Basha në Krujë, kapet me deputetin Rraja: Votime? Do ta shohësh ti, dhe gjithë soji e sorollopi yt

November 8, 2019 19:57

Basha në Krujë, kapet me deputetin Rraja: Votime? Do ta shohësh ti, dhe gjithë soji e sorollopi yt

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në kuadër të turit me të rinjtë ka qenë ditën e sotme në qytetin e Krujës ku ka bashkëbiseduar me këto të fundit.

Basha nuk ka lënë pa përmendur edhe djalin e deputetit Rrahman Rraja, Rexhep Rrajën i cili u përfshi një vit më parë në skandalin “Xhisiela”, pasi kjo e fundit e kishte akuzuar në polici se Rraja ka abuzuar me të.

 “Rama ia ka lënë pushtetin në dorë Rrajave, ata bëjnë gjithçka, dhe kur vijnë zgjedhjet del Rraja dhe më thotë “do shihemi në zgjedhje”. Unë dua t’i them sot atij, do ta shohësh ti, dhe gjithë soji e sorollopi yt. Kjo betejë nuk bëhet për Bashën, por për të gjithë shqiptarët, dhe mjerë ata që kësaj rradhe do guxojnë të prekin votën e shqiptarëve,” deklaroi Basha.

Kujtojmë se Rexhep Rraja sfidoi kryedemokratin një vit më parë pas daljes nga Gjykata e Krujës, duke i thënë që ‘’Lulzim Basha ta provojë në votime”.

Së fundmi një tjetër i afërm i deputetit socialist Rrahman Rrajës, Redjan Rraja është arrestuar nga policia si i dyshuar në atentatin e dështuar ndaj prokurorit Arjan Ndoja, ku mbeti i vdekur shoferi i këtij të fundit si dhe i plagosur Landi Muharremi.

d.a. / dita

November 8, 2019 19:57
Komento

3 Komente

 1. TURP PER USABENATOTRAMERKEL &EDPALLOSHI November 8, 21:15

  Më shani ne dac anarkist- komunist-ballist-fashist-zogist por eshte fakt se bashkia nderkombetare me Arvizute dhe Lute e kane dhi muhabetin..
  mallkuar dhe ps me ediramortjen qe po i pshurr nje SPIUN-VRASES-TRADHETAR
  .
  E quaj perdhosjen me te madhe kombetare kete mbrojtje qe po i ben euro-amerika kesaj monstre antishqiptare
  .
  Vetem profesoresha Flora Osmani e k dhjere kete karabush ne dy maj 2011 kete fece te arvizuve
  ????????????????????
  mos harroni kete trimereshe

  Lul Basha debili takim me studentët ( salla e mbush me tropjane), pedagogia e quan “Vrasës”!
  2 Maj 2011 – 20:02
  Kandidati demokrat për bashkinë e kryeqytetit është përballur paraditen e sotme me një situatë të papritur. Gjatë një takimi në kuadër të fushatës elektorale në Fakultetin e Inxhinierisë, një pedagoge i është drejtuar SERBashës me fjalët: VRASËS!
  …………..

  Të gjendur në vështirësi, truprojat e SERBashës mesohet ta kenë nxjerrë jashtë pedagogen në fjalë me dhunë. Sipas personave të pranishëm në takim, studentët e kanë duartrokitur gjestin e pedagoges së tyre.

  Flora Osmani dhe është pedagoge e lëndës së Analizë Algjebër. Po sipas këtij burimi, Basha i është drejtuar zonjës me fjalët “do e shohim pas 9 majit cili është vrasës!”

  Më pas, takimi vazhdoi me fjalën e SERBashës i cili ftoi studentët e fakultetit të ndërtimit të bëhen pjesë e hartimit të planit të ri urbanistik të Tiranës, dhe projekteve të tjera zhvillimore.

  Kliko për videon http://www.youtube.com/watch?v=fz3b80smJF0

  Reply to this comment
 2. Ylli ne qitje i arvi ziut te shteteve te bekume te alban deges November 8, 21:42

  kur fitove votimet e 8 majit 2011
  me mengperveshurin Arvizu
  te SHTETEVE
  TE BEKUARA
  TE ALBAN HAMDI DEGES
  kur ne bulevard nuk ishte
  thare gjaku ne bulevard
  cdo lloj votimi
  mund te fitosh
  o lul i “mitrovices”..
  .

  Reply to this comment
 3. Hosteni November 8, 21:45

  Nuk ta prek njeri voten o Lul. Rama do e mbaje fjalen, Lere rehat te vjedhe edhe dy vjet, pastaj ta le vendin ty.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim