Basha: Nuk bëhen zgjedhje lokale pa ne. PD, forcë e parë në sondazhe

April 12, 2019 13:01

Basha: Nuk bëhen zgjedhje lokale pa ne. PD, forcë e parë në sondazhe

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka deklaruar nga Fieri, se nuk do ketë zgjedhje lokale.

“Edi Rama dhe banda e tij e dinë fare mirë se zgjedhje palo-zgjedhje, zgjedhje fallco pa opozitën nuk ka për të pasur”.

Sipas tij, PD gëzon mbështetjen e shumicës së shqiptarëve.

“Të gjitha matjet dhe studimet e opinionit publik tregojnë sot, se ne, jo vetëm jemi forca e parë politike në vend, por gëzojmë besimin e shqiptarëve, jo thjesht dhe vetëm për të kaluar këtë krizë, por për t’iu përgjigjur kësaj krize me një transformim kaq të thellë politik dhe ekonomik, saqë të pamundësojmë sot e përgjithmonë, që fati i vogëlushëve shqiptarë, fati i studentëve shqiptarë, fati i të punësuarve që kanë frikë për sigurinë e punës, fati i të papunësuarve që enden rrugëve në kërkim të punës, fati i pensionistëve, i prindërve tanë, kurrë më të mos bjerë në duart e një njeriu të korruptuar apo një pale të korruptuar si kjo, e organizatës kriminale të Rilindjes.”

l.h/ dita

April 12, 2019 13:01
Komento

31 Komente

 1. Opinioni Shqiptare do te dij ,mbas mbetjes i vrare rruges te hajnit et Rinasit se kush eshte Organizotori PD-se April 12, 13:43

  bytheci ,
  po feston Vjedhjen e Rinasit lol !!!!!!!!!!!!!!!

  cfar bejne Prokuroria ?

  Reply to this comment
 2. Ku ishe ti surrat gungac , ne kohen qe ndodhi vjedhja ne Rinas ? dhe - April 12, 14:28

  si reagove pas marrjes se Lajmit ,

  se Aksioni bandes tropojane te pd-se

  perfundoj me sukses—————– (natyrishte si ishte edhe planifikuar e mirorganizuar nga Banka&Aeroporti&Pd-ja etj )

  dhe mbas vrasjes se autorit te Hajnise ne Aeroplan ?

  Reply to this comment
 3. Xi Jinping April 12, 14:41

  Mbrapa te gjitha vjedhjeve ne rinas qendron edvin rama.Tropojani u perdor per te akuzuar PD-n,dhe ne mbarim te aksionit u eliminua
  per te mbyllur qarkun.Per te gjith firmat e njohura europiane qe pranuan te hyjne në tregun tone ne kohen e Fatos Nanos,Edi Rama
  dhe Mjaft akuzonin qeverine e tij si te korruptuar.Ndersa sot qeveria e “ndershme” e Rames i zevendesoi thuajse te gjitha keto emra,
  me firma offshore.Duke fajsuar kompaninë koncensionare te aeorportit, fajsohet ASKUSHI!!!Ajo është kompani offshore dhe si e tillë
  pronari nuk dihet. Ose më saktë pronarët mund të jenë kinezë, rusë, amerikanë ose edhe shqiptarë që mund t’i njohim.Pra menaxhimin
  e aeroportit dhe sigurinë e tij e bën dikush i padukshëm. Anonim…Ndaj dhe fajin e ka kompania, pra askushi!Por ama se kush e pranoi
  këtë kompani dhe kush e lejon ende në zemër të sigurisë sonë kombëtare është shumë e qartë: QEVERIA e Edi Ramës!

  Reply to this comment
  • Tironci April 12, 15:02

   ti kinez trapoje hahah ,
   i beson vet budalliqet qe shkruan ?

   mendon ti se gjithe shqiperia i ngjan hajvaneeve tapojane te dal nga shpella e po mashtrohen nga pellitjet e tu-e ?

   NE BURG KRIMINELA E TERRORISTA Antishqiptare

   qe s’keni lon gjo pa shkaterru e vjedh ne kto 30-vjet .

   Kush deshte Organizatoori ?

   salih brrisha apo lylzim bosha

   Reply to this comment
  • +10 April 12, 18:08

   Cfare kinezerirash ketu siper…kishim qe ne ’78-en qe nuk i kishim pare.

   Reply to this comment
  • Boooo booooo , c`mban ky vend ! April 12, 20:36

   Dhe…. , simbas Xi Jin Pingut , bajraktari serb i Vicidolit , qe mbart mbi supe nje mal me krime dhe i ka duart te lyera deri ne berryl me gjakun e ketij populli , na qenka banditi me i mire per ta rukthyer ne krye te vendit , deri sa ta shuaje perfundimisht si shtet e si popull shqiptar !. Hajde logjike shpellari , bathorist i tokes se xanun , hajde …. Ti qenke kandidatura e pare per ne postin qe mban sot Ilir Floriri ! Keshtu te paskan premtuar ?!

   Reply to this comment
  • nora April 12, 23:37

   O XIN JIPING, Ti e dike kete me siguri qe mbas vjedhjes se Rinasit eshte EdiRama ashtu si edhe Luli e di mire qe sondazhet jane me fitues Lulushin. Juve PDisteve iu kane ikur trute fare.

   Reply to this comment
 4. Mbaje me shkume April 12, 15:14

  Me sa dime shoqja tranvestite dhe kriminele. opozita ne Parlament eshte, nuk je ti dhe serbi Sali Kar-axhic opozite, vendi juaj dhe i takemit qe u rrine pas si Fatmir Cami eshte ne burg.
  Zgjedhjet kane nje date dhe jane dekretuar nga burri i Baxhelles Mona, do apo nuk do ti ato do te behen.
  Nashi gri sallate e ha mut sa te duash, ore 7×7=42.

  Reply to this comment
 5. Mala April 12, 16:36

  Nese vertet me ate grusht qytetaresh ne ate salle, je forca e pare politike, Del ne zgjedhje mere ndershem qeverisjen dhe ndershemsiç dini ju PD,qeverise vendin,deli hakut popullit.me mire shikje popullin te Rama,jo ne salla,por ne hapesira te mdha.Matu,,hip ne peshoje, te dal pasha spicifike, eshte vertet shume e voge, edhe me te vogel do e kesh ne zgjedhje,

  Reply to this comment
 6. hysa April 12, 16:46

  Provoje shumicen ne zgjedhje e mos derdellit kot rrugeve.

  Reply to this comment
 7. Alban Dega April 12, 16:53

  SONDAZHET E BASHES JANE TEPER TE SAKTA!

  Jane kryer nga bija e KGB-se -RIA dhe GRU, nga Sputniku i Putinit !
  E hajde e mos u besoni sondazheve ala FAKE NEWS- LAJME TE RREME te Lulezim Bashes dhe Sali Berishes qe nuk nxjerrin fjale nga goja pa rre!?

  Reply to this comment
 8. ky Bastard e qun veten Opozite April 12, 16:57

  nderkohe qe kemi te bejme me nji Opozite

  tashme ne parlament De -Jure

  ky sharlatan rrugesh me kombet perpjet ,
  nuk eshte tashme as ne zonen e De-Faktos .

  eshte hapur tashme rruga per gjykimin e bandes kriminale qe terrorizoj Shqopetaret per 30-vjet

  Reply to this comment
 9. fteri April 12, 17:18

  Ti more hale L.Basha ik ,ke dorzuar mendatin ,nuk je kërkush dhe askush ,veçse një vrasës ,hajdut tradhëtar që nuk ke dalë para gjyqit ,të ndëshkojë si vrasës dhe hajdut i 250 milon euro që vodhe të rrugës kombit.GOOOU !

  Reply to this comment
 10. Gopisti i fundit April 12, 17:34

  Zgjedhjet lokale do zhvillohen edhe pa surratin tend dhe po ta mbajti, me qense llomotit poshte e larte se qenkerke mazhorance , futu ne zgjedhe. Por e di , qe ti sje vec se nje parti e shpartalluar e prandaje po i bojkoton ato. Ti mor edepsez burre si te hysh , si te mos hysh , zgjedhjet i ke te humbura , por don te mashtrosh ate elektorat te paket , se po te mos ishte vendimi i bojkoti, ti do kishe bere hatane po te merrje pjese ne zgjedhje.

  Reply to this comment
 11. Kamarier Luli edhe nje dopio. April 12, 17:59

  O shoqja Lulezime shume mire Ti me Shqu-pisat force e pare, baxhella me Lesh e Line force e dyt, atehere c’pret, futu ne zgjedhje dhe fitoji ato, apo e ke hallin se Forca e trete PS me Ed Ramen i bie gishti i mesit qe t’a ka fut perhere keshtu do te shkoj edhe kete here.

  Reply to this comment
 12. Aliu nga Selenic April 12, 19:13

  Harroje qe je shumice ndonjher.
  Vetem ne se Edi Rama ta dorzon vullnetarishte postin pa vota se me vota kurr pushtet nuk merre.
  Vec kesaje avash se ke callogari te hapora pasi ne tre digastere qe ke shkuar veprat penale te tujat nuk jan mbyllur . Ato do te gjykohen vendosmerishte. nga drejtesia.!

  Reply to this comment
 13. Ket nusen do ta morim partizone April 12, 19:38

  Basha ka te drejte, zgjedhje pa opoziten nuk do te kete, jemi gati te sakrifikojme gjithçka , diktatura enveriste nuk mund te kthehet me , mesojeni mire kete o bij te diktatures me kriminale qe ka njohur njerezimi.

  Reply to this comment
  • Futja ballistit April 12, 20:14

   Basha nuk osht mo opozit. Ai dhe babak.ari i tij shpirteror sali serbi nuk jan mo opozit, veç dy kufoma politike qe po shkojn drejt birruces. Tani opozit osht Rudina Hajdari te pelqen ty apo jo

   Reply to this comment
 14. h April 12, 19:50

  Kur ky loqja qenka kaq i sigurte qe dilka i pari ne zgjedhje,
  perse kanoset se nuk shkon ne zgjedhje ???
  Apo eshte si ai qe gjendet ne mes te pyllit naten
  dhe kendon nga frika.

  Reply to this comment
 15. PO , PO April 12, 20:05

  Je vertet nje idjot koqe fishkur , qe ulerin si Musolini , duke u perpjekur ti ngjasosh atij , por me kot ! Zgjedhjet do te behen edhe pa ju e do te njihen nga faktori nderkombetar e OSBE-ja , Ne se nuk do merrni pjese ne zgjedhje , do te mos jeni me faktor politik dhe nuk perfaqesoni kerkend . Vetem nje budalla mund te sokellije keshtu !

  Reply to this comment
 16. o peder . te shkerdhefsha ate putanen qe ta pallojn Zezaket April 12, 21:01

  prasp ky kryepith e bandes medieve !
  ky nuk o me as opozite
  as deputet , asigjo . o thjeshte nji qen rrugac .

  policia ti qi robt bandes antishqiptare ktij putane nderkombetare

  Reply to this comment
 17. karl April 12, 21:10

  o et qifsha ropt me gjith ca ke dhe me gjith ata trapa qe te vijn ty pas o moter qire

  Reply to this comment
 18. Qytetari Shqiptare ne mbeshtetje te se Drejtes dhe Shqiperise April 12, 21:21

  Pasha Zotin neser kam me dal.,

  me nji shpat ne brez me u ndesh me karaputanat

  e kombit Shqiptare ne shehsin Deshmoreet e Kombit .

  Ne t’u afrofsha dot si duhet o karaputan e kombit ,

  ajo dt 13 -ka me ken dita e fundit e jetes se nji shkerdhate antishqiptari te ndyt .

  neser keni me pa gjak rruges se Deshmoreve te Kombit .

  pederasti hollandes eshte i paralajmeru
  nan kam me ta qi neser ne shesh te burrave
  nuk ju durojme dot mo
  ju copat e muutit te shpelles

  Reply to this comment
 19. Milan April 12, 22:16

  O lul shkerdhata po e ndjen qe po te vjen fundi

  Reply to this comment
 20. HOMORA April 12, 22:52

  Nje paralajmerim per SHQIPETARET!!!

  Perse “protesta” soteshme eshte nje cirk?
  Poratesta soteshme nje numer prestixhatif apo e telekomanduar nga nje prestixhator i telekiduar?!
  Protesta soteshme ka çfare do lloj qellimi,çfaredo lloj ambicies,çfaredo lloj objektivi,por askurre popullore.
  Perse e shpreh nje mendim te tille?
  Per shume aresye dhe fakte qe vete kjo proteste deshmoi me larmishmerine e realitetit te saj.

  1) Protesat nuk eshte popullore sepse gjirit te saj i hyri nene rogoz klika politike.
  2) Si kunadhet kreret e dy klaneve politike reshqiten brenda gjirit te saj per ta infektuar dhe manipuluar me apollogjine e tyre te etheshme dhe helmuese per pushtet dhe per ta perdorur popullin si masha apo kllounin e saj.
  3) Ne kete pseudo proteste skeanri zhvillues eshte po i njejti,si ai i gjenocidit te 1997,po i njejti si ai i laries se buleverdit deshmoret e kombit me gjak bijsh te pafajshem me 2011,po si ai i 1991.
  4) Populli qe i jep emrin proteste ketij teatri magjistaresh spikat po te njejten uri verbesie,miopie dhe injorance politike,kur me rreximin e bustit mendoi se rrexoi njeher e pergjithmone diktaturen komuniste qe ta sjelli sot me nje petk tjeter mbi supe,me ate qe na quhet demokraci (valle çfare don te thote demokraci?POPULLI KOMANDON!!!DEMO=POPULLI;KRACI=KOMANDON.Me sakte DEMOKRACIA=FUQIA-POPULLITWOW!!!Mos valle enveri thoshte qe une komandoj?!JO!!!Ai thoshte Populli komandon dhe une diktoj,ja ku ka rene populli me zhdukien e nje mitollogjie,ne nje tjeter mitollogjie demokratike e cila reaklamon;populli voton dhe une demokracija komandoj dhe diktoj ne emrin e popullit).Pra ne diktaturen e re me flamur te ri dhe me sllogane roberimi te reja.Pra populli i vobekte dhe i pa emancipuar me jeten politike te nje shoqerie ndjek si manare e verbuar nje kaste politike te ndyre ne gjak e padrejtesi po aq sa ajo diktatorjalia komuniste,duke u bere perjetesisht viktima e politikes.
  5) Kjo eshte nje skene ku plane ogurzeza flututojne mbi koken e popullit te formatuar dhe demoralizuar shqipetar,sepse nje proteste popullore del,ndizet,vershon,shperthen,zgjohet nga gjiri i popullit dhe si e tille ajo nuk ka krere,shefa,lider apo drejtues.Ajo nuk fraksionohet ne klane apo grupe,por ajo bashkohet solidarizohet dhe kompaktohet nga masa e gjere popullore qe jeton nen thundren dhe tiranine e diktatit politik.
  Pra protesta eshte APOLITIKE dhe jashte çfaredo lloj ngjyre apollogjie apo dogme frymezuese demogagjie partiake,pa partizanllik apo simpati karshi kujtedo klike politike.
  Besoj se ka me teper detaje dhe prova qe vertetojne qe sot cirku i vrazhde dhe qe ka po te njetin skenarist eshte bere rendomesi dhe monotoni vdekjie prurese qe ne berthame te çfaredo revolte,proteste apo manifestacioni popullor.
  Kur populli ngrihet politika qe eshte ne toke te rreshqiteshme vitalizohet pernjeher me idene e manipulimit dhe perdorimit te pakenaqesise se popullit ne interes te qellimeve te saja ekspasioniste.
  Lul Basha mbas pushimeve ne tulipanat e amsterdamit mu ne qneder te revoltes,mu ne epiqendren e gjirit te popullit si nje flamengo roze me dy gishta perpjete i rethuar nga mercenare ogurzinj dhe te armatosur deri ne dhembe,biles si cubat e Pablo ESCOBAR shtynin popullin per ti bere hapsire Lul Bashes ne mes te tij dhe qe te merte fryme i lirshem,sepse ne trurin e tij qe kerkon oksigjenim ndoshta enderra madheshtie thyreshin kur populli manar e ndjek me injorance miope (sepse ka dhe injorance me syze per nga larg apo per nga afer) teper te thelle ideollogjike apo apollogjike,sepse Lul Basha me masen e tij trupore dhe me koshiencen e tij te mbushur plot me nje liqen apo det intrigash e hipnotizon popullin e çpresonalizuar dhe te denigruar pertej degradimit njerezor nga uria dhe frika e se nesermes,popull qe barke thare ndjek po te njejtin person qe kontriboi per kete kur ishte ne pushtet por edhe klanor i partise klanike sali berisha.
  Ndaj sot populli vertetoi qe s’eshte askurre per demokracine por per gjenocidin e shqipetareve kundra shqipetareve,pra populli eshte varrehimesi i vehtes se tij,krimineli i vetvetes.
  Jam shprehur ne nje shkrim ku gjenocidi shqipetar quhet gjenocidi GEGET kundra TOSKAVE,pra thraket kundra etruskeve,VERIU kundra JUGUT,pra demokracia kundra socializmit.
  Valle politika ka qellim perçarie dhe gjenocidi apo qellim evolucioni social te nje shoqerie moderne???
  deri me tani realiteti yne kete provon,shqipetari kundra shqipetarit!!!
  Per te vertetuar kete jo me argumenta por me fakte qe bejne drite si drita e diellit keni:
  -Kosova nen flamurin satanik me yje europian.
  -CAMERIA ME JANINEN serishmi nen flamurin blu stanik me yje europian.
  Te dyja qajne per shqiperine dhe shqipetaret me vajtimet syte nga shqiperia por sa me large saj aq me mire ndjehem.
  E spo marr ketu si vertetesi shqipetaret qe po ç’kombetarizohen apo ç’shqiptarizohen si ne mal te djallit te zi por edhe ata qe po asimilohen nga heterogjenia ortodoske maqedonase (pa ngaterruar ketu ne asnje lloj menyre apo forme fene ne besimin ortodosk).
  Ja pse kjo proteste do rendoj me shume se askurre mbi kurrizin e popullit shqipetar,sidomos mbi RININE e saj qe eshte dhe stafeta e societes shqipetare,e me tragjikia eshte se kete do e paguajne brezat qe vine,breza qe do jene te braktisur nga indiferenca apo “perçmimi legjitim” qe do mbarti apo shprehi pjesa tjeter e gjakut te tyre qe,eshte e fameshmia “DIASPORA”,sepse keshtu na quhen te perndjkurit e demokracise,te damkosurit me hekur te nxehte te demokracise,te padeshirueshmit dhe te paklasifikueshmit master apo ekselencat e demokracise.
  Eh po,meritokracia kerkon formimin e nje kaste me dy helika,njera te jete me heliken e skllevereve te bindur dhe tjetra me heliken e teknikeve qe formon skllever te bindur e te manipulueshem, qe te mashtrohen,qe te torrullosen lehtesisht nga klikat politke,nga kastat borgjeze-demokratike qe kane tere pushtetin dhe forcen e parase por edhe te drejten te zaptojne dhe perdorin te mirat materiale qe skllavi formatuar zoteron si pjese jetike e krijimit.
  Ja VERTETESIA e drames qe po luan Lul Basha por edhe Edvin Rama (indirekt apo nen flamur fallco,si kal troje dhe ndoshta te nxitura dhe te provokuara prej tij pse jo dhe te financuara prej tij e babi soros*) sot me infiltrimin e tij djallezor ne protesten e popullit me mercenaret e tij,per ti demostruar popullit potencialin e tij djallezor dhe tiranik.
  Ja dhe cirku,ja dhe improvizimi tij prej magjistari me magjine e tij tiranike,me magjepsien e vepres se tij magjike me aftesi dhe zotesi diktatoriale.
  Shqipetari eshte mbyllur si miu brenda rotes (tamburit) mjerim-manipulim-formatim qe rrotullohet pa nderprerie me ciklet e saja monstryoze.
  sme eshte dhene rasti te shoh spektakerl kaq magjik e zbesoja se do e shihjia per segjalli,e me gjenalia eshte se ky spektakel luhet nga po te njetet personazhe vampirike,nga njera ane na eshte populli i lebetitur nga etia per demokracine e vertete dhe nga krahu tjeter na jane karnivoret dhe omnivoret qe pretendojne se,jane demokrate e se me aurorat boreale do dine si te hipnotizojne popullin vampirik me imagjinaten fatmireberese demokraci.
  Ja pra tragjedia e ketij cirku famekeq e fatekeq!!!
  Kur do zgjohet shqipetari nga LETARGJIA?!

  P.S.
  *soros eshte babi i Lulit por edhe i Ednvinit njekohesisht,biles i tere klikes dhe kastes politike finaciare ne shqiperi,soros eshte hitleri modern,me hipnozen e tij neper revolucionet arabe populli krematorohej per se gjalli dhe linçohej si ne kohet prehistorike.

  Reply to this comment
 21. HOMORA April 12, 22:53

  Rama ti lere pushtetin Bashes?
  Absurditet qe edhe vete imagjinata nuk arrin ti japi konture fantazie.
  Ka rrezik qe loja Rama-Meta te kaloje si loja Putin-Mendvediev,biles ne forma me agresive dhe dhune.
  As mund te imagjinohet qe klika qe investoi per fushaten elektorale te Rames ti lere privilegjet e saja nen
  meshiren e nje oligarku tjeter,pa u siguruar mire qe edhe ai do mbroje me fanatizem intereat e saja oligarshike.
  Borgjezia vjeter (ajo qe enveri syrgjynosi) kerkon te rifitoje shkelqimin e saj te hershem,pra prosperiteti saj
  nuk mvaret nga Basha i cili nga betejat strategjike dhe intrigat politike eshte po aq i rrezikshem sa ekspansioni
  i borgjezise se re shqipetare,qe kerkon me çdo kusht te mbysi borgjezine e vjeter,borgjezine e hereshme e sidomos
  ti rezistoje borgjezise anadollake qe la turqia tek ne ne saje te reformave te saja privilegjuese.
  Oh jo!!!
  Te shkruash qe Basha eshte trasheguesi i Rames don te thote qe,shqiperia eshte ne nje prag pushtimi Rus apo Serbe kesaj radhe.
  Pra akoma 500 vjet te tjera pa identitet shteteror dhe administratif,sepse besoj qe pushteti social ishte me i zhvilluar nen anadollonie se sa sot nen anadollakun demokratik.
  Pra te shkruash ne kete forme marrezie don te thote qe ke mangesi si ne fushen e gjeopolitikes aktuale ne bote por edhe
  te politikes ekonomike qe po rrymezon sot aktualiteti boteror.
  E vetmia alternative qe ka sot si shteti por edhe qytetari shqipetar eshte spastrimi dhe dezinfektimi i kulles se babelit demokratik shqipetar,pa kete inisiative çlrimi nga tere klikat e vjetra post-demokratike,shqiperia dhe shqipetari do ngelet vegla dhe loja e nje vorbulle:
  PD aleance me Meten,Ps aleance me Meten dhe anasjelltas,aq sa Rama tashme eshte vene ne mani reflektimi per nje mandat te trete
  ose zbira qe e ndjek nga mbrapa,nen rrogoz eshte duke i perpiluar kurthet dhe intrigat per te marre pushtetin dhe korridoret e tija ne dore.
  Basha-Berisaha=B² jane te deklasuar nga rrymat e turbullta qe kane krijuar ne saje te dhunes per pushtet,jane lene si ajo shkuma
  e ujit te lumit ne nje xhep te vogel rere,pra jane lene ne harresen e kohes.
  Si jo as Basha e as Berisha nuk do benin kaq shume zhurme tashme,qe uji ne te cilin jane zhytur ne saje te manipulimeve,komploteve dhe intrigave per pushtet po ju kalon mbi nivelin e flegrave te hundes.
  Ndaj o POPULL pregatitu o per nje mandat te trete te Rames ose te mirepresesh me brohoritie te eksituara lala-gjonin Erionin.
  POPULLI duhet te kerkoje pushtetin e tij me çfare do lloj çmimi e kjo fillon nga emancipimi i tij me politiken,e politikes i kerkohet llogari dhe
  trasparence vertetesie,pra instuticionet e çdo dikasteri ministrial dhe pushtetor te nxjerrin bilancin e pasqyrshem vjetor te fitimit bruto dhe sektoret ky eshte insvestuar ky fitim i vjelur nga djersa e POPULLIT.
  Pra qartesie dhe vertesie mbi rolin dhe forcen e POPULLIT ne zhvillimin e tij social-ekonomiko-kulturor.
  Ska tjeter alternative,politika e ketyre 30 vjetev duhet te shfuqizohet e ti leri vednin nje politike te re EVOLUCIONISTE me venien ne vend te;
  REFERENDUMIT TE INISIATIVES POPULLORE.
  Pra POPULLI per POPULLIN nga POPULLI dhe vetem per POPULLIN,politika dhe partiaket jane sherbetoret e tij,pra eshte populli ai qe kerkon llogari dhe vetvendos dhe politika zbaton,si jo ajo shporret me perjashtim ose me shfyqizim,pik.
  Populli duhet te jete vigjilent per mos te pranuar asnje lloj loje intrigash mbi supet e tija dhe qe,demtojne jeten e begatise se tij,nga asnje lloj klike politike apo shtrese pasanikesh apo borgjezesh qe i ushtrohet apo i imponohet.

  Reply to this comment
 22. HOMORA April 12, 22:55

  saliqia po e kupton se tashme toka po i rreshqet nene kembe,por fatkeqesia eshte se ramaqia nuk po kupton qe ka kohe qe eshte mbytur nga toka qe ka rreshqitur.Kete e provon masa e popullit qe e ndjek me zellin dhe nenshtrimin e deles manare.
  Si mund te dalesh e te duartrokisesh nje tiran qe ka zhytur shqiperine ne mjerim.
  Si mund te dalesh e te degjosh me ore te tera broçkullat e nje personi nen influencen e psikotropeve psikomaniake per pushtet dhe abuzime financiare?
  Tashti po arris te kuptoje perse Enver HOXHA ngriti popullin ne kembe me 1967 per ta transformuar ne nje popull apartçik dhe pa asnje lloj besimi JETE.
  Te vejn turp dhe te dhimbset shpirti,te rengjethet trupi dhe te ndrydhet koshienca kur sheh skena te tilla makabre dhe heretike me pasionin e instikteve partiake dhe partizanllikut ideologjik.
  sjeton dot sqhipetari pa formatimin,kultivimin dhe formimin ideollogjiko aparatçiko financiar,pra populli eshte sherbetori dhe aleati i armikut te tij me te perbetuar.
  Se kuptoj dot dhe qe ta konceptoj e kam te veshtire…
  Perse populli gjendet ne kete situate kaq te ndjere morale,shpirterore dhe frymezimi,kurajoje dhe inisiatve jete te begate,por pret lemoshe!!!
  Kur radio tirana e viteve 70 kendonte perrallat komuniste ne lexonim shekspire apo xhek london,apo çarles dikens etj
  (Dickens
  Lewis Carroll
  Joseph Conrad
  Rudyard Kipling
  William Somerset Maugham
  Henry Jame dhe Aldous Huxley )
  kaq te veshtire e ka populli emancipimin e tij me politiken demokratike evolucioniste???
  Ne vend te çohet e te kerkoje RIQ Referndum te Inisiatives Qytetare per te prodhuar,krijuar dhe formuar demokracine me ligjin e tij,del e degjon broçkullat dhe premtimet e parealizueshme te ramaqise.
  Te jetosh apo mos te jetosh?
  ah jo sot pyetia eshte:
  Te votosh apo mos te votosh?
  Te votosh gjithmone kundra vehtes dhe pro politikes dhunuese,grabitqare,shperdoruese dhe tiranike apo kundra vehvetes per vetevrasie me anen e votes?
  Pra nga e keqia me eger cilen me te keqe te zgjedh,KOLEREN apo ZGJEBJIEN?!

  Reply to this comment
 23. HOMORA April 12, 23:10

  Mirdita,po shkruaj mbi nje fenomen qe lidhet me friken se,levizia e studenteve do mbytet ne zhgenjim per shume aresye ku nder me kryesoret jane:
  1)-rreziku qe rrymat politike do kerkojne me çdo kusht rekuperimin dhe marrien ne dore efektin trodites dhe bafasues qe shkaketoi me ngritien e saj ne kembe per te shprehur revolten dhe indinjaten e saj mbi ate qe,spikat tek kerkesa e saj legjitime mbi realitetin e politikes influencuese ne dem dramatik dhe ne shkaterrimin rrenues te jetes se societes se brishte shqipetare dhe te popullit te saj.
  2)-rrezik tjeter eshte qe,Rinia po ben nje devijim ne kauzen e saj (sigurisht qe kuptohet perseja e ketij fakti si rezultat i mos paties se eksperiences dhe pervojes se saj si fllad Rinor) e cila eshte nje kauze e pergjitheshme dhe i takon tere popullit,sepse rinia del nga gjiri tij,del nga familjiet ne te cilat ajo eshte pjese perberese jetike, e familjies nga e cila eshte mekuar,eshte edukuar dhe brymosur me dashurine dhe begatine e jetes,e keto familjie jane bashkesia e popullit te cilat perbejne societen shqipetare.Pra Populli eshte Rinia dhe Rinia eshte Populli,nje unicitet i vetem,nje bllok graniti,nje trup i pa copetueshem,nje mase kompakte,nje damar i pa shperbere frymezimesh ne kauza,qellime,objektiva,detyra,inisiativa apo aksione demokratike-moderniste-evolucioniste.Pra,po deshtoi njeri sigurisht qe tjetri eshte i kapitulluar dhe anasjelltas.Ndaj Rinia duhet ti bashkengjisi trupit te saj ate pjese teresie te kristalte njerezish me intelekt dhe me vullnet te ndershem qe kane po te njejtat inspirata te ngjasheme dhe te perbashketa me Rinine,pra jane te nje frymezimi ideali apo idesh,kane po te njejten ndjesi drejtesie karshi padrejtesise qe,me egersi shtyp pa dallim mbare popullin.
  3)-Kam frike se rreziku me kryesor eshte se,Rinia nuk ka qartesine e duhur mbi rolin e saj ne nje societe,kam frike se Rinia s’eshte aq koshiente mbi funksionin e rolit te saj qe,do luaj ajo ne te ardhemen e shqiperise por edhe ne te sajen si nje nga shtyllat baze te marries se stafetes brezore ne jeten e nje kombi,pra kam frike se Rinia po neglizhon ne menyre te pavetedijeshme rendesine e saj,vleren e saj te madhe,forcen dhe energjine e kapacitetit te saj si transformuesja dhe evolucionistjia e shenjterise se vitalitetit kombetar,se forca e saj eshte arteri kryesor i ZEMRES Shqiperi,dhe kete ajo e ben jo per nga mungesa e vullnetit apo e devocionit por nga naiviteti i saj Rinor qe s’eshte gje tjeter veçse pervoja e saj e pa sprovuar ne rrugen e jetes,edhe pse kjo qe ajo po perjeton si krijesen e saj eshte nje prove themelore ne formimin e saj,eshte nje leksion jete ku diktohet qe,pa gabime nuk ka avancim,kush gabon di se çfare mesimesh nxjerre dhe sa çfare vendimesh merr per mos te bere dy here po te njejtin gabim,e kete ajo eshte e afte ta konceptoje sepse eshte nje Rini jashte mase e guximeshme,eshte e vrulleshme,eshte e pa dridheshme,eshte e patuteshme,eshte e patudeshme,eshte e rrembyeshme,eshte gjake turfulluese e sigurisht dhe gjake nxehte,e mbi te gjitha rinia eshte revoltuese,veti keto qe,i japin nje hov me te shpejte nga çi duhet per te kaluar ne veprim,duke i udhehequr pjekurine e hapit te matur,te menduar dhe peshuar mire,pra kordinimi i te gjithave ketyre cilesive ne nje hap te vetem por te madh dhe te sigurte,te guximshem dhe gjigand ne marien e jetes se saj ne doren e saj,me vullnetin dhe forcen e ligjit te saj per nje jete sa me normale ne harmonine e miresise,ne harmonine e begatise dhe ne harmonine e mbarevajties humane te qytetarizmit te saj,sigurisht qe do e beje nje Rini krenare me historine e saj te shkruar ne gjakun e Popullit te saj.
  4)- kam frike se Rinia ka neglizhuar pa dashie solidaritetin dhe solidarizimin e kauzes se saj me kauzat kryesore te jetes se kombit dhe popullit ku ajo eshte pjestare,pjesemarrese dhe sigurisht influecuesia e tyre,pra Rinia duke u perqendruar mbi problemin e saj ka lene menjane realitetin qe,si nje force kryesore e jetes se nje kombi ajo eshte problemi me urgjent i popullit,pra ajo vete eshte nje nga problemet me kyçe te jetes se societes se kombit shqipetar dhe jo i vetmi problem kryesor,total dhe unik,sepse ajo qe vuan Rinia e vuan koha ne te cilen ajo po hedh hapat e saja,po e vuan populli ne te cilen ajo marshon krah per krah ne kohen qe po bashkejetojne Rini-Popull dhe anasjelltas,po e heq societeja ne te cilen ajo kerkon nje jete mese normale begatie dhe mireqenie dhe jo nje mbijetese mizerable dhe te erret ne varferi morale,shpirterore,ideale dhe frymezuese ne dhenien e aresyes dinjitoze per te jetuar dinjesisht.
  5)-kam frike se rinia s’eshte thelluar me vemendeshmeri qe aftesia e saj apo pa aftesia e saj do jete shkaku i efekteve te se nesermes si per jeten e saj por edhe te societes qe ajo do perfaqesoj si pjestaria e saj me aktive.Pra nje Rini e dobet ne kultivimin e saj intelektual nje societe e dobet intelektualisht,nje Rini me kultivim te forte dhe te shendoshe intelektual dhe moral don te thote nje societe e forte dhe e ndriçuar ne intelektin dhe moralin e saj jetesor dhe kulturor.Pra niveli i kosheinces,logjikes,aresyes por edhe i zgjuaresise ka te beje shume ne EVOLUCIONIN e nje Rinie,sepse dihet qe e nesermia legjitimisht i takon asaj,mbasi brezi para saj natyrisht eshte i (e) destinuar te leshojeje natyralisht stafeten mbas kryeris se detyres,rolit,funksionit dhe te drejtes se tij per trashegimin e jetes se denje me ndjenjen a aktit te kryere dinjesisht ,permbushies se rolit te tij shenjteror brezave te tij,atyre qe do ndjekin po te njejtin princip jete me force akoma me te madhe dhe me te vendosur ne persosien e saj por edhe ne evoluimin e tradites,zakonit dhe kultures,frymezimeve dhe inspiratave te gjeneratave qe tashme kane shkuar e do te shkojne ne kete cikel jete.Pra ketu Rinia duhet te jete me e mprehte dhe me e qarte sepse luan me aspiratat dhe frymezimin e saj,me detyren e saj karshi vetvehtes por edhe te krijimit te saj qe eshte familia e se nesermes,e se ardhemes e,Rinia s’eshte nje me vehvete por eshte POPULLI,eshte KOMBI e eshte SHTETI dhe LIGJI qe ajo perfaqeson dhe simbolizon.
  6)-kam frike se neqoftese Rinia zhgenjehet apo deshton sot nuk do te kete mundesi askurre te ngreje koken e ta shohi vehten perballe drejte e ne sy si perpara pasqyres por edhe perballe te ngjashemit te saj,pra kam frike se ajo do ngelet ne dezilyzion te perjetshem,edhe pertej varrit.Kam frike se Rinia nuk i jep forcen dhe zjarrin e vertete nocionit frymezues qe quhet LIRI.
  LIRIA eshte pasuria me e patundeshme e çdo personi mbi kete rruzull,po humbi ate njeriu humb vleren e tij.Me respekt dhe me lutien ne shpirt qe RINIA kesaj rradhe do jete ne kembe me shenjterine e frazes :
  Ja ne kembe e te LIRE ose ne varr me nder e ballelarte me LIRINE e pagjynjezuar edhe pertej vdekjies!!!
  P.S.
  I shkruaj keto linja ne saje te konferences qe dha lul basha i cili tregoi haptazi qe kerkon te manipuloje,perfitoje,xhongloje me stratagjemen e tij infiltruese dhe, ta perdori kete goditie shoqerore qe shkaketoi RAVOLTA RINORE,ne dobine dhe qellimet e tia partiake dhe ambicieve te tija per pushtet.
  I takon Rinise te marri frenat e Atdheut ne dore e te bahet KAPITENI i anijes qe ajo ngriti perballe furtunave me te agra qe mbart e ngre oqeani i societes se brishte Shqipetare.
  Paçit fitore,sukses dhe ngadhnjim.
  FITORE dhe ZGJOHUNI,BASHKOHUNI behuni nje trup i vetem mermeri!!!

  Reply to this comment
 24. ky prostitite antishqiptare meriton Plumbin Ballit April 12, 23:20

  neser vllezer ke sheshi se do ket spektakel

  Reply to this comment
 25. Alban April 12, 23:51

  MOS U BENI MISH PER TOPIN E KUSAREVE DHE VRASESVE TUAJ

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Protesta e drejte dhe kufiri ligjor me krimin !

  Kam ndjekur drejteperserdrejti protesten ne disa televizione njekohesisht…80 per qind e protestuesve qene paqesore, qytetare, demokrate.
  Protesta paqesore, demokratike dhe qytetare kunder cdo qeverie eshte proteste qytetare krejt e ligjshme dhe e drejte deri ne castin qe filloi guri dhe druri kunder policise.
  Perdorimi i dhunes fizike kunder policise dhe ruajtesve te rendit, demtimi i prones private dhe publike eshte shkelje e rende, dhunim i ligjit, shkurt krim.
  Shufrat e hekurit dhe vareja, shishet me benzine e hunjte, cenimi e per me teper rrenimi i prones private ose publike jane te kunderligjeshme, jane krim!
  Nuk po flas per kusaret e kamikazet e Sali Berishes qe vodhen mbi 600 milione jo 230 milione te saj nga ajo autostrade qe nuk eshte aspak autostrade por udhe 1 kalimeshe ne dhjetra kilometer te saj, per secilin prej te cileve jane paguar 22.666.666,66… dollare. Mos harroni se edhe interesi 12: 99 per qind ne vit i kredise tregtare te Boles se Berishes paguhet nga shqiptaret jo nga hajdutet me cizme te saj qe i nxoren perseri ne prite viktimat e tyre.

  Kamikazet e Berishes dhe regjizoret e “luftes … mosbindjes civile”

  Rreth 20 per qind qene kamikaze te Berishes, Bashes, Nokes, Kryemadhit… mercenare te “Bandes se Gangstereve “ dhe “Mafias krejt jashte kontrollit” te politikes atdheshitese e atdherrenuese kunder shqiptareve dhe Shqiperise, operative shqipfoles te UDB-es serbe dora e zeze e Beogradit e Moskes ne Kukes, Tropoje, Has e kryesisht ne Tirane.
  Hajdute me pervoje te gjate mbi 50 vjecare, vrases, plackites, zhvates, gjobaxhi… qe ishin regjizoret politike te dhunes qe nxisnin dhunen jane kriminele jo qytetare demokrate . Te vetquajturit “ pishtare te demokracise” qe me demokraci kuptojne salikracine, kusarine dhe korrupsionin, pandeshkueshmerine dhe paprekshmerine, krimin e organizuar duhet te kene kujdes dhe ti Ruben forces se ligjit !
  Regjizoret me Flamur Noken dhe operativet e UDB-es se Beogradit dhe RIA-s se Putinit patjeter do te jene ne prapaskene. Ata hedhin gurin duke fshehur duart e kokat ne Benza me Land Rovers me targa deputetesh e duke dhene udhezime e urdhera zjarri e varesh me I-phone X e Galaxi Note 9 … njemije dollaresh…
  Edi Rama mund te kete njemije e nje te meta por nuk eshte vrases serial si Sali Berisha e banda e tij qe i vrau shqiptaret e Shqiperine te pakten 13 here ne 13 vjet ! Duhen hapur mire dite per te parandalusr skenare ala Sputnik te Putinit per fillimin e luftes civile ne Shqiperi e Fake News te Beogradit she Moskovit !
  Bema e zezona antishqiptare pa fund te nje kryebanditi

  Pa medyshje ne prapaskenen dhe regjine e protestes se 16 shkurtit eshte dora e zeze e zjarrvenesve politike dhe te Shqiperise jo sot por tash e 27 vjet me:
  1- “Kuoten Zero” qe rrenoi krejt industrine, bujqesine, arsimin – ekonomine shqiptare cdo qeluze te shtetit shqiptar
  2- “Cekun e Bardhe qe vrau shpirtin e punes te shqiptareve
  3- Shkeljen e ambardos se naftes e armeve per terroristet e UDB-es , paramiliaret e bamditet e Milloshevicit dhe vampiret e Ruandes
  4- Mbytjen ne torura e zhdukjen e kufomes se atdhetarit Remzi Hoxha,
  5- Piramidat vrastare te 10 000 shqiptareve te 97-es dhe vjedhjen ose djegjen e kater 4 miliarde dollareve te shqiptareve
  6- Grushtin serbo- salisto- fashist te shtetit te 14 shtatorit 1998 ne kulmin e genocidit serb ne Kosove,
  7- Vjedhjen 630 milione euroshe te “autostrades se kusarise se kombit”,
  8- Hedhjen ne ere te 150 milione dollareve te Bankes Boterore ne Bregdetin e Jugut te Shqiperi nga shenderri i Sali Berishes, Jamarber Malltezi me korrupsionin e pangopesine e tij
  9- “Tokat e Helmatisura” te Porto Palermos te nipit te shefit te UDB-es serbe Stanishic Damir Fazlic, ne bashkepunim me Lulezim Bashen, Argita Berishen qe ia hoqi 100 milione dollare investime per bonusin e suksesit te garantuar
  nga i jati i saj kryeminister, Sali Berisha

  Nga fatkeqesite ne katrahura……

  10- CEZ-in 650 milionesh te Xenit te garantuarpo ashtu nga babai i tij kryeministri Sali Berisha dhe qeveria e tredhur prej tij ,
  11- Masakren e tmerrshme antishqiptare e antiamerikane te Gerdecit me 26 viktima, qindra te sakatuar dhe nje fshat te rrenuar deri nene themele
  12- ARMO-n e Taci- Oil qe i shkaktoi nje humbje prej 650 milione eurove te garantuara nga superfuqia ekonomike e Botes qeveria kineze te ofertes qe beri nje kompani kineze per privatizimin e saj
  13- Me Rapiscanin famekqe me nje humbje prej 250 milione dollaresh
  14- Me Interkoneksionin Kosove- Shqiperi, e financuar nga banka e fuqishme gjermane qe e sabotoi nipi i Beogradit ne bashkepunim me UDB-en serbe
  15- Me marreveshjen atdheshitese te Otrantos te Lulezim Berishes qe u kap ne flagrance nga atdhetari Myslim Pashai dhe Gjykata Kushtetuese e Shqiperise
  16- Me ekzekutimin pa vendim gjykate ligjore dhe ne shkelje flagrante te Kushtetues se Shqiperise qe ndalon denimin me vdekje te 4 protestuesve te pafajshem, plagosjen e dhjetera, rrembimin, torturimin e qindra te tjereve nga policia, FNSH-ja dhe “falangat e murrme” te Sali Berishes.
  17- Me dhjetera lejet abusive, te falsifikuara e korruptuara te hidocentraleve e rrenimit dhe vrasjes se Valbones, Vjoses e dhjetra perlave te natyres shqiptare Dora e zeze dhe e zgjatur e Beogradit dhe Moskes ne “luften civile” ne Shqiperi ne Veri e ne Jug te vendit… Ka edhe me !

  Dora e zeze e Beogradit dhe Moskes ne “luften civile” ne Shqiperi

  Eshte nje mal me krime te renda te ”Bandes se Gangstereve “ dhe “Mafias jashte kontrollit” te Sali Berishes, Lulezim Bashes, Bujar Nishanit, Edi Palokarit, Fatmir Mediut, Genc Rulit, Genc Pollos, Aldo Bumcit, Enkeled Alibeajt, Ilir Metes, Monika Kryemadhit, Petrit Vasilit e co.
  Te vetdijshem per bemat e krimet e tyre pa fund, kjo bande e Mafia eshte hedhur ne veprime e akte deri ne terror jo vetem psikologjik e verbal, por edhe thirrje te hapura per “revolucion”, per permbysje me dhune te qeverise , per “mosbindje civile” ( “mosbindje dytetare”), per “plumba kokes “deri ne bllokim te rrugeve kryesore automobilistike dhe paralizim te mbare te jetes ekonomike, financiare, ushqimore, shendetesore, arsimore te shtetit.
  Zedhenesi me i zellshem i kesaj politike rrenuese eshte kreu i “Bandes se Gangstereve” e Il Capo dei Capi, kapoja e “Mafias krejt jashte kontrollit”, Sali Berisha dhe kamikazet e tij me antishqiptare, Lulezim Basha e Flamur Stanishici, Edi Palokari e Monika Kryemadhi, Petrit Vasili e co.
  Duke iu pergjigjur flake per flake dhe mjenehere ogurit te zi te Kremlinit, Sputnikut Putinist per “ fillimin e luftes civile ne Shqiperi”, “Banda e Gangstereve” te Sali Berishes me qahajajte e tij Lulezim Basha, Flamur Noka, Monika Kryemadhi… brenda 12 oreve pas kushtrimit te Putinit shpallen “ Mosbindjen Civile” te “Mafias qe ka dale krejt jashte kontrollit” ne saje te pandeshkueshmerise dhe paprekshemerise qe u ka siguruar Luigji i 14-te Sali Berisha.

  Flake per flake e njezeri ne rrugen e Putinit!

  Putini kukati “ filloi lufta civile ne Shqiperi”… Kukuvajkat e Moskes ne Tirane shpallen dhe neser fillojne “ mosbindjen civile” ne Shqiperi! Cfare bie ne sy ne qendrimin e medias shqiptare dhe gazetareve te mirenjohur tashme si “kazani”!? Te gjitha kanalet televizive dhe gazetat e “Kazanit” jane renditur perkrah sponsoreve, tutoreve dhe oligarkeve politike te tyre me Sali Berishen dhe Like Floririn ne krye.
  Kanale televizive, te akuzuara me video e fakte konkrete tek “ Tema”e Mero Bazes “Report TV”, “ “Pamfleti” i Gjergj Zefit , “Dita”, “Shqiptarja.com”, Vizion Plus, Bedri Islami, Viktor Malaj, Skender Minxhozi, Ardian Thano…. dhe elita intelektuale e gazetarise shqiptare, …. per lidhje e sponosorizim nga Moska u bashkuan me padronet e tyre ne Tirane, Beograd e Moske. “Ora News”, me drejtore te pergjithshme nje “nuse” ruse te pronarit Ndroqi me Artur Zhejin eshte ne krye te listes.
  “News 24”. “Ballkan Web” e “Gazeta Shqiptare”e Mafias se Pogradecit dhe Gruevskit rus te Shkupit ….; Fatos Lubonja e Andi Bushati, Andi Bejtja e Armand Shkulaku, Cim Peka per te mos folur per RD-ne dhe “Integrimi” i “Levizjes Socialiste per Interes”, sic e quajti aq bukur sot deputeti Ulsi Manja ne “News 24” u mbajne ison. Top Chanal me drejtorin e saj Ben Bibilushin, qe kurre as nuk eci dhe as nuk ka per te ecur vete, ishin zedhenesit dhe instruktoret e Bandes se Gangstereve duke derdhur krejt mllefin e deshtimit te paralajmeruar Libra-s se Blushit.
  ” Klani” ishte as mish as peshk, por si gjithnje hileqar ne pritje te nderrimit te drejtimit te eres per tu kthyer ne origjine kur u be grusht rreth Sali Berishes e Lulezim Bashes kunder protestes se 21 janarit 2011, armeve kimike dhe kunder Reformes ne Drejtesi e Vetingut, pro Cadres ….
  Informim i njeanshem, dizinformim, fake news ala RIA, GRU, ala Sali Berisha, ala Vladimir Putin per nxitje trazirash e mosbindje civile eshte thelbi i ologarkeve mediatike ne sherbim te oligarkeve politike te Sali Berishes dhe Like Floririt, i cili eshte mjeshtri i uzurpimit e kontrollit te medias .

  Zemra e shtetit eshte prej ligji !

  Jo rastesisht zgjodha trazirat me te renda qytetare te shekullit te 20 –te ne nenen boterore te demokracise, te mikut dhe aleatit me te madh te shqiptareve dhe Shqiperise, me 29 prill 1992 .
  Pjesa e pare e kesaj analize nuk eshte krijim imi eshte thjesht perkthim i permbledhur nga Google bashke me fotot qe e shoqerojne.
  Vetem atehere kur u harxhuan te gjitha mjetet demokratike te Bashkise se qytetit te Los Anxhelosit, kur nuk dhane rezultat nderhyrja e Gardes Kombetare te Guvernatorit te Kalifornise shtetit me te madh te Shteteve te Bashkuara te Amerikes, vetem pasi u bllokuan autostradet kombetare dhe u rrezikua rendi , qetesia dhe jeta e shtetasve amerikane dhe bizneseve te tyre , Presidenti i Amerikes e njekohesisht miku i madh i shqiptareve te Kosoves dhe Shqiperise. Xhorxh H. Bush urdheroi ushtrine dhe agjencite ligjzbatuese federale te rivendosnin rendin,
  Brenda tri oreve kryeqyteti Boteror i Kinematografise, i Hollivudit dhe Oskareve ra ne qetesi. Ligji dhe fuqia e tij hyjnore mbrojti dhe rivendosi demokracine e cenuar e te kercenuar me zjarr e me hekur. Shteti e ka zemren prej guri, kane thene romaket e lashte!
  Sot shteti e ka zemren prej celiku special qe eshte ligji dhe drejtesia ndaj kujtdo qe e dhunon dhe shkel sadopak ate!

  Vigjilence … syceltesi !

  Askush nuk eshte as i pandeshkueshem dhe as i paprekshem prej tij. Aq me pak Sali Berisha dhe Banda e tij qe kane nje Himalaje me krime deri kunder njerezimit mbi kurrizin e tyre!
  Po te keni dyshime po i kujtoj kolegun e tij te aferave te pista te helikoptereve sakate qe u blene prej tij sa frengu pulen nga, Sarkozin dhe shtetin e tij, Francen qe coi ne gijotine shembelltyren e Sali Berishes, Luigjin e 14-te dhe “Ligji jam une” i tij !
  Sarkozi eshte ne burg sot per nje afer korruptive elektorale prej 70 milione eurosh qe i kishte dhuruar Muamar Kadafi i Libise, shume me e vogel se vetem Rapiscani 250 milionesh i Sali Berishes dhe Mafias se tij krejt jashte kontrollit “. Per te fshehur gjurmet e veta te pista, Sarkozi urdheroi ekzekutimin e tij barbar dhe te te birit ne kundershtim me kerkesen e amerikaneve per ta nxjerre para gjyqit.
  A nuk eshte vetem ky fakt nje kushtrim ndaj cdo shqiptari per vigjilence, per syceltesi per te qendruar larg bandes se gangstereve te Tiranes qe e rrenuan, shketerruan dhe zhbene shtetin shqiptar me shume se 13 here ne 13 vjet sundimi te tyre!
  Mos bini viktime e banditeve, gangstereve, mafiozeve politike e familjare te Tiranes!
  Mos beni mercenarin dhe zjarrvenesin e “revolucionit” Bolshevik te Sali Millosh Putinit dhe te Lulush Karabush “300 leke kilen e energjise”.. e Mona Cizmes !
  Drejtesia ligji vonon por nuk harron!
  As nuk do te harroje kurre !
  Mos u beni mish per topin e kusareve dhe vrasesve seriale tuaj dhe te Shqiperise!

  Reply to this comment
 26. Veri April 13, 12:10

  Per çfare del PD ne vemd te pare per nje kryetar nen hetim me mje liste shume te gjate akuzash, per vjedhje votash brenda partisë së tij, per vjedhje te mandatit te bashkise ne 2011. Per prishje te rendit dhe shkaterrim te pronës publike ne protesta apo per lobim me para ruse kunder Shqiperis.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim