Basha në Murqin: Fshat i braktisur nga qeveria

March 6, 2016 11:36

Basha në Murqin: Fshat i braktisur nga qeveria

Lulzim Basha ishte në Murqin, një fshat vetëm 23 km larg Tiranës.

Në një bashkëbisedim me banorët e asaj zone, kreu i Partisë Demokratike dëgjoi kërkesat e tyre për investime në infrastrukturë, kanale kulluese dhe mbështetje për bujqësinë.

Fshatarët thonë se prodhojnë misrin me 350 lekë dhe e shesin me 300 lekë. “Ndonëse kërkojnë edhe qindarkën e fundit të energjisë, asnjë investim s’kanë bërë.

Për 2 km tel dritash i kemi mbledhur vetë lekët se asnjë investim nuk është bërë nga OSHEE-ja, ndërkohë që faturat vijnë deri 9 milionë lekë”, tha një banor.

Sipas Bashës, situata kudo po përkeqësohet me shpejtësi, ndërsa qeveria vazhdon të marrë borxh dhe të vjedhë paratë e qytetarëve.

March 6, 2016 11:36
Komento

4 Komente

 1. DASH CUBAKU March 6, 12:01

  o smerlap pse nuk ke shku ne LUL QIN ik o vrases hajdut bir kurve

  Reply to this comment
  • kujtesa March 6, 20:10

   Ky fshati,sa ishte PD ne qeverisje,kishte standartin me te lart te jeteses ne raport me gjithe Shqiperine dhe me gjere!
   Sa erdhi kjo qeverija tjeter,sic e thote edhe Loli,ky fshat mbeti pa investime,pa drita,pa rruge(se rrugen e kishin por ja prishi kjo qeverija) dhe pa me te voglen mundesi per te jetuar.
   Prandaj,sapo te vije Loli ne pushtet do i ktheje lavdine e dikureshme Murqinit.
   Do ta beje si Murcia ne Spanje,vetem llamburitje dhe pasurim do kete!

   Reply to this comment
 2. XXXL March 6, 15:52

  Ne kohen e Salehit ky fshat Mur-qin lulezonte, sa shpejt qe u rrenua nga socialistet ne pushtet.. Kush ja mesoji Lulushit qe ekziston edhe nje fshat me kete emer?

  Reply to this comment
 3. MH March 6, 17:31

  Propogandistit pa nivel intelektit dhe politikani,Basha!

  Braktisja e nji vendit nuk asht e mire.Po ama asht shume ma e mire se ti vrasesh gjithe fshatin Gerdec jo ma larg se 12 km nga kryeministria,dy here ma afere se Murqini.Te pakten ato qe braktisin vendin ikin dhe mbijetojne nuk shuhen,mund te rikthehen perseri ne vatrat e tyre.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim