Basha në Shkodër, akuza Ramës e Metës

January 13, 2014 09:21

Basha në Shkodër, akuza Ramës e Metës

Në vijim të tureve në rrethe, kreu i Partisë Demokratike u ndal dje në Shkodër në kuadër të 23-vjetorit të themelimit të degës së kësaj partie në kryeqendrën e veriut të vendit. Me pjesëmarrjen e dhjetëra të rinjve në aktivitet, Basha në fjalën e tij përshëndetëse iu referua pikërisht atyre, duke vlerësuar rolin e tyre dhe të Shkodrës në shembjen e diktaturës komuniste. “Shkodra është themel i demokracisë, tempull i Partisë Demokratike. Rinia është shumicë në çdo përvjetor të saj, Shkodra ndezi pishtarin e lirisë. Përulemi me nderim para atyre që organizuan demonstratën anti-komuniste” tha Basha.

Basha u ndal edhe tek qeverisja e sotme, duke shigjetuar dyshen Rama-Meta, të cilët sipas tij por zhysin çdo ditë në varfëri shqiptarët. Duke folur para anëtarëve të Partisë Demokratike në Shkoder, Basha apeloi të gjithë anëtarët e kësaj force politike për ringritje, për të çuar përpara misionin e Partisë Demokratike, për Shqipërinë një vend i zhvilluar dhe në Europë.

Partia Demokratike në Shkodër përkujton 23 vjetorin e themelimit të saj, përvjetor që këtë vit e gjen këtë forcë politike në opozitë dhe me kryetar të ri, por edhe në një fazë përzgjedhjesh për strukturat e saj të reja në këtë rreth.

January 13, 2014 09:21
Komento

2 Komente

  1. "BALASHI" January 13, 10:18

    Ky Basha te çon ne Europe. Nuk ka shaka me te. Eshte dreqi vet per te te çuar ne Europe. Ka vajtur vet me shtepi qe e ka blere me kursime duke shtrenguar rripin dhe do na çoje te gjithve. Hallall Basha. Ligjero, te lumte goja… fol e mbro te drejtat tona…

    Reply to this comment
  2. "BALASHI" January 13, 10:21

    Keta kllounet e PD duhet ta kishin lare me flori shkodren si pionere e demokracise per 23 vjet. I beri te njohur e te pasur ai qytet. Tani, pas asaj varferie ekstreme ne ate qytet, vazhdojne te broçkullisin me kot… A i beson me ai qytet me mend…?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*