se luli boll shum ka punu pej si u zgjodh kryetar bashkije po ju jeni perkraht e edi rames ati gjakpirsi ati greku e per ata folni keq per lulzim basha ky k me qenm edhe kryeminister i shqipris posht partia sosocialiste me edi ramen ne kruje rrnoft lulzim basha me pardin dkokrtike posht shipjunat qe japin komente pa lidje kunda lulzim bashes

  Reply to this comment
  • LONI June 3, 21:03

   O korab ik meso shqip o lumemadh
   Te hengert mortja. E ke gjuhen e nenes.
   LEGEN CADRE!

   Reply to this comment
   • ZULULAND June 3, 21:11

    O LONO…
    KUSH T THA TY QE E KA GJUHEN E NENES SHQIPEN KORABI??
    MUA NUK ME DUKET SE ESHTE SHQIPTAR

    Reply to this comment
    • bukurie June 3, 22:24

     Prap po hiken ky,qe mos te takoj,Fylen,po ska faj se i ka dhen urdher sale qe mu zhduk nga Shqiperia qe mos te takosh ate Fylerin,hik ku te dush se rrugen ta baguj un,kshu e ka urdheru.

     Reply to this comment
 12. Meteh June 3, 21:06

  Basha ne Gjermani nuk shkon per te ndikuar ne marrjen e statusit,perkundrazi,do pengoi,do merret me thashetheme duke shpifur pe qeverin dhe kryesisht per Ramen..

  Reply to this comment
 13. Teli June 3, 21:54

  Basha shkon per ta penguar statusin.Takimet e tij me segmente te caktuara jane vetem shpifje dhe nderhyrje per te mos e marre statusin.Kjo eshte porosia e marre nga Saliu.Kjo eshte e verteta.Kunder Shqioperise kunder statusit.Udbashi Basha nuk eshte kurre shqiptare.

  Reply to this comment
 14. LUAN June 3, 22:23

  Lulken e njef shume mire Europa ati s’ia varin ne SHqiperi dhe jo tia vari Europa,por e kish ne plan ate rruge dhe e beri.

  Reply to this comment
 15. Emigrant SHBA June 3, 22:24

  I biri i Sales e di qe do meret statusi dhe shkon per te thene se edhe une ndikova pozitivisht ne kete gje Sa i peshtire je Je mafioz Te gjithe funderinat ne kete vend jetojne Vafshin ne djall

  Reply to this comment
 16. Mark uk June 4, 02:29

  Dukeni se sa keni dalur nga mbledhja e organizates te partis qe keni marr vendim per te bere komente bajate prej idiotesh.Po ku ishin ata drejtuesa te PS qe 4 vite nuk votuan tre ligje per te qene ka her ne BE.Duke filluar qe nga 93 kur Namik Dokle dekleron ne Bruksel se Shqiperia nuk eshte gati per te hyre ne BE.Apo kur do behej liberalizimi i vizave Ditmir Bushati po ne Bruksel thot po u lejuan shqiptart nje milion i keni ktu.Po ashtu kur vendi do pranohej ne Nato e majta shqiptare bente demostrata.Shkoni more qorra ju rrejn me nje 10000lekesh e dilni e fyeni duke ber gam gam si qeni qe lehe duke shiku hanen.Shkoni e ruani bagtit po kujdes se po demtoni pronat e tjerve e ju marrin edhe dhite se gje tjetr nuk keni pervec testes se partis.

  Reply to this comment
 17. Horri i Bulevardit June 4, 03:49

  Po mir mor kryetar i par i opozites shkon ne Gjermani, po pse thua se do flas edhe per statusin?, ke frike nga populli, se e di qe kurre ske nqene per integrimin?.
  Me mire mos flit fare.

  Reply to this comment
 18. Meteh June 4, 05:38

  O sa te pafytyre jane keta te PD.Ne news24 Ristani e “Grfsha”Grida Duma deklaruan se statusi do meret dhe eshte merit e qevrisjes se PD e jo PS ?Dhe shpifen sa deshen,ku nuk i linin radhe te flisnin P.Milos dhe B.Klosit.E keta duan te duken per te zene ndonje vend ne kryesin e PD ne zgjedhje dhe nuk u intereson ekonomia e vendit qe e lan per faqe te zeze.

  Reply to this comment
 19. Jozi June 4, 06:28

  PIRTH TE CFRYESH KE NDONJE BIZNESMEN PER TE FUTUR NE GREV OR PIS TANI QE STATUSI ESHT GATI

  Reply to this comment
 20. Pedro June 4, 06:41

  Turp.hipokrit.dhe me keq.Nuk le gje pa sajuar, me greva e ankesa tek ambasadat e huaja,gjithshka kunder marrjes se statusit.i pa bese. I pa besueshem.legen.

  Reply to this comment
 21. shqiptari June 4, 07:24

  o shqiptare eshte produkte amerikane dhe skemi ci bejme e kemi sebep po duhete punu forte qe ameriak te na ndimoje se deri me sote na ka vjedhe dhe na ka katandise keshtu sic jemi dhe tani po na steremundone me shume se kure me reformate qe prape po i bene pere te na vjedhure dhe do jemi me keqe sec kemi qene vidhe dhe ne venede qe te ritene rogate dhe mireqenia ulene rogate de jetojme me te lumturite ne bote se keshtu do amerika dhe demokracia qe ajo po bene nepermjete lulit dhe berishese qe ne jetojme me 200 dollare ne muaje kuere ne amerike merene ne 24 ore si do ja mbushime mendjene amerikese qe te na japi te paktene 50 % demokraci dhe jete ketu luhee loja dhe ky plere vazhduse dhe ne mose me i zi se sala te zhdukete nga =faqja e dheute se mjere ne

  Reply to this comment
 22. plepi June 4, 07:49

  Fyle ne Tirane ,Sal e Luli s’bajn dermane,
  shpejt Sala ka bisedue ,Doris Pakun ka kerkue;
  Lulin urgjent me e pranue,per do status me bisedue
  Pranimin dum me shkaterue,ndaj du me mu zotue.

  Doris Paku s’ka vonue ,Salen shpejt e ka ngushellue,
  Do shkateroj ç’ka eshte ndertue,per keta qe s’kane ndryshue.
  Luli shume ashte gezue,te gjithe punet mire i ka minue.
  Sa t’ jete satrapi gjalle,shqiptarizmi s’ka me u ngjall.

  Reply to this comment
 23. sopiqoti June 4, 07:56

  Qe kryetari bukurosh Lulzim Basha nuk ndodhet sot ne Tirane por ne Berlin “gjoja per te lobuar”,…..diku fle lepuri.Per budallej te mos na mare.Ate koker ulliri nuk e hame.

  Reply to this comment
 24. Sejfiu June 4, 09:14

  Ky Luli dhe drejtori i tij Saliu e kane kunjin me Fylen, e bejne pergjegjes se pse nuk i mbeshteti fuqishem per marrjen e statusit ne kohen e PD-se. Thjesht nuk duan ta takojne.

  Per te justifikuar kete veprim, Luli me demek do shkoje te loboje ne Gjermani, i ftuar nga nje OJF ???.

  Me nje fjale futja kot, do takoje ndonje personazh te dores se trete apo te kater. Une do e kuptoja rolin e tij nese shkonte i thirrur nga Merkel.

  E more Luli, te duhen vite ta fitosh hijen e nje lideri. Rama e fitoi ate me forcat e veta, ndersa ty nuk te len Saliu te kesh hijen e liderit.

  Reply to this comment
 25. I.Troplini June 4, 17:47

  Ky raport progres dhe kjo dite e sotme, jane kembanat e nje te ardhme me te mire per vendin tone. Shqiptaret, ose thene me mire, ata qe ndihen si te tille, ndjejne optimizem dhe shprese per zhvillimet ne vijim.
  “Opozites” shqiptare dhe “Kryetarit” te saj, nuk i mbeti gje tjeter, vecse te zbythen, sic kane bere gjithmone ne keto 23 vitet e fundit, kur kane pare se planet djalllezore deshtuan. “Vizitat” ne Berlin apo ne Bangladesh, ne nje dite kaq te rendesishme per vendin, tregojne fytyren e vertete te ketij grupimi vrasesish dhe keqberesish.
  U perpoqen me te gjitha menyrat, te sabotonin arritjen e nje raporti pozitiv. Na mbushen lulishtet e bulevardit me funderrinat e kesaj shoqerie, dolen me trompeta dhe daulle per te ngritur ne kembe protesta si ato me “150 mije pjesmarres”. Nuk ia arriten dot.
  Hapi i pare, eshte bere per kete vend. Ai qe duhet te vijoje, eshte riformimi i sistemit te drejtesise dhe ballafaqimi i vrasesve dhe hajduteve te shqiptareve, me drejtesine. Ne kete vend, nuk sundon me injoranca dhe antishqiptarizmi i Sali Berishes dhe Lulushkave, i Xenit dhe i Argites, gomarlleku i Mulit dhe peshtiresia e Ristanit.
  Eshte nje dite e mire per shqiptaret, kjo e sotmja.!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*