Basha në krah të Aurelës me tren në Londër, reagon PD: E vërteta e fotos

December 16, 2017 10:11

Basha në krah të Aurelës me tren në Londër, reagon PD: E vërteta e fotos

 

Pas fotos së postuar nga deputeti i PS-së, Taulant Balla, se kryedemokrati Basha së bashku me gruan e tij, Aurela janë fotografuar teksa udhëtonin me tren nga Edinburgu ne Londër, ka ardhur sot edhe reagimi nga Partia Demokratike.

Sipas selisë blu, lajmi për këtë udhëtim është tërësisht i pavërtetë.

Sipas PD, “e vërteta është se Kryetari Basha me bashkëshorten është në metronë Londër-Aeroport, pasi zoti Basha kishte përfunduar një takim në Ministrinë e Jashtme britanike”.

Deklarata e PD

Disa media shperndane mbreme dhe sot nje foto te Kryetarit te Partise Demokratike, Lulzim Basha me bashkeshorten Aurela duke e paraqitur si nje udhetim me tren nga Edinburgu ne Londer. Lajmi eshte plotesisht i pavertete. Eshte nje mashtrim, njesoj si burimi qe e ka perhapur ate, Taulant Balla.

Te zhytur ne krim dhe korrupsion, Taulant Balla dhe Edi Rama fabrikojne dhe shperndajne cdo dite mashtrime per Partine Demokratike dhe kreun e saj Basha per t’u thene shqiptareve se te gjithe jane njesoj.

E verteta eshte se Kryetari Basha me bashkeshorten eshte ne metrone Londer-Aeroport, pasi zoti Basha kishte perfunduar nje takim ne Ministrine e Jashtme britanike.

Perfundimet e takimit Taulant Balla dhe Edi Rama do t’i mesojne shume shpejt, por sot eshte rasti te mesojne se ne aeroport nuk shkohet vetem me makine luksoze, por edhe me metro, si shumica e qytetareve.

 

 

December 16, 2017 10:11
Komento

4 Komente

 1. intelektuali December 16, 10:39

  Nje pergenjeshtrim per LOQE-KOQE fanatike dhe fashatare dru me pre,

  sepse:

  VENDOSJA E KOLLTUQEVE NUK ESHTE SI PER TRENA METROJE

  por:

  PER NJE TREN TE MIREFILLTE KLASIK QE DUKET SI I KA VENDOSUR DUART LULZIM BASHA

  Nuk ka nevoje qe kjo te vertetohet me ekspertiza famoze te mirefillta, sepse edhe me sy te zakonshem shikohet qe zoti Basha po udhteton me tren klasik mbi toke nga nje qytet ne nje qytet tjeter, sepse nuk ka ardhura akoma koha qe lidhjet midis qyteteve ne Angli te behen nen toke si ne romanet fantastike te Zhyl Vernit.

  Partia Demokratike kujton se shqyptaret nuk e dine se cfare eshte metroja prandaj edhe mashtrojne si magjype hindie. Metroja e Tiranes ne fakt do te ishte nje zgjidhje afategjate per Tiranen, por qe asnje pusht-pushtetar nuk e ka vene ujin ne zjarr duke i meshuar me teper kullave-kulceder prej betoni nga ku fitimi dhe LEKAT per pusht-pushtetaret rrjedhin si ujet ne prandvere dtrejt e ne xhepat e tyre te pista.

  Po pse me genjeshtra dhe mashtrime do te rifitoje besimin tek popullata Partia Enveriste e Saliut?

  Reply to this comment
 2. intelektuali December 16, 10:41

  Nje pergenjeshtrim per LOQE-KOQE fanatike dhe fashatare dru me pre,

  sepse:

  VENDOSJA E KOLLTUQEVE NUK ESHTE SI PER TRENA METROJE

  por:

  PER NJE TREN TE MIREFILLTE KLASIK QE DUKET SI I KA VENDOSUR DUART LULZIM BASHA

  Nuk ka nevoje qe kjo te vertetohet me ekspertiza famoze te mirefillta, sepse edhe me sy te zakonshem shikohet qe zoti Basha po udhteton me tren klasik mbi toke nga nje qytet ne nje qytet tjeter, sepse nuk ka ardhur akoma koha qe lidhjet midis qyteteve ne Angli te behen nen toke si ne romanet fantastike te Zhyl Vernit.

  Partia Demokratike kujton se shqyptaret nuk e dine se cfare eshte metroja prandaj edhe mashtrojne si magjype hindie. Metroja e Tiranes ne fakt do te ishte nje zgjidhje afategjate per Tiranen, por qe asnje pusht-pushtetar nuk e ka vene ujin ne zjarr duke i meshuar me teper kullave-kulceder prej betoni nga ku fitimi dhe LEKAT per pusht-pushtetaret rrjedhin si ujet ne prandvere dtrejt e ne xhepat e tyre te pista.

  Po pse me genjeshtra dhe mashtrime do te rifitoje besimin tek popullata Partia Enveriste e Saliut?

  Reply to this comment
 3. intelektuali December 16, 10:42

  Nje pergenjeshtrim per LOQE-KOQE fanatike dhe fashatare dru me pre,

  sepse:

  VENDOSJA E KOLLTUQEVE NUK ESHTE SI PER TRENA METROJE

  por:

  PER NJE TREN TE MIREFILLTE KLASIK QE DUKET SI I KA VENDOSUR DUART LULZIM BASHA

  Nuk ka nevoje qe kjo te vertetohet me ekspertiza famoze te mirefillta, sepse edhe me sy te zakonshem shikohet qe zoti Basha po udhteton me tren klasik mbi toke nga nje qytet ne nje qytet tjeter, sepse nuk ka ardhur akoma koha qe lidhjet midis qyteteve ne Angli te behen nen toke si ne romanet fantastike te Zhyl Vernit.

  Partia Demokratike kujton se shqyptaret nuk e dine se cfare eshte metroja prandaj edhe mashtrojne si magjype hindie. Metroja e Tiranes ne fakt do te ishte nje zgjidhje afategjate per Tiranen, por qe asnje pusht-pushtetar nuk e ka vene ujin ne zjarr duke i meshuar me teper kullave-kulceder prej betoni nga ku fitimi dhe LEKAT per pusht-pushtetaret rrjedhin si ujet ne prandvere drejt e ne xhepat e tyre te pista.

  Po pse me genjeshtra dhe mashtrime do te rifitoje besimin tek popullata Partia Enveriste e Saliut?

  Reply to this comment
 4. Arber Iliri December 16, 16:57

  Kam nje pyetje per PD se jam gjini e pashkolle, kjo takim ne ministrine e jashtme britanike eshte njeri a ku di uneKa pyet recepsionin per takim apo ka taku njeri..Po shkruani shqip o idiote e pretendoni te drejtoni vendin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim