Basha në Lezhë: Duam zgjedhje të parakohshme, Rama është artist i mashtrimit

July 21, 2019 10:40

Basha në Lezhë: Duam zgjedhje të parakohshme, Rama është artist i mashtrimit

Në takimin me demokratët e Lezhës, kreu i opozitës identifikoi Edi Ramën si problemin më të madh për ekonominë, papunësinë dhe shkatërrimin e drejtësisë.

Basha iu referua skandalit të Gjykatës së Durrësit, e cila me kërkesën e dyshes Rama-Dako ndryshoi, në mënyrë të paprecedentë, vendimin e saj të mëparshëm për pavlefshmërinë e mandatit të prodhuar nga 30 Qershori.

“Kjo tregon se drejtësia është tërësisht e privatizuar nga Edi Rama. 3 vjet pas miratimit të reformës në drejtësi, drejtësia është tërësisht e kapur nga Rama. Kjo është arsyeja pse drejtësia nuk funksionon”, u shpreh Basha.

“Edi Rama është kryeministri më hajdut, më arrogant, dhe më mashtrues më historinë e Shqipërisë. Paratë tuaja, paratë e shqiptarëve po i vjedh Edi Rama me familjen dhe miqtë e tij. Pasurohen të pushtetshmit dhe të pasurit, varfërohen njerëzit e thjeshtë dhe të pambrojtur. Nëse shqiptarët nuk kanë të hanë është sepse paratë e tyre i ka vjedhur Edi Rama. Miliarda euro janë vjedhur, abuzuar dhe shpërdoruar këto 6 vjet, të gjitha kanë përfunduar në xhepat e Ramës dhe janë shpërdoruar për tekat e Ramës në luks dhe fasada”, theksoi kryedemokrati.

Kusari, papunësi dhe vrasje të shpresës e ka cilësuar kreu i opozitës koncesionin Milot-Balldren.

“Nëse shqiptarët janë pa punë, është sepse ekonominë, paratë dhe mundësitë ekonomike i kanë marrë oligarkët dhe klientët e Ramës. Nëse shqiptarët nuk kanë shpresa është sepse shpresat e tyre i ka vrarë Rama me oligarkët hajdutë, siç po bën edhe këtu në Lezhë me kusarinë Milot-Balldren.”

“Edi Rama është artist i mashtrimit. Çdo gjë që ka premtuar, çdo gjë që ka thënë, ka qenë mashtrim me qëllim për të vjedhur. Çdo projekt, program dhe politikë është mashtrim për shqiptarët në shërbim të oligarkëve.”

Kreu i opozitës theksoi rëndësinë e avancimit të objektivit madhor të PD, që, përmes zgjedhjeve të lira e të ndershme, të shndërrohet nga shumica morale e vendit në shumicë qeverisëse.

“30 qershori, në këtë pikëpamje vetëm ka përforcuar dhe konfirmuar si të drejta shqetësimet dhe rrugëdaljet nga kriza që kemi parashtruar: një qeveri tranzitore pa Edi Ramën, çuarjen para drejtësisë të të gjithë politikanëve dhe kriminelëve, të faktuar para të gjithë botës si hajdutët e zgjedhjeve, dhe zgjedhje të parakohshme” tha në takimin e Lezhës kreu i opozitës Lulzim Basha.

j.l./ dita

July 21, 2019 10:40
Komento

5 Komente

 1. A te ngelte noj Koqe e Ramos ne Gurrmaz ,o Klloun nastradini July 21, 11:05

  Boll me kte idiot se e degjenroj fare termin Politike

  e ka shndruar ne nji Han Hajvanesh anadolli .

  Mir ju Media ,se s’keni pune tjeter s’u morri me Gomarrlliqe e Hajnave si ky ,

  por c’kusur ka ai popull ME DEGJU 5-HER NE DITE kte idiot qe kerkon ,me i presu ne ato pjes boshe ,

  te Kafkave Mutart qe qit prej Goje ky Nastradin !
  ———–

  Cfar pret ky si reagim i qytetareve ?

  e ti thon hec te bejme ty kryeminister ,se ti vodhe me pak se Ramo ?!

  po me vrasje nee cilet shifra qendron Raporti i sharlatanit me Ramon ?

  Nqs deklaron brockulla te tilla e kokat boshe se Rama eshte Hajduti me i madhe nga Kryeminstrat e Shqiperise (hahah)

  perse si shton pas edhe Vrasje :
  psh

  Rama eshte Krimineli me i madh ja kalon edhe sali berishes hahahhahahahaha

  hajvan te tille s’ka pa Shqiperia .

  yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyysh ere druq ku shkon Mazllum fara e Llumit te Shqiperise ?!

  Reply to this comment
 2. MH July 21, 13:04

  Ti ore koqe kandarit.Kerkon shume gjera po kusht te pjerdhe.Duhesh te ishe i njohur ne kuvend.Te njihesh dhe te ndigjohesh fjala.Ti je nji rrugaq qe krijon zhurme pa pushim.Falju Zotit qe nuk dalin me te rrah vendshe per zhurmen qe ia krijon njerezve e nuk i len te pushojne qetesisht.

  Reply to this comment
 3. Aladini me eskorte July 21, 14:25

  I do zgjedhjet ti o pis
  Se e di qe fiton o ti o Rama
  Hapeni sistemin o ndyresira hiqni ato qe keni bere ne 2008, lerini t futen t tjere n politike pa lejen tuaj dhe e shihni kush fiton o burra kurva

  Reply to this comment
 4. shife si e kan ate kok si Kuti Votimi July 21, 16:40

  surrat katrori nanen ,

  ti do fitosh picken e sateme te koqen ty PD-ja

  Reply to this comment
 5. Raul July 21, 18:16

  Më 85 % mbështetje që ka në popull Flamur Geringu gjynah që është në opozitë, as Enver Hoxha nuk ka shkuar mbështetje me shume se 90%, prandaj sa më shpejt të jetë e mundur Partisë së Flamur Herman Geringut komandant i naziskineve të Mamurrasit dhe sharebajgave lristat e haremin veror të Jales duhet të marin pjesë në zgjedhjet e ardhshme. Dhe sigurisht dhe Nafije do jetë prapë në opozitë.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*