Basha nga Kuvendi i bën thirrje shqiptarëve që të bashkohen në protestë

January 25, 2018 12:52

Basha nga Kuvendi i bën thirrje shqiptarëve që të bashkohen në protestë

Dy ditë para protestës së 27 Janarit, Kryedemokrati Lulzim Basha ka përdorur foltoren e Kuvendit për t’iu bërë thirrje të gjithë shqiptarëve që të bashkohen në shesh për të diktuar fundin e asaj që ai e quajti qeveri të paligjshme.

Nëse duam punë, duhet të ngrihemi e të kërkojmë një qeveri që punon për punësimin, nëse do të heshtim dhe të qëndrojmë në shtëpi, do të vazhdojmë të jemi të tallur, të shpërfillur dhe të braktisur…Unë dua t’i siguroj sot të gjithë nëse ne bëhemi mijëra, në sheshet e Shqipërisë, e keqja do të largohet. Nuk ka asnjë alternativë tjetër, e vetmja alternativë përballë një qeverie të keqe, të inkriminuar dhe të korruptuar është forca e njerëzve që bëhen bashkë. Ndaj unë ju ftoj sot, të gjithëve pa përjashtim, ejani të shtunën në orën 12 dhe deklaroni refuzimin tuaj, jo-në tuaj, distancimin tuaj, bashkohuni me qindra mijëra qytetarë të tjerë të diktojmë me bashkimin më të madh fundin e qeverisë së paligjshme, fundin e kryeministrit narko-trafikant, për t’i hapur rrugë një qeverie të ligjshme anti-mafia, një qeverie anti-varfëri, të Reformës në Drejtësi.

Basha tha se asnjë qeveri nuk i ka rezistuar dhe nuk mund t’i rezistojë popullit të bashkuar.

Asnjë qeveri nuk i ka rezistuar popullit të bashkuar, asnjë qeveri, asnjë aleancë me krimin, sado e korruptuar, nuk do t’i rezistojë dot bashkimit të njerëzve të ndershëm”, tha Basha.

 

January 25, 2018 12:52
Komento

6 Komente

 1. Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan mijte e kenateve dhe avoketerit ,prokuroret apo gjykatesit keto mbrojtes te ligesise. January 25, 13:30

  O bashovicer e berishovicer me shoke e shoqe,eshte mese e vertet qe asnje qeveri nuke i ka rrezistuar protestave popullore,por kjo vetem kure eshte udhehequr nga te pa perlyer me riciklimin e botes se krim-korrupsionit-mafjozo-imoralo-politik ne dite e vite deri me sot,pjes e se ciles fatkeqesisht per popullin ishit dhe mbeteni dhe ju o kelysher te pandreqshem te palles se diktatures komuniste dhe mostrave te saje, qe si dje dhe sot,vazdoni te derdhni lot krokodilesh vetem per te mashtruar e shqyer prene e rradhes,pra popullin e popujt.O bashovicer e berishovicer me kriamadhevicer,e metovicer me shoke e shoqe,a i keni llogaritur sa deme e fatkeqesi i keni sjellur shqiptareve dhe Shqiperise me politikat e pandshkueshmerise e binjakezimit me djallin,mijra te vrare e mijra te gjymtyer nje Shqiperi e grabitur dhe e tjetersuar nga pangopesia juaj per leke te piset e pushtet pa kufi me c’do forme e cmim,nen moton nga i jati,tek i biri,nipi apo mbasa dhe nje djalle e gjysem brenda?O bashovicer mallkimi mijra nenave e grave te veshura me te zeza si dhe i mijra femijeve te mbetur jetim,pa harruar i mijra shqiptareve qe i grabitet dhe i tjetersuar pronat e pasurine kombetare qe la pas mijra viktima te eterve,mijra viktima te tjera te rradhes,shume shpejt do t’u bjere mbi krye.Zoti vonon por kurre nuke harron te ndeshkoje vrasesit dhe bashkepuntoret ne to.Po vjen minuti ku e djeshmja dhe e sotmja do t’u mbetet nje enderr dhe e nesermja e afert ne bangen e akuzes ne nje fund te turpshem dhe pa kthim,pra ne burgun e sigurise ne Rec te Shkodres.O bashovicer e berishovicer me shoke e shoqe,besoni te pakten nje here te vetme ne jete qe ZOTI t’u meshoroje.

  Reply to this comment
 2. Basha Maska e Berishes January 25, 13:34

  Nuk keni asnje program, se si do ti punesoni shqiptaret,..
  Nuk keni asnji fakt se ju jeni njeriu i duhur qe do te gjej pune …
  Ju jeni mashtrues, vrases i 21 janarit abuzuesi me Rrugen e Kombit ku vodhet miliona dollare, dhe anashkaluat Gjykaten !

  Reply to this comment
 3. Historia do nderoj Shqiptaret te shtunen eshte fundi bandes Antishqiptare January 25, 14:49

  kokUturaku berishit
  i ben thirjje kujt ???
  Shqiptareve !!!
  Shqiptaret duan ta shofin kte dhe shpellarin
  para Toges se Exzekutimit .
  Apo mos valle kte kerkojne kta rropsit e grekut e serbit ,
  qe t i heqin qafe sa me shpejt , ne rruge te shtunen ,t’ja bajm kafken me vryma Uturakut she shpellarit .
  Ti rrethojeme e coptojme me cte kemi .
  Eshte shanci me i mire ku shqiptaret mundet te lajne hesapet me tradhetaret e kriminelat e Shqiperise ,njiher mire ,qe te mesojne te gjithe .
  Te shtunen te gjithe ke sheshi te coptojme banden antishqiptare e bejme ushqim per qent e rruges .

  Reply to this comment
 4. Alban Dega January 25, 15:20

  TE GJITHE NE KEMBE ! …

  … per Sali Baben dhe dyzet hajdutet e tij !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Eshte thirrja e Vampirit, Kucedres. Shtrigut te Vicidolit Sali Berisha dhe bandes se tij te gangstereve Lulezim Basha, Edi Palokarit, Gent Strazimirit, Flamur Noka Stanishicit, Arben Ristan Xurxullit, Monika Kryemadhit, Petrit Vasil Shkolleperlumit …e co.
  Te gjithe ne kembe per:

  1- te mbrojtur sarajet e dugajat e Xenit te ngritura me gjak femijesh grado shtatezena e pleqsh …Gerdeci !
  2- te shpetuar vilat e Argites, Xenit, Mediut, Monikes e co. ne Gjirin e Lalezit, ne Farke, ne Jale, ne Sarande e Shengjin, ne Veliooje e Valbone…
  3- te shpetuar Lul Berishen per 599 milione eurot e vjedhura nga Autostrada e Kusarise se Kombit !
  4- te ruajtur milionat e vjedhura nga CEZ, Rapiscan, Albpetrol, Armo….
  5- te shpetuar anijen qe po mbytet te Sali Berishes e te “ Bandes se Gangstereve “ politike e biologjike…
  6- te shtuar milionat e Butikave te Armines
  7- te perjetesuar Salikracine !
  8- te djegur e zhbere perfundimisht Shqiperine
  9- ta rrenuar e shitur jo vetem detin, por edhe mbare Shqiperine
  10- tu ekzekutuar ne Bulevardin Deshmoret e Kombit vetem qe te perligjn emrin e tij ku nuk guxoi te ekzekutoje as fashizmi e as Komunizmi….
  1001- “Me ne fitojne te gjithe ! “, sidomos ata dhjetra mijera te vrare e te sakatuar ne 97-en, ne Otranto, ne Gerdec.
  Tashme ata nuk kane asnje hall, asnje vuajtje, asnje borxh, asnje kokecarje !
  Te gjithe ne kembe !
  Me ne fitojne te gjithe!
  Ne parate dhe luksin!
  Ju mjerimin dhe skllaverine !
  A nuk jemi te gjithe te fituar !
  Te gjithe ne kembe qe tu shkelim gjithnje me kembe e me plumba !

  Reply to this comment
 5. Alban Dega January 25, 15:23

  TEK BLLOKU….. !

  – Tek Lalzi e Farkat e kucedrave te krimit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Tek Lalzi i Sales, Likes, Medi Xen Gerdecit e corp!
  Tek blloku… tek bloqet e Gites, Armines, Monikes …
  Tek pronat e pasurite e grabitura nga “Banda e Gangstereve “ !
  Tek sarajet e dugajat e ” … Kesaj Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit “!
  Aty eshte vendi i popullit !
  Vetem huliganet dhe gardianet u pergjigjen thirrjeve per destabilizim e revolucion bolshevik te Kucedrave te Krimit si Sali Pinoceti, Like Floriri, Lulezim Fazlici, Fatmir Xen Gerdeci, Monika Pantera e Murrme, Adriatik Palle Kryeprokuhori i Krimit, Flamur Noke Stanishici e kukumjackave te Kazanit mediatik te Putinit, te RIA-s e DIA-s se Beogradit !
  Tek Blloku….
  Tek Lalzi ….
  Tek Farka….
  Ligj! Drejtesi ! Shtet Ligjor !
  Kjo eshte Shqiperia qe duam!
  Kjo eshte e ardhmja e Shqiperise si e gjithe Evropa!
  Kjo eshte Shqiperia si Amerika Demokratike qe e rrenoi e zhberi te pakten 7 here Lugati i Vicidolit dhe 40 Kucedrat e tij te pangime me gjak, me djerse e jeten e Shqiptareve !
  Tek Blloku !
  Tek Lalezi !
  Tek Farka… !?
  Tek Kunja dhe Velipoja!
  Tek Saranda e Valbona !
  Tek Thethi e tek Jala !
  Tek Shengjini e Dardha !
  Gjurmoni sarajet e dugajat e kucedrave te krimit !
  Sekuestroni, kthejani Sovranit djersen e gjakun e dlire te vetes suaj !
  Te shkoje haka tek i Zoti, tek populli!
  Kusaret ne burg !
  Eshte koha te kercasin prangat !

  Reply to this comment
 6. MH January 25, 21:05

  Ky njeri qe kur shiti detin dhe e rrezoi gjykata kushtetuse.Nuk duhet te lihesh i lire dhe vete ky te mos dukej ne jete te jetes ftyra e tije para popullit.
  Po te ishte monizmi ne fuqi dhe ky aventurier ne kombinim me shtrebaluqin thatanik te Vicidolit sot do ishin te groposun duke hanger dhe.
  Ndaj demokracia shuhet nese nuk arrin kompromise me lojrat e politikanve si taktik apo strategji e te kuptuarit te fjales demokraci,qe lejohet te behet gjithshka per te bindur popujt se demokraci don te thote liri.Per kaq sa na takoj hise me e njohft demokracin deshira asht,kurr bojen mos ia pafshim kesaj lloj demokracie.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*