Basha nis turin parazgjedhor: Asnjë koalicion me dy forcat e kalbura të qeverisë

February 28, 2015 10:37

Basha nis turin parazgjedhor: Asnjë koalicion me dy forcat e kalbura të qeverisë

Kreu i PD-­së, Lulzim Basha ka nisur turin e takimeve parazgjedhore, duke u ndalur në Lezhë. Ai theksuar se koalicioni i partisë qe drejton vetëm është me qytetarët, duke deklaruar prerë se nuk do të ketë asnjë koalicion për zgjedhjet vendore me dy “forcat e kalbura politike”. Kreu i PD­se, Lulzim Basha “Të bëhemi të gjithë bashkë kundër kësaj të keqeje që ka mbërthyer vendin”­ ka thënë Basha, duke premtuar se do të bëhet kompensimi për cdo dëmtim të pronës së qytetarëve që po bën qeveria mashtruese. “Koalicioni yne do te jete vetem me qytetaret dhe dy gjysmat e kalbura te qeverise nuk do te gjejne bashkepunimin tone”­ ka thene ai.

February 28, 2015 10:37
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim