Basha nis nga premtimet, vetëm se…

February 4, 2019 12:39

Basha nis nga premtimet, vetëm se…

Kreu demokrat Lulzim Basha, nga qyteti i Lezhës dha një sërë premtimesh për banorët. Ai premtoi ulje të çmimit të energjisë dhe një sërë lehtësirash të tjera, ndonëse këto premtime vështirë se realizohen,  edhe nëse opozita fiton zgjedhjet lokale.

Vota e lirë është asgjësuar me kriminelë, Edi Rama është kapur në flagrancë duke vjedhur votën. Juve iu duhet një qeveri që të mendojë për njerëzit, që çmimi i energjisë të ulet me 30-40%, pasi fatura e energjisë është rritur për 100% të shqiptarëve”, tha ndër të tjera Basha.

Ai ftoi qytetarët të bashkohen të gjithë më 16 shkurt në Tiranë, me thirrjen se ajo është dita kur populli do të marrë në duar fatin e tij.

Më 16 shkurt po ju thërrasim që ta zgjidhni kontratën me këtë bandë, që ka uzurpuar pushtetin dhe për këtë duhet pjesëmarrje masive. Me shokë, me miq, me rini. Ai është momenti kur sovrani thotë fjalën e tij. Ndërmerreni këtë hap dhe të jeni i sigurt se ky regjim bie. E vetmja mënyrë për ta zgjidhur këtë problem është rruga e Evropës. Lezhjanët, kur nuk gjejnë mundësi, ku shkojnë? Në Evropë. Ne duhet t’i krijojmë këto kushte këtu”, deklaroi Basha.

o.j/dita

February 4, 2019 12:39
Komento

13 Komente

 1. tosi sales February 4, 12:48

  o i cmendur a e di se te duhen 600.000 vota me shume se ne zgjedhjet e fundit per te ardhur ne pushtet qe ti si arrin kurre jo te bashkohesh me Nafije dybekun por dhe me dreqin te bashkohesh , ato vota qe nxorri zeri amerikes jane 0.00001 % e votave qe te duhen ty per te ardhur ne pushtet por ti nuk mer vesh nga matematika se per t y 49 + 36 bejne 75 pranadaj haraoje pushtetin dhe mos i mashtro njerzit e lodhur nga ty se me 16 shkurt do permbysin qeverine. Harroje o trap se jane dhe populli qe ka votuar te majten qe eshte nja 40% me shume se sa mendon ti dhe p[astaj gjej vrime dhe futu si berisah ne 98…..

  Reply to this comment
 2. SURRAT BYTHA BASHA e filloj Opoziten nga Cadra e tash ngeli si qen rrugesh hahahaha February 4, 13:15

  hahahahah

  a c’po na ha ” Ate qe s’thuhet ”

  oj boshe !

  Reply to this comment
 3. anticensurë25642654 February 4, 13:19

  “Ai premtoi ulje të çmimit të energjisë dhe një sërë lehtësirash të tjera, ndonëse këto premtime vështirë se realizohen,”
  ça të keqe ka se po ja fut pordhës??
  ai tjetri na këputi me gënjeshtra dhe e votuam!!
  ky disa lehtësira po premton asgjë tjetër!!
  lulo ngrije stekën,thuaj se nuk do të pguani fare energji elektrike,do të bëheni të tërë kryetar bashkije,ose minimumi nënkryetarë,se do ta bësh rrogën minimale 5’000 euro,se do të zhdukësh papunësinë duke ju çuar rrogat njerzve në shtëpi,që të mos lodhen për të shkuar në bankë,thuaju se pasi të marrin rrogën mund të porosisin në dyqan çtë duan dhe do ta kenë falas,thuaju që rrogën duhet ta përdorin vetëm për të bërë pushimje jashtë shqipërisë!!
  e kështu me rradhë!!
  pas atyre që premton rama!?
  nuk ke shans që ta “mundësh” me këto që premton ti!!
  a ju tallni hajdarin me këtë popull me mangësi në tru!!
  ps:dhe këta të redaksisë shkruajnë”ndonëse këto premtime vështirë se realizohen,”!?pse ato të atij gomorit 2 metërsh janë të realizueshme??
  gënjeshtra me xhufka lëshojnë të gjithë,dhe gomerët!?
  luajnë me xhufkat!!

  Reply to this comment
 4. MH February 4, 13:40

  Bashes i vini kembanen nga do te sorollopset ne fushate dhe jasht saje.
  Bashes ti bahet bilanci i premtimeve te fushatav.Nga keto te nxirret krahasimi i cdo premtimi nga njera fushat e deri tek kjo qe po ban sot dhe te vlersohen sa i ka arritu,konkretizue premtimet simbas nivelit te premtimit.Nese ai nuk ka arrit te pakten te konkretizoje ma te pa rendesishmet.I vini vize per kete soj robit qe nuk ia vlen per asgja e te mos e ndjekin njeri mbrapa.

  Reply to this comment
 5. Germicoku February 4, 16:55

  U kam shkruar edhe ne nje koment disa dite me pare.

  Ejani ne partine time ” Une u bej te lumtur” qe te rroni si konter.
  1 .Do hap 25000 vende pune per studentet.
  2. Studentet mund te rrne ne shtepi e te marrin universitetin. Shembull konkret kemi ate djalin nga Italia qe nuk erdhi ne Shqiperi dhe mori dipllomen. E c’diplloma pa ?! KRISTAL,ORE KRISTAL . Vetetinte kur e mbaje ne dore.
  3. Do hap 50000 vende pune per profesione te ndryshme.
  Paga minimale si per administraten shteterore she ate private do te jete 55600 leke ( te reja ,or te reja )
  4. Pensionet do te jene mbi 40000 leke . Edhe keto te reja . Ndihma ekonomike jo me poshte se 33000. Pensionistet do udhetojne jo vtem ne urbane falas ,por edhe ne linjat nderqytetese. Ai qe do udhetoj me taksi do paguaj gjysem cmimi ,gjysmen do t’ia paguaj qeveria ime. 5. Studentet kur te vijne per te marr dipollomen ne Tirane ,udhetimin e kane falas,madje edhe ushqimin e hotelin. Jemi Partia me e re dhe me afer popullit. Votoni per ne ! JO per PS pa per PD e LSI mos tu shkoi mendja. Mos degjoni Bashen se u mashtron. vetem une u them te drejten. Cil jam une ? He … he do habiteni kur te behem kryeminister. Pse jo edhe do gajaseni.

  Reply to this comment
 6. Germicoku February 4, 16:58

  O me falini ,se nga emocionet harrova te thoja per tatime e taksat. Nuk do kete as tatime e as taksa. Per energjine elektrike dhe ujin nuk behet fjale te paguhet.

  Reply to this comment
 7. Socialist Super i ZHGÈNJYER nga Edvin HAJDUTI i RILINDJES February 4, 17:11

  Dale dale se Nuk i ka bërë të gjitha Premtimet Lul Basha ! Ata Shqiptarë që Nuk kanë Shtëpi Luli do ti Sistemojë në HOTELE me 5 YJE deri sa Shteti i Lulit tju japi Shtëpi pa LEK , kurse për 500 Mijë SHQIPTARË të tjerë që Nuk kanë LEK as për USHQIMET e Shportës , LUL BASHA Premton nga Tasgjebap ose PAÇE dhe Pilaf në Mèngjes Falas , kurse për drekë TAVË PESHKU ose BIFTEQE me MISH VIÇI me Oriz ose Makarona !!???!!!??? Kurse për Fermerët LUL BASHA do ju japi Benzinën dhe Naftën Falas , plus do tju Dhuroj nga 1 Traktor ose Zetor për çdo Familje për të Punuar Tokën Falas !?!?!? Ndërsa STUDENTÈVE Luli do tju dhuroj secilit nga LAP TOP Kompjuter APPLE dhe do ti Akomodojë në HOTELE me 5 YJE !?!? O Vèllezèr Shqiptarë të gjitha Partitë në SHQIPÈRI janè HAJDUTÈ KRIMINELÈ , BANDITË , KUSARÈ dhe ANTISHQIPTARË !!!

  Reply to this comment
 8. 29 Vjet HAJDUTÈRI , BANDITÈRI February 4, 17:29

  Per Pensionistèt Luli do ju a bèj PENSIONIN Minimal 600 €URO , kurse Pensioni Maksimal nè QEVERINÈ e Lulit do jetè 1000 €URO !! Pèr Pensionistèt LULI do japi edhe Paketa PUSHIMESH falas nè DUBAI , ANTALIA , HONG KONG , SINGAPOR , NEW YORK , LOS ANGELOS , MIAMI etj etj etj !!

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro February 4, 20:01

   Komentues te mesiperm , meqenese Luli genjen mbani kastravecin e Rames brenda dite e nate!!!!!!!!!! Nese ju nuk ndiheni te vjedhur e te poshteruar nga Rama , atehere ju sbeni gje tjeter , hani e jetoni me çikerrimat qe mbesin nga hajduteria e tij!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 February 5, 11:19

    fido
    altarnativë për ramën nuk është berisha!!
    fido
    të shkelësh tre herë në të njëjtin mut!?
    nuk e di se si do ta quash atë njeri??
    i verbëri nuk e bën një gjë të tillë,duhet të kesh probleme me trurin ose metodë të gabuar të të ushqyerit!!
    të jesh kundër ramës nuk do të thotë të jesh me berishën!
    ps:lulin mos ma sill si alternativë!ai nuk egziton!më shumë është egzistente një figurë virtuale se luljeta basha!!

    Reply to this comment
    • Fidel Kastro February 5, 13:37

     Anticensure , po ta them hapur dhe burrerisht: Berisha ka vdekur politkisht dhe kurre ska qene i admiruar nga une , perkundrazi e kam luftuar. Por ama dhe ky Ram timoni eshte me i paskrupullt dhe i pabese, shume me i korruptuar se Berisha!!!!!! Ndersa per Bashen kam mendime pozitive dhe te jesh i bindur se do te qeverise me mire se kushdo, se nuk ka rruge tjeter se perndryshe do ta kete fatin me te hidhur se paraardhesit e tj , Koha po therret per drejtesi, populli duhet te ndjeke hapin e kohes qe nuk pret me.

     Reply to this comment
     • anticensurë25642654 February 6, 12:23

      fido
      e pranoj,dhe e besoj kur thua “ta them hapur dhe burrerisht”,por vetëm pjesën e parë të thënjes tënde!!
      të flasësh për bashën në mënyrë pozitive!?do të thotë se hedh poshtë atë që the “hapur dhe burrërisht”!
      nuk pretendoj betimi tënd nuk është i vërtetë,por nuk mund të pranoj që llogjika tënde është e drejtë!!
      si fillim!
      berisha në rastin më të mirë,po shkruaj sikur të isha një pacifist i lindur dhe berisha të kishte gabuar në periudhën e tij të parë,të përfunduar me ’97ën,ai duhet të ishte larguar nga politika njëherë e përgjithmonë!
      në rastin normal,ai duhet të mbante përgjegjësi penale për atë që bëri si gjatë sundimit të tij dhe në mbyllje!pra për ’97, e më vonë për ’98!!
      në rastin më të ashpër,duhej të përfundonte si kadafi në ndonjë hale!!
      tashti të vezhdojmë më tuje!!ai jo vetëm nuk u dënua nga kundërshtarët e tij por dhe u hyjnizua nga mbështetësit!!si të vjetër e të rinj!!tek të rinjtë bënte pjesë dhe basha!!
      pra kemi një rikthim të dytë të berishës në pushtet,që në një vënd sado pak normal dhe sadopak demokratik nuk duhej të ndodhte!!
      në rikthimin e berishës në pushtet kemi dhe hyrjen e bashës në politikë!një hyrje e katapultuar nga berisha vetë dhe pa asnjë lloj arsyeje politike!ai katapultoi një njeri që nuk kishte asnjë të drejtë,brënda asaj partie,për të ngjitur shkallët aq shpejt!!as stazh politik ,as zgjuarsi e as një lloj zotësie!!
      ky njeri për të cilin ti ke “kam mendime pozitive”,në çdo pozicion që është vendosur ka dështuar në mënyrën më të tmerrshme!!dhe këtë mendoje duke qënë në një shtet si ky yni,ku nuk ka drejtësi dhe nuk ka moral!!pra të dështosh në një shtet llumi do të thotë të jesh një copë idioti!të kapesh mat në të tëra pisllëqet,kur pisllëku në shqipëri bëhet hapur!?do të thotë të jesh i prapambetur mendor!!
      pra ky është basha para se të bëhej “kryetar partie”!u bë kryetar me me votime që prapë tregoi se nuk ishte i aftë të vidhte pa u kuptuar!!prap dështoi!
      ka dështuar gjithmonë,ka dështuar dhe në rastin e zgjedhjeve të majit ’17!!
      kur them KA DËSHTUAR nuk flas për humbje zgjedhjesh!!jo fido jo!!ai ka dështuar në çdo gjë!
      dhe e di përse fido?
      e para se nuk është i aftë,është një i prapambetur mendor,pavarsist se leh si hajvan,pavarsist se përpiqet të luaj rrolin e tij sa më mirë të jetë e mundur!!
      e dyta sepse ai është një amrionetë e atij që ti e quan të”vdekur politkisht”!!
      sepse i “vdekuri poliitkisht”ka çdo gjë në dorë në atë parti!!se ky palaço për të cilin ti më kërkon “jesh i bindur se do te qeverise me mire se kushdo”,është thjeshtë një marionetë e pabesueshme dhe tek sivëllezërit e tij!!
      e treta dhe ajo më e keqja është se këta,ramë,berishë(bashë),metë janë një kartel!ata me të vërtetë kanë interesa të ndryshme nga njëri tjetri,kërkojnë ti vënë pengesa njëri tjetrit,por në fund të fundit e kanë krijuar kartelin,janë të bashkuar kundër pjesë tjetër të popullsisë!ata janë një trup i vetëm kur është fjala për të vjedhur grabitur e sunduar shqiptarët!!
      PDja,LSI dhe PS(shpresoj të ketë mbetur ndonjë gjë e pakrimbur)janë parti që nuk përfaqsojnë interesat e popullit,shtetit shqiptar!!që këto parti të mbijetojnë(në një shtet normal,demokratik)ato duhet të bëjnë një pastrim total të udhëheqjeve të tyre të kriminalizuara deri në palcë!PDja duhet të jetë e para,LSI e dyta e më pas PS!
      tek dy të parat nuk kemi më bazë,por thejshtë mbështetës idiotë(PD)që me antarin e partisë nuk kanë pasur dhe nuk kanë asnjë lidhje!LSI,përveç një grupi politikanësh ish socialist,nuk ka dhe ajo bazë të mirfilltë antarsie!!ka vetëm hajdutë që i ngjiten pas si bazhibozukët ushtrive osmane!!
      PS ka akoma një bazë antarësh partie që mund ti quajmë në tërë kuptimin e mirfilltë të antarit militant!!por dhe kjo po shkon në zhdukje e sipër!!pjesa më e madhe e mënjanuar për tu zëvëndësuar me ministre që egzaltohet nga përdhunimet në grup dhe të të miturve,kurse pjesa tjetër është larguar nga zhgënjimi total që kanë pasur si nga pianeci,por më shumë nga “piktori” dështak universal!!
      si e kam thënë disa herë për këtë ndyrësirë që kemi”nëse ky vepron si berisha,përse duhet ta hiqnim berishën?”,kështu them dhe për bashën(berishën),nëse kërkohet këthimi i berishës,unë them”përse duhet të heq gabimin që bëra, duke e ndërruar me një të njëjtë si ai?”!
      përse fido!?
      që ti lë veten fajin se unë zgjedh me dashje ndyrësirë pas ndyrësire??për ti thënë vetes se po bëj rrotacion për të mos thënë se dhe shpresa ka vdekur??
      fido
      nëse alternativa e mutit është muti!?
      unë rri tek ky që kam!!
      më mirë ky ndyrësirë se një ndyrësirë tjetër,më mirë të më mbysë kjo ndyrësi se sa të gënjehem me një tjetër,më mirë mbledh dufin tim deri sa ta ndryshoj situatën sesa të shpresoj që të ma ndryshojnë ndyrësirat!!
      ps:”se nuk ka rruge tjeter se perndryshe do ta kete fatin me te hidhur se paraardhesit e tj ,”nuk shoh asnjë hidhësi në fatin e paraardhësit të tiij a të të tjerëve para tij!!ndoshta nuk kam syzet e duhura!
      “Koha po therret per drejtesi, populli duhet te ndjeke hapin e kohes qe nuk pret me.”derimë sot nuk ka pasur asnjë KOHË që të thërrasë për padrejtësi!!sot për sot nuk kemi drejtësi!sot për sot dhe deri sa të kemi këtë klasë politike,deri sa të kemi këtë mentalitet të trashë popullor të RROTACIONIT dhe jo të NDRYSHIMIT!?
      kurrë nuk kemi për të pasur drejtësi!!
      ne si popull po punojmë për padrejtësinë,ne si popull mbështesim “DREJTËSINË TONË”,të grupit tonë,përsa kohë drejtësia është timja ose tëndja dhe jo TONA! e të gjithve!?
      për aq kohë do të kemi plehëra të tilla mbi kokë!!

Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim